Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

danatalu
5. júl 2013

ale sa to tu rozprúdilo, pekne. myslíte že mi predajú v eshope samostatne tie sety k chariotu? som ich chcela vecer objednať a vozík zase cez iný shop, lebo v jednom majú lepšie ceny na jedno v druhom na druhé. tak som to včera večer nevybavila, musím to asi cez pracovnú dobu rovno tam zavolať, nie že budem mať doma vozík bez setov alebo opačne, kým to dám dokopy.
no ohľadom tých cyklochodníkov máš pravdu @tilly fakt bieda, ja som minule išla trasou, že "cyklochodník" no úžas, najpr. ok, potom som sa tam predierala s vozíkom medzi stromami a trávami úzučkým chodníkom, kebyže to tam nepoznám že kde asi mám vyjsť tak by som to vzdala.. a tiež u nás robili cyklochodník po meste, ale len kúsok, stále treba prechádzať cez cestu, no nič moc.

peto75
5. júl 2013

@danatalu - ano predaju Ti sety samostatne, nikde nieje podmienka ze musis od nich kupovat aj vozik, doteraz som sa s tym nestretol. Skor opacne, casto predavaju vozik ale nenapisu ze treba dokupit aj cykloset aby sa to vobec dalo pouzit.

peto75
5. júl 2013

Cyklochodniky - az na par vyniniek je to u nas s inymi statmi dost bieda.

cayar
5. júl 2013

Ja som s cyklovozikom veeelmi spokojna...Super vec...mozno pouzivat aj od 1 mesiaca pri babätku ...je potrebna potom sedacka k tomu..... MY sa teraz takto vozime ;) Mame Blue Bird - dvojsedadlovy -vid Foto v mojom albume;)

danatalu
5. júl 2013

@peto75 jej super že sa to dá, lebo škrtím to čo najviac, nech ma nezožerú, ale keď chcem všetky sety 🙂 no a presne ako píšeš, vôbec nepíšu že si treba tie sety dokupovať, ja som bola dosť dlho v tom že to je v cene. a na tie burleye sú asi aj drahšie ako na charioty.. na mall.sk to majú seriózne napísané, odtiaľ ho chcem zobrať, je aj akcia naň..

danatalu
5. júl 2013

@cayar tiež pekný vozík, super že ho využívaš hneď od malinka. ja už nemôžem ani kuknúť na iný lebo po toooľkom vyberaní som sa konečne rozhodla.. a fakt ľutujem že som si ho nekúpila už minulý rok keď bola moja najmenšia ešte mimi. vtedy som na tie drahšie ani nepomyslela, myslela som že mi stačí taký neznačkový, ale nestačí ☹. kúpila som ho až v polovici minulého leta, no a aj tak sa mi tam nezmestili baby, keď bola jedna vo vajíčku, druhá mala málo miesta a to je fakt že chudá.

peto75
5. júl 2013

@danatalu - mall.sk tiez nepisal ze to treba dokupovat, az ked som im napisal ... 🙂 . Inac s obchodom mam dobre skusenosti, ale ja som tam kupoval len malickosti, vacsinou osobny odber .

danatalu
5. júl 2013

@peto75 hej? no tak dík za že si to vybavil, ja by som možno bola schopná si ho objednať len taký "holý" 🙂. inak ja som s tým obchodom tiež spokojná, na vianoce somm tam pekne ušetrila na Legách a už majú aj osobný odber v ZA, super. ale za voz aspoň nebude poštovné pri tej cene.

peto75
6. júl 2013

@danatalu - tak drzim palce, dobre nakup.

tilly
6. júl 2013

my sme sa prave vratili od woerthersee a to je parada, raj pre cyklistov

danatalu
7. júl 2013

@tilly, @peto75 tak už som ho objednala, v stredu by mal prísť, tie sety dúfam tiež tak nejak, tak už sa teším a dúfam že tých mojich odmietavcov presvedčí keď ho uvidia... mm už to rozdýchal, len chcel aby som ten môj najprv predala, tak neviem či dúfa že ho nepredám a teda ani nekúpim druhy, no ale to by som mohla čakať dlhoo. dám aspoň inzerát, ale nie na MK, tu by ho asi nekúpili po prečítaní tejto diskusie 🙂

tilly
8. júl 2013

@danatalu tak nech si spokojnaaa 😵

peto75
8. júl 2013

@danatalu tak drzim palce, nech dobre sluzi. Stary vozik mozes pripadne predat napr. na bazos.sk, celkom dobry inzertny bazar.

danatalu
9. júl 2013

@tilly, @peto75 díky ste zlatí. dnes mi písali z mall že bol problém s odovzdaním tovaru prepravcovi a neupresnili termín kedy to príde. isto to nemajú na svojom sklade, lebo sa mi zdalo keď som to predtým pozerala že majú dodanie 10dní z externého skladu a teraz písali na sklade a 3 dni, tak som zvedavá kedy sa už dočkáme. ☹

tilly
10. júl 2013

@danatalu jaj mall... no, tam sa mi toto stalo uz tri krat...

danatalu
10. júl 2013

@tilly no ani nevrav, už to začínam rozdýchavať. to asi fakt príde za tých 10 dní, ja už každým dňom rozmýšlam kde ho pôjdem "pokrstiť", tak dúfam že potom nebude zas mrzko alebo deti choré, lebo ma švihne.

peto75
10. júl 2013

@danatalu - určite príde, mall to občas naťahuje, ale zatiaľ vždy dodal čo má. Zatiaľ si vymysli kde chceš s vozíkom na okolí ísť a keď príde už sa len budete voziť.

trixi
12. júl 2013

@tilly ahoj, az teraz reagujem (nestiham) mali sme sa fantasticky (ako vzdy v Rakusku), najlepsie pre Mata vsak bola bobova draha za farmou a pritulne zvierata - kone, kozy, ovce a hlavne macky a zajace. Teraz ideme na cely tyzden cela banda (aj s chariotom 🙂 ) zasa do Rakuska. Vyberame bud farmu pri Wolfgangsee alebo zasa Kaprun. Mame velmi dobre ponuky na ubytko (ani som neverila, ze nieco dobre zozenieme) tak sa rozhodujeme. Ideme aj s nasimi Kanadanmi, ktori este v AT neboli, tak im je to jedno. Prave zhaname este velke auto (7-9 miestne) aby sme sa pomestili a nemuseli ist tromi autami.Pri robeni programu sme nasli par krasnych miest, na ktore sa chystame na jesen. Asi urobime Kalkalpen - nieco v tej oblasti.

tilly
12. júl 2013

@trixi to ste teraz boli v kaprune? chodte k wolfgangsee a do abareny, tam je super, decka sa vyblaznia vnutri je vlacikova draha, tam stravi adam vzdy taku dobru hodku, formulky na do su tam... a aj taka minizoo tam je pri tom, tiez taka farma...
nadherne je worthersee, tie cyklocesty... uzasne...

trixi
12. júl 2013

@tilly to zaradime na jesen, dam na Tvoje skusenosti. Auto uz mame Medoura Vito, 9 miestne, tak sa snad pomestime. My mame pri Wolfgangsee Bio farmu, my sme taki "farmari" 🙂

danatalu
13. júl 2013

@tilly @trixi baby závidím vám v dobrom takéto akcie 🙂, super. nezaložíte nejakú skupinku cyklovozíkov alebo cyklovýletov tu na mk? že by som si aspoň čítala vaše zážitky... no ale na to treba čas, isto ho nemáte nazvyš.

@peto75 už mi vozík prišiel, aj sety.mne aj babám sa veľmi páči, ani z neho nechceli vyliezť, len som ho zložila už tam sedeli. mm mi to musí pripojiť k bicyklu, lebo už chceme isť skúšať.
len som trochu sklamaná, že ten priestor na nohy nie je nejak spevnený, sa bojím že sa nám to roztrhne, a tiež ten zadok kde sú opreté je ukončený len sieťou v priestore hlavy.no a ešte som zistila že si musím dokúpiť ručnú brzdu ku korčuliam, to nebolo v ponuke na tých stránkach kde som kupovala, a neviem som to nejak prehliadla že tam nie je v tom jigging sete (to tolo k cx) ale už som ho našla, takže ďalších 80e.

tilly
14. júl 2013

@trixi jeeej, no my sme chceli ze bud viano alebo multivan 😵 ale teraz na to nie je cas, menit auto...

tilly
14. júl 2013

@danatalu ano, cxko ma v zaklade rucnu brzdu (my to nevyuzivame) a neprederavi sa to tam, my ho vyuzivame fakt denne aj s kocikovym setom a nemam ten pocit, ze by sa to malo predrat

janka107101
23. júl 2013

ahojte, my sme kupili cyklovozik, maly ma 7 mesiacov a vydrzi v nom pokojne cca len 15 minut. Mate niektora podobne skusenosti?

danatalu
23. júl 2013

@tilly no škoda že nie je v základe aj u cougara, to cx je lepšie, ale tá cena.. dnes s ním išiel mm, no zdá sa mu široký proti tomu starému, musím ich zmerať..
@janka107101 moja najmladšia má takmer 1,5roka a tiež tam niekedy vymýšľa, najmä keď dakde sme a chcem odísť, tak nechce ísť nazad do vozíka,musím ju tam dať nasilu, ale keď sa hýbeme je dobre, nesmiem ani nachvílu zastaviť, len keď sme v cieli, čo je tiež niekedy nemožné. no a vozím ich tam dve, aj s 3,5r. sestrou, tak sa tam niekedy aj bijú. skús či by ti tam nezaspal napr. v čase spánku. a má tam hračky a nejaké zábavky? moja sa tam kŕmi dlhými chrumkami ale tvoj je na to ešte malý.. no a v najväčšej núdzi máme ešte v zásobe spievankovo v mobile, alebo DVDprehravači.

tilly
24. júl 2013

@janka107101 v kociku ti kolko vydrzi? skus ho ovesat hrackami 😉 uz sme to tu pisali.... ma pohodlne sedenie? mate tu vlozku alebo nieco?

@danatalu ano, ta vybava stoji za to, teraz jazdime s odopnutymi tymi bokmi, tak ma vzduch krpec... ja rucnu brzdu nevyuzivam, ale aj ta vlozka vnutorna, to tusim tiez cougar nema, to je super, je vzdusna, nepoti sa tam tak... ale zas cougar je vraj najlahsi vozik na trhu... a siroke by to nemalo byt nejak moc, jednotkovy je tak uzky ako bezny sportovy kocik...

janka107101
24. júl 2013

dik za odpoved, vlozku pre babätko mame a hracky tiez pouzivame. Len mesiac prikrmujeme, takze zatial sme len na kasickach 🙂 dufam, ze neskor pomozu aj tie chrumky. Skusali sme ist aj v case spanku, no bol to dlhy placuci boj kym zaspal.

danatalu
24. júl 2013

@tilly mne sa dajú tiež odopnúť také akoby maličké okienka na vetranie, ale myslím že tam to tam majú vzdušné dosť,lebo tá zadná stena v mieste hlavy je fakt len sieťka, a na nej je ten batožinák, to mi dosť vadí, že to neni viac spevnené, ale chcem tam dačo vložiť do tej sieťky na spevnie, lebo keď vidím ako im tam presvitajú zvonku hlavy.. no bála by som sa bez prilby. ale inak je fakt ľahučký, manipuluje sa sním pohodlne aj jednou rukou v kočík verzii, prejdem s ním cez dvere, s tým starým nie, mal také chrániace tyčky cez kolesá. tú vnútornú vložku čo si písala to je v chrbtovej časti?

tilly
25. júl 2013

@janka107101 zvykne si...

@danatalu nemusis sa bat, mm sa dva krat podarilo vozik prevratit a maly sa vobec nedotkol zeme...

ninmotylik
31. júl 2013

caute baby nemate nahodou niekto pozicat cyklosedacku na vikend? ideme na bicykle a nemozeme zohnat pre malu cyklosedacku - kupovat nechceme zatial lebo nevieme ako sa jej to bude pacit.samozrejme zaplatime za pozicanie