Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

veram1
21. feb 2010

Ahojte akurat zvazujem kupu cykolvozika len sa neviem rozhodnut ktory z tych vsetkych znaciek /azub, croozer, wave, chariot, saxus, jogger/ urcite ho chcem vyuzivat ako kociar ku korculiam a za bicykel.mam male babatko 3mesacne takze zatial budeme musiet vkladat vajicko.Nemate nahodou niekto skusenost s viacerymi typmi, som zufala cim viac hladam na internete tym viac mam v tom chaos chariot si urcite dovolit nemozem aj ked naozaj aj dizajnovo a j fukcnostou je asi naj, prosim pomozte

weirdo
21. feb 2010

Ahoj,
my tiez budeme kupovat cyklovozik, a mame to prestudovane aspon ako tak.
Ako pises, Chariot je najdrahsi, ale zase ma najlepsie spracovanie a kvalitu. Je ale o nieco uzsi, to je zase vyhoda do panelakovych vytahov.
Pomer cena/vykon najviac hra pre Croozer, ale tam potom treba dat dorobit odpruzenie, lebo tam tusim nie je, robi to nejaky pan Fiala v Cechach, ma to premyslene a normalne to predava.
Takze ako vsetko je to o peniazoch, a teda aj mrkni, ci by sa Ti Croozer vobec vopchal do vytahu, ak teda vytah pouzivas ... mne sa po sirke kolies nezmesti ...

zvalka
5. mar 2010

ahojte, chceme kupit cyklovozik 🙂 ma tu niekto skusenosti so znackou blue bird? dakujem 🙂

lucosko
1. apr 2010

Ahojte, nemate niekto na predaj VLOZKU do Chariot voziku? Dakujem za ponuky na mail lucosko@hotmail.com .

lucosko
1. apr 2010

Hladame partakov na bicykel ci korcule v okoli BA, SC a pod. Ozvite sa. Papa. lucosko@hotmail.com

bmmz
10. apr 2010

babenky a neskusali ste cez nemecky ebay... nakup cyklovozika... zvazujeme nad kupou, radi sme bicyklovali a chceli by sme aj s nasim 10mes drobcom a mam pocit ze cyklosedacka je vhodna az od roka a pol

bmmz
13. apr 2010

no tak som si zistila ze ten jogger predava firma jago24.de a vozia aj na slovensko ...kupili ste to niektora tam?

zvalka
13. apr 2010

Bmmz,my mame nakoniec tomboy 🙂 a je super.este sice vyskusany len so 6 rocnou neterkou 😀 ale ked sa otepli vezmeme aj nasu malu povozit. A je super 😉 hlinikovy,odpruzeny,aj na inline 😉

bmmz
10. máj 2010

😉 babenky tie co mate jogger 2v1 skuste mi dat vediet ci ma odkladaci priestor vzadu dikes

monikasavova
31. máj 2010

Caute, chceme si kupit cyklovozik Infantastic jogger cez nemecku stranku Jago24.de. Kupovali ste uz niekto u nich? Da sa platit len prevodom a vopred...tak mame strach.

bmmz
1. jún 2010

@monikasavova ... kupovali sme asi pred 2 tyzdnami objednane 19.5. platba trvala dva dni 21.5. to odoslali a 27.5 ho doniesol kurier... platila som vopred cez ucet, medz. platba ... len po platbe chceli este opat prachy za dopravu tak som s nimi si pisala a nakoniec vyšiel 102euro

bmmz
1. jún 2010

inač velmi dobra diskusia je na http://www.emimino.cz/diskuse/vozik-za-kolo-inf... k cyklovoziku infantastic... presne je tam postup ako upravit upevnenie na bike a ako aj vylepsit sedačku

majkokova
24. jún 2010

ahojte dievčence 🙂 , aj my tuho zvažujeme nad kúpou vozíka a chceme aj na korčule aj bicykel, len ma zaujíma pár vecí. Napr. či keď s tým idete dole kopcom a máte ho pripevnený za bicyklom, či to niakym spôsobom netlačí na bicykel, neviem si to moc dobre predstaviť.
A tiež že ako sa s tým korčuluje?
Díky za odpovede ;)

majkokova
24. jún 2010

Má tu niekto skúsenosti s JAGO-m? 🙂
Našla som ho za super cenu, len neviem čo e to za kvalita, ak máte noekto skúsenosti, podelte sa s nimi 😉

majkokova
24. jún 2010

Tak som trošku pogooglila 🙂 a našla som že jago je ten infantastic ;)

quaxi
24. jún 2010

@majkokova my mame croozer dvojmiestny, a dolu kopcom ides trochu rychlejsie nez by si sla bez neho, ale nic hrozne, da sa aj na starom bicykli s nekvalitnymi brzdami v pohode. po rovine sa taha len trochu tazsie nez bez vozika a do kopca to uz dost citit, ale stale prijemnejsie nez cyklosedacka (ta zadna). na korcule je to uzasne dobre, ja som s klasickym kocikom ledva vladala ist na korculiach a s croozerom ficim bez problemov. akurat ma stve ze sa nam nezmesti na sirku cez dvere do vytahu, no kedze uz planujeme druhe bejby a aj dlhsie cyklovylety, tak sme chceli dvojmiestny a croozer ma najvacsi kufor, tak radsej prezijem to nepohodlie pri vytahu ale pohodlne sa donho zbalim.
pri kupe je dobre pozerat aj ako rychlo ide vozik poskladat, teda ak ho budes casto skladat - tie lacnejsie maju vacsinou spoje riesene srobmi a dost dlho to trva. ten Jago som este nevidela, tak s tym neporadim.

majkokova
25. jún 2010

@quaxi ten jago to je nakoniec infantastic, alebo aj jogger 2 v 1 ho volajú, je s tých lacnejších, no my by sme drahý nevyužili, nato čo ho my potrebujeme nám kľudne stačí aj tento 😉
objednala som ho v žlto čiernej farbe, no tej čiernej je tam minim. dúfam že na to nebude moc pražiť slnko 😒
ale tak hádam znesieme 🙂
potešila si ma odpoveďou, díííky,
potom napíšem moje dojmy 😉

quaxi
25. jún 2010

@majkokova jogger ma kamoska a je spokojna, dost ho vyuzivaju na 2 decka, tak verim ze budes spokojna aj ty 😵 vela stastnych kilometrov 😉

andika10
28. jún 2010

dobrý, chcem sa spýtať či sa ešte oplatí kúpiť cyklovozík pre moje 23m dvojíčky, a mohli by stemi poradiť neaké značky v prijatelnej cene. ďakujem

petrabalaz
28. jún 2010

majkokova - ahoj, prosim ta, aj my si chceme kupit vozik jago. uz si ho skusala? aky je? a ktory z nich mas? my uvazujeme nad tym odpruzenym. len manzelovi sa to odpruzenie az tak nezda. dakujem

quaxi
28. jún 2010

@andika10 cyklovozik sa da pouzivat aj pre 5rocne deti, na 2 rocne to urcite este aspon 2 sezony bohate vyuzijete. Odporucam vyskusat pred kupou, ako sa tam detom sedi, lebo kazdy ma trosku ine rozmery a ked su deti vacsie, mozu byt dost natesno. znacku neporadim, ja mam skusenost len s croozerom ktory je sice uzasny ale nepatri zrovna medzi tie najlacnejsie.

andika10
29. jún 2010

@quaxi ďakujem velmi pekne

nikush
29. jún 2010

neviete mi poradit, kde zozeniem nejake pouzite za dobru cenu? vdaka

majkokova
30. jún 2010

@petrabalaz ja mám ten odpružený 😉 vyzerá dobre a vraj aj dobre drží, no dneska som ho chcela vyskúšať na korčule len nám začalo pršať 😠 strašná búrka prišla síce aj rýchlo odišla, no cesty boli mokré a na prvé odskúšanie chcem mať "hladký terén" 😉
ale záleží od toho na čo ho chceš: ak chceš jazdiť 1000km tak by som išla do drahšieho, tie peniaze v niečom určite sú, no ak to chceš na občasné vychádzky tak určite stačí aj tento... Čítala som veľa diskusii o tomto vozíku a veľmi dobrá je na emimino.cz myslím že tu je na ňu aj link a tam píšu žienky že sú spokojné. 😎
A ak ho chceš často skladať a rozkladať tak by si si asi mala kúpiť ten croozer, tam len stlačíš stred kolesa (niečo ako na kočíku) 😎 a koleso je vonku ako aj tento sa rýchlo zloží aj rozloží, len ja keď som ho išla rozložiť zlomila som plastové poistky a keďže bývame v bytovke nemám inú možnosť, len ho skladať a rozoberať, ale čítala som na tom emimine že sa dá kúpiť v železiarstve niaka náhrada na to a vraj to je super a tiež tam písali, že niekomu nedrží to upnutie na bike, no ale je tam aj návod ako si to vylepšiť...
Pozri si tú stránku a rozhodni sa sama, ja sa chystám zajtra na korčule tak večer napíšem ako bolo. 😉

majkokova
30. jún 2010

@nikush skús si kuknúť mimibazár.sk ja ho mám od Erika Durikova (Ciko) ID 36337 ponúka tie lacnejšie verzie a fakt pani môžem odporučiť, som spokojná s obchodom, no vozík zatiaľ posúdiť neviem 😉
ale zajtra napíšem

nikush
1. júl 2010

@majkokova
vdaka za tip 🙂

majkokova
1. júl 2010

tak dnes prvá jazda na korčuliach s joggerom, fantastickéééé, ďakujem tomu 😀 kto tieto lacné verzie vyrába aby si to aj normálny ľudia na občasné prechádzky" mohli dovoliť 😉

No ale ak neviete korčulovať dobre tak by som veru nešla, ja som dobrá, no manžel je slabí a ten mal ako kočík poistku pre seba 😒 no keď mal zastaviť nastal problém, lebo tá brzda ja po dotiahnutí moc nebrzdí 😲 ale ináč som ani necítila že niečo tlačím 😎

ak to mám zhrnúť tak som spokojná (na korčulovanie ok)

nikush
2. júl 2010

@majkokova
chcem sa opytat, ake to ma sedadlo pre male. moj ma 8mesiacov a na fotkach to vyzera skoro ako stolicka., a Simon ma dar sa zosuchtovat dole, elbo tak trepe s rukami a nohami. aj v kociari sa zosmykuje. tak ci to nahodou nie je trochu ako vajicko, ale to tam zas pchat nemienim,...vdaka

majkokova
3. júl 2010

@nikush je to ako v lavici, takže by tebe bolo asi najjednoduchšie prečítať si http://www.emimino.cz/diskuse/vozik-za-kolo-inf... túto tému, tam sú k tomu aj fotky ako tam vajíčko vopchať 😀 alebo si kúp ten croozer, tam je dieťatko zavalené dozadu, ale je zas drahší,no má viac výhod 😉
a na tej téme je aj fotka ako si ho jeden pán vylepšil, mal ten istý problém ako ty, takže si na to klikni a prečítaj 😝 , je to veľmi dobrá diskusia 😵 , dozvieš sa tam výhody aj nevýhody a je na tebe, či za tie peniaze chceš mať komfort, alebo si tú lacnejšiu verziu trošičku vylepšíš sama 😉

petrabalaz
6. júl 2010

ahojte vsetci,
tak my sme si tento vozik uz kupili. dakujem majkokova za info.tiez nam pomohli aj info z uz spominaneho linku. takze nase skusenosti:
- vozik sme objednavali priamo z nemecka. objednali sme ho v pondelok vecer o deviatej a vo stvrtok o jednej nam ho uz kurier doniesol.
- hned sme ho samozrejme vyskusali - mame dvojmesacnu dcerku,takze jednoznacne vajicko.kedze je dost velke, tak sme museli zrusit latku v ktorej su popruhy a vajicko je akoby aj v batozinovom priestore. pripevnili sme ho tam potom zvlast gumami. a drzi dobre. do croozeru by sa nam nezmestilo.
- co sa tyka pruzenia,tak podla manzela nic moc. asi to nejake otrasy zoberie,ale ziadna slava.
- brzda je dost o nicom,takze ako pise majkokova pre slabeho korculiara,ktory to chce mat ako poistku,nic moc.ale na zastavenie vozika posluzi.
- my sme zatial skusali bicykle, cca.50km. mala je vo voziku,resp. vo vajicku spokojna.nikdy za jazdy nemrnkala,az ked sme nahodou stali dlhsie. pri jazde dost cinkaju spoje,ale nevadi to.kto cital diskusiu na emimino,tak je dost diskutovany uchyt na bicykel.manzelovi to drzi dobre,len ten uchyt otocil ako tam radili.
- pre nikus - sedenie je fakt ako na lavici. moj 2-rocny syn tam bol spokojny,lenze on sa nikdy v kociari neopiera,takze kolme sedadlo mu nevadilo.
- no a co sa tyka skladnosti - my byvame v panelaku a do vytahu sa s rozlozenym nedostaneme.robime to tak, ze vytiahneme rucku a vrchnu tyc a zlozime len boky.potom ho otocime na vysku a tak sa uz do vytahu zmestime.kolesa nedavame prec.

no a zaver - za tie peniaze je to super.na rekreacnu cyklistiku a korcule uplne staci.
-