Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

mianpa
5. apr 2014

@mimikas ahoj zistila si nieco o tom qeride?

miriamvasko
9. apr 2014

@luculienka1 Ahoj, už dlhšie rozmýšľam o kúpe tohto weehoo i-go, syn má 3 roky výšku 98 cm, najprv som myslela že vezmeme ten chariot, ale sa mi zdá podľa týchto komentárov, že to by nám tak vydržalo túto sezonu, a na rok by to bolo malé. Ako to riešite, keď malý zaspí, u nás je totiž problém (máme sedačku bellelli za mojím chrbátom), že keď malý zaspí padá mu hlava. A to sa väčšinou udeje do 1 hodiny, tým pádom nie je možné ísť na napríklad poldenný výlet... Aký veľký je syn? Moja prvá dcéra má 8 rokov, tá už zvláda od minulého roku aj 30-40 km jazdy, len ked si teraz vezmem, že kým bude mať syn 6-7 rokov nikde sa riadne nedostaneme... Tak chcem vedieť aké sú teda skúsenosti s weehoo...

luculienka1
9. apr 2014

Nas syn ma 3 roky teraz a mame rovnaky problem so zaspavanim v detskej sedacke, ale manzel to zasadne neriesi, ked zaspi zvykne ho chvilu nechat odkvecnuteho a potom zastavi, preberie, pohraju sa a idu dalej. Po prebudeni uz nezaspava tak rychlo. Weehoo mame iba kratko a zatial je to podobny scenar, ale zacina sa chytat na pedalovanie a to je zabavne a udrzi ho to dlhsie hore. Tiez vyhlad ma lepsi ako zo sedacky, kedze nieje tak nalepeny na manzela, takze je to viac interaktivne a tym padom ho to menej uspava. Asi idealne riesenie tu nie je, ja si myslim, ze vozik je lepsi na spanie, ale ak spravite jazdu zabavou, dieta nezaspi tak rychlo a cim je strarsie tym mensi problem to bude. Na zabavu je weehoo neporazitelne 😉. Pozrite si video na tej stranke co som posielala.... Na sedacke sme to este riesli priviazanou prilbou o sedacku ked zaspal ;)
Ideme prvy majovy vikend na 2 dnovy vylet do AT, tak bude velka premiera...

luculienka1
9. apr 2014

@miriamvasko Nas syn ma 3 roky teraz a mame rovnaky problem so zaspavanim v detskej sedacke, ale manzel to zasadne neriesi, ked zaspi zvykne ho chvilu nechat odkvecnuteho a potom zastavi, preberie, pohraju sa a idu dalej. Po prebudeni uz nezaspava tak rychlo. Weehoo mame iba kratko a zatial je to podobny scenar, ale zacina sa chytat na pedalovanie a to je zabavne a udrzi ho to dlhsie hore. Tiez vyhlad ma lepsi ako zo sedacky, kedze nieje tak nalepeny na manzela, takze je to viac interaktivne a tym padom ho to menej uspava. Asi idealne riesenie tu nie je, ja si myslim, ze vozik je lepsi na spanie, ale ak spravite jazdu zabavou, dieta nezaspi tak rychlo a cim je strarsie tym mensi problem to bude. Na zabavu je weehoo neporazitelne emoticon. Pozrite si video na tej stranke co som posielala.... Na sedacke sme to este riesli priviazanou prilbou o sedacku ked zaspal ;)
Ideme prvy majovy vikend na 2 dnovy vylet do AT, tak bude velka premiera...

tilly
13. apr 2014

ahojte, davam do pozornosti... uz je odpruzeny croozer... http://www.beldi.sk/www-beldi-sk/eshop/5-1-CYKL...
ale ta cena!!! okrem toho, ak nema odvetranie, tak sa aj tak chariotu/thule nevyrovna... to je vec, bez ktorej si vozik predstavit asi ani neviem...

peto75
16. apr 2014

Tá cena sa vyrovná CX1 vo výpredaji, cougar 1 sa dá kúpiť lacnejšie, toto je dosť veľa, ale niekomu môže vyhovovovať. My máme teraz polohovateľnú cyklosedačku na krátke výlety, na dlhšie si požičiam cyklovozík. Tak ako hore maminy písaly, tiež máme problém, lebo malý bude mať 3roky, ale už teraz má 100cm a 18kg. Možno skúsime wheehoo. Je tam lepší kontakt ako vo vozíku, malý totiž málo rozpráva, potrebujem byť viac s ním v kontakte a ukazovať mu čo vidí a kde chce ísť a podobne.

tilly
17. apr 2014

@peto75 no ved, ta cena... este keby bol odvetrany, tak mozno, ale vraj to vetranie maju az v 2015/2016 poriesit... tak si neviem tu cenu potom predstavit...

lenulice
17. apr 2014

@mianpa ahoj, my nedávno pořídili Qeridoo Speedkid 2, letošní model, malým se v něm moc líbí a provedení je kvalitní, navíc plno úložnýho prostoru, jednoduchý přichycení, super design, no my jsme max spokojení 🙂

trojmamka
17. apr 2014

Jednoznačne cyklovozik.Odkedy sme ho prvý raz vyskúšali tak sa baby nevozili v ničom inom.A to sme ho kupovali pre 9 rokmi.

mianpa
17. apr 2014

Takze nakoniec vyhral chariot chinook , zatial ho mam miesto kocika no som spokojna , ked sa otepli vyskusame bike 🙂

tilly
17. apr 2014

@mianpa jeeej, super, som zvedava na prve dojmy 😵 😵

tilly
17. apr 2014

@trojmamka fiha, pred deviatimi rokmi? to ste museli byt priekopnici.. aky to bol model, nemas fotku?

mianpa
17. apr 2014

@tilly ako kocik perfekt, myslim ze aj ako vozik bude ok, nasa odkedy som ho doviezla a mala som ho doma zneho ani nevyliezla, aj jest vnom musela, dnes som jej tam aj tensi fusak supla bo je zima , kedze nemam scim porovnavat tak som spokojna, mam este cyklosedacku romer , no tM mi dostala minuli rok prievat takze tu asi posuniem

tilly
17. apr 2014

@mianpa ja tie sedacky nemam rada... ked v tom vidim deti, je mi ich luto... hlavne, ked idu dlhsie, musia stale sediet v jednej polohe a ak ma rodic este aj ruksak, tak chudatka su pritlacene o tu sedacku.. 😝

trojmamka
17. apr 2014

@tilly toto je on

mianpa
17. apr 2014

@tilly ja som snou bola spokojna, nastavitelne nohy chrbat vsetko, no az na ten prievan v usku. Ostatne sa mi nepacili ze aj ked boli deti vecsie mali chrbtovu opierku v polke chrbatika, tato romer to ma dost vyskovo ok, naozaj ak je niekto rozhodnuti cisto pre sedacku Romer jockey comfort ja to num.1

trojmamka
17. apr 2014

@tilly toto je on 😀

trojmamka
17. apr 2014

@tilly bol to teda stále ešte je kiddy van 101.Vozík pre 2 deti s úložným priestorom.Už vtedy sa dalo dokúpiť koliečko dopredu ,aj zimný set, aj set na behanie.Prvý odvozil cca 9000 km a druhý asi 6000.Druhý je ešte stále funkčný.Vozíme v ňom psa a batožinu keď sme vo výbehu v lete.Nemal odpruženie ale vôbec to nevadilo.Nebol krásny ako tie čo sú teraz ale zvozil s nami Karpaty, Tatry, stredné Slovensko, Východ.A hlavne zmestilo sa do neho dieťa do cca 8 rokov.

tilly
17. apr 2014

@trojmamka no pani... parada 😵 😵 😵 😵 to mate dost pojazdeneho..

zk3
28. apr 2014

ahojte,nepredavate,resp neviete o niekom,kto predava cyklovozik? hladame nieco na obcasne bicyklovanie v okoli mesta,urcite s tym neplanujeme prejst tisicky km 🙂 cenovo tak okolo 100e (mozno nerealna suma,neviem).pripadne, vedeli by ste mi odporucit nejake znacky,ktore nas nezruinuju? 😉 vdaka

miriamvasko
1. máj 2014

@luculienka1 ahoj, tak aj my už máme weehoo doma, už mal aj premierovú jazdu 🙂 Syn má z neho veľkú radosť, stále sa chce na ňom voziť. Zatiaľ sme síce boli najdlhšie na 2-hodinovej jazde - takže ešte nezaspal. Pomáha aj pedálovať, a veľmi ho to baví, keďže doteraz sa len odrážal na Puky bez pedálov 🙂 Podľa mňa je weehoo super, a určite odporúčam pre 3-ročných až cca 5,6-ročných. Prajem veľa zážitkov...

micina84
6. máj 2014

Ahojte, potrebovala by som poradiť 🙂. Neviete či existuje univerzálny miminkovník popr.či niektoré ako croozer miminkovník alebo Detska sedacka Weber Baby Seat pasujú do hocijakého cyklovozíka? Ďakujem

salomuska
10. máj 2014

Ahojte, nechystá sa niekto predávať miminkovník do Croozera? Ten novší typ...ďakujem 🙂

peto75
3. júl 2014

@miriamvasko - aj ja pozeram po weehoo, malý Miško má len 3roky, ale už má cez 100cm a váha je 19kg, vozíme sa v cyklosedačke, pretože menej rozpráva a takto aspoň stále komunikuje spoločne. Vozík si viem požičať, vyskúšame požičať weehoo.

zulina9
16. júl 2014

Mame croozer kid 1 a potrebujem radu, neni nejaka stranka kde sa da kupit nejaky vankusik aby drobcovi nepadala hlavka ked spi? Mame aj oporu hlavy q trupu a aj tak sa mu zosuchne hlavka. Vymyslia vec pre deti a nedomyslia. Uz ma napadlo ze mu tam dam vankuse.

ivanapetrasova
16. júl 2014

@zulina9 tak to by aj mna zaujimalo.. tiez mame croozer a ja teda tie vankuse ozaj davam. Z kazdej strany jeden aby sa mu dalo opriet ked spinka... nejaky zlepsovak by pomohol..

tilly
18. júl 2014

@zulina9
@ivanapetrasova baby niekde na zaciatku tejto temy som davala link na jednu tetu z ceskeho mmb, ktora take vankuse sije, my sme to mali v croozri a bolo to fajn... skuste to tu prelistovat

mimina321
18. júl 2014

ahoj
nemáte nahodou niekto na predaj cyklovozík???pre 2 deti 🙂 poprosím ip 🙂

alexmianina
18. júl 2014

baby, je pravda, že cyklovozik je na SR zakazany?

tilly
20. júl 2014

@alexmianina nie, boli cyklovoziky v cechach zakazane, ale uz aj tam pochopili, ze je to hlupost... 😉 u nas je to tak (a myslim, ze v celej eu), ze nesmies ist na cestu s vozikom (a to je jedno, ci detskym, alebo nejakym pripojnym nakladovym) sirsim ako 80 cm (alebo je to 90? fuuu, teraz neviem, skratka detske cyklovoziky to splnaju)