Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
19. okt 2013

@peto75 no uvidime... teraz sme vonku s cx a v pohode tam 1,5hodky spal, tak sa tam mozno nejak zmesti aj s dekami v zime...

danatalu
30. okt 2013

@tilly asi fakt nie sú väčšie vozíky, keď porovnám môj cougar s tým starým v štýle toho "infantastic" tak je to rozdiel, tam už hlavou v prilbe skoro pretrčala cez sieťku keď bola zavretá. minule som naživo videla burley, ale sa mi zdal menší od môjho. tie charioty majú iný tvar.. tak tebe tam aj spí 4 ročný? mne tam moc nespia, používam ho tiež teraz ako kočík pre obe, zmestia sa aj s dekou, je to super.

sasrnka
30. okt 2013

Nemate niekto skusenosti s touto znackou? http://www.kj-world.de/fahrradanhaenger/kinderf...
Myslim, z esom ho tu nasla jednej mamine. BUdem rada za kazdy postreh a skusenost.
Vozik chcem skor vyuzivat ako kocik v meste, sem-tam korcule a mozno na jar bicykel. Sme dalej od mesta a nechcem chodit stale peso. Dvojickovsky kocik pre moju 5.rocnu slecnu uz nechcem. Len chodime dlhsie trasy a to nezvlada, kedze je este drobnejsie(asi ako 3-4. rocne dieta).

tilly
30. okt 2013

@danatalu akoze v ten infantastic bol mensi? ja som to teraz tak lepsie pozrela a vydrzime tam este do konca leta a potom na jesen ho predame... ano, aj si tam pospi, ale nie dlho, tak hodku...

danatalu
30. okt 2013

@tilly no bol takého iného tvaru, taký rovný sed a ten predok je iná- vačšia klenba, alebo ako to vysvetliť..tie charioty sú trochu viac naklonené dozadú akoby, aj ten sed je trochu polohovaný, aj predok taký klopený. aj tak super že pospí tu hodku, na to že má 4r, mne niekedy už nespáva tá 3,8roč., stalo sa že aj tá najmenšia nespala ked som ju dala do vozíku, lebo sa tam rušia. ale minule som stretla v meste jednomiestny chariot, tak to je úplne dačo iné keď porovnám šírku z dvojmiestnym.
ja dúfam že ich ešte budem vládať aspoň rok ťahať, potom by som vymenila za jednomiestny..

tilly
30. okt 2013

@danatalu aha, jasne, ano, on je tak lepsie vytvarovany a tak je do 110cm a 5 rokov, co je tak akurat... maly ma teraz cca. 104, cize tych 5-6cm este zvladne, ale skusala som tam dat 8rocneho a nad hlavou v pohode, len kolena mal pod bradou...

danatalu
30. okt 2013

@tilly no dúfam že aj nám bude dobrý čo najdlhšie, jedna baba je taká drobnejšia, druhá bude asi väčšia ale v pohode. väčšie deco som tam veru neskúšala, aj keď moja 9ročná má veľký záujem, keď tie dve vystúpia 😀

danatalu
30. okt 2013

@sasrnka a ktorý myslíš z tej stránky, je ich tam hodne, ale tie na začiatku sú podobné chariotom a cena je teda neporovnateľná, tak ich ešte lepšie preštuduj, ale isto by som do toho išla.

tilly
30. okt 2013

@danatalu no do dvojiteho by sa urcite zmestila 😀

danatalu
30. okt 2013

@tilly jooj no zmestila, len tá váha... neviem, neviem, radšej neriskujem 😀

sasrnka
31. okt 2013

@danatalu konkretne tieto dva
http://www.kj-world.de/sportartikel/fahrradanha...
http://www.kj-world.de/sportartikel/fahrradanha...
Viac sa mi na pohlad paci asi ten druhy, lebo nie je taky tradicny...
Moja poziadavka co najlahsi, pre 2 deti, moznost ho mat ako kocik, cena nie zavratna(inak by som brala chariot cougar)
Nepotrebujem ho brat do obchodu, ale na vozenie deti na dlhsie trate, ked uz starsia nebude vladat chodit.
@peto75 citala som spatne diskusiu a videla som, ze si toho preluskal vela. Viem, ze u teba je jednotka chariot, len ak nebudem vozik vyuzivat casto za bicykel, tak nechcem dat az take peniaze zan. Nemas skusenosti aj s tymi cyklovozikmi, co som posielala linky?

peto75
1. nov 2013

@sasrnka - bohužiaľ nemám skúsenosť. Sú to pekné modely, oba sú odpružené, nemusia byť zlé. To že ja by som kupoval chariot, neznamená že by som neodporúčal inú značku. Každý má svoje priority a každému peňaženka dovolí niečo iné. Otázkou je či by som taký vozík kúpil : neviem, naživo som nevidel, nemal som možnosť otestovať. Ja som pobehal obchody u nás na Slovensku a vyberal som si teda z tých značiek čo som videl naživo.

Ja som si vozik poziciaval a uvidime ako bude na jar, mozno si zase poziciam. Teraz na zimu nejazdim, maly dostane sanky.

peto75
1. nov 2013

@sasrnka - k tym vozikom, kedze neviem po nemecky, prezrel som si popisy prekladacom, ale zakladne parametre som si pozrel. Ak jednotlivym vozikom - takto narychlo :
SPORTREX :
+ odpruzenie, ale ako je naozaj dobre neviem
+ vnutorny priestor
- sirka 82cm, t.j. neprejde mi do bytu cez 80cm dvere,
- trochu vaha

JOGGER :
+ odpruzenie, ale ako je naozaj dobre neviem
+ vnutorny priestor
- sirka 87cm, to teda uz naozaj neprejde cez dvere
- vaha
- sa mi zda podla fotiek, ze ten batozinovy priestor vzadu je taky z boku nezakryty

Naozaj potrebne vyskusat, ale mne napr. nevyhovuju aj z dalsieho hladiska. Ja som mal vzdy vozik pozicany v kombinacii vozik + sada na upevnenie na bicykel ( teda ta tyc za bicykel ) + sada kocikova ( dve kolieska dopredu ).
A jedine chariot to ma vyriesene tak, ze ak napr. idem s vozikom za bicyklom, tak obe kocikove kolieska mam upevnene z boku na konstrukcii vozika a nie v kufri. Ak zastavim, tak odpojim tyc, upevnim ju z boku na vozik a kocikove kolieska spustim dole a mam z vozika kocik. Takze ak chcem zmenit vozik na kocik a opacne, nemusim nic odkladat niekam do garaze, do auta, alebo do batozinovej casti vozika. Vsetko si veziem so sebou a nic nezavadzia.
Pri inych vozikoch, ak sa rozhodnem vozik pouzivat ako kocik :
- kde dam taznu tyc, ktoru som mal za bicyklom?
- kde boli doteraz ulozene kolieska za vozik?
Ak sa prejdem po meste a budem mať špinavé kočíkové kolieska, a chcem bicykel:
- kde dam tie kolieska, do batožinového priestoru k čistým veciam?
- kde bola uložená ťažná tyč.

A podobne ak sa nemýlim ide napr. o zmenu na joggingový set - take to koleso. Toto som nepoužíval, ale ak sa nemýlim tak tyč pre uchytenie na jogging sa da tiez upevnit zboku na vozik a koleso do zadu za batozinovy priestor a nie dovnutra.

Takze aj z tohto hladiska je to zaujimave, ale vlastnu skusenost moze mat este @tilly, ona pojazdila s vozikom toho ozaj dost.

peto75
1. nov 2013

@sasrnka - ale nechem Ti vnucovat cyklovozik chariot, len preto ze mne vyhovuje. Kazdy podla seba, len si treba naozaj premysliet, na co, kde a ako ho budes pouzivat. Ci len niekde po asfalte, ci niekde po udrziavanej lesnej ceste, ci to bude len ako cyklovozik alebo aj kocik, jogging. Ci iba obcas na leto alebo cely rok. Kde to budes mat skladovat (ja napr. v byte a tak potrebuejm vozik so sirkou len tych 80cm max), ako prevazat (napr. v aute+vozik zabera neskutocne vela miesta).....

Nekupujes len vozik ale aj dalsie prislusenstvo, treba si rozmysliet co naozaj budes potrebovat a vsimat si detaily.

Nespomenul som tu vetranie - je pravda ze v dazdi len chariot ma vetranie z boku, ale zase na druhej strane, ak velmi prsi, ani ja nejazdim a som niekde ukryty, takze je to +/- vyhoda. proste aj toto je detail, ktory si treba pri vybere vsimat a vediet sa rozhodnut ci potrebuejs alebo nie.

sasrnka
1. nov 2013

@peto75 no, ja by som chariot radsej brala, ale penazenka nedovoli 😉
Inak, vozik chcem pouzivat celorocne, ma byt ako nahrada kocika pre 2 deti. Takze bude zvacsa ako kocik, priadne korcule. Na jar, ak sa odvazim, tak bicykel. Potrebujem nieco pre 2 deti a kocik nechcem, lebo starsia slecna ma 5 rokov, ale je velmi malicka. Chodime vela peso a niekedy je uz unavena... Co sa tyka zlozenia do auta, tak ak by sme ho niekam brali, kufor je dost velky, aby sa tam zmestil zlozeny cyklovozik.Kedze ho chcem aj na zimu, tak ma zaujima aj to koleso na jogging, kvoli snehu... Na dlhe cyklotrasy urcite nepojdeme.
Tiez by som to najradsej mala vsetko tak poriesene, ako chariot, ze vsetko sa schova na kontrukcii, ak nepouzivam danu vec. Len musim pozerat aj na penazenku a aj na to, ze nie sme aktivni cyklisti.
Co sa tyka prechodu cez dvere, tak u nas 82 v pohode, 87cm uz by som musela riesit davanim jedneho kolesa dolu. Uskladnenie nie je problem. Co sa tyka vahy, 12,5kg alebo 13,5kg nie je velmi vela, ved cougar ma 12,7kg a cx 15,3kg. A co pozeram, tak Qeridoo ma vahovy limit 55kg a Chariot 45kg. I ked fakt neviem, ci take nieco utlacim 😉 😀
Dakujem za vsetky postrehy a napady.
S @tilly uz debatujem par dni o cyklovozikoch. No ma so mnou trpezlivost 🙂

sasrnka
1. nov 2013

@peto75 este ma napadlo, ze Qeridoo SpeedKid2 ma polohovatelnu rukovat, co je asi vyhoda pri vyuzivani, ako kocik. Jaaj a ten zadny ulozny priestor ma prekrytie(nasla som na fotkach).

tilly
1. nov 2013

@peto75 ano. Ta vec s kolieskami je fakt vyborna... my vyuzivame chariot denne a napr dnes si ho fotilo asi 20 sikmacov 😉
Ja uz by som asi nic ine nekupovala... zdal sa mi malu, ale ked som ho porovnala s takymi tymi neznackovymi, tak je este obrovsky... dnes som akurat videla 4r dievcatko v takom a kolena mala az pod bradou...

tilly
1. nov 2013

@sasrnka a kupit jazdeny? Ved ho potom predas s minimalnou stratou..

cicamica1980
4. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte ma niekto skusenost s CHARIOT CHINOOK? ja uvazujem o kupe na dalsiu sezonu -teraz mam 8,5 mesacne babo a pozdava sa mi ta polohovatelnost sedacej casti a ze sa da pouzit ako kocar /ma sklopne predne koliesko/ a na behanie.......

tilly
4. nov 2013

@cicamica1980 nemam ho, mam ho len omakany a je skvely, jedine, co mi tam chyba je ten batozinovy priestor... len taky ruksak...

cicamica1980
4. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@tilly 🙂 batozinu bude vozit manzel druhy spolujazdec🙂)) kde si ho bola pozriet?

sozi
4. nov 2013

@cicamica1980 ja ked som sa rozhodoval, tiez som najprv bral do uvahy aj Chinook. Ta polohovatelnost sedacej casti je naozaj velke +. Ale ked som to videl nazivo, hned som od neho upustil. Oproti Cougaru je velky, nespratny a ovela tazsi. To predne sklopne koleso som videl prave ako velku nevyhodu. Pre mna bola priorita nizka hmotnost, variabilita. Chinook je skor do mesta. Cougar je variabilnejsi a najlahsi, pre nase potreby - turisticke (aj bike aj na peso) nebolo lepsej volby a doteraz som nic lepsie nenasiel.

cicamica1980
4. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@sozi vaha mi nevadi, bo do kopcov moc nechodime. velkost nevadi - mame kombika. ale ten cougar je o 200e lacnejsi...

tilly
4. nov 2013

@cicamica1980 videla som ho na vystave v prahe... a je skvely, aj autosedacku mozes dat hore, tak ked budes mat napr. druhe dieta, tak to mozes ako surodenecky kocik vyuzit... ja pouzivam cyklovozik aj ako kocik aj na bike a vzdy potrebujem ulozny priestor... hlavne, ked ho pouzivam ako kocik a ideme pre starsieho do skoly, tak tam davam skolsku tasku, cize mne by chinok nevyhovoval...

tilly
4. nov 2013

@cicamica1980 my mame CX a ked sme zlozili chinok a CX, tak CX bol viac na placku, ale dlhsi, chinok bol kratsi, ale viac do vysky... mame van a cx sa nam vojde aj nezlozeny do auta...

sozi
4. nov 2013

Chinook ma myslim to kolecko v cene. Ak chces Cougar pouzivat tak, ako Chinook, musis si dokupit jogging kit (velke koleso), alebo kocikovy kit (male kolecka), takze cena bude +- rovnaka (my sme kupovali oba kity). Chcel som len upozornit na to, ze podla obrazkov sa aj mne Chinook velmi pacil, ale hned pri prvom pohlade nazivo som ho zamietol. Takze odporucam si to najprv nazivo omrknut. Ja som ho pozeral v Sportservise v Podunajskych Biskupiciach. Tam ich maju (mali) na predajni oba vedla seba, tak sa to dalo super omaknut.

cicamica1980
4. nov 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@sozi sportservis poznam, a chodievam casto okolo, pojdem tam kuknut. vdaka

mimi126
4. nov 2013

Ahojte,mate niekto toto?da sa to zohnat na sk?dakujem http://www.mamanamaterske.cz/clanky/tipy-na-nak...

tilly
4. nov 2013

@mimi126 to je taga, stoji cca. 1500€ 😉 na slovensku asi nezozenies, ale na ebay je toho dost

tilly
4. nov 2013

@cicamica1980 len neviem, ci ho tam maju akurat, lebo oni takto na jesen uz cyklovoziky nezvyknu mavat, uz menia sortiment na lyze... ale v kaktus bike v karlovke mali voziky este aj v zime vystavene, skus si tam zavolat, oni mi aj urobili dobru cenu na jogging set