Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
29. feb 2012

a kde sa da u nas vidiet burley?

ja by som sedacku na bicykel uz nechela... nevidim tam okrem ceny a skladnosti jednu vyhodu oproti voziku....

my mame vozik zapojeny za bicyklom mm, lebo ten je lepsi a v tahani sa striedame podla nalady a sil, resp. chodim s malym aj sama a pohodicka, sice vypluvam dusu, ked stupam do prudkeho kopca na hradzu, ale po rovine je to pohodicka, vacsinou ani necitis, ze mas vozik zapojeny 😵

anna1980
29. feb 2012

@anitab akoby som čítala o mojom drobcovi 🙂 a moje myšlienky 🙂 tiež spáva len v kočíku ,skušali sme zaspavanie v postielke ale vždy do toho niečo prišlo...zubky, choroba,pipik 🙂 tak som rezignovala 🙂 tiež chcem chodiť s drobcom na bicykel hlavne k našim je to cca 12 km po cyklotrase ,ale neviem čo potom zo spanim ked on len kočik... a ked ho prenašam do postielky tak to je ako radar ...hned plač 🙂 tiež sa bojim,že v tom nevydrží sedieť asi budeme musieť risknuť...ale chcela by som aby sa dal používať aj na korčule aj ako kočik. tak uvidime čo vymyslime🙂

anitab
29. feb 2012

@tilly neviem kde v predajni sa da vidiet, my mame znameho, kt prevadzkuje internet shop aj s tymto vozikom, pojdeme to pozriet k nemu do skladu
my este zvazujeme ci 1 alebo 2 sedadlovy, mame 3 rocny rozdiel medzi deckami, lenze starsi este nevie sam bicyklovat, a zas pochybujem, ze vydrzi vo voziku, a hlavne chcela som ho pouzivat aj ako kocik, a ked to bude 2sedadlovy asi tazko...ty mas skusensoti aj s 2sedadlovym? je o vela sirsi?

korculujes s vozikom? je tam potrebna brzda, alebo netreba? co myslis?

@anna1980 ja som vzdala uspavanie doma, sam maly nezaspi a ked zaspal velakrat ho starsi zobudil ☹ doma spinka ale kratko tak do 30-40min max...zevraj ten Burley sa da polohovat, tak som zvedava....

tilly
29. feb 2012

@anitab s dvojmiestnymi skusenosti nemam, nas starsi ma 6,5 roka, bicykluje sam na 20" bicykli a sediet nechce... a nekorculujem 😀 takze neviem, ako sa s tym korculuje, ale urcite lepsie ako s trojkolkami-kocikmi... ja som behavala s croozrom a v pohode, lepsie ako s kocikom, mam trojkolku, takze by sa s tym malo dat behat, ale s vozikom sa mi lepsie beha ako s kocikom

petraas
29. feb 2012

@anitab ak malicky spava v kociku tak urcite nebude stacit len vozik...vo voziku sa ti dobre nevyspinka lebo tam sa da len sediet...ked ideme niekam s vozikom tak mala obcas zaspi ale dlho nespi lebo je to nepohodlne kedze sedi...my sme kupovali 2 miestny vozik ked mala mala 1,5 roka...jednomiestny sa nam zdal malicky tam by sme malu tolko nevyvozili ako v dvojmiestnom lebo ona je dost velka a nakoniec sme si ovedali ze keby sme mali este jedno dietatko tak sa 2 miestny hodi...
taha ho manzel aj ja...ked ideme niekam tak taha jeden a naspät taha druhy...niekedy idem aj ja sama a pohoda...korculovat som este neskusala ale vraj na korculovanie je lepsia brzda....

mat_ka
29. feb 2012

@anitab baby mam kamosku v piestanoch ktora prisla o papiere a ma 2 rocnu malu. kupila burley vozik lebo pred tym mala nejaku lacnu hovadinu a po mesiaci pouzivania sa jej predrala sedacka a skoro sa rozpadol. Urcite sa oplati mat male zrkadielko na riadidlach. skusala som to tahat a da sa na to zvyknut zachvilku.

anna1980
29. feb 2012

@anitab faaakt to by bolo super...idem pozrieť na net čo o nom najdem...je tu jedna mamina čo vozia tieto cyklovoziky z nemecka tak by to mohlo byť za lacnejšie.... 🙂 inak aj mne spával 40 min ale odkedy spáva v kočiku tak spi 2 až 2,5 hod. 🙂

mat_ka
29. feb 2012

ja co som pozerala na oficialnej stranke burley.com tak www.active-one.sk by mal byt distributor pre slovensko.
juuuj, uz nech je trosku stabilizovane pocko, a mozme na bike !!!

petraas
29. feb 2012

@mat_ka tak na to pocasie sa uz tesime aj my...hlavne nasa mala ta uz sa viac ako tyzden pyta na cesty do vozika...kazdy den otravuje ze chce ist na voziku🙂

tilly
1. mar 2012

my sme uz nevydrzali a v sobotu dopoludnia sme boli 😀 ale nie je to este ono...
uz by to chcelo jar a poriadnu bikovacku 😀

anitab
1. mar 2012

@tilly @petraas @mat_ka @anna1980

dievcata, boli sme narychlo pozriet Burley d lite model, vyzeral dobre, len ja som zas nevidela tie lacne voziky, tak neviem porovnavat konkretne 🙂 dalo sa to pekne polohovat takmer do lahu, tak ako na kociku, nie je to vodorovne ale ved ani kocik nie je vodorovny...no zas ten kufor sa mi zdal dost maly ☹
@mat_ka hm, to je neprijemne za taky peniaz,aby sa rozpadol...ale ved je tak zaruka, takze to musela kamoska urcite riesit zarukou...

anna1980
1. mar 2012

@anitab páni to je super že sa da polohovať 🙂 to by som brala .... inak je tu nejaka mamina alebo jej manžel čo tie vozíky vozia z nemecka (asi aj na objednávku) tak idem skusiť opýtať či vie zohnať tento.... 🙂 ak zoženiem za lacnejšie pošlem info 🙂

anna1980
1. mar 2012

@anitab ono to ležanie je podla mna na ukor toho kufra ...či nie?

tilly
2. mar 2012

my ten batozinovy priestor dost vyuzivame, preto mam rada croozer... ten ma najvacsi ten priestor, my ho dokazeme naplnit uplne po vrch, vacsinou nosime so sebou aj loptu...

anitab
3. mar 2012

urcite mensi kufor je na ukor toho polohovania...croozer som si nevsimla kufor, ked na neho opat nadabim, tak skusim to porovnat este...resp. burley uvadza velkost kufra 35l @tilly neviem, kolko litrov ma croozer?

tilly
3. mar 2012

@anitab croozer ma 100l... nebudem ja asi vymyslat, mne by ten batozinovy priestor strasne chybal... fakt to zvykneme naplnit po strop... fakt je, ze keby croozer urobil odpruzene voziky, tak je to najlepsie riesenie... my ho mame odpruzeny, davali sme dorabat dodatocne odpruzenie, len to mu pridalo 10 cm na sirku a to mi trosku lezie na nervy... len zas v neodpruzenom to maleho strasne hadzalo...

anitab
4. mar 2012

@tilly keby sme nemali krpca takeho maleho, co potrebuje dost spat, tak asi to polohovanie vobec neriesim...ale on ma len 9mesaicov a ked to uz chceme toto leto pouzivat, tak to polohovanie je asi dolezitejsie pre nas...aj ked asi o dva roky budeme prave ten kufor velky potrebovat 😀 ono tie decka tak ryhclo rastu a potreby sa s nimi menia, takze nikdy nebudeme mat vsetko a navzdy to naj 😉 hlavne aby krpci boli spokojni vo voziku a rodicia spokojni z makania 🙂

vies mi poradit nejake cyklo trasy, nieco pekne, nie prilis narocne (ziadne velke kopce), kde sa da zastavit na prestavku, aby sa aj deti vybehali? my sme z TN, najlepsie by bolo zapad.sk, morava, najdalej max. rakusko co jblizsie hranic, dik

tilly
4. mar 2012

@anitab ja som mala do croozru taky vankusik, tam sa mi maly pekne poskladal a pospal si... ja som aj nas prvy croozer predavala a ten maly mal tak 10 mesiacov, bol zatial len loziaci a predala som im k tomu ten vankusik, maly bol v pohode... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52610205&tab=4
a do croozru existuje take, ze miminkovnik a je to speci pre male deticky, tusim od 4 mes., aby tam boli ako vo vajicku... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=53218886&tab=1
http://www.vozikycroozer.cz/products/croozer-mi...

tilly
4. mar 2012

@anitab nadherne cyklotrasy su v rakusku, vieden ma uzasne cyklocesty, okolo balatonu je cyklocesta... otazka je, ze ci chcete ist na jednodnovy vylet alebo by ste niekde aj prespali... a vraj aj na morave su uzasne cyklocesty, treba googlit, nas to taha skor do rakuska, lebo to mame blizko, ale my mame asi kilometer od domu dunajsku hradzu, ale tu "madarsku" stranu, nie tu petrzalsku, tu je to prazdne a je aj pristup k dunaju, cize zastavis s detmi a mozu si ist hadzat kamienky do dunaja, alebo sme si aj piknik urobili, blizko je taka zatoka, kde v lete behaju s clnami a skutrami a tak... len to vam je daleko 😉

pallacinka
4. mar 2012

My sme vcera boli tiez pozerat cyklovoziky, mali iba Croozer a Chariot a teda rozdiel sa mi zdal priepastny (nielen v cene 🙂). Este chceme ist pozriet Burley, prave kvoli tomu polohovaniu, no tie tu maju iba v par obchodoch. Zatial to vidime na Chariot CX alebo Cougar, ak nas teda Burley nepresvedci 🙂 Mate tu niekto ten?
Spociatku sme boli rozhodnuti pre dvojmiestny croozer, no ten chariot ma vzadu celkom velku tasku, ktora nam hadam postaci. Tie dvojmiestne su uz naozaj siroke, chceme chodit hlavne po lesnych cestach a tam kazdy centimeter pomoze 🙂

anitab
4. mar 2012

@tilly aj burley ma taku vlozku pre baby tusim od 6 do 24mesiacov, mne to pride ako vajicko, na to, aby "neplaval" v pristore vozika, nie uplne na lezanie...uz sme sa asi rozhodli, ked budem mat uz skusenost, dam vediet 😉
dik za tipy, radi by sme aj jednodnove, tak do tych 50km cca od domu, alebo rakusko ale s prespanim...pojdem nieco googlit, este mam par tydznov cas 🙂

tilly
4. mar 2012

@anitab jeeej, dufam, ze potom hodis fotky burley, strasne som zvedava na realne foto... 😵
my sme boli 110km od domu pri neuseedler see a bolo tam krasne, rakusania maju tie cesticky super a nadherne jazera, vsade detske ihriska... ved este urcite pochodime a potom dam vediet, kde sme boli... daj vediet aj ty 😉

anitab
4. mar 2012

@tilly jasna 🙂

mat_ka
5. mar 2012

A co tak trosku pouvazovat !
kedze udaj o objeme batozinoveho priestoru ani mne nic nehovori, tak som si dala tu namahu a trosku sa zamyslela.

burley ma objem 35l - pre predstavu, to je ako 2 velke brasne na nosic vzadu a jedna velka brasna este na nich, no neviem si predstavit coby som si tam zbalila. do takych brasien sa balia cykloturisti na 2 tyzdenny vilet. Alebo klasicky turisticky batoh, ci velky odpadkovy kos.

Croozer - objem 100 L cha cha cha 🙂 🙂 🙂 coze ??? neverim !!! Napr. pivny sud ma 50L, ja chcem vidiet v croozeri zbalene tie dva sudy ! 🙂 Alebo viete si predstavit ze zbalite do batozinoveho priestoru 100L mrazak ? (85x55x55cm)

baby no tak !

tilly
5. mar 2012

@mat_ka ja netusim kolko ma.... som to len vycitala z udajov uvedenych na internete... 😉 kazdopadne by mi ten batozinovy priestor chybal... pozerala som aj fotky, resp. video na youtube a burley ma ten priestor mensi...

tilly
5. mar 2012

@mat_ka teraz som sa pytala mm, ze kolko moze mat croozer a z fleku, bez toho, aby vedel o com sa bavime mi povedal, ze tak 100l... cize je to mozne... 😉 nechce sa mi ist do garaze, inak by som ti to pomerala, aby si si to mohla zratat 😉 😀

salomuska
5. mar 2012

ahojte, cez vikend sme kupili z druhej ruky dvojmiestny croozer a je to super 😉 uz sme boli na bicyklovom vylete a dnes si na chvilu zabehat - paradicka, konecne nemusime riesit, kto bude sportovat a kto sediet doma (minimalne s 1 dietatom ) a tym, ze deti taha manzel, nase sily su vyrovnane 😀
@mat_ka podla mna tych 100l by tam mohlo byt - napr. taky obycajny maly batoh turisticky batoh Crono ma objem 28l http://za.trekland.sk/page792sk.html, mam ho doma a myslim, ze 3x by som ho tam napchala v pohode.
ten priklad s mrazakom je mylny, vyrobca podla mna udava vnutorny objem v mrazaku, nie objem podla vonkajsich rozmerov. tie su vacsie. konkretne v tvojom priklade podla vonkajsich rozmerov je objem 0,25m3.
a este cosi. 100l sa nerovna 1 metru kubickemu! ratajme:
1l = 0,1m x 0,1m x 0,1m = 0,001 m3
100l = 100 x 0,001m3 = 0,1m3
cize je to len desatina metra kubickeho!

co vy na to?

znamia
5. mar 2012

ahojte, my mame double bumper explorer cyklovozik. sice mame len jednu 20m princeznu, ale vozime kamaratky/kamaratov na vylety. mala ho uplne zboznuje. neviem aky velky mame my ulozny priestor, ale tiez sa do neho zbalime na denny vylet. odhadujem takych 60l-70l.
urobili sme si k nemu aj ski set a tak sme ho pouzivali aj celu zimu na lyziach. mala jevnom tak super chranena, ze sme chodili von aj v -15 stupnoch. 🙂

mat_ka
5. mar 2012

nech je to s tymi 100 litrami akokolvek, zda sa mi to proste vela a asi aj zbytocne.

kto sa nevie zbalit tak mu ani najvacsi batozinovy priestor nepomoze 🙂

tahat za sebou haldu blbosti, lebo ich mam kam dat mi pride odveci.
kazdy hladi aby mal bike co najlahsi, vozik co najlahsi a potom si do neho navali kadeco

anitab
6. mar 2012

ja by som az taka radikalna v kritike nebola 😉 ono ked mas decka, tak sa mozes snazit akokovelk, vzdy mas toho dost na zbalenie 😀 my musime vzdy brat nahradne oblecenie, jedlo, pitie, par hraciek (ked ideme von na viac ako hodku, tak vzdy apson malu loptu, mame skladacie odrazadlo,tak aj to s nami uz cestovalo)..nie preto, ze sa neviem zbalit,ale preto, ze nechcem aby mi decka pisatli a nudili sa...ked ideme 4 na pol dna, tak naplnim 60l ruksak ani neviem ako a este mi chyba miesto, zalezi v akom pocasi, ci viac teplych veci, ci je skor pod marakom...