Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
27. mar 2012

@sissik od roku 2010 su trosku vacsie tie voziky... robili vela inovacii a vozik je o dost iny... my sme mali aj 2008 aj 2010 a bol to velikansky rozdiel...
my sa tiez striedame, ale kedze sme rovnako vysoki, tak si striedame aj bicykle...

sissik
27. mar 2012

my sme ich v nedelu takto natlacili do vozika. tvarili sa spokojne, mensia si dokonca pospala.
jasne, ze ak robili inovacie, tak menili. nam staci aj toto, dalsie sa budu kupovat vodiace tyce, nech pekne makaju same

zuzkaprofant
27. mar 2012

@sissik ty mas v croozeru tu decku vlozku ci ako sa to vola

sissik
27. mar 2012

@zuzkaprofant ano, pouziva sa pre deti, ktore este nesedia

bebel
27. mar 2012

@sissik ja som mala croozer 2006 🙂 1 miestny ešte pri Brunovi a Bibi mi vykopávala nohami predok, keď bola vo weberke a snažila sa dosiahnúť na koleso, keď som korčuľovala.
V tom type od 2010 sa to už nedá, pretože je ten predok zväčšený , inak zalomený a dieťa nedočiahne až dopredu na sieť. 🙂
a foto novšieho croozera s odpružením a antipeľovkou do velofialu, čo sme v lete stretli v Ledniciach

salomuska
27. mar 2012

@sissik mame rovnaky model 😉

quaxi
27. mar 2012

my mame 2miestny croozer bez odpruzenia, rocnik 2010, teda ten novsi. Kufor ma tych 100l, ale to rataju az po vrch, ja ho vacsinou nenarvem az tak, aby mali decka dobry prievan cez vozik, takze sa oberiem mozno o nejakych 15-20l (dost sa hore zuzuje, najvacsia cast objemu je v spodnej polovici). Ked sme sli na 4 dni, narvala som tam stan, spacaky, komplet jedlo (tolko ze sme vobec nemuseli kupovat jedlo a este nam zostalo), esus, varic s bombou, plienky a oblecenie pre dve deti, hygienicke potreby, potreby na kupanie, kyblik na hranie, par flias s vodou, my sme si v brasni viezli iba svoje dospelacke oblecko a karimatky.
Odpruzenie nam nechyba, jazdime dost vela na korculiach, co sa po terene ktory vyzaduje odpruzenie ani neda, cyklisti sme skor rekreacni, takze si vyberame asfaltove cyklotrasy, tu na okoli je ich plno, tak mi polne cesty ani nechybaju (vyhybame sa im aj ked nemame deti - kvoli prachu). Inac proti prachu som spravila sietku z jednej latky z Ikey (myslim ze to bola tato http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2011... ) - taka tenucka akoby velmi husta sietovina za par supov, neviem na co to chce byt povodne, ale osvedcilo sa to velmi dobre - dobre cez to fuka, nekazi to vyhlad, a pritom prach neprejde.

dinka82
28. mar 2012

@likvidili
Ahojte, chcela by som sa opýtať, aké staré detičky tam vozíte? Uvažujem o cyklovozíku, mi nie je zbytočný, keď staršia má už 4 roky a malý 2,5 roka?

lucia123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
29. mar 2012

@dinka82 nas maly bude mat o mesiac 2,5, teraz sme kupovali novy vozik, este tie dva - tri roky ho podla mna vyuzijeme na dlhe trate, neviem, ako ste vy zvyknuti, ale my chodime na dlhsie trasy do rakuska, tak tam sa to vyuzije, maly sa tam aj vyspi

quaxi
29. mar 2012

@dinka82 zalezi hlavne ake trasy chodite, a ako to detom sadne. Ak sa im to zapaci, starsia ti mozno vydrzi vo voziku aj dve sezony, mladsi 3. Ale mozno starsia nevydrzi vobec... Idealne by bolo pozicat si vozik a vyskusat. Dalo by sa starsiu pripojit na tyc a mladsieho dat do sedacky a nemusis kupovat vozik, lenze sedacka na dlhsie trasy nie je nic moc, hlavne ak by tam dieta chcelo aj spat.

mat_ka
30. mar 2012

vidim ze debata sa tu toci iba okolo cyklovozikov.

co hovorite na prednu cyklosedacku iBert ?

tilly
30. mar 2012

@mat_ka ma ju @triminka opytaj sa jej...

mat_ka
30. mar 2012

@tilly ty si inak zbehnuta 😉

@triminka co vravis na iBert ?

tilly
30. mar 2012

@mat_ka tak my sa pozname a videla som iberta nazivo, ked sme boli spolu na bicykloch 😀

triminka
30. mar 2012

@mat_ka u nas spokojnost s ibert-om,ja odporucam. kedze nejazdime dlhe trasy,tak sa nam neoplatilo investovat do cyklovoziku...nechcela som sedacku dozadu, mala som z nej zly pocit nestability (aj ked som ju nazivo nikdy neskusala)....skusali sme aj ine predne sedacky,ale kedze som krpata a musim mat nizko sedanku,aby som dociahla na zem 😀 , tak som bradou buchala malej do hlavy 😀 pri ibert-ovi sa nam to nestavalo 🙂 tento rok v nom este nesedela,tak dufam,ze z neho nevyrastla 🙂 .... neviem co konkretne ta zaujima, kludne sa pytaj 😉
@tilly uz aby bolo pekne pocasie a dame par jarnych kilometrov,co ty na to? 😉

tilly
30. mar 2012

@triminka jasne, na kamienky 😵

dinka82
2. apr 2012

@quaxi ďakujem za poradu, s bicyklovaním by sme chceli len začať, tak to budú určite krátke trasy, malej by sme chceli kúpiť bike, ale ona je dosť pohodlná, a keď bude vidieť mladšieho v sedačke tak bude žiarliť. I ked 2-3 roky používania nie je až také zlé, myslím.

quaxi
2. apr 2012

@dinka82 2-3 roky nie je zle, a da sa kupit aj lacny vozik (daj si napr. vyhladat "cyklovozik" na MMB, su tam aj odpruzene okolo 140E) a potom ho este vies celkom slusne predat, takze sa ti cast ceny vrati. Tieto najlacnejsie maju svoje nevyhody, ale na obcasne pouzitie a kratsie trasy v pohode stacia.

tilly
2. apr 2012

@dinka82 3rocne ti az tak nevydrzi, kup radsej dvojmiestny vozik

rajulko
3. apr 2012

Juchuu tak novy pink croozer objednany! 😎

bebel
3. apr 2012

@rajulko nafoť potom v akcii 😉

rajulko
3. apr 2012

@bebel Jasne nafotime-uz sa neviem dockat. @tilly Inak sme ho objednali nakoniec z ciech za 328 Eur.

tilly
3. apr 2012

@rajulko jej, to je super cena.. z akej stranky? a kedy dojde? ved to je na hlavu, ze u nas este nie je, ked vsade je... 😠 budete originalni 😵

rajulko
3. apr 2012

@tilly Muz to objednaval-on ma prehlad. A malo by to prist po sviatkoch na dalsi tzyden. Neviem ale z akej stranky spytam sa ho. Tesim sa na tu farbu-ja som ju chcela hlavne kvoli tomu, ze mam dievca a modry je predsa len skor chlapcensky.

pallacinka
3. apr 2012

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako obliekate deturence do cyklovozikov. Priblizne ako do kocika ci menej ci viac?

bebel
4. apr 2012

@pallacinka ja viac, lebo jej nechávam odvetrané boky aj predok 🙂

tilly
4. apr 2012

@pallacinka ako kedy, presne ako bebel pise, podla toho, ako vetras... zas je tam vyhoda, ze ked sa ti zda, ze na dieta moc fuka, alebo sa rychlo ochladi, zatiahnes a nevetras 😀

pallacinka
4. apr 2012

@bebel @tilly Dakujem, som rozmyslala nad tym, ako v tom voziku asi je, na jednej strane pri vacsej rychlosti musi donho viac fukat, na druhej strane je celkom uzatvoreny. My aj ked mame zatvoreny predok, tak vzadu za hlavickou je iba sietka, takze bez ciapocky tam urcite nebude. Dnes ked prisli s muzom tak mala uplne studene nozicky, takze ju treba obliect teplejsie, mala zateplene nohavice, nabuduce dostane aj deku. Najradsej by som si do toho vozika sama vliezla a vyskusala 🙂

quaxi
4. apr 2012

@pallacinka my mame vacsinou iba sietku, igelit davam len ked prsi alebo je velmi chladno. Vzadu nechavam okrem dazda vzdy otvorene kvoli vetraniu (tiez maju sietku za hlavou a za tym otvoreny kufor). Obliekam asi ako do kocika, alebo trochu viac. Napr. vcera sme boli vecer na hradzi niekedy po siestej, zozaciatku mala mladsia bodycko s dlhym rukavom a teplaky, potom ked uz zapadlo slnko a ochladilo sa, tak som jej pridala tenke tricko s dlhym rukavom a na nohy deku (jedna vrstva flanelu). Ciapku nemala, tu uz je na nu moc teplo (ked sme skoncili tak nam auto ukazovalo 10C, zozaciatku bolo teplejsie, pre dospelaka na kratasy a kratke tricko).
Ja sa vacsinou skor bojim, ci im nebude priteplo, hlavne v lete, ale ked im to necham cele odvetrane, tak nie su spoteni ani v najvacsich horucavach, tak dufam ze sa tam nevaria.