Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

maticap.
18. júl 2012

@tilly @pallacinka ahojte, no bohuzial nazivo nema moj mm omakany ani jeden chariot, ale tak sa nakoniec rozhodol, ze berie(me) cougar - uz ho vcera aj objednal (tusim horovil, ze cerveny, iny vraj uz nebol...) a dal sa nastastie nahovorit aj na predne kolieska. Takze momentalne ho najviac trapi, kam v nedelu vyrazime 😵 . Ked ta nadhera dorazi, dam vam vediet. Hups, synator sa zobudil, musim koncit. 🙂

maticap.
20. júl 2012

Tak cougar je doma, rozbalovali sme ho vecer, inak by tu uz bola fotka 🙂. Vyzera to velmi dobre, no kedze som zblizka iny cyklovozik nevidela, asi by ma ohurilo hocico. 😀 Ale vazne - fakt vypada dobre a myslim, ze aj to vetranie po bokoch staci.
Mam este jednu otazocku, @tilly @pallacinka : dokupovali ste alebo ste nejako inak riesili oporu hlavy pre dieta? Nas krpec sedi celkom pekne, akurat spekulujem (ja stale iba spekulujem), ze ked vo voziku zaspi, aby mu hlava nelietala kade tade. dik za odpovede! 😉

tilly
20. júl 2012

@maticap. tvoj maly je dost maly, tam asi este nieco budes potrebovat... my sme mali croozer od 10 mes., tam som mala taky vankusik... a CX1 ma taku vlozku original uz v cene, ale asi pre 8mes. dieta to aj tak nestaci... ale mozes skusit taky ten cestovny vankusik, co sa dava napr. do autosedacky, to som tiez mala v croozri https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/m9u...

maticap.
20. júl 2012

@tilly ahoj, no Mato meria cca 72 cm . A ten vankusik predavas? Asi by som ho brala - este sa dohodnem s mm, lebo sme uvazovali, ze objedname cez nemecky e-bay original tu podporu hlavy, no asi sa nam nebude chciet cakat na nejaku aukciu. Ozaj, da sa to oprat v pracke? Ak Ta mozem poprosit, rezervuj mi ho zatial - dakujem.

tilly
20. júl 2012

@maticap. neviem, ci sa to da prat v pracke, ja som to mala v garazi, tak je to zaprasene, mne to sila jedna kocka z ciech, ona to ponuka ako podporu hlavky do cyklovozikov, ja som to mala v croozri a potom v maxi cosi priori, lebo to bola strasna sedacka 😅 ale potom som radsej kupila romerku, odvtedy som to mala v garazi...

maticap.
20. júl 2012

@tilly nestras ma s maxi cosi priori - my sme ju akurat kupili z druhej ruky... 😨 ... V com bola taka hrozna? takze ako to vidim ja, ten vankusik - pokial je len zapraseny - beriem, rovno mi ho mozes stiahnut - idem Ti odpovedat na ten inzerat 😉.

tilly
20. júl 2012

@maticap. oki, no, ja mam vyskusanych viac sedaciek a priori sa mi vobec nepacila... ale ja som na toto trosku uchyl 😀

pallacinka
20. júl 2012

@maticap. Super, vela stastnych kilometrov 🙂 Nasej malej vo voziku veru hlavka pri spinkani padala, my sme to poriesili klasickym vankusikom co sa dava do autosedaciek (ten nas je tusim concord) a je po probleme. A inac autosedacku mame tiez Priori (dokonca dve, v kazdom aute jednu 🙂) a nam teda vyhovuje, mame s nou najazdenych tisice kilometrov a mala je v nej spokojna. My sme inu ani nepozerali kvoli family fix zakladni. A tusim mate aj Brio, ze? Tolko veci spolocnych 🙂

maticap.
20. júl 2012

@pallacinka ahoj, dakujeme. 😀 My sme brali maxi cosi na odporucane znamej - povedala, ze bud romer alebo maxi cosi a tu zhodou okolnosti kamarat predaval ako pouzivanu. Tak nam to prislo vhod. 🙂 Ano, mame brio go, zlte 🙂, a vy jazdite v akej farbe? Ja pomaly zacinam premyslat, ci nam bude v zime v sportovej casti iba vo fusaku dost teplo - vy ste to ako riesili?

pallacinka
20. júl 2012

@maticap. Dufam, ze budete spokojni, ja som si prave uvedomila, ze som sa pomylila, my mame Peral a nie Priori, ale autosedacky od MC by mali byt najlepsie, my sme zatial inu ani nemali 🙂 Nase Brio je cierne, momentalne cierno-biele ale chystam navrat k ciernej. My sme minuly rok mali original Brio fusak, tento rok menim za Lodger, obidva by mali byt dost teple, myslim, ze sa nemusis bat, ze by fusak nestacil.

tilly
20. júl 2012

lodger je super 😵

ja mam odskusane romer, maxi cosi a recaro sedacky, recaro su naj 😉 ale ani romer king nie je zla, len tam sa stale nieco deje s tymi polystyrenmi...

trixi
23. júl 2012

Ahojte, prispejem svojou skusenostou ci cyklosedacku alebo cyklovozik. Po mojej skusenosti uz nikdy viac cyklosedacku. Ta je mozno dobra na mestsky bicykel, ked mamina chce odviezt dieta do skolky a spat (ja by som ju vsak nepouzila ani na to). Kto sa trosku chce s detmi venovat bicyklovaniu (a nielen bicyklovaniu, ale aj korculovaniu, behaniu ci trekingu - rekreacne aj sportovo) tomu odporucam jednoznacne cyklovozik. Je to bezpecnejsie pre cyklistu a aj dieta, dieta ma z toho ovela vacsi zazitok - dobre vidi, moze pozorovat okolie (na sedacke vidi akurat tak maminu alebo tatovu ritku a chrbat, nevidi dopredu), pohodlne sa mu sedi... Ak by som kupovala cyklovozik tak vyberam Chariot CX-je to limuzina medzi cyklovozikmi. Je to sice draha zalezitost, ale kto chce jazdit pravidelne, tak sa to oplati.

tilly
23. júl 2012

@trixi plne suhlasim 😵

maticap.
23. júl 2012

@tilly @pallacinka Tak tu je nas novy vozikovy prirastok do rodiny a nas zbojnik v nom 😵

maticap.
23. júl 2012

@tilly @pallacinka Cougar vyzera fakt dobre - ved za tie peniaze by som to aj cakala. Maly sa najprv vozil doma po byte, tvaril sa vselijako, a vonku to bolo prvykrat zaujimave. Ked sme ostali stat, tak bol maximalne nespokojny a snazil sa odtial nejako dostat, no ked sme sa pohli, tak bolo dobre. Zatial sme absolvovali iba dve jazdy, pri kazdom nadhodeni mi nie je vsetko jedno, kedze idem na bicykli na vozikom a vidim ako to nadskoci, ale nevidim, co sa deje vo voziku. Je na figu, ze v Trencine je napr. hradza pri Vahu v dost zlom stave a o cyklotrasach mozme iba snivat. no co uz, ved my sa urcite vyberieme niekam dalej a hotovo. 🙂

pallacinka
23. júl 2012

@maticap. Super, nech vam dobre sluzi 🙂 Nasa mala sa tiez rada vozi, a cim rychlejsie, tym lepsie 🙂 Prave vcera sme boli na velkom vylete na najvyssom kopci, co tu mame, a cely cas ani nepipla a hned aj zaspinkala. My tu mame uzasne cyklocesty aj chodnicky, mozete prist aj k nam 🙂

maticap.
24. júl 2012

@pallacinka nuz, keby ste neboli tak daleko, tak my veru aj prideme. 😵 Pred par rokmi sme boli v juznych Cechach - okolie Jindrichovho Hradce a tam sa clovek moze po cyklotrasach aj uvozit. ale snad najdeme aj nieco blizsie. Vcera mm akurat kupil nosic na bicykle na auto, tak som zvedava, s cim vyrukuje - ze kam sa pojdeme povozit 😀.

pallacinka
24. júl 2012

@maticap. My by sme zasa radi skusili juznu Moravu, tam je tiez vraj uzasne a mate to o nieco blizsie, my zas dalej 🙂 A aky nosic ste kupili? My zatial ziadny nemame, vystacime si s trasami na okoli, no ked nas omrzia isli by sme aj niekam dalej.

tilly
24. júl 2012

@maticap. chariot ma super odpruzenie, by ti nebolo vsetko jedno na rozbitej hradzi s croozrom, tam to strasne hadzalo, tuto ti to hupe, ved si mozes nastavit to odpruzenie, ja ked s nim idem ako s kocikom, tak nadherne hojda, lepsie ako kocik a to som mala uzasne hojdaci kocik...
my tu mame blizko hradzu pri dunaji, ale uz nas nudi, preto chodime aj dalej... ak budete mat niekedy chut na vacsi vylet, skuste jazera pri salzburgu, wolfgangsee je nadhera... alebo vieden ma uzasne cyklocesty + date prater a mate krasny vylet...

tilly
24. júl 2012

my mame nosic thule, co sa dava na gulu auta, je to super, ale neotvoris kufor, ked su tam bicykle, ale chceli by sme multivan, mali sme pozicanu caravelle a to bola parada, tam sme dali bicykle nezlozene, len sme ich nahodili do auta + chariot + kocik + kufre + stan + rozkladaci stol a stolicky a cele vybavenie, paradicka, len teraz nie su peniaze 😝 ale tak do galaxy sa tiez pekne zmestime, ale bicykle musia byt vonku, tym padom musime ist aj pomalsie... 😖

tilly
24. júl 2012

@pallacinka poznas nejake trasy na juznej morave? my to mame relativne blizko a chceli by sme to tam tiez obehat, tam je to nadherne, tie ich zamky a vinne pivnicky 😀

pallacinka
24. júl 2012

@tilly My sme prave pri Wolfgangsee boli v marci, no bez bicyklov, a radi by sme sa tam vratili s nimi, mozem naozaj odporucat. Konkretne trasy na juznej Morave nepoznam, len nasi pribuzni nam odtial ukazovali fotky, boli nadseni a vyzeralo to nadherne, presne ako vravis, same zamky a pivnicky 🙂 Mozno @mattahari bude k tomu vediet povedat viac, pre nas to je prilis daleko, tak som sa o to nezaujimala. My skor planujeme zapadne Nemecko a vychodne Francuzsko, prip. este Bodensee, tam to milujem, ak by si vedela nieco nahodou poradit 🙂

tilly
24. júl 2012

@pallacinka my sme boli v aprili 😀 je tam nadherne a su tam dobre trasy a st. wolfgang je nadherne mestecko... mame v plane svajciarsko, interlaken a st. moritz a tiez nejake nemecko + rakusko, dost by sme toho chceli obehat, uvidime ako na tom budeme s casom, tym, ze starsi je uz skolak, sme obmedzeni len na prazdniny...

maticap.
2. aug 2012

@tilly @pallacinka Ahojte, potrebujem nieco ako radu... Mm by rad vyrazil s cyklovozikom a s nami na dovolenku na juznu Moravu... vsak ved preco nie, no ja si neviem predstavit akukolvek dovolenku (teda presnejsie pobyt s malym) mimo domova... som divna? Myslite, ze dubak obsedi vo voziku kazdy den napr. doobeda a aj poobede? Lebo ja sa obavam, ze nie a co s nim potom budeme robit? 😒 alebo si len zbytocne vyrabam a hladam problemy kde nie su? Poradte mi baby, prosiiiim. 😕

tilly
2. aug 2012

@maticap. my chodime v pohode, na dovolenke sa decka spravaju inak ako doma... mne maly vydrzi po dve hodky vo voziku, alebo spanok + hodku/dve

maticap.
12. aug 2012

Ahojte, tak ja neviem, ci niekde robime chybu, no to nase dieta v cyklovoziku poplakava... aj obcas pozera po okoli, aj tam ma nejake hracky, ktoremu vacsinou popadaju k noham a uz ich nedociahne, aj dudel "fasuje", nehovorim, ze je vzdy nespokojny, no akosi z toho (myslim zo syna) nemam dobry pocit. Pocujte a co mi odporucite: jazdit s nim v case, ked ma spat, alebo ked je akoze vyspaty? Skusali sme jedno aj druhe, no mam dojem, ze to bolo uplne jedno... Lebo nas drahusik mal a aj mava problemy zo zaspavanim, trva mu to od polhodiny az po 1,5 hodiny.., je pravda, ze v cyklovoziku (ak zaspal), tak to bolo do cca 10 minut, no moj nazor (aj ked nicim nepodlozeny) je, ze si lespie oddychne v postielke, kde dokaze spat aj 1,5 hodiny (este spime dvakrat denne) a vo voziku to bolo max. 30 minut a to sa samozrejme nesmie zastavovat...co vy nato? 😕

pallacinka
12. aug 2012

@maticap. Ahoj, ja nemyslim, ze robite v niecom chybu, u nas je to podobne. Musime robit prestavky a vacsinou vyrazame pred spinkanim, aby sme si vacsinu cesty "odslapali" v klude. Urcite sa vo voziku nevyspi rovnako pohodlne ako v postielke, to som si aj ja vsimla, spanok trva kratsie a je po nom menej oddychnuta, a preto mozno aj mrzutejsia. U nas pomaha jedlo, ked bola mensia, kusky surovej mrkvicky do rucky, teraz mame taku misku, z ktorej sa neda obsah vysypat a tam jej vzdy nieco pripravim. To ale tiez netrva velmi dlho a po case si musime spravit prestavku ci chceme alebo nechceme 🙂

tilly
13. aug 2012

@maticap. nas bol od zaciatku vo voziku velmi spokojny, ale ked sme chceli ist na dlhsiu trat, tak sme isli tak, aby spal a spal vzdy tak normalne, mozno niekedy kratsie, ale on je taky, ze raz spi pol hodinku, inokedy tri... cize neviem poradit... a zas on spava cez obed len v kociku, cize vozik zas nie je az taky rozdiel...

zaves mu nejaku hracku hore o konstrukciu... my mame dve, jednu taku tu, co sa stiahne dole a potom vibruje a druhu normalnu hrkalku...

trixi
23. aug 2012

@maticap. ahoj, prosim ta o radu, segra ma ten isti chariot cougar ako mas aj Ty. Kedze s tym vozikom teraz beham ja, ona ho este nepouziva, tak mi nevie povedat, na bokoch je take nastavovanie vahy-neviem ako to funguje. Ked potocim tymi koleckami tak sa to neda posuvat. A este by ma zaujimalo, aky to ma vyznam. Idem googlit navod, tak snad budem mudrejsia. Dakujem.

tilly
23. aug 2012

@trixi to nastavovanie vahy je kvoli odpruzeniu... ako sa to nastavuje neviem, to robil mm... ale je to kvoli tomu, aby to menej alebo viac pruzilo, ma sa to podla vahy dietata robit