Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

30petra
15. jan 2015

@peto75 ahoj, u nás tiež zavážilo, to, že by sme nevedeli ísť na dlhšie výlety, v podstate ani na kratšie, keď som ju mala v sedačke na svojom bicykli, tak som jej kopala do nôh. Sama na bicykli ani za svet nechce bez koliesok, pritom na odrážadle jazdila od 1,5 roka. Na bicykli bez koliesok išla iba po ihrisku - po tráve, iný terén ani za svet. Mne weehoo prišlo ako ideálne riešenie a za tú krátku dobu, čo ho máme ho môžem iba odporučiť. Dcére sa to veľmi páči, má z toho srandu. Ešte podotknem, že ona má v štyroch rokoch výšku 116cm a 22kíl, takže nehrozí žiaden cyklovozík 😉 .

30petra
15. jan 2015

@tilly ja som závesné koleso zavrhla hneď, lebo verím, že moje aktívne dieťa by mi za jazdy vyskočilo 😀
porovnať s prívesom neviem, lebo ten sme nemali

tilly
15. jan 2015

@30petra ja som takto zrusila trail gator, bolo mi to strasne nepohodlne

peto75
18. jan 2015

@tilly , @30petra - ja som pozeral "trailgator" aj "follow me" system, ani jeden mi nevyhovuje, keďže malý sa neudrží sám a musel by som ho mať stále pod dohľadom. Čo som sa pýtal cyklistov, tieto ťažné systémy sú skôr už pre väčšie deti, ktoré sú rozumné, vedia držať stopu aj rovnováhu, a nechcú počas jazdy samé zosadnúť. Proste vydržia sedieť na sedadle.

My s menšími detičkami môžeme na dlhšie trasy skúšať cyklovozíky, alebo ten weehoo. Mne tam vyhovuje to, že malý sedí, je pripútaný, sleduje svet okolo. Nemusím sa báť čo robí a môže si aj pospať ( to sa mu doteraz vždy podarilo aj v cyklovozíku aj v sedačke).

tilly
18. jan 2015

@peto75 tak moj bude mat na jar 5,5 roka, to by uz mohol byt rozumny, jeho brat v tom veku uz dal 25km cykloturu, to len tohto maleho neviem z chariotu vytrepat, mne strasne vyhovuje, ze tam sedi

peto75
18. jan 2015

Tu je kratky starsi ale stale aktualny clanok, porovnanie viacerych sposobov :
http://rebelbike.com/index.php?clanek_detail=tr...

dracik1
18. jan 2015

Ahojte, my sme system trail gator vyuzivali od 3 rokov, deti vydrzali, resp, casto sme robili prestavky, pre nas uzasny system , pojazdili sme karpaty aj teren, stavali sa nam aj srandovne veci, ked nam syn zaspal na trail gatore ked sme bajkovali okolo neuzidlerskeho jazera, chalani su celkom aktivni bajkeri, ako cerstvo 6 rocni vyslapali zo zeleznej studnicky na biely kriz, ja sa tesimm na vsetky bajkerske vylety s nimi, su to uz partaci

julienka333
21. apr 2015

nemate niekto skusenosti s cyklovozikom qeridoo?

julienka333
21. apr 2015

@tilly poznas cyklovozik qeridoo ?

tilly
21. apr 2015

@julienka333 videla som ho, ale je ich viac druhov

julienka333
21. apr 2015

@tilly konkretne sportrex 1, inak teraz som si vsimla pre som sa prihlasila pod inym nickom. ja som mayka. 😀
Ozaj a este sme nasli aj cyklovozik od KTM ale nikde sa neviem dopatrat ci je ok. Nestretla si ho nahodou niekde cestou? 😀
http://www.ktm-kola.cz/index.php?main_page=prod...

tilly
21. apr 2015

@julienka333 😀 😀 maji, ten queridoo som videla len teraz na behu devin, bezal s tym jeden chlapik, vyzeralo to zaujimavo, ale nedrzala som to v ruke... som netusila, ze ktm robi voziky

julienka333
21. apr 2015

n
@tilly no my uz aktivne vyberame a zatial vedie qeridoo sportex 1 , len ma seru lebo nemaju nikde skladom. Ani v Nemecku. Vraj az koncom juna bude mozne ich dodat.
No a dnes sme nahodou objavili ten ktm. My mame ktm skoro vsetko od dudlov, ponoziek po bicykle a motorku. 😲 Tak som zvedava co je toto zac. Nechceme vela investovat.

tilly
22. apr 2015

@julienka333 😀 aj moj muz mal KTM motorku, kym som mu ju nezatrhla 😀 chapem, ze nechcete vela investovat, preto by som radsej brazdila vsetky inzertne stranky aj ebay a tak... hlavne daj pozor na dve veci, na odpruzenie a vetranie a potom take vychytavky akoze mozes nechat kolieska aj ked mas pripojeny vozik za bicykel a tak, to je paradna vec... a ked to mozes pouzivat ako kocik, to ti potom staci obyc buggy za par supov do auta a aj tak budes vsade nosit cyklovozik, v mnichove bolo 70% kocikov chariot, baby to pouzivali ako kociky, takze ja na tvojom mieste by som radsej zhanala jazdeny chariot, alebo nieco take lepsie, len nie croozer, tam sa ti dieta uvari

julienka333
22. apr 2015

@tilly croozer nechceme. Ten qeridoo je odpruzeny ale vetranie ma len to predne a zadne . a chceme to vyuzivat aj ako kocik do terenu. Do auta len buggy chcem. asi gesslein. Ty si tusim chvalila gesslein buggy. 😀

tilly
22. apr 2015

@julienka333 gess ma teraz peknu buggy

mataba155
13. máj 2015

Nepredavate niekto rucnu brzdu na croozer 737

svitky
18. máj 2015

@julienka333
@julienka333
Ahoj, ten sportex1 maju v Cechach, dotazovali sme sa nan a maju ho. My sme zobrali qeridoo jumbo zo Slovenska, ma prist tento tyzden tak sme zvedavi co to bude.
Posielm link na Cechy: http://www.vozikyzakolo.estranky.cz/fotoalbum/v...

julienka333
18. máj 2015

@svitky dakujem. uz ho mame aj my cez klaris shop. 😉

bambinecko
26. máj 2015

práve som chcela napísať, že my máme queridoo sportrex 2014, ale vidím @julienka333, že už ho máte aj vy 🙂 teda zrejme už je aj tohtoročný model. my sme ho kupovali cez ekomarket.sk

bambinecko
26. máj 2015

chcela by som sa všetkých, čo majú cyklovozíky, spýtať, ako riešite, keď tam dieťa zaspí. tuším chariot sme videli, on mal také opierky na hlavu ako autosedačka, náš ale také nemá a keď tam malý zaspí, vždy sa dostane do takej neprirodzenej polohy..poradíte nejaký zlepšovák, čo by sa dal vyrobiť, prípadne kúpiť?

crocus11
26. máj 2015

My mame croozer a nemali sme "miminkovnik" zrolovali a zviazali sme vankuse aby drzali v rolke dali po stranach. Zalezi aky mate vek, dcera mala rok ked sme to kupili takze v pohode obsedela.

bambinecko
27. máj 2015

@crocus11 nejde o vek, malý už bude mať 2 roky, ale keď zaspí, hlava mu ide do boku a cesta ho uhrká do dosť neprirodzenej polohy...tiež mu tam vložíme vždy zrolovanú bundu, aj vankúš sme tam už mali, ale to zase cesta vyhrká preč a sme tam, kde sme boli...chcelo by to nejakú opierku hlavy, ktorá by ale držala na mieste

zuzka_puska
27. máj 2015

ahojky, aj my sme nedavno riesili tuto dilemu, ci vozik alebo sedacku na bicykel. Nakoniec vyhrala sedacka, LEBO... S vozikom sa mne osobne tazko manipulovalo, kym som sa s nim otocila, kym som niekde presla, okrem toho je to nejake kilo navyse za bicyklom..... Nedalo sa s tym ist na nejaku lesnu cesticku, trebars ak chodite do lesa, tak s vozikom to bude fakt boj.... Kym vyslapete do nejakeho kopceka.... Dalsia vec, nasa mala je zvedava, a cez tu ciernu sietku takmer nic nevidela, chcela to mat otvorene co sa za jazdy nedalo ak som nechcela riskovat ze vypadne..... No a v sedacke si sedi, pozera , vsetko vidi, a je spokojna. Ale je to stale o tom, ako daleko chodite, kde chodite... My mame sedacku taku, ze ak mi tam aj mala zaspi, je jej tam pohodlne a nepada jej hlava lebo sedacka je po bokoch v celku..... 🙂

matenko
27. máj 2015

Cyklovozik chariot cx1 aj na bike aj na vylety super najlepsia investicia, dieta ma pohodlie, nie je mu zima, nefuka, neprsi, pekne vidi, moze sa tam hrat, jest...🙂

tilly
28. máj 2015

@matenko suhlasim, tiez si neviem vynachvalit 😵 😵 nas maly je sice uz velky, ale uvazujem, ze si ho necham a budeme pouzivat na batozinu... uz si bez neho neviem predstavit zivot,
maly uz bicykluje na 20" biku, ale ked budeme chciet ist na dlhsiu trasu, tak to chariot isti aj ako kocik ho este pouzivame

tilly
28. máj 2015

@bambinecko aka sedacka je vo voziku? aka obycajna lavica? s tym si asi moc nepomozes, chariot (ci pisala, ze si videla dieta v nom) ma tvarovanu sedacku + vlozku... skus si dat usit vlozku podla toho, ale podla mna nepomoze, lebo sedadlo nie je tvarovane...

sophie32
28. máj 2015

Dievcata, ja riesim dilemu. Mam takmer dva a pol rocne dvojicky. Teraz mame predne sedacky iBert, ale uz je to len tak tak....tak teraz neviem, ci kupit zadne sedacky alebo radsej cyklovozik. S vozikom by som mohla ist s nimi aj sama, ale zase neviem, pre ake velke deti su tie voziky. Ci sa mi tam este zmestia 🙂 Zase cyklosedacky zadne by boli fajn, ale to by som musela zase chodit len s manzelom. Co by bolo lepsie?

sophie32
28. máj 2015

@bambinecko
@tilly
@crocus11
@matenko
@julienka333 Dievcata, ja riesim dilemu. Mam takmer dva a pol rocne dvojicky. Teraz mame predne sedacky iBert, ale uz je to len tak tak....tak teraz neviem, ci kupit zadne sedacky alebo radsej cyklovozik. S vozikom by som mohla ist s nimi aj sama, ale zase neviem, pre ake velke deti su tie voziky. Ci sa mi tam este zmestia emoticon Zase cyklosedacky zadne by boli fajn, ale to by som musela zase chodit len s manzelom. Co by bolo lepsie?