Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

lujza123
5. apr 2012

Mne sa vzdy cyklovozik pacil no ale nemam na to...sa mi paci ako tam maju deti take sukromicko, mozu si tam pospat, mat daku hracku co sa v sedacke moc neda..nehovoriac o dazdi to je pre sedacku uplna katastrofa.....my sme uz druhy rok denne na bicykli, sedacku ma normalne vzadu, cez tie skratky po meste co mam by sme sa s cyklovozikom nezmestili ... a tiez najcastejsie chodim po vseliakych terenoch, lese a uzkych cestickach tak bohvie ako by to bolo ...ale myslim ze by sme si veeelmi rychlo zvykli keby nam ho niekto daruje 😀
ta sedacka vzadu tiez nieje bohvieco hlavne prudko hore kopcom sa mi meni tazisko a dviha sa predne koleso...no a po nespevnenom terene dolu je bike so zatazou vzadu veeeelmi zle ovladatelny ...to by som chcela vediet ake to je s vozikom

slavomir_slavik
7. apr 2012

@rajulko môžeš sem dať odkaz na ten eshop v cechach kde ste ho kúpili

zvalka
7. apr 2012

@slavomir_slavik ahoj 🙂 idete kupovat cyklovozik? 🙂

tilly
7. apr 2012

@slavomir_slavik neviem, odkial ho ma rajulko, ale tu som ja nasla dobru cenu http://www.odpruzeni.cz/detail.php?category=24&...
jazdite casto? aj s detmi?

slavomir_slavik
7. apr 2012

do minulého roka sme jazdili stále aj v zime, teraz to bude iba sobota a nedeľa,
okrem toho budem všetko (vozík, 2 bicykle, batožinu) a posádku baliť a vybaľovať do auta ako na dovolenku
lebo od nás neexistuje žiadna seriózna cesta kde by som nemusel križovať alebo ísť po ceste s autami,
potom sa iba rozhodnúť či pojdem doprava alebo doľava 🙂
a keď sa rozhodnem ísť tak nech som vonku aspoň pol dňa

quaxi
12. apr 2012

@slavomir_slavik my tiez tak jazdime - mame tu len jednu cestu a je velmi frekventovana, navyse sme na kopci, a cesta je dost strma, clovek sa zapoti ked si to sam ma vytiahnut, s vozikom si to radsej nepredstavujem, slapat 5km/h pomedzi tie auta. Takze vzdy nalozit vozik do auta, bicykle na auto, odviezt sa na schopnejsie miesto a potom si to konecne mozeme uzit 🙂 Nad lacnejsim vozikom sme velmi rychlo prestali uvazovat, ked sme zistili ako dlho sa to sklada, croozer je nastastie rychlo hotovy.

neviete mi poradit, kde sa da kupit vlajocka na detsky bicykel? Myslim kamenny obchod v BA. Eshopy to sice maju, ale vzhladom na cenu sa to s postovnym dost predrazi.

zajkka
13. apr 2012

@rajulko ahoj...ako ste spokojní s Croozerom?idem prave kupit pre dve deti taky zeleny za 260 eur,myslis,ze aj cena je dobra?dost mam obavy,ale som pevne rozhodnuta,ze ho kupim

zajkka
13. apr 2012

prosim vas,aký je rozdiel medzi týmito croozermi?
Croozer Kid for 2
Croozer Kid 2
CROOZER KID 2
-ten prvy stoji 320eur a tie dva su po 420....nechapem a zaroven vam vopred dakujem 🙂

rajulko
13. apr 2012

@zajkka Akurat dnes prisiel, ideme ho poobede otestovat-tak dam vecer vediet ako sme dopadli 😉

tilly
13. apr 2012

@zajkka croozer kid for 2 je to iste ako vsetko ostatne... je to dvojmiestny croozer... ak je niekde uvedene croozer a k tomu 2, tak je to dvojmiestny, ak croozer a k tomu 1, tak je to jednomiestny... ten dvojmiestny je taky zeleny..
ale pozor, lebo su rocniky do 2010 a po... ten do 2010 by som nekupovala, v roku 2010 bolo robenych vela vela inovacii a je to velky rozdiel

zajkka
13. apr 2012

@tilly dakujem ti velmi pekne 🙂

zajkka
13. apr 2012

@tilly velmi si mi pomohla,lebo ja som do toho dost laik.... 😉

zajkka
13. apr 2012

@tilly este som chcela napisat,ze pozerala som to na jednej stranke,ale ten prvy bol o 100 eur lacnejsi.....tak preto som nevedela

tilly
13. apr 2012

@zajkka hod linky, poradime ti tu 😉 😵

simmi80
14. apr 2012

Ahojte, co hovorite na toto? http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=138988 asi lacna a nekvalitna zalezistost? lebo cena je super.

rajulko
14. apr 2012

@zajkka @tilly Tak vcera sme boli prvy krat otestovat-super je-a strasne ruzovy 😀 Na fotkach vyzeral skor do fialova - mne to vobec nevadi, len muz, ze mohlo to byt jemnejsie 😀 Inak super, ani odpruzenie nebudeme teraz kupovat, kedze chodime na hradzu na asfalt zatial. Malinkej sa lubilo-skoro cely cas prespala 🙂

tilly
14. apr 2012

@simmi80 ked si pozries tuto diskusiu od zaciatku, tak jedna kocka to tu mala a nieco sa im tam utrhlo, uz presne neviem co a ako, ale reklamovali to... skus kuknut

@rajulko jeeeeej, ano on je taky uplne ruzovy 😀

zajkka
14. apr 2012

@rajulko je nádherný......tiež si myskím,ze odpruženie by som dala,keby sa jednalo o hrbolatejší terén aby nemalo babtko otrasy,tiez budem jazdit len po asfalte,ale priznam sa,bola som dost sklamaná,ked som zistila,ze croozer nieje odpruzeny.Kamaratka ma starsí model,vzhladovo nic moc,dovezeny z Nemecka,ale to odpruzenie nema chyby,ked je aj nejaka jamka.Ale my mame nove cesty,tak podla mna nam to vadit nebude. 🙂

zajkka
14. apr 2012

@rajulko tá ružová je práveže nádherná.Možno chlapi niesu takí cukríkoví,ale dievčatko musí byt ako principessa 😀

zajkka
14. apr 2012

@tilly už to nemozem najst,ale už to neriešim,ale je to model 2011,tak to si mi dobre poradila,aspon viem,ze nebude taký nemoderný.......už sa neviem dočkat ako budem trénovat a budem mat postavičku ako lusk 😝 aspon dufam,že mi trošku spevnie svalstvo 😉

tilly
14. apr 2012

@zajkka len aby pocko bolo... uz som na nervy, vzdy, ked je chvilku znesitelne, utekame na bicykle... ale toho dobre ho pocasia je tento rok straaasne malo
ja som sa minuly rok celkom vypracovala + zhodila 8 kileciek... ale tak dosla zima.. a je to spat 😢

zajkka
14. apr 2012

to fakt????normalne si ma este viac nakopla.Mam dost velky problem s postavou.Nemam ju akoze najhorsiu,ale to doslova,prekalkulujem vsetko co dam do ust a zavidim ludom,ktory sa mozu najest coho chcu a dosyta.Ak dva vecery zjem chlieb,alebo akekolvek pecivo,nemozem zapnut rifle.S 27mičkou velkostou som sa musela rozlucit,lebo som v nich ako špekačka. 🙄 No ja byvam na Orave,tak sa ani nepytaj na pocasie,katastrofa.

tilly
14. apr 2012

@zajkka ja ratam s tym, ze ked zacne uz konecne nejaka jar a leto, tak to pojde zas dole... ja som taky pohybovy typ... v jedle sa obmedzovat neviem, musim to dohanat vzdy pohybom

tilly
14. apr 2012

nemate niekto na bicykli predny kosik? vcera som jednej kocke videla nadherny kosik v predu, len netusim, ako to tam mala namotnovane, ved mam vpredu brzdy a ten kablik od tachometra...
ako sa to tam montuje?

tilly
14. apr 2012

a este kto mate chariot @bebel nestalo sa vam, ze vam buchalo koleso? taky rapkavy zvuk... mm vravi, ze zle lozisko... robi to od zaciatku...

quaxi
14. apr 2012

@simmi80 tie lacne maju zopar nevyhod, napr. dost zlozito a dlho sa to sklada, blbe uchytenie na bicykel, vnutri je pomerne malo miesta pre dve deti, byvaju tazsie, maju pomerne maly kufor, nezozenies nahradne diely ani dalsie prislusenstvo... Kvalita urcite nebude nejaka super, pri takejto cene treba skor uz mat stastie na dobry kus, a vediet si pripadne nieco aj sami opravit, lebo pri kupe cez MMB sa na zarucnu dobu asi neda moc spoliehat. Ale poznam ludi co s takym lacnym jazdili s 2 detmi, velmi vela, a boli spokojni. Hlavne ked ho nemusis vzdy zlozit a rozlozit, jazdis po slusnych cestach a nic narocne... Vzdy je najpodstatnejsie, na ake aktivity to potrebujes. Povedala by som, ze je to lepsie ako nemat nic, ale ak ta financie az tak netlacia, skus pozriet nieco lepsie.

bebel
14. apr 2012

@tilly nie, nikdy 😒

tilly
14. apr 2012

@bebel nam to robi od zaciatku... to je na reklamaciu, ale posielat koleso alebo cely vozik do ciech.. porazi ma

simmi80
14. apr 2012

@quaxi
@tilly baby dakujem za info 🙂 a ten croozer nema automaticky odpruzenie? to treba dodatocne dokupit? no ja by som to chcela na bicykel a na korcule.