Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

peto75
26. feb 2013

Ahojte, ja som sa pýtal priamo zástupcu vozíkov na Slovensku, cyklovoziky.sk, ale na výstave v Bratislave nebudú. Kto by sa chystal do Čiech na výstavy, tak najbližšie je športová výstava v Brne ( český zástupca vozíkov tam ale nebude, podľa jeho slov táto výstava nieje až taká dobrá ako výstavy v Prahe), a až v apríly v Prahe. Tam bude český zástupca a bude dávať aj spomínané zľavy, či ale budú také veľké aby sa oplatilo vycestovať, zaplatiť vstupné a podobne sa ešte nevie.

peto75
26. feb 2013

A k vozíkom :
- croozer 2013 sú oproti roku 2012 bez väčších zmien
- burley 2013 má nové vylepšené odpruženie pre 2miestny model Dlite
- burley 2013 má konečne aj odpruženie pre 1miestny model Solo (doteraz bol odpružený len 2miestny Dlite)
- chariot 2013 zmenil u najvyššieho modelu CX bubnové brzdy za kotúčové a navýšil tak cenu
- chariot 2013 pridal novú farbu ( taká modrá, celkom výrazná) Aqua

Všetky tri značky sa dajú priamo kúpiť na Slovensku.

petraas
27. feb 2013

ahojte, mate niekto plastenku na croozer kid 2? zakryje to cely vozik tak ako ked dat plastenku na kocik alebo je to len na prednu cast? vdaka

peto75
27. feb 2013

Takto vyzerá pláštenka na vozíku kid 2:
http://www.babyline.cz/voziky-za-kola/croozer-p...

peto75
28. feb 2013

@bebel - vidím že si zo Senca a máte cyklovozík, kde všade ste na okolí boli?

bebel
28. feb 2013

@peto75 len okolité dediny...aj v PK po zaoranej cykloceste zo SC cez Sv. Martin sme boli. Na hrádzi. Ale väčšinou si hodíme bicykle na nosič a cyklovozík do auta a ideme do Rakúska alebo na Moravu.

tilly
1. mar 2013

@peto75 no, my sme kupovali minuly rok na vystave v brne, tam sa to oplatilo najviac, ale potom mal aj mall dobre ceny...
my chodievame tiez do rakuska, aj len tu v blizkom okoli, aj okolo salzburgu, krasne cyklocesty su aj okolo vinohradov okolo jazera neuseedler

tilly
1. mar 2013

@bebel kedy dame to stretko? ja by som sa chcela na tu moravu spytat, tam sme my zas este neboli 😉

peto75
1. mar 2013

@bebel
@tilly

Ja by som chcel tiež presne tie isté trasy prejsť, poznám cestu PK a SC čo popisovala bebel, Rakúsko Neisederské jazero, na Morave máme babičku ... auto prípadne vozik aj bicykel odvezie.

Len nemám vozík, pozerám ceny (mall, české aj zahraničné obchody, bazáre), ale zatiaľ si nemôžem dovoliť ten model čoby som chcel, chariota, a to sa už jar začína, už sa začne bicyklovať. Možno zase na víkendy požičovňa ....

peto75
1. mar 2013

@tilly
@bebel
Ešte otázka, ak sa nemýlim obe máte vozík chariot CX. Ja som rozmýšľal na chariot cougarom ( vzhľadom na cenu aaj to že jogging verziu neplánujem kúpiť a teda mi sú bubnové brzdy len ako záťaž navyše) . Jediný problém je to vetranie, tie malé okienka COUGAR oproti veľkým odzipsovateľným u CX mi vadia.
Aké máte skúsenosti v lete s vozíkmi a vetraním resp. potením sa detí vo vnútri?

tilly
1. mar 2013

@peto75 ak chodite vela bicyklovat a takto, ze aj dalej, tak jednoznacne CX1, my sme mali aj croozer ten starsi model aj ten novsi model a minuly rok sme na tej vystave kupili CX1 a to sa neda porovnat, velmi lutujem, ze sme ho nekupili skor... ja ho vyuzivam aj ako kocik, tym padom mi uz staci len buggy do auta, CX fici u nas denne... aj v zime v snehu s velkym prednym kolesom, lepsie ako tank 😀
ved urcite nieco najdes, ale ceny su vacsinou vsade rovnake... este drobcekovia.sk zvykli mat akcie, ale neviem...
na nemeckom ebay idu jazdenky dost draho, u nas sa obcas nieco objavi, na bazosi bol este pred mesiacom jeden chariot, ale neviem, ci cougar alebo CX, nepamatam si....

tilly
1. mar 2013

@peto75 my vetrame v lete cely vozik, odopnem to cele a teda dost to pomoze... lebo jazdili sme aj v lete, ked bolo cez 30 stupnov, maly nebol ako v saune, pekne mu to tam vialo, vobec nebol spoteny, CX ma aj tu podlozku, ta ma tiez nejaky ten material, co vetra (nevyznam sa v tom) a aj tu rucku ma inu, vyssiu, ja som vysoka, mam ju nastavenu na vyssie, inak by mi to bolo nizke pri kocikovani, nevyhoda CX (neviem, ci to robi aj cougar) je, ze ked je prazdny v kocikovej verzii a nahodou je nieco v tej tasticke alebo v kosiku, tak sa prevracia...

peto75
1. mar 2013

@tilly - no veď práve, oni sa dajú kúpiť aj lacnejšie vozíky, ale takmer žiadny už nemá vetranie cez bočné okná. Len vetranie u nich funguje tak, že sa odopne zadný diel a predná strieška. Ja sám sa poznám, môžem jazdiť ako chcem a v akomkoľvek funkčnom tričku, spotený budem tak či tak, viac alebo menej. Preto hľadám aj dobré vetranie do vozíka.
A tiež si to viem predstaviť, že ak ma niekde chytí menší dážď ( teda nemyslím búrka a krupobitie), tak len odzipsujem bočné okná a môžem pokračovať ďalej a synček sa mi nezaparí vo vnútri ....

tilly
1. mar 2013

@peto75 no ved to... v croozri bol maly vzdy vo vlastnej stave... raz sa nam tam aj prehrial, na dovci v rakusku, nic prijemne, vecer mal teploty, pokazena dovolenka...

peto75
1. mar 2013

@tilly - však si aj spomínam, že si o tom tu niekde písala a aj to ma inšpirovalo nepozerať len cenu ale aj vlastnosti.
Budem si musieť počkať na nejakú akciu.

bebel
1. mar 2013

@tilly zajtra ideme na týždeň na lyže...potom mimo 14. a 19.3 , a ešte okrem stried a piatkov som voľná. 🙂 a prispôsobím sa ti. Daj termín a prídem- mala by som ísť s Izi ku "kĺbikárovi" na kontrolu do Topmedu pri Lucke- len som tam ešte nevolala .

@peto75 mňa spracovali chalani v športservise- robil si tam 1 sám pre seba so svojím dieťaťom test teploty v lete vo vnútri zbokov uzavretý vs. vetraný vozík a bol tam brutálny teplotný rozdiel.
Presne ako píšeš používam aj to polorozopnuté vetranie - kvôli špine a prášeniu , či pri prehánkach.
Už sme chytili/zažili aj brutálny lejak pár krát. 😎 Raz na poľnej ceste do Bernolákova - vtedy sme boli zaprasení od hlavy až po päty. A raz v Jelke. 😎 oba razy to deti vo vozíku v pohode a suchu prespali. 😀 Brunko na trialgatore bol premočený do nitky. 😅
Inak teraz sú tak rozdrbané okolité cesty, že s vozíkom vyjdeme asi až v lete, kým výtlky zaplátajú.
btw: po lesných cestách to krásne pruží- mala som obavy , ale je to v pohode .
Inak vodiči tu sú dosť bezohľadní, hlavne DS región. 😝

peto75
1. mar 2013

@bebel - športservis poznám, konkrétne Rudo predával svoj starší model, ja blbec som ho nekúpil.... ale novšie modely sa mi viac páčia, už to nemá suhcé zipsy a podobne ....

bebel
1. mar 2013

@peto75 hej, s ním som sa o tom bavila.... a btw: k suchým zipom vs. tým patentom vpredu
@tilly aj tebe omína predok tej látky o veľké joggingové koleso ? Lebo mňa to neskutočne vytáča na korčuliach, tak to tak divne zastrkujem , aby sa to nezdúvalo .

tilly
1. mar 2013

@bebel nie, mne sa to nestava... asi je to inak urobene na 1miestnom...
mozme po prazdninach, daj vediet, to uz aj lucka bude doma...

peto75
3. mar 2013

Včera sme sa boli všetci traja bobovať ( červené boby s opierkou ) na Zochovej chate, cestou späť práve prichádzala mamička s chariot cyklovozíkom (vpredu jogingové koleso). Vidno že už zima končí ...

tilly
7. mar 2013

@peto75 ja som pouzivala chariot v tom najvacsom snehu s tym velkym kolieskom v predu, sneh, ktory som nepresla s velkym trojkolesovym kocikom, som s chariotom v pohode zvladla, ja ho pouzivam ako sportovy kocik... velky kocik som predala a mam lahke golface v aute a chariot na normalne prechadzky...

peto75
9. mar 2013

@tilly - presne tak, aj moja predstava je taka. Len kde na to vziat, a teraz ako na potvoru sa stare modely CX1 a CX2 vypredavaju a uz budu len nove, drahsie, pritom su tazsie a maju len lepsie kotucove brzdove. Zase ta farba AQUA je naozaj pekna.

tilly
9. mar 2013

@peto75 my sme uz boli na bicykloch... aj vo stvrtok a na strkovci sme stretli dalsi chariot 😵 je to fakt dobra vec... len ta cena no...

borja
11. mar 2013

Baby nemáte niektorá cyklosedačku BoBike Maxi City alebo Tour? ako ste spokojné?

peto75
15. mar 2013

@borja - ja som túto sedačku videl len raz v BA, TOUR verziu, mali to na bicykli nejaký turisti čo išli po hrádzi, ale to je asi tak všetko. Ale mali tam dievčatko (ak si dobre pamätám) a usmievalo sa, takže sa jej asi páčilo ....

peta2999
4. apr 2013

Ahojte nemá niekto skúsenosti s týmto cyklovozíkom???https://www.zlavadna.sk/zlava_28951_familybicyk...

bebel
4. apr 2013

@peto75 chinook je podľa mňa super...to skladanie a predné sklápacie koleso je bombové...až bude aj Bibi aktívne bikovať , tak updatnem našu výbavu z cx2 na mono novinku 😉
http://www.velofiala.cz/chariot-pod-lupou/chinook/

tilly
4. apr 2013

ja idem chinnok zajtra okuknut na vystavu probike do prahy... som strasne zvedava...

tilly
4. apr 2013

@peta2999 cesi robia nieco na tento sposob, ale lepsie... toto zigo ma strasne male kolieska, na vacsej ture sa namakas... cesi robia taky vozik, co si das na normalny svoj bike, ale tiez to mas takto v predu, vola sa to dumbo alebo tak nejak, skus kuknut na stranke nakole.cz ale treba sa tam pohrabat...

peta2999
5. apr 2013

@tilly Ďakujem,mne ani nejde tak moc o to pripojenie na bicykel,skôr som chcela vedieť o tom cyklovozíku.A môžem sa Ťa spýtať ktorý by si odporúčala???A či niekde v BA sa dajú aj pozrieť,lebo u nás v PD majú len na objednávku,a chcela by som si ich aj pozrieť.Potrebujem cyklovozík pre 2 deti cenovo je mi to podstate aj jedno.Dá sa využiť aj na korčulovanie???