Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

stardust
11. máj 2011

@tilly su tam popruhy dostatocne dlhe alebo riesene tak, aby si tam mohla upevnit dieta tak, aby pri pripadnom uraze nevyletelo napr. do mociara aj s autosedackou?

tilly
11. máj 2011

@stardust ja uz si to presne nepamatam, lebo nakoniec sme to nepotrebovali a teraz model 2010 ma pasy inak riesene...

quaxi
11. máj 2011

my mame croozer kid for 2 (ten novy model z 2010), kupovali sme ho ked mal syn 2 roky a planovali sme druhe babo, tak sme rovno kupili 2miestny. Minuly rok sme tam vozili 2r syna a jeho 4r sesternicu, ta tam mala este dost miesta, aj 5rocna by sa vosla. Teraz sme dokupili "miminkovnik" (novorodenecku vlozku) a vozime 3r syna a babo, prvykrat sla malinka 3 tyzdne po porode a uplne v pohode, miminkovnik je dobre domysleny, takze je v dobrej polohe, ani jej nepada hlava doboku ci dopredu ako v autosedacke... Croozer sme si vybrali hlavne preto, ze tie lacnejsie maju iny tvar a tym padom o kus mensi pristor na batozinu, my s tym chodime aj na niekolkodnove vylety kde potrebujeme viezt stan, spacaky a pod., takze potrebujeme vela miesta na batozinu. Tie lacnejsie maju okrem toho menej miesta na sedenie a dve vacsie deti sa tam uz riadne tlacia.

@stardust ak pouzijes namiesto novorodeneckej vlozky autosedacku, zostane ti uz len malicko miesta na druhe dieta, lebo vajicko je sirsie nez sedadlo v croozeri. Popruhy na to nie su prisposobene, musis si to sama nejako vymysliet a poprivazovat, aby si mala sedacku bezpecne. Ta original vlozka sa tam raz nainstaluje a uz ju tam stale mas, aj ked skladas vozik, tak ju tam nechavas, a ma popruhy, takze babatko bezpecne priputas.

stardust
11. máj 2011

@quaxi dik, tak radsej nebudem vymyslat a poriadim si aj tu original sedacku.

zvalka
11. máj 2011

@tilly ahoj, nemas pls foto dietatka s tym vankusikom vo voziku??

zvalka
11. máj 2011

@stardust ahoj, podla mna do dvojmiestneho cyklovozika ti vojde vajicko, do jednomiestneho neviem ci vojde 😕 a ked tam chces dve deticky, urcite treba kupit tu vlozku - miminkovnik - pri vajicku ti miesto pre druhe dietatko nezostane. 😉 my sme tam mali malu vo vajicku,ale tam by uz druhe dietatko nevoslo 😉

zvalka
11. máj 2011

@tilly a prosim Ta, este by si mi mohla zmerat, aky je siroky vnutri? tam, kde sedi babo? pozeram to na nete, ale nezda sa mi to, nas je siroky 60 cm a to je dvojmiestny...

zvalka
13. máj 2011

prosim Vas, ktora mate doma croozer pre jedno dietatko, zmerate mi vnutorny priestor? tam kde sedi dietatko? chcem si kupit vankusik, ale ja mam dvojmiestny a pani by mi ho usila aj sirsi, tak chcem jej povedat rozmer. DAKUJEM ! 🙂

tilly
13. máj 2011

@zvalka ale v croozri to nie je take lavicovite... je to do takeho "korytka" tak sa to blbo meria... cela sirka vnutorna je 52 cm a sedak samotny je 36 cm... ale to fakt sa to blbo meria, nie je to take jednoznacne tam...

zvalka
13. máj 2011

@tilly dakujem ti, a nemas pls foto aj s vankusikom tvoje dietatko?
no tak ten rozmer 52 by asi bol dolezity, vankus ma 70 cize cca o 20 cm viac. my mame 60 cm, takze asi na 80 ho dat? 😕 aby ju pekne obopol. no neviem 😅 😒 chcem, aby splnil uzitok, ak by bol len vedla nej, a nie vacsi, straca zmysel.....

tilly
13. máj 2011

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41282026&tab=5 svoje fotky nemam... ono, croozer ma uplne ine sedenie ako ostatne voziky, preto ti vobec neviem poradit... 😔

tilly
13. máj 2011

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43554977&tab=0 tu na prvej fotke je vidiet, ako je tam rieseny ten sed... to ti tazko niekto pomeria...

petraas
15. máj 2011

@zvalka @tilly baby tak v piatok sme kupili cyklovozik nakoniec ten croozer pre dve deti...nevedeli sme sa rozhodnut ze ci pre jedno alebo dve ale nakoniec sme zobrali pre dve aj ked nasa Nelly Sofi si hned zamilovala v obchode ten pre jedno...aj sme chceli najprv zobrat pre jedno ale ked sme tam malu posadili tak mala nozicky skoro az po koniec tak to nas odradilo lebo ona je na svoj vek dost velka tak sme zobrali pre vde deti lebo tam ked natiahla nohy mala placu a placu takze ho dlhsie vyuzijeme..boli sme ho v sobotu vyskusat a je uplne super...Sofi si ho tak zamilovala ze ked v sobotu rano vsala tak bola stale len vo voziku a uz sa nemohla dockat co pojdeme von, velmi sa jej paci...inak poviem vam ze ked som videla tie lacnejsie a potom croozer tak jednoznacne vyhral croozer aj ked je drahsi...to je 100 a jedno lacnejsi a croozer...vobec nebanujem ze sme kupikli taky drahy vozik a som velmi rada ze sme sa neulakomili ne nejaky lacnejsi...croozer je proste jednicka...uz nech le len teplo aby sme mohli jazdit...
inak byby mate niekora na croozer aj plastenku? ak ano je to dobra vec lahko sa natahuje?

tilly
15. máj 2011

@petraas super, graulujem... plastenku? ved to ma croozer zabudovane, nie? inak aj adam si vzdy v garazi sadne do croozru a nechce odtial vyliezt 😀

megg
17. máj 2011

ahojte, maminky chodite s cyklovozikom aj na inline? ake mate skusenosti? ci je lepsi nejaky jogger kocik?

zvalka
18. máj 2011

@tilly tak uz coskoro bude hadam vankusik doma 😵 😵 velmi sa tesim. dakujem ti za super tip 😉 😵 😵
odhadla som to tak cca, ze kedze mas asi o 8 cm uzsi vozik, tak o to viac som dala na vankusik cm. cize na kazdej strane o 4-5 cm bude vacsi. tak uvidime. hadam sa nam osvedci. aj ked teraz mala nespava vo voziku, chodime vacsinou po obednom spanku. tak vydrzi a pekne sedka. ale tak bude to mat urcite pohodlnejsie. 🙂
a este sa mi to podarilo aj lacnejsie poslat - do CR a odtial mi to prinesie sestrin kolega 🙂

filmuska18
18. máj 2011

Ahojte maminky, pridavame sa ku cyklovozickarom 🙂 minuly tyzden sme kupili tiez croozer, nas synator ma 3 mesiace, tak ideme privykat. Sme tiez dlho pozerali a vyberali a nakoniec sme sa predsa len rozhodli investovat, a vyzera naozajskvelo. Chcela som sa opytat skusenejsich, ako riesite slniecko, hlavne ked uz poriadne svieti? Zboku aj spredu nanho asi bude svietit. Nehrozi detickam spalenie? Som rozmyslala aj ze by som zboku nainstalovala nejako plienky ako zavesy, a spredu hadam trochu ochrani antipelova ochrana... Vdaka vopred za tipy.

tilly
18. máj 2011

@zvalka som zvedava... super, ze sa ti to podarilo lacnejsie poslat... mna to postovne strasne vela stalo...

@filmuska18 predavaju clony, ale moc sa mi to nezda, ze by to nieco pomohlo...

zvalka
18. máj 2011

@filmuska18 my mame take domacky vyrobene 😅 taku clonu. tak davame. ale dnes mala taky super klobucik, tak jej pekne na ocka robil tienik.

@tilly - no ved to. to postovne bolo velmi drahe. tak aspon ze takto. tak ma vyjde cca 22 eur, a este aj bude vacsi 😵 😵 dnes som isla s malou doobeda, a teda bola unavena, tak mi tam zaspala, tak sa uz tesim na vankus, takto jej hlavicka padala. musim chodievat skoro rano, alebo teda len poobede, ked je vyspata. doobeda ju vzdy berie.

tilly
18. máj 2011

@zvalka na to vyslo 31 😠

letenka
19. máj 2011

@filmuska18 my mame original slnecnu clonu a zda sa, ze to pomaha...este musime poriesit tiez tie boky, tam neviem co dam 🙂

janka46
20. máj 2011

Ahojte 😉 môžem sa pridať,mm je dosť "nažhavený" na kúpu cyklovozíka, môžete poradiť...kupovali ste nový, alebo ojazdený a ak môžem aj odkiaľ ( či net, alebo kamenné predajne?)
Plánujeme len pre jedno dieťa, kedže staršia má už 5,5 r. a je celkom zdatná už ako samostaná bikerka 😵
Vdaka, uľahčí nám to rozmýšlanie 😎

tilly
20. máj 2011

@janka46 my sme kupili jazdeny croozer, ale to je skor nahoda, ked sa taky najde... a to vam staci jednomiestny, nas 5,5 rocny jazdi tiez sam a odjazdi toho dost, prinajhorsom ho supneme na tyc...

janka46
20. máj 2011

@tilly Vdaka za odpoved, o tyči sme tiež uvažovali...tu ste kupovali tiež už používanú, či novú?!
Som našla aj jeden Croozer, ale už bol predaný 😒

gali
20. máj 2011

@janka46 my sme tiez nekupovali novy, ale uz ojazdeny cyklovozik Croozer. Bol jazdeny jednu sezonu a fakt ked nam prisiel domov, bol ako novy. Dokupovala som don tu vlozku do 10m pre babo, bez neho by som tam nasu malu este veru nedala, ale ked bude mat rok, tak uplne v pohode. Inak, ja som to najskor riesila cez MMB a mm bol pozriet jeden osobne a bol velmi rozladeny, ze co ludia chcu za cyklovozik, kt. bol 5r jazdeny... Zhanala som to skoro 6m, potom som sa nastvala a pozrela si MMB na CZ a tam je ich ovela viac a aj s prepravou nas tento vysiel ovela menej. Nechceli sme kupovat tie lacne voziky, predsa len, toto viem, ze je kvalitne a nestoji mi za to setrit na malej. Uz sme absolvovali aj prvu trasu, mame obaja namontovane tie upinaky na bicykloch, ale prvu cestu som musela absolvovat ja. Pravdupovediec mala som aj obavy, ale bolo to uplne super. 😉 Drzim palce pri zhanani, fakt je to fuska zohnat dobry a cenovo pristupny.

janka46
20. máj 2011

@gali Dakujem aj tebe, už som mrkla aj na český mmb. Boli ste si pozrieť osobne, či ste ho kupili len podla fotiek?Odrádza ma aj drahé poštovné a bankové prevody so Slovenska do Čiech su dráhé...
Ozaj ako kolko mala dcerka, ked ste isli na dlhsiu trasu 1x? a tie upínaky sú súčasťou cyklovozíka, či sa musia kupovať zvlášť?

gali
20. máj 2011

@janka46 tu na SR bol manzel osobne a ked videl, ze aky rozhegany chcu predat... Ta pani z CZ mala dobre hodnotenia, bol super nafoteny a mal 2r s tym, ze iba jednu sezonu (aj to skor rekreacne) jazdeny a ked prisiel, tak veru to tak aj bolo, vyzera ako novy. Nam prisiel vo vaku, kt. nie je sucastou, treba ho osobitne kupit, ale popruhy by tam mali byt automaticky ako aj vlajocka. Osobitne, to uz tu cez SR som zhanala tu vlozku, predsa len, je to taka istota. Zoja mala 6m (+/- tyzden hore dole). Boli sme von 3h, cestu tam prespala a ked sme sli naspat, mala dnu hracky, tak sa hrala, alebo sledovala cestu. Je to vzdy take ludskejsie ked dietatko zaspi vo voziku ako ked ma v sedacke odkvecnutu hlavicku a poviem Ti pravdu, boli sme hlavnou atrakciu dna, lebo tu na to ludia este moc nie su zvyknuti, takze soferi spozorneli, este aj chodci sa nam uhynali 😅
Inak, prevod - dalo by sa dohodnut na dobierke, vtedy mas po probleme s prevodom. My mame stastie, ze kamoska zije tam, tak sme pani zaplatili za prepravu a za vozik som davala osobne kurierovi.

tilly
20. máj 2011

@janka46 u nas tazko najdes jazdeny croozer... a tyc sme kupovali novu, ale z ciech, tam to vychadzalo lacnejsie...

my sme mali stastie, ze sme zohnali croozer po chlapcekovi, ktory v nom jacal, cize bol uplne ako novy, nebol jazdeny ani jednu celu sezonu...

filmuska18
20. máj 2011

@letenka dik, o tie boky mi hlavne ide. Zhora dufam ze pomoze ta antipelova latka, co chrani aj proti prachu. Ale uz som si to vymerala a nakreslila, idem si kupit latku a skusim mu tam usit take roletky. Ked to bude pekne, poslem navod. 😎

letenka
21. máj 2011

@filmuska18 wow..to bude super...ked sa ti to osvedci, tak som 1.zakaznik 🙂 ....a ta ochrana protiprachova sa veru zide...dnes sme boli bikovat a malej som to nechala otvorene, vsak bolo dooost horuco, no a bambulka mala vo vnutri vselico 🙂 /ta protihmyzova ochrana toho vela prepusti/....

ale zistila som, ze jednoznacne potrebujeme to odpruzenie...ake mate s tym skusenosti?