Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

mrkvicke
27. apr 2011

@keju Ahojte, dlho som tu nebola.. Tak my stm este vozik nevyskusali. Ten vikend, kedy sme mali ist, tak bolo dost chladno, v nedelu sa nedalo pozicat. Cez tyzden sme to uz nestihali.. potom Velka noc a momentalne sme s malym u mojich rodicov, takze nic z bikov. Vratime sa az o dva tyzdne, tak potom to uz zacneme riesit.

tilly
28. apr 2011

@keju my sme museli utekat, lebo starsi hodil nejake drevo do dunaja a celeho mensieho oblial vodou, tak som maleho vyzliekla, nahodila do croozru a letela s nim domov... 😀 asi nas aj bolo pocut, ako sme na starsieho jacali...
nedame zajtra bikovacku? k dunaju? doo?

keju
28. apr 2011

@tilly ahojte, no mm vas neskoro zbadal..bol s malym dneska sam, bo ja bola v robote...chodim tak na 4h tyzdenne si vyvetrat hlavu..ze vas chcel aj dobehnut, ale maly chytil "jačák" 😀 bo chcel zbierat kamienky a nevedel ho do cruu dostat 😀 a adamko je uz ok? noooo zajtra by som chcela vybehnut, ked bude ok pocko, lebo popoludni hlasia burky...vy chodite aj na spanok s mensim?

tilly
28. apr 2011

@keju jaaaj, ja som myslela, ze si to ty, ja som mu kyyvalaaaa 😀 😀 😀 😀 no nic... bol dost daleko, nebolo to dobre vidiet...
ja chodim, aj ked ma spat, on tam zaspi, ale mozme tak doobeda, pred spanim... ci vy spite este dva krat?

keju
28. apr 2011

😀 😀 😀 😀 😀 vsak nevadi, ste si pokyvali...aj mne tam zaspi v pohode, ale stale nemam ten vankus, tak provizorne tam davam na kojenie, ale nieje to velmi pohodlne...my spime este 2x za den, ale cakam ,ze sa to kazdu chvilu zalomi uz...lebo obcas ma take dni, ze spi len raz...poslem ti do IP t.c., brnkneme si ako to vyjde zajtra, ok? ja doobeda mam nieco, ale popoludni by som chcela, ak nebude prsat... 🙂

tilly
28. apr 2011

@keju ok, ved sa dohodneme

letenka
7. máj 2011

ahojte..je tu nejaka mamina z BA, ktora by sa k nam pridala na cyklotury? 😉 aby nam bolo veselsie?

tilly
7. máj 2011

@letenka a kde sa daju v ba robit cyklotury? pripadne v okoli ba?

letenka
7. máj 2011

@tilly no pravdupovediac moc to nemam prejazdene...nebola som doteraz moc cyklisticky fanusik, pred tehotenstvom som stihla trosku pobicyklovat trosku Kacin-Zeleznu studienku a obcas po hradzi /to som chodievala na korculiach/...preto hladam niekoho s kym by som mohla objavovat trasy , predsa len samej sa mi moc nechce...

keju
7. máj 2011

@tilly ahoj, tak dnes 60km...mam dost... 😀 ak zajtra nemate program, pojdeme na rybku do hamuliakova a na ihrisko...pridate sa?

tilly
7. máj 2011

@letenka jaaaj, no ja sa budem pohybovat v ba az tak o rok...

@keju fuuuha, ze 60 km... zajtra poobede urcite... doobeda ideme do ba, mame maleho u babky, tak si ho ideme zobrat...

keju
7. máj 2011

ok, tak ta prebrnknem, okolo14tej...brunoc 🙂

tilly
7. máj 2011

@keju oka, bru

klementina
7. máj 2011

mam na predaj novorodencku vlozku do cyklovozikov. ak mate zaujem, ozvite sa. je takmer nova, mala neznasala kocikovanie a my blahovi sme mysleli, ze nam vydrzi vo voziku. uz presli dva roky od jej narodenia, z casu na cas vozik vyskusame, ale reve tam furt. tak cakame, kym sa nauci bikovat sama 🙂

letenka
8. máj 2011

@tilly to je skoda ☹

petraas
9. máj 2011

ahojte baby, nasla som tuto temu minule som vas troska aj citala. chceme kupit cyklovozik ale nevieme sa rozhodnut aku znacku. chceli sme jeden objednat z mmb myslim ze ste ho aj niektora z vas objednavala od tej pani co sme chceli aj my ale ste nebola spokojna...citala som o nom len zle veci tak nakoniec uvazujeme ze kupime croozer kid 2 uz som bola rozhodla ze ideme po nom ale teraz mi vsetci v okoli nadavaju ze ci mi sibe taky drahy cyklovozik kupit ze to si mozem za tie paniaze uz aj auto kupit...tak teraz uvazujem ze ci ten croozer kupit a ci nie...este ma odradzaju od toho ze vraj mala je uz na to vleka ze to dlho nevyuzijeme. ake stare deticky vo vozikoch vozite??? nasa mala 20 mesiacov a myslim si ze este take 2-3 roky by sme ho vyuzili...no fakt sa neviem rozhodnut aky kupit...ake mate vy? ste s nimi spokojne? budem vdacna za kazdu odpoved🙂

evaka
9. máj 2011

Kocky chcem sa spytat, od akeho veku ste vozili deticky v cyklovoze? Tu novorodenecku vlozku nemame, ale autosedacka nam sadne na mm, mame odskusane pri prvej dcerke a bolo to v poho. Uz ma to slniecko taha 😀

zvalka
10. máj 2011

@evaka my sme zacali vozit nasu dcerku asi tak od 4-5 mes. je novembrova, tak dalsiu jar asi od aprila 🙂 a tiez bola vo vajicku-autosedacke. 🙂 je to na tebe, ale 2mesacne babo mi pride asi dost malinke. aspon mesiac by som pockala asi. 🙂
@petraas urcite vyuzijes este dost dlho, nasa bude mat 18 mes. 😉 a planujeme teda este dlho vyuzivat 🙂
my mame tomboy, spokojni sme velmi, ale drahy bol tiez. 😖 stal cca ako croozer, len ma rozdiel v tom, ze je odpruzeny, croozer nie je.

tilly
10. máj 2011

@petraas my mame 18 mesiacov a vozime sa od 10... mame croozer, je pravda, ze je drahy, ale stoji za to, my tam mame dokupovane aj odpruzenie (dalsich 130€ navyse) a s tym je to uplne dokonaly vozik... ide aj o to, kde sa mienite vozit, ak len po okoli po nejakej hradzi alebo cykloceste, tak sa ti neoplati kupovat drahy vozik... my chodime do rakuska, chystame sa okolo lagio di garda do svajcu a tak... povodne sme chceli kupit vozik za 120€, ale potom sme si to prave kvoli dlhym trasam rozmysleli...
problem s lacnym vozikom mala @majkolova, ona by sa ti vedela vyjadrit

vozik mienime pouzivat do tych 4 rokov, az potom bude maly schopny prejst dlhsiu trasu na biku sam, pripadne na tyci... nas starsi teraz bez problemov prejde tych 18 km... len on uz ma 5,5

stardust
10. máj 2011

@tilly ten croozer este taky drahy nie je 🙂 . V obchode s bicyklami som pozerala na jeden cyklovozik pre dve deti, ze fajn, 250 eur, ten je lacny...potom som ho ukazovala manzelovi a tam cenovka okolo 900 eur! Neviem, na co som sa pozerala predtym. To odpruzenie si mozes kupit volne na internete, alebo si ho musis nechat poskladat u autorizovaneho predajcu?

tilly
10. máj 2011

@stardust ano, su aj tisicove voziky... croozer je taky zlaty stred, vyborny pomer medzi kvalitou a cenou... to odpruzenie sa da kupit na velofiala.cz, treba sa tam pohrabat... a v pohode to poskladal aj mm... a nezasahuje sa tam do vozika, cize nestracas zaruku...

stardust
10. máj 2011

@tilly ok, diky. Ale aj tak sa mi zda drahy, ked si do toho zahrniem cenu doplnkov.

tilly
10. máj 2011

@stardust no, ved ako som pisala... podla toho, kolko ho vyuzijes...

stardust
10. máj 2011

@tilly myslim sedacku pre dieta do 9 mesiacov a ci informuje predavac v obchode manzela o tom odpruzeni a ine blbinky.

tilly
10. máj 2011

@stardust ved mozes pouzit aj autosedacku, predavac manzela urcite neinformuje, lebo su len dve firmy, co to robia a obe v cechach 😉 hod do googlu odpruzeni na croozer a vyhodi ti to aj diskusie... a myslela som to tak, ze podla toho, ako dlho a na co vsetko croozer vyuzijes... ak s nim budes lietat denne a aj po zahranici, tak sa ti to urcite oplati, ak ho budes vyuzivat len obcas a na kratke vylety, tak kup z mmb za 120... ale zas u nas sa zatial dost dobre predavaju aj jazdene croozre, cize na nom tak vela nestratis...
my s nim lietame denne... ale zas ked bude prilis teplo, tak sa budeme radsej kupat ako bikovat 😀

stardust
10. máj 2011

@tilly z druhej ruky kupovat urcite nebudeme a planujeme ho casto pouzivat, do mesta a na vylety. Da sa tam ta autosedacka dobre upevnit? Asi zobereme tu originalnu sedacku, vyzera byt uzsia, druhy syn bude mat viac miesta.

tilly
11. máj 2011

@stardust tie sedacky sa dost predavaju aj ojazdene. to sa ti moc neoplati kupovat nove... a myslela som to tak, ze vozik potom predas a nebudes na nom moc tratit, nie,ze ho mas kupit z druhej ruky... aj ked teda my sme kupili jazdeny, ale malicko, ich maly v tom nechcel sediet, tak vylety nerobili, lebo v tom reval a nedalo sa... tak ho predavali skoro novy...

stardust
11. máj 2011

@tilly aha a ako je to s tym upevnovanim autosedacky?

tilly
11. máj 2011

@stardust pri dvojmiestnom neviem... my sme skusali len jednomiestny...

stardust
11. máj 2011

@tilly a pri tom jednomiestnom je to ako s upevnovanim 🙂 ?