Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

kucminka
1. jún 2012

@anitab my práveže už ďalšie neplánujeme,máme 8ročnú dcéru,tá už ide na bicykli sama,takže len pre malého,a otázka-dá sa kúpiť aj jednomiestny,lebo čo som pozerala tak všetky zatiaľ boli dvojmiestne,tak som mylsela,že všetko sú len dvojmiestne.Inak aj toho sa obávam,či my tam bude chcieť sedieť,lebo ani v kočíku my neobsedí.

quaxi
1. jún 2012

@pallacinka asi hlavny problem je pripevnit tu sedacku spolahlivo, ak to das niecim poriadne pevnym o konstrukciu, tak je to nakoniec asi aj bezpecnejsie nez len miminkovnik - keby sa nieco stalo, tak vo vajci ma dieta okolo seba kopu plastu co ho ochrani, miminkovniky su len textilne, takze moc nepomozu. Len ci sa to podari tak dobre pripevnit... A aj vahovo su na tom autosedacky o dost horsie nez kus latky s popruhmi.

@kucminka charioty a croozery su aj jednomiestne, z tych ostatnych su niektore dvojmiestne skor pro forma, sedadla nie su oddelene, dve malicke deti tam das, ale uz take starsie sa tam riadne tlacia. Hlavne tie najlacnejsie voziky su dost male po vsetkych smeroch.

anitab
1. jún 2012

@pallacinka neviem presne, tiez sme to neskusali, ja by som novorodenca vo voziku nevozila...ale asi tak nejako ako pise @quaxi si myslim...ci je to bezpecne tiez neviem... 😉

anitab
1. jún 2012

@kucminka aj Burley ma jednomiestny, tusim sa vola Solo, al eje bez odpruzenia...inak ten DLite dvojmiestny je v pohode aj pre jedno baby, umiestnuje sa do stredu sedacky, aj popruhy su na to prisposobene....alebo croozer jednomiestny, je lacnejsi a aj chces dokupis odpruzenie...a ak ti penazenka dovoli, kup si chariot....ja by som vyberala len z tychto 3 znaciek...

zvalka
7. jún 2012

@pallacinka my mame dvojmiestny vozik, a ked mala Tami este len 4 mesiace, vozila sa vo vajicku - tu bola vyhoda, ze bol 2miestny, lebo sa tam to vajicko zmestilo a bola v nom bezpecne, pripevnilo sa tam gumicukmi,a drzalo to pevne, a lezkalo sa jej tam pohodlne, ked uz vedela sedkat sama bezpecne, tak bola bez. a mala okolo seba vela miesta aj na hracky 🙂
teraz cakame druhe,takze bude uz treba niekde zohnat ten miminkovnik. aspon na par mesiacov, aby sa tam obe deticky zmestili.

tilly
7. jún 2012
tilly
7. jún 2012

http://www.novinky.cz/krimi/269040-cyklistka-s-...
no to by som fakt chcela vediet, co sa jej stalo a co by bolo s dietatom, keby sedelo v sedacke a nie vo voziku...

tilly
7. jún 2012
https://www.youtube.com/watch?v=FJ4D6-wqI2o

ak niekto pochybuje o bezpecnosti vozika...

maticap.
21. jún 2012

Ahojte, poprosila by som o radu alebo skusenost - mm planuje kupit pre naseho 7-mesacneho zbojnika cyklovozik. no ja si neviem predstavit mat dieta "za zadkom" a nevidiet nan. Okrem toho nas maly uz stvornozkuje a veru neviem, ci by obsedel a ako dlho... okrem toho u nas v Trencine a okoli teda ziadne cyklotrasy nie su a z hlavnych ciest mam obavy. Co vy nato? Dakujem za kazdy postreh a skusenost. 🙂

ichbinich
21. jún 2012

@maticap:
Dieta musi byt vo voziku priputane a mat prilbu. Pre male babatka sa pouzivaju specialne sedacky, do niektorych sa dat autosedacka, pokial viem.

Ide o to, na co ten vozik potrebujes a kde budes najma s nim jazdit. Ak su to skor vedlajsie cesty, tak je to v pohode. Ak su to moc rusne cesty, asi by som sa toho obavala. Na rusnych cestach nerada chodim sama na bicykli, nieto este s privesom.
To, ze nan nevidis, je v pohode. Bude pozerat, co sa deje naokolo, moze mat nejaku hracku v ruke, neskor si moze citat knizku...
Ani keby si ho mala v sedacke za chrbtom na bicykli, tak nan predsa nevidis. Navyse, ak je neposeda, v tej sedacke sa moze hybat este menej...

My mame vozik na vozenie do jasli a na vylety do mesta, resp. na navstevy. Radsej pojdeme obchadzkou, aby sme sli po cyklochodnikoch alebo po menej rusnych cestach. Vozik mozme nechat zaparkovany pri jasliach pod strechou. Spojku mame na obidvoch bicykloch, odvezieme ho obaja.
Mame dvojsedak, zmesti sa tam syn aj moj ruksak plny nakupu 😉 Pre nas super, ale sme obklopeni cyklochodnikmi. Dali sme ale dve take vlajocky, aby aj soferi aut videli, ze mame vozik. Inak soferi mozu vidiet iba teba na bicykli, ale nie vzdy, ze mas aj vozik.

maticap.
21. jún 2012

@ichbinich dakujem za odpoved 😉 . Urcite ma este nejake otazky napadnu, este len totiz zbierame info. 😵

ichbinich
22. jún 2012

@maticap.:
No tak ti napisem, ako to bolo s nasim rozhodovanim, mozno pomozem 😉

Ako prve sme chceli sedacku, aby sme nemali problemy s "parkovanim" vozika. Aj sme sa obavali, ako to vobec je, jazdit s vozikom. Aj sme kupili sedacku so specialnym drzanim, teda dvomi, aby sme ju mohli prekliknut podla potreby. Rano totizto ideme spolu do jasli a potom dalej do roboty, ale ja koncim skor a idem do jasli. Teda potrebujeme prehadzovaciu sedacku. ALE: nepasovala na nase stare bicykle, teda to specialne drzadlo. Tak sme si kupili nove bicykle, co sme aj tak mali v plane. A tam nepasovala tiez 🙄 Tak sme zacali celu diskusiu odznova...
Nevyhoda sedacky je, ze nemozes mat napr. ruksak. Navyse dieta musi byt zvyknute v klude sediet, co nase motovidlo dobre nevie 😉
Doma mame uzamykatelnu miestnost na bicykle, v ktorom by bolo miesto na vozik, a v jasliach maju carport na kociare, bicykle a voziky, takze parkovanie by bolo vyriesene. Ked sme ale videli ceny beznych vozikov, tak to teda nie... Od 300€ za tie zname znacky. Nechceli sme to riskovat, lebo sme nevedeli, ze si nam to vobec bude vyhovovat. Ale nasli sme na inzerat nejaky no name vozik pre dve deti, s dvoma drziakmi, za 60€. Tak sme si povedali, ze to riskneme, a ked to nepojde, mozme ho vzdy predat dalej za tych 50-60€.
Dufali sme, ze aj synovi sa to bude pacit, lebo poznal taketo voziky z jasli, co sa ine deti v nich vozia. Tak sme ten vozik sli zobrat a potom sli pre syna do jasli uz s vozikom. A on hned s radostou donho vliezol!!! Akurat sme mali diskusie ohladom prilby, ale uz si ju da dat bez protestov. Takze u nas sa to vyplatilo.
Je to trosku vacsia zataz, to tahat, ale citit do v principe iba pri rozbiehani a hore kopcom. Na rovinke to ani moc nepoznat. Treba si zvyknut na tu sirku a ze potrebujes vasci polomer zakrut 😉
Velka vyhoda je aj to, ze tam napracem aj syna aj nakup. Ako som bola povodne proti voziku, tak som z neho teraz nadsena 😉 Ale my mame idealne podmienky, cyklochodnik alebo menej rusne cesty z domu, cez jasle az do roboty, cyklotrasu priamo do centra, ziadne kopce, moznost parkovania vozika...
Keby som vyhrala v loterii, tak by som si kupila znackovy vozik. Predsa len, tie este drahsie su aj odpruzene, maju tretie koliesko a rucku a daju sa pouzit ako kociar a maju lepsie/vacsie ulozne miesto vzadu. Na tomto lacnom je ta latka so suchym zipsom, ktorym sa aj vzadu ulozny priestor zatvara, az do dno vozika. Takze teoreticky by mohli veci z neho vypadnut.
Este dolezite bolo pre mna lahke spajanie a odpajanie, a to je fakt lahke a rychle. Specialna spona plus remienok pre zicher a ides. Ziadne srobovanie ani nic podobne. To bol dolezity argument.
Ale teda nam ten pokus za 60€ za to stal, najma, ked uz len taka spojka stoli 15€, a v cene boli uz dve. Tie znackove ale ostavaju aj z druhej ruky dost drahe.

tilly
22. jún 2012

@ichbinich kde zijes? teda konkretnejsie, my chodievame do rakuska bicyklovat a teda klobuk dolu, rakusaci maju cyklocesty skvele...

ichbinich
22. jún 2012

@tilly: Ja som v Grazi. Ale viem, ze hned za hranicami v Bergu je uz pekny cyklochodnik 😉

tilly
22. jún 2012

@ichbinich super, ano, tu je toho v okoli dost, my chodievame do okolia salzburgu, tam to maju tiez uplne vymakane a tiez som si vsimla, ze tam maminy chodia s detmi do skolky na bicykloch bud so sedackami, alebo s vozikmi

maticap.
22. jún 2012

@ichbinich dakujem, urcite si pomohla 🙂 .

garzonka
14. júl 2012

@maticap. .
Ahoj, pridam prispevok aj ja. Mali sme aj sedacku na bicykel aj voziky. U nas su cyklocesty, takze to je velka vyhoda. Vela zavisi od toho, ako casto a kam budete jazdit. Nevidiet na dieta nie je nic divne, nie je predsa problem sa obcas mrknut dozadu, ci je vsetko OK.
Cyklosedacku sme vyuzivali len pri najstarsom, lebo vtedy sme vela nejazdili, naozaj len obcas, a na tie kratsie cyklotury to stacilo.
Po narodeni druheho syna sme jazdili uz viacej, a kedze sme sportovo zalozena rodina, tak aj dochadzanie do skolky sa riesilo tymto sposobom. Velmi mi to ulahcilo cestu, lebo obaja pekne sedeli vo voziku, pozerali cez okienka von a uzivali si to...... Žiadne vystrajanie sa nekonalo 😉
Neskor ked sa narodil treti, predali sme 2-miestny vozik a kupili len pre 1 dieta. A opat sme to plne vyuzivali (a vyuzivame doteraz): nielen vylety na cyklocestach, event. na dovolenkach, ale aj bezne jazdenie do vzdialeneho OC, alebo do skolky/skoly a pod. Najmladsi sa vozil od cca 3/4 roka, mal take sedo-lehatko vo voziku (Weber baby seat), nebol cas na neposednost, lebo skoro vzdy zaspal 😀 , ked bol vacsi tak uz aj sledoval cestu, davali sme mu dnu aj nejake hracky, aby sa zabavil. Je to taka cestovna izbicka, ja som s tym velmi spokojna, a kedze sme tu vybaveni cyklocestami, tak o sedacke som uz ani neuvazovala.
Este podotykam, ze do vozikov sa zmesti aj vacsi nakup, co casto vyuzivam, a to som kedysi viezla 2 starsich aj s nakupom pri svojej vahe 48 kg 😀 (ten 2-miestny mal hlinikovy ram a bol fakt lahky). ten jednomiestny croozer je o nieco tazsi, ale s nakupom je to stale OK.
Dokonca v tehotenstve s tretim som tych 2 vozila cely prvy trimester.
Vyhoda vozika je aj ta, ze ak zacne prsat, tak dieta v nom nezmokne, a dalej, ak cyklista spadne, tak vozik vdaka pruzine stoji dalej na mieste a deti su v bezpeci. S cyklosedackou by to dopadlo inak.

Asi by som sa nerozhodovala od dietata, ci posedi / neposedi, ale skor od toho, ´kde a ako casto budete jazdit´. Aj ked je vozik sirsi, myslim ze poskytuje viac komfortu pre dieta. 😉

maticap.
14. júl 2012

@garzonka vdaka - este sme nekupili, no mame na male - muz chce jednomiestny chariot, typ som zabudla. No a cyklotrasy su asi hlavny problemv Trencine a okoli... ale hadam nieco poriesime. Asi mi neostane ine, len suhlasit s kupou. 🙂

tilly
14. júl 2012

@maticap. chariot (mame cx1) jednoznacne odporucam, mali sme aj croozer, je to uplne o inom... 😉

maticap.
15. júl 2012

@tilly diky, muza to odporucanie urcite potesi 😀 , lebo je to neho cely hrrr 😵 .

tilly
15. júl 2012

@maticap. kebyze mam take male dieta, tak nevaham, ja len lutujem, ze sme ho nekupili skor, ale stale nas odradzala ta cena... takto ho vyuzijeme uz asi len dva roky...
do 5 rokov podla mna posluzi v pohode na dlhe trasy

maticap.
16. júl 2012

@tilly no ved uz som aj ja riadne nalomena - len keby tu v Trencine boli nejake cyklotrasy - ostava nam iba hradza pri Vahu, len kym sa na nu dostanes, hlavnej ceste sa nevyhnes.
Chcela som sa este spytat, ci mate skusenosti a ake s chariotom, typ Cougar? Vahame (kvoli cene) medzi nim a cx1. Poradte - dakujem 🙂 .

tilly
16. júl 2012

@maticap. my mame CX1 a tiez sme zvazovali cougar kvoli cene, ale na cx ocenujem dost to, ze mozem cele tie igelity po stranach odzipsovat a maly sa vetra a ma bubnove brzdy ci co a take technicke veci, comu ja nerozumiem 😅 a ma rucnu brzdu na korcule... ja cx pouzivam aj ako kocik, super pruzi, je uzky, cize prejde aj do obchodu a tak, je super ako sportovy kocik + k nemu nejaku buggy do auta a mas kociky poriesene 😀
my tu mame sice hradzu okolo dunaja dost blizko, nechodime cez hlavne cesty, ale cx sa super sklada, cize sa nalozime do auta a vyletujeme... teraz sme boli v taliansku aj v tirolsku aj dole pri mori a tam sme bicyklovali...

pallacinka
16. júl 2012

@maticap. My mame cougar a sme spokojni, zatial nam nic na nom nechybalo ani nevadilo 🙂

maticap.
16. júl 2012

@tilly Ok, dakujem, posuniem info k manzelovi. Teraz su nejake akcie na chariot, no rozdiel v cene je 200 eur a tak spekulujeme, ci to stoji za to. Skor som premyslala zobrat k voziku predne kolieska, aby sa dal pouzit ako kocik. Kocik mame sice super, no akurat ma vcera kamoska naplasila, ze sportova cast je nejaka mala - ze ako tam natrepeme v zime fusak... pouzivas cyklovozik aj v zime ako kocik?

maticap.
16. júl 2012

@pallacinka dik a co to vetranie? Na cx1 sa daju tusim na bokoch dat dole igelity, ci ci to je (ospravedlnte ma, ak sa spravne nevyjadrujem, nemam to este vsetko presne nastudovane...), na cougar len take mensie okienka - staci to?

pallacinka
16. júl 2012

@maticap. Vetranie nam nejako nikdy nechybalo, vacsinou mame vpredu ten igelit otvoreny a zda sa mi, ze je vozik vzdusny uz dost. Malej sa v nom vzdy paci a aj si krasne pospinka. A tie predne kolieska urcite budete potrebovat, aj ked ho nebudete vyuzivat ako kocik, ked pojdete niekam na vylet na bicykloch alebo len do obchodu a budete sa chciet prejst, tie kolieska sa vam zidu. Plus este aj sada na pripevnenie k bicyklu nie je v cene ale dokupuje sa zvlast, ak sa nemylim, takze ta cena sa dost navysi.

tilly
16. júl 2012

@maticap. ked sme my kupovali, bol rozdiel 150€, aj tak dost... treba si to zvazit, mm je dost taky ehm setrny a rozhodol tak, ked si voziky poriadne obzrel, ja sa do toho az tak nevyznam, ale on hned navrhol predat croozer a kupit chariot, ked si ho omakal nazivo... tak asi na tom nieco bude, lebo s croozrom sme boli spokojni... no a z chariotu vybral cx aj napriek tomu, ze bol o tolko drahsi, moc mi k tomu nepovedal, len asi dve hodiny okolo toho chodil a zrazu, ze berieme cx 😀 mame ten kocikovy set (tie male kolieska) a planujem tam maleho v zime vozit kvoli vetru a tak, lebo to sa zakryje tym igelitom alebo clonou a nebude mu fukat, ale tak moj maly je uz dost velky, uz mu tak fukanie nevadi 😀
teraz niekedy vozime v cx starsieho, ked ideme na dlhu prechadzku, alebo nejaky vylet, kde je vela chodenia a jeho to az tak nebavi, tak mensi je v kociku a velky je vo voziku a sedi, zmesti sa tam uplne v poho a to ma 128cm...

maticap.
16. júl 2012

@pallacinka @tilly dakujem za odpovede - takze ja budem trvat na prednych kolieskach 😀 a vyber cx1 alebo cougar necham na mm 😵 😵 😵 . Ale vazne, naozaj neviem, ci to stoji za ten cenovy rozdiel. Moj mm je takisto dost setrny, na druhej strane, hlavne aby sa tam pohodlne citilo dieta. no nic, najneskor v stredu nieco objedname a dam vediet, co to bude. Este raz dik a pekny vecer!

tilly
17. júl 2012

@maticap. daj vediet, podla mna tvoj muz, ak ma nazivo omakany aj cougar aj cx, tak zoberiete cx 😀 je tam viac takych technickych prkotiniek...