Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

quaxi
3. máj 2012

@mam4 ja som mala obe deti take mensie, je to super vyhodne na nosenie, vozenie a pod., clovek sa aspon tolko neutaha 😀 ale tiez mi ju uz prerastli o pol roka mladsie deti 😀

my sme skusili prednu sedacku socikovsku, prednu modernu plastovu, zadnu plastovu a vozik 🙂 a potom sme sa jednoznacne rozhodli pre vozik 🙂

mam4
3. máj 2012

@quaxi a pozeram ze mate rovnako stare deticky este aj chlapec a dievca ako my 🙂
tiez sme mali moznot vyskusat tu staru komunisticku sedacku, nechapem ako na tom mohli predtym vozit deti, chudatka 😝 my sme sice s vozikom boli iba raz (zatial) ale oproti sedacke to ma podla mna iba same vyhody 😅

quaxi
3. máj 2012

@mam4 no fakt mame podobne deti 🙂
mne sa ta komunisticka este zo vsetkych sedaciek asi najviac pacila 😀 aspon nebola taka obrovska, cez tu prednu plastovu som ledva drzala riaditka a pozerat dopredu som musela tak zboku poza krpcovu hlavu 😀 na zadnej mi najviac vadila zmena taziska - strasne zle sa s tym slape do kopca a my byvame zrovna na kopci, takze nic moc. No a neviem ako by som s nou riesila batozinu. Ale sedacky su podla mna fajn na take kratke cesty, po dedine do obchodu, hodit dieta do skolky a pod., alebo mini vylet ked ides este s niekym dalsim, kto odvezie batozinu. Uz na dlhsiu jazdu, ked hrozi ze dieta zaspi, by som to nechcela, co potom spravim ked dieta spi a ja chcem pauzovat?

chovancova27
3. máj 2012

@tilly
@quaxi
@mam4 To je taký môj názor, ale vôbec som vozíky neštudovala, len na prvý pohľad mi to tak príde, že je dosť v ceste keď sa ide a pod... ale beriem späť🙂 resp. beriem to z pohľadu môjho okolia a frekventovaných ciest okolo nášho mesta, my by sme ho tu nevyužili...

tilly
3. máj 2012

@chovancova27 na frekventovanu cestu by som nesla ani so sedackou... vobec nie s dietatom... jazdime len po cyklocestach...
vozik je jednoznacne pohodlnejsi pre dieta

liviadanova
3. máj 2012

Dobrý večer, chcem sa Vás spýtať kedy ste začali Vaše detičky voziť v cyklosedačke a cyklovozíku? Ďakujem 😀

quaxi
3. máj 2012

@chovancova27 voziky vacsinou auta obchadzaju velkym oblukom, bicykle so sedackou obchadzaju na drzovku uplne tesne takisto ako bicykle bez deti, takze aj do premavky ma vozik vyhodu. Ale samozrejme so sedackou vies ist (nelegalne) po hocijakom chodniku, alebo zajst az kdesi na travu pri ceste, s vozikom sa na uzsi chodnik nezmestis, takze so sedackou si vies takto zvysit bezpecnost.

@liviadanova vo voziku sme vozili skor nez skoncilo sestonedelie, do sedacky moze ist az dieta ktore si vie same sadnut a vydrzi neobmedzene dlho sediet bez opory, takze priblizne od tych 9 mesiacov.

liviadanova
3. máj 2012

@quaxi ďakujem za odpoveď, v akej cene sa pohybujú tie vozíky, využívate to v tento čas, sú tam aj pásy?

quaxi
3. máj 2012

@liviadanova tie najlacnejsie su tak od 120, 130 eur, najdrahsie s komplet prislusenstvom aj cez 1000eur a samozrejme medzitym kopa moznosti. Vsetky voziky maju bezpecnostne pasy, ku tym drahsim sa da dokupit novorodenecka vlozka, ale bezne sa aj do tych lacnych pouziva detska autosedacka - vajicko, to sa nejako prichyti ku konstrukcii vozika a dieta normalne priputate ako v aute, tak sa daju vozit od narodenia. My mame zn. Croozer pre 2 deti, ten stal okolo 400E, teraz nam zacina tretia sezona co ho mame, jazdime s nim na bicykloch a na korculiach, sem-tam som ho pouzila na dovolenke namiesto kocika.

liviadanova
3. máj 2012

@quaxi Ďakujem za odpovede! Je to veru pekne drahé ☹ teraz má dcérka 8,5 mesiaca a uvažuje nad sedačkou alebo vozíkom ale skôr tú sedačku vzhľadom na cenu 🙂 a zase som neni až taký športovec, aby som to aktívne využívala, ale zase človek neviem či ho to nechytí 🙂)) takže vyskúšam sedačku, dcérka sa sama posadí tak by sme aj mohli nie? 🙂

mam4
3. máj 2012

@liviadanova podla mna je najlepsie vyskusat 🙂 ak mate v okoli cykloshop tak si tam zajdite aj s malou a uvidite co vam bude vyhovovat ... nasa kristinka je velka ako vacsina polrocnych babetiek a v sedacke sa jej sedelo uplne pohodlne, mame taku s vyvysenym chrbatikom, oporou na nozicky a makkym polstrovanim, dokonca ma aj madlo a samozrejme 5-bodove pasy, na kratke jazdy je to v pohode ale na dlhsi vylet by som s tym nesla... stala nas cca 30e ale uz neviem ci v tej cene bol aj uchyt na bicykel... a cyklkovozik sme kupili za 160 aj s postovnym, ci je aj kvalitny a nieco vydzri buidem vediet povedat az po lete kezde zatial sme s nim boli iba raz, no a este cakame na vlozku pre mensiu, lebo to sedenie je tam skor pre vacsie deti 😒

@quaxi ano v tom mas pravdu, aj nam stacila sedacka kym chodil len manzel so starsim na par koleciek okolo dediny 🙂 ale teraz by sme uz chceli na vylety aj na cely den a to by uz neslo s 2 sedackami + nejaky naklad ani deti by nevydrzali podla mna ...

@chovancova27 no ved jasne, kazdy co mu je po chuti ... ja by som na normalnu cestu nesla ani sama s byciklom, dnesny vodici to je otras 😝 moj bratranec bikoval "profesionalne" a kazdy rok mal nehodu koli neohladuplnym vodicom 😔 niekolkokrat skoncil v nemocnici, tolko jaziev co ma, odradilo ma to dostatocne... a okerm toho radsej dycham cerstvy vzduch ako vyfukovy dym 😀

quaxi
3. máj 2012

@liviadanova ved zacnite sedackou a ked vas to chyti a budete potrebovat, mozete casom aj vozik dokupit. A mozno vam sedacka uplne postaci a usetris 🙂 Ked uz babatko vydrzi pri hre dlhsie sediet, neklati ho to pri sedeni, tak uz mozete dat do sedacky.

liviadanova
3. máj 2012

@quaxi Máš pravdu, vyskúšame a Livika už dlho obsedí, nemotá ju, nepadá a z lahu sa vie sama posadiť, pekne drží chrbátik a nehrbí tak myslím, že môžme to vyskúšať a uvidím, aj tak my v športiaku už nechce spávať a stále sa obzerá na svet okolo seba a vykúka z neho aj keď jej ho dám na ležato tak sa posadí 🙂 Ešte sa chcem spýtať aký bike je vhodný? Mám specialized s vysokou rúlou a chcela by som si dať sedačku dopredu, len mám nízku postavu tak sa bojím aby sme si držky nenabili 😀

chovancova27
3. máj 2012

@tilly no ved prave, preto sme kupili sedačku a jazdime po lesoch a lukach🙂

quaxi
4. máj 2012

@liviadanova tak to uz urcite mozete dat do sedacky. na biku moc nezalezi, ale cim vacsi, tym lepsie, na mensom ta predna velmi zavadzia. Na niektore damske sa predna neda dobre namontovat, s panskymi nebyva problem. Najlepsie by bolo to vyskusat este pred kupou, tu som videla ze to skusali aj v cykloobchode, namontuju ti to a vyskusas ci ti to vyhovuje, lebo sa s tym predsa len inac jazdi.

tilly
4. máj 2012

my sme mali aj sedacku pre starsieho a nikdy viac, strasne lutujem, ze sme aj pre neho nekupili vozik, o tolko krasnych vyletov sme sa ochudobnili, len vtedy to bolo strasne drahe a nemali sme az tolko penazi...
vy chodime na dlhsie vylety, si to neviem predstavit, ze by mi tam mal maly sediet a ze by na neho palilo slnko, alebo fukalo, bola by mu tam zima a chuda chrbtica v tom... takto je kryty, pripadne ma slnecnu clonu a vsetko otvorene, cize mu nie je teplo...
okrem toho, kam da clovek ruksak, ked ma za sebou sedacku? takto bravame so sebou loptu a vsetko mozne, ked niekam ideme...

mne sedacka vyslovene vadila, nebicyklovali sme, max. kratucke trasy tu po okoli, teraz chodievame na dlhe vylety do rakuska na ich cyklocesty a robime si krasne vylety a cyklodovolenky, uplne ine jazdenie, to sa vobec neda zrovnavat...
sedacka ma len jednu vyhodu podla mna a to je skladnost... ale to tiez neriesim, lebo mame velku garaz a aj auta a chariot sa dobre zlozi v pohodke do kufra auta, ked niekam ideme, mozem to pouzivat aj ako kocik

liviadanova
4. máj 2012

@quaxi Ďakujem za rady, vyskúšam to u nás v cykle 🙂 Pekný dník!

mam4
4. máj 2012

@quaxi to si ako myslela ze na biku nezalezi a ze cim vacsi tym lepsi ?? ved bicykel sa kupuje podla vysky, kazdy ram ma oznacenie, ak si kupis prilis velky bicykel tak prave vtedy sa ti pojde zle a hlavne so sedackou...

@liviadanova ak sa do bicyklov nerozumies tak ako ja tak si dajte poradit v cykloshope, ja by som si napriklad vybrala podla farby 😀 ale to nie je najstastnejsie ak sa chystate naozaj bicyklovat, musi ti proste sadnut, velkost ramu je dost dolezita, aj sedacka, prehadzovacky, na tych lacnych moze padat retaz, potom odpruzenie atd. je toho dost, my sme nakoniec kupili jazdene a tiez sme dlho hladali a radili sa s ludmi co sa do toho vyznaju, lepsie raz investovat ako kupit zly bicykel na ktorom sa ti pojde nepohodlne a uplne ti to pokazi zazitok z kazdeho vyletu ...

quaxi
4. máj 2012

@mam4 to bola odpoved pre liviadanova na otazku, aky bicykel je vhodny. Tak vhodny je taky, aky mas, prilis na tom nezalezi, ale ak mas na vyber, sedacku je lepsie montovat na najvacsi aky mas. A to neznamena ze si mas kupit bike ktory ti bude privelky, ale ze ak mas k dispozicii dva rozne velke, namontujes ju na ten vacsi, alebo ak ma manzel vacsi ako ty, bude pohodlnejsie ak bude sedacku vozit on.

mam4
4. máj 2012

@quaxi prepac ale vobec s tebou nesuhlasim 😒 livia sa uz rozhodne ako uzna za vhodne .... len mi to nedalo ...

liviadanova
4. máj 2012

@mam4
@quaxi Ahojte, ja som so svojím Specializdom veľmi spokojná dostala som ho od rodičov a vtedy stál okolo 20 000 SK takže bike asi meniť nebude aj keď poslednú dobu mi ho znárodňuje mm 😠 Len som chcela vedieť či je lepší klasický dámsky alebo skôr pánsky na uchytenie sedačky, ktorá sa montuje pred Vás, radšej by som takú, aby som na dcérku videla predsa len je ešte maličká a je veľký výmyselník tak chcem mať na nej oči, nepotrebujem ju na dlhé trasy, najčastejšie budeme chodievať k rodičom na chatku čo je od nás asi 5 km a pešo s kočíkom sa im tam už nechce chodiť, pretože väčšinu cesty ideme po asfaltke a chodník tam nie je takže hlavne z tohto dôvodu chcem zakúpiť sedačku len som nevedela akú a na aký typ biku, takže ďakujem obom za rady a zájdem si do cykla so svojím bikom a už sa tam rozhodnem 🙂 Pekný deň Vám prajem! 🙂

mam4
4. máj 2012

@liviadanova asi zalezi od uchytu na sedacke, ale teraz je taky vyber ze urcite neodides na prazdno 🙂

quaxi
4. máj 2012

@mam4 ja skor myslim ze si ma nepochopila 😉 Ja vobec netvrdim ze mas mat privelky bicykel (ved na tom sa neda jazdit ani bez sedacky, ale toto mi pride take samozrejme ze som predpokladala ze to tu netreba vysvetlovat). Kopa ludi ma k dispozicii viac rozne velkych bicyklov (taky, co je ti privelky, nepovazujem za bike ktory mas k dispozicii, lebo je pre teba nepouzitelny). tak z tych si treba vybrat najvacsi aky vies pohodlne pouzivat. A pisem to preto, ze som s prednou sedackou jazdila na rozne velkych bicykloch a tak viem, ake to je. Na trochu mensom (o 2 palce mensi ram nez je moj normalny) som sa uz ledva vytrepala na bike a o nejakom pohodli nemohla byt ani rec, pedalovanie s kolenami do praveho uhla, zostupovanie z bicykla bolo skor koordinovane padanie doboku... 😀 Pritom bez sedacky na nom viem uplne pohodlne jazdit a roky som ziadny iny nemala. A ci pansky alebo damsky - na pansky sa to da uchytit vzdy, na damsky nie uplne vzdy, takze pansky je sice lepsi, ale osobne by som sa na nom zabila, tak preferujem damske (idealne nech sa s dietatom natahuje chlap) 😀

mam4
4. máj 2012

@quaxi moj muz si tiez povozil starsieho na 3 roznych velkostiach (s tou istou prednou sedackou) a najhorsie sa mu slo s tym najvacsim 😀 buchal si bradu o maleho prilbu 😀

quaxi
4. máj 2012

@mam4 ja som si tak buchala celo 😀 veru so sedackou som dlho nevydrzala, teraz nechapem ked si spomeniem ze mna mama (150cm vysoka) vozila v tej socikovej sedacke este 4rocnu 😀 chlapi maju vacsie (a hlavne dlhsie) ramy na bikoch, tak vedia mat sedacku pohodlnejsie, na mensich je na nu malo miesta, mne na tom mensom zostavalo medzi sedadlom a sedackou okolo 10cm (viac dopredu uz branila riaditkam v otacani), na moju panvu trosku primalo, nemohla som sa postavit na zem, jedine doboku, a trup som musela mat takmer kolmo hore vystrety, takze napriek tomu ze bike mi bol maly, som ledva dociahla na riaditka.

atemi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anitab
27. máj 2012

ahojte dievcata, nebola som na MK velmi dlho, nie som v obraze, ako prebieha vasa diskusia teraz, ale kedysi som slubila fotky vozika Burley dLite, tak dodatocne - fotky najdete u mna vo fotoalbume. Vozik u nas frci kazdy den, ked mozeme, pouzivame ho aj ako dopravny prostrediek v okoli par km 🙂 sme s nim maximalne spokojni 😉

tilly
28. máj 2012

@anitab ja ich nevidim....

tilly
28. máj 2012

chcela som sa spytat... co mate charioty, neprevracaju sa vam dozadu, ked je tam ten kocikovy set?

anitab
28. máj 2012

@tilly prave citam, ze mi admin pozastavil fotky cyklovozika, zevraj nesplnaju podmienku, ze su "mimo temu" MK 😲 😲 ze nemaju nic spolocne s materstvom 😲 😲

tak vazeny ADMIN, ktory toto bude citat, akoze nemaju cyklovoziky urcene pre vozenie deti nic spolocne s tematickym zameranim MK??? voziky su urcene pre deticky 0-5rokov, primontuju sa na bicykel, vyuzitie na dopravu deti, na dovolenky, alebo kazdodenny zivot - je to pre NASE DETI - prosim aby mi boti fotky OPAT aktivovane! DAKUJEM