Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
6. mar 2012

@znamia jej to ste si sami urobili ten ski set? alebo ste niekde zohnali? ja by som chcela take to okolo brucha na tahanie, kvoli nordic walkingu, lebo nosit maleho 12,5 kiloveho v nosici.... no neviem... pride mi praktickejsie ho tahat...

@mat_ka tak my takmer vzdy berieme so sebou loptu... to uz ti zaberie kopec miesta... tiez so sebou nebravam vela veci, bravam loptu, deku, piknik deku a chladiacu tasku na pitie alebo keksiky alebo tak, nikdy nie je ta taska plna, ale batozinak mame plny skoro vzdy az po vrch... a vo voziku mam stale taky organizer, kde mam vlhcene utierky, antibakterialny gelik, uteracik (par krat mi decka vbehli nohami do dunaja, tak aspon aby som ich vedela trosk utriet) a nosievam so sebou casopis... a este bravame aj hracky do piesku 😀

znamia
6. mar 2012

@tilly odkukali sme to tu a urobili sami http://www.ebay.co.uk/itm/120817814061?ssPageNa..., ale tolko za tych par sucastiek nedam! ja na chodzu uprednostnim ten nosic, pretoze vozik je predsa len sirsi a pokial nemas sneznice, tak sa ti to bude zle tahat (ale sneh pri nordic walking?). my na to upevnenie okolo pasu pouzivame bedrovy pas z batohu a lyzriarske palice (myslene provizorne, ale uz nam to tak ostalo). 🙂
to chces upenit na pas a tahat vozik na kolieskach? na 2ch ci 3ch? neviem si to velmi predstavit 😕

tilly
6. mar 2012

@znamia ano, ja to chcem na kolieskach, len dvoch a ide to okolo pasa.. raz som to niekde videla, presne sa to volalo sada na walking, ale uz to nikde neviem najst... 😅

znamia
6. mar 2012

@tilly to ale bude tazsie ako nosic, ci? a zase lepsie pri rychlej chodzi. nam by to tu po okoli zle slo, vela nerovneho terenu a uzke cesty. chodime na rozne tury stylom, ja malu v nosici a tato ruksak a na nom pribaleny jogger. hore roklinou tak a po ceste uz ide mala v kociku 😅

tilly
6. mar 2012

@znamia myslis? ja neviem, neskusali sme... a ani neviem, ci mi maly vydrzi v nosici, vo voziku je v pohode.... vacsinou pojdeme po rovine, ale nespevnenych cestach... fakt neviem...

znamia
6. mar 2012

@tilly skus, ako som ti napisala s tym batohovym pasom a uvidis. drahy primontoval palice snurkou a karabinkami. a ak ti to pojde ok, tak to vyriesis lepsie. nasej malej sa paci vyhlad z nosica (tiez vazi do 12kg) a to, ze je tak blizko pri nas. 🙂 ale ona sa vo vseobecnosti rada nosi/vozi, len nech sa meni sceneria 😉

tilly
6. mar 2012

@znamia dik, ved vyskusame, maly sedel v nosici len raz, pred rokom... tak som zvedava... nech je uz teplo 😀

quaxi
8. mar 2012

@mat_ka mame 2miestny croozer, ked ideme na jeden den tak je kufor poloprazdny a na bikoch nevezeme nic, ale chodime aj na viac dni natazko - cize stan, spacaky, karimatky, jedlo, veci na varenie, vsetko oblecenie a vybavenie pre 2 deti a 2 dospelych na niekolko dni - a to sme mali plny kufor croozera + zadne brasny obaja dospelaci. Ako by sme to odviezli s mensim kufrom na voziku si neviem predstavit. Ked sme sli v lete 4 dni, boli s nami kamarati co mali 1 dieta a burley (neviem aky model, ale bol 2miestny) - mali vacsie brasny nez my, vozik plny a este na strechu vozika primotnovali najobjemnejsie rarohy. To je vyhoda burleyu, ze sa da nalozit aj na strechu, trochu to vyvazi mensi kufor 🙂

Nam uz prisiel novy follow me pre starsieho, uz sa tesim ked sa otepli, budeme testovat 🙂

rajulko
19. mar 2012

@lucia123 Ahoj, ja som z BA-chodievame na hradzu-mame 3 mesacnu dcerku a rozmyslame nad kupou cyklovozika. Preco nebol croozer dobry?

tilly
20. mar 2012

@rajulko croozer je skvely vozik strednej kategorie, comu zodpoveda aj cena, ale ked chces spicku medzi vozikmi, tak jedine chariot CX... ak vozik nepouzivas denne, chodis s nim len na hradzu, pripadne asfaltove pevne cyklocesty, tak je skvely, ak uz chces ist trosku do prirody, tak potrebujes odpruzenie k tomu (ktore robia len v cechach a s postovnym vychadza 150€) a tym padom sa ti vozik dost rozsiri... inak je v croozri koooopec miesta ako pre dieta, tak pre batozinu, urcite ovela ovela viac ako v chariote...

ale kedze my sme chceli spicku a vozik budem pouzivat aj ako kocik, tak sme si vcera priviezli domov CHARIOT CX1 😀 😀 😀 😀 😀

rajulko
20. mar 2012

@tilly Dakujem za info, ale ta cena 😝 To je moc - to si radsej kupim nejake auto starsie 🙂 Rozhodli sme sa pre ten croozer nakoniec-skoda, ze maju len modry pre jedno dieta-kedze mame dievcatko, ale asi jej ho nejak vytunujem ruzovymi vecami hihi 🙂 Uz sa tesiiiiiim 🙂 My do terenu urcite nepojdeme-resp doteraz sme nechodili, tak pochybujem.

tilly
20. mar 2012

@rajulko prave teraz maju nadherny novy pink... http://www.dveplusdve.cz/vmchk/detske-voziky-mo...

rajulko
20. mar 2012

@tilly Jeeej ten je krasny 🙂 Diky

cbambu
20. mar 2012

ahoj! my mame tiez crozer a je super. dcera mala 2 mesiace ked sme boli na "vylete" vyhoda cyklovozika je, ze ked nas syn nevladal sam bicyklovat (mal 4 r) nalozili sme ho do sedacky, jeho bike prehodili na rucku cyklovozika a dcera bola spokojna vo vnutri. takze bikuje cela rodina :O)

anitab
20. mar 2012

@tilly ahoj, citam, ze ste neodolali chariotu 😉 som zvedava na vasu skusenost, napis porovnanie, dik

my mame prvy vikend Burley dlite (pre 2 deti) a uz sme ho otestovali, zatial sme stale nadseni 🙂 malym sa v nom velmi pacilo, skor sme sli cez hradzu, dediny teda asflatku, aj ked obcas v hroznom stave!, ale krpci boli v pohode...

co len chcem pre zaujemcov dat na znamost, ze polohovanie v Burley je mozne az do lahu, super, ale pridete uplne o kufrovy priestor 🙂 ono medzi chrbatikmi deti a kufrom je len take platno, ktore sa da cele zhodit v podstate...ALE pokial mate male dieta, potrebuje baby vlozku (Burley ma ze 6-24mesiacov) aby dietatku bolo pohodlnejsie, ktora sa vsak NEDA polohovat, ma take pevnejsie vystuzenie, ze drzi dieta v polohe ako vo vajicku-autosedacke (vajicko je asi najviac v polohe do lezata v porovnani s ostatnymi autosedackami)....takze mame polohov. vozik a nepolohovaciu vlozku pre maleho 😀 😀 ale uz mi to akosi nevadi, lebo teraz uz viem, ze 1. vozik nenahradi na 100% kocar 2. maly si dokaze zdriemnut aj vo vajicku, ci v tej vlozke 3. prestava nam spavat vonku, lebo ho vsetko naokolo strasne vzrusuje 😀

bebel
20. mar 2012

Ahojte,
hlásim, že som dnes kúpila nosič na 3 bicykle na ťažné a malému 20 palcový bike (máme aj trialgator) a zajtra si idem po miminkovník a dúfam, že tým zahajujeme novú cyklosezónu s naším chariotom a 3 deťmi
😀 😀 😀 😀

@anitab tak daj nejaké fotky vášho burley, lebo to ma odradilo od jeho kúpy, že nebola tu v okolí možnosť si ho omakať 😉 len s jeho dovozcom som intenzívne telefonovala 😝

tilly
20. mar 2012

@anitab ano, chceli sme to skusit... dalsie dieta nebude, tak sme sa dali nalakat... 😀
aj ja si prosim fotooo

@bebel aj my mame trailgator, zatial sme ho pouzili len raz...

anitab
20. mar 2012

@bebel ja som mala vyhodu, ze som ho videla a vyskusala pred kupou a tak nakoniec sme ho kupili aj s nejakou tou zlavou 😉
fotky budu budu, len teraz sa trochu liecime, tak mozno dalsi vikend, ako to vyjde, tak pofotim 🙂

rajulko
21. mar 2012

@tilly Ahoj, chcela som sa spytat este na ten pekny novy croozer fialovy, co si mi poslala-ten link je cesky. U nas na Sr nevies, ci su uz dostat? Muz to pozeral a nikde to nenasiel. Ale chodieva do Prahy, tak by sa to dalo nakoneic aj tam kupit.

tilly
21. mar 2012

@rajulko netusim... my sme kupovali nas vozik tiez v prahe a tento pink tam mali vystaveny... ale fakt neviem, ci ho maju aj u nas...

rajulko
21. mar 2012

@tilly Oki diky, skusime este pohladat, ak nie tak hadam sa podari ho doniest z tej Prahy, lebo sa mi velmi paci 🙂 Uz nech sa vozime 🙂

tilly
21. mar 2012

@rajulko tak to je nova kolekcia, podla mna ti to objednaju, ked si to vypytas...

tilly
21. mar 2012

nas novy kamarat na cesty

bebel
21. mar 2012

@tilly 😵 😵 😵 😵
btw ten cx1 z inzerátu je vystavený na predajni dole v športservise a je dobre zaprasený 😝 😎 a opotrebovaný.
A dnes sme už absolvovali premiéru na korčuliach s miminkovníkom okolo jazier s našou najmladšou 😉

tilly
22. mar 2012

@bebel ano viem, videla som ho tam, mm, ze to je hrozny stav 😀 to dost za to pyta, lebo nas vysiel novy 880 aj s kocikovym a cyklosetom, on ma jogging a cykloset a chce 690 za trojrocny... keby chcel aspon to joggingove koleso predat... hmmm

lucia123
22. mar 2012

@rajulko Croozer je smejd, ak chodite, resp. budete chodit casto a na dlhe trasy, uprednostni radsej kvalitu Chariot. My mame chariot CTX2 tusim tak sa oznacuje, pre dve deti. Je to uzasna vec a uz teraz zaciname jazdit. Croozer sme vratili po prvom pouziti 🙂 Dnes by bol asi uz kaput. Cariot je pohodlny a odpruzeny, stoji za tie peniaze. Tolko.

rajulko
22. mar 2012

@lucia123 Ahoj no 1000 eur za to nedam, takze croozer bude musiet stacit-muzov sef si ho pochvaluje. My to vyslovene chceme len na hradzu-nie do terenu a nie na dlhe trasy, tak uvidime, ale dik za info.

tilly
22. mar 2012

@lucia123 @rajulko podla mna croozer nie je smejd... je to vyborny vozik a je to super kompromis medzi cenou a kvalitou... len treba dokupit to odpruzenie... okrem toho ma ovela ovela viac miesta ako chariot...
teraz mame chariot, ale mali sme aj starsi model croozru aj novsi model croozru a nedam na neho dopustit... len tym, ze uz dalsie dieta mat nebudeme, tak sme chceli skusit spicku a uprimne nechapem co je na chariote trojnasobne drahsie... zatial sa s chariotom len zoznamujeme, mozno to zistim casom, ale aj tak si myslim, ze croozer je skvely vozik na bezne vozenie... 😉

tilly
22. mar 2012

@lucia123 a ten chariot je CTS CX2 😉

bebel
22. mar 2012

@tilly 😀 😀 😀 😀 😝 😎 🤐 súhlasím, i keď drahšie sú brzdy, odpruženie, skladací systém, reflexné prvky, polstrovanie, celkovo materiály... ten ruksak, sklápací batožinový priestor. , možnosť výbavy umiestnenej na konštrukcii , tie fólie a systém odvetrávania..však to vidíš - je to premrštená cena, ale je tam značný komfortnejší rozdiel vybavenosti 😉

@lucia123 eaaaaasy.....treba si uvedomiť, že nie sú všetci vrcholoví cyklisti 😎
Myslím, že Burley st D lite by mohla byť zlatá stredná cesta v pomere komfortu, vybavenosti a ceny. 😵