Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
15. apr 2012

@simmi80 nie croozer nie je odpruzeny, treba to dokupit

quaxi
15. apr 2012

@simmi80 odpruzenie maju niektore joggery z MMB, potom niektore burley a charioty, ale croozer nie.
Na korculovanie ti odpruzenie netreba, ale mozno ocenis brzdu (na croozer sa da dokupit, ale vraj nefunguje nejako uzasne, ostatne voziky neviem). No my brzdu nemame, korculujeme casto, s dvomi detmi, cize vozik je riadne tazky, a brzda mi nikdy nechybala. Nejazdime na preludnenych cestach, to mi vadi aj bez deti, radsej idem kusok dalej kam ludia uz nechodia.
Bicyklovanie je siroky pojem, ak bicyklujete iba po asfalte ktory nie je doniceny, dobre vyjazdene polne cesty, tak odpruzenie netreba, na hrbolate cesty, jazdenie po lese a pod. ho potrebujes.

anitab
19. apr 2012

dievcata, kto hlada lacnejsi vozik nie znackovy, na zlave dna maju teraz ponuku za 140€ plus postovne 😉 len si dobre precitajte popis vozika pred kupou!

tilly
20. apr 2012

hmmm, ale ten vozik stoji bezne 120€...

silvatko
23. apr 2012

Ahojte,
my mame vozik aj sedacku. Vozik mame Croozera, vlani smemali pre dve deti, ale mne bol ten velky, ked som isla s malym sama, tak bola tazka manipulacia cez dvere - byvame v panelaku musela som ho preklapat. ten sme predali a kupili novy, lebo som chcela na neho aj odpruzenie a to by znamenalo dalsie cm naviac. rozhodli sme sa znova pre croozer a odpruzenie s nie chariot hlavne kvoli "kufru" a priestoru vo voziku. Mali sme pred tym Croozer 535este posledne, co boli dvojmiestne zlte. Oproti novemu (tie starsie typy vsetky) mal vyhodu, ze mal trochu vyssie sedanu a mterial vozika sa mi zdal trocha pevnejsi, neviem, to je subjektivne. Nevyhoda bola jeho sirka a predne zatvaranie, to si maly vedel nohou otvorit. Novy je uz lepsi a zatial sa mu to nepodarilo, ale ani to neskusal.
Do uplnych no name vozikov by som asi nesla, hlavne ked vidim, ako dostava vozik zabrat. My sme dokupovali pruzenie, ted presnejsie sme si objednali vozik od firmy, co ho vyraba a sme uplne najviac spokojny, maly si tam cely cas vyspevuje. Vlani nam tiez vydrzal, ale chcel hned vystupovat. Teraz nechce ani zastat a len krici, tato nohy na pedale a podme. Teraz mal akurat aj 2 dni teploty a dnes sme sli k lekarke a stale chcel ist bicyklom vo voziku. Sama som neverila, ze to bude az tak dobre a uz by som ho do neodpruzeneho asi nedala a to sme zatial chodili iba po cyklocestach asfaltovych, co ale chcem mu dorobit je ta protiprachova sietka. My sme dokupovali taku sada, aby sa pruzenie alo aj lahko odmontovat a predavaju k nemu taky pasik na deaktivaciu, cize de facto ked si na korculiach, tak to pruzenie priviazes. my sme porovnavali a vyberali, z ceskych firiem su dve co ho robia, vybrali sme si to, co sa nam osobne viac pozdavalo a bolo trocha uzsie a nezrusili sa mi brzdy na parkovanie, kedze chodime aj do kopcov. Brali sme toto: www.odpruzenie.cz
Co sa tyka sedacky, mame Hamax Siesta taku dozadu, chcela som polohovatelnu, ale je to skor blbost. Ja sama ju moc nemusim, mne sa zda stabilita bicykla v zakrute o dost mensia a celkovo by som u skor odporucila iba na kratke vzdilenosti, napr. ak mate skolku ci jsle blizko a pod. Ja radsej vytiahnem vozik a potiahnem. Teraz som si aj kupila taky uplne obycajny bicykel cez inzerat, aby som ho zamlka len tak v parku, zoo a podobne a starala sa len o vozik, lebo ja tu sedanu fakt nemusim.

silvatko
23. apr 2012

sorac stranka je www.odpruzeni.cz

hrncek201
26. apr 2012

ahojte, neviete nahodou ci sa da takyto vozik aj pozicat a kde? som z BA. Vdakaa

tilly
26. apr 2012

@hrncek201 v sportservise sa dalo, aj profirent poziciaval... skus google

bebel
30. apr 2012

http://www.babygizmo.com/media/video_babyjogger...
asi nie je dostupný v našom regióne a batožinový priestor má skôr symbolický, to bočné odvetrávanie je nebezpečné, mhli tam dať sieťky......dieťa môže strčiť ruku do kolesa, odfrnknúť kameň z auta, dieťaťu rovno do tváre.....inak asi cenovo dobrá alternatíva ku croozru, či burley.
http://www.babyjogger.com/pod_lp.aspx
http://www.strollerguru.com/2010/10/15/the-new-...

mam4
3. máj 2012

Ahoj @tilly , prosim ta mohla by si mi poslat link na tu babu co sije vlozky do cyklovozikov ? DAKUJEM velmi pekne 🙂

tilly
3. máj 2012

@mam4 ja uz ho daaavno neviem, skus na mimibazar.cz tam daj do vyhladavaca...

zvalka
3. máj 2012

@mam4 ahoj, vyhladala som si v starych e-mailoch 😉 link na mmb mi nefungoval,tak mejlik, na pani, co nam usila vankus do vozika 😉 Hanka Skalická hanaskalic@seznam.cz

mam4
3. máj 2012

@tilly aha, ja som to hladala na slovenskom a tam som nic nenasla ...

@zvalka dakujem 🙂

quaxi
3. máj 2012

@mam4 nemyslis toto? prave rozmyslam nieco podobne usit 🙂 http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/vozitka-za-...

tilly
3. máj 2012

@mam4
@quaxi my sme mali presne to... len to dost draho vyslo s dovozom z ciech...

mam4
3. máj 2012

@quaxi no nieco take ale aby mi tam este vosiel aj syn 🙂 ja som nakoniec nasla toto : http://deti.bazos.sk/inzerat/14679494/vlozka-do... ... snad postaci, uz som tej pani aj volala a dnes by ju mala poslat 😅

tilly
3. máj 2012

@mam4 aj to sme mali... inak super cena 😉

mam4
3. máj 2012

@tilly ved preto som jej hned volala nech to posle, aby mi to niekto nevyfukol 😀 ale postaci to pre rocne (ale malicke) dieta ? vcera sme boli prvy krat s vozikom vonku a v terene tam lietala, stale sa smykala dole alebo do boku 😝

tilly
3. máj 2012

@mam4 to neviem, ja som to hned predavala, mali sme to kratucko, ten vankusik z ciech mi prisiel lepsi, ale za tu cenu, ked vam to nesadne, predas

quaxi
3. máj 2012

@tilly vy ste uz tusim vyskusali uplne vsetko 🙂 a osvedcili sa vam tie vlozky? Ja chcem spravit pre starsieho podprdelnik, nech to ma maksie, a mladsej neviem ci to iste, alebo to nejako vylepsit s opierkou na hlavu - ci to vobec treba.

mam4
3. máj 2012

@tilly aha... takto som to aj ja myslela, a na vikend budeme mat aspon nieco 😅

quaxi
3. máj 2012

@mam4 smykala sa? 😕 a mala si dobre dotiahnute popruhy? Moja ma rok, 71cm a ledva 8kg a dobre drzi, len obcas ked spi tak jej hlavicka kvicne dopredu.

tilly
3. máj 2012

@quaxi ja mam este aj taky usity vankusik, len na hlavu, mala som to do croozru, neviem, kam som to dala... a teraz som si dala sit podlozku, normalne ako sa robia do kocikov, lebo v chariote je original, len na striedacku, aby som to mohla prat a aby sa mi ten original neponicil tak skoro, sanujem si ho 😀
ale este ju nemam doma... ked pride odfotim a dam kontakt na pani, co to sije, je z PB tusim

a ano, ja musim skusit vsetko 😀

mam4
3. máj 2012

@quaxi my sme tam detom dali take podsedaky zo zahradnych stoliciek aby neboli na tvrdom, starsi super ale mala otras 😠 ked som tam natrepala autosedacku tak zas nevosiel starsi, skusila som aj vankus na kojenie ale tiez je prilis velky aby tam mohli sediet 2 pohodlne 😝 keby sa mi chcelo tak sa pohram s tymi podsedakmi a nieco tam prisijem na boky a medzi nozicky ale jednoduchsie mi je objednat uz hotove, nech zije lenivost 😎

mam4
3. máj 2012

@quaxi ano uplne tam lietala, lebo ona proste NEMOZE byt priputana na pevno 😀 to potom vresti akoby ju z koze drali 😀 a mozno to je aj vozikom, my sme neinvestovali, kupili sme tusim najlacnejsi co sme na nete nasli kedze sme nevedli ci tam deti budu chciet byt a ci my budeme chodit nejak casto bikovat, ak sa osvedci a chyti nas to tak mozno neskor prejdeme na vyssi level vozikov 😵

quaxi
3. máj 2012

@mam4 jasne, toto si super nasla, tak snad vam to bude dobre sediet. My sme mali miminkovnik minuly rok, ale to je uz trochu odveci, aj ked kopa deciek je v polroku takych velkych ako moja rocna, takze este by sa zmestila. Ja mam pocit ze ked je vo voziku aj syn, tak sa jej lepsie sedi, ale ked tam nie je, tak jej skor ta hlavicka odkvicne. Lenze syn si oblubil jazdenie na follow me a do vozika uz chodi iba ked korculujeme.

chovancova27
3. máj 2012

My sme kúpili v pondelok zadnú cyklo sedačku, taký stred za 56€, a je super, bezpečná, malému sa tam náramne páči, jazdili sme aj po lese a vobec nejako divoko v tom nenadskakoval na moje prekvapenie, sedel tam jak 5 peňazí, čo je uneho zázrak🙂 Vozík sa mi zdá dosť nebezpečný, teda aspon na týchto našich neupravených okolitých cestách Nové mesto nad váhom a pod... Vozík by som volila jedine na cyklotrasy

tilly
3. máj 2012

@chovancova27 myslis, ze je vozik nebezpecnejsi ako sedacka??? 😲 to je ako keby mi niekto povedal, ze motorka je bezpecnejsia ako auto...

mam4
3. máj 2012

@quaxi aj nasa bude mat za chvilu 15m a ma nejakych 75cm tak som rada ze nie jedina je taky drobcek, vsetci rovesnici z okolia ju davno prerastli 🙂

@chovancova27 aj my sme mali donedavna len sedacku (prednu) a neda sa to porovnat, praveze vozik je omnoho bezpecnejsi, aj ked spadne bike tak vozik ostane stat, sli sme po polnych cestach, po kamenoch, vymoloch a stale bol pevne na zemi oboma kolesami, pekne pruzil a to nevravim o tom ze na deti nesvietilo slnko, ak by prsalo tak sa len zatiahne igelit, a dozadu sa da nalozit jedlo deka a sup na vylet 🙂 nam sa to velmi paci a to nas vysiel 160e aj s postou, tiez sme najprv chceli kupit este jednu sedacku ale po "porade" so znamymi co bikuju aj v obchode sme sa rozhodli pre toto koli bezpecnosti atd. ako som uz pisala ...tak verim ze sa to nepokazi a vydrzi aspon jedno leto 😀

quaxi
3. máj 2012

@chovancova27 sranda, vacsina ludi povazuje za hlavnu vyhodu vozika vyssiu bezpecnost 😉 ale samozrejme vozik je dobry na ine pouzitie nez sedacka, neda sa to uplne porovnavat. Nech vam dobre sluzi 🙂