Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
3. jún 2013

@aandulinka celu 😀

aandulinka
3. jún 2013

@tilly o jeej.. mas daku radu k cyklovoziku? Uz som co to pozrela na nete... croozer sa mi pozdava najviac, ale este riesim lacnejsiu verziu 😒

tilly
4. jún 2013

@aandulinka croozer nema odpruzenie, da sa dokupit, ale stoji to cca. 100€
tie lacne no name voziky neriskuj...
radsej nieco lepsie a jazdene
prave o tych lacnych vozikoch je tu diskusia niekde na zaciatku

marty78
4. jún 2013

od akeho veku mozem dieta vozit v chariote, ked dokupim tu akoby babykolisku?ma niekto prakticke skusenosti?dakujem

bebel
4. jún 2013

@marty78 ja ju predávam...vozila som našu najmladšiu od 1 mesiaca 😎

aandulinka
4. jún 2013

@bebel ta vlozka pasuje iba do chariotu?
@tilly viem, ze nema odpruzenie, chcem k nemu kupit odpruzenie dogy. Do tych lacnejsich sa bojim ist, lebo som uz kadeco precitala na roznych forach...

tilly
4. jún 2013

@aandulinka ano, asi tak... croozer nie je zly... ak ho pouzivas len ako cyklovozik, tak je super, vela miesta je v nom

opicaskorica
4. jún 2013

@marty78 my sme nasu malu vozili v miminkovniku cca od 4 mesiacov, ALE vraj je to zakazane vozit takto dieta za bajkom, cize len tlacit, alebo na korculiach, pretoze, keby si naburala, alebo moc prudko zabrzdila, tak je to to iste ako v aute... preto je dieta vo vajci, ked je v aute. Nuz ale... my sme tak chodili, ale opatrne...

peto75
19. jún 2013

Ahojte dievcence, ked uz spominate znacku burley uz aj jednomiestny burley solo model 2013 je odpruzeny. Po minule roky bol odpruzeny len Dlite model. A hlavne vymenili pruzenie, elastomery za pruzinu.

tilly
20. jún 2013

@peto75 ako zdravie, sluzi? uz bikujete?

modrofuzik11
20. jún 2013

my mame cyklosedacky. je to fajn. obidve deti na seba vidia🙂. cyklovozik je velmi limitovany priestorom. obidve deti by sa do jedneho nezmestili. ale poznam baby, ktore zase preferuju iba cyklovozik. je to na zvazenie...

danatalu
20. jún 2013

ja mám dvojmiestny cyklovozík "no name" ako to nazvala @tilly a aj sedačku vzadu, (nechala som si z čias keď som ho nemala) a ked idem s jedným dieťaťom.
Už to tu pár dní lúskam celú tému a som vážne nalomená na dáky "ozajstný" vozík, len som limitovaná financiami, takže sa musím najprv rozhliadnuť po nete na bazároch a uvidím,a tiež musím predať tento súčasný. ak o nejakých dobrých vozíkoch z druhej ruky viete, hodte mi prosím link, díky.

pallacinka
21. jún 2013

@modrofuzik11 U nas je to hlavne otazka bezpecnosti a az v druhom rade pohodlia, preto vyhrava vozik nad sedackou. Aj ked musim povedat, ze nasa mala nam momentalne na obed zaspi len v cyklovoziku tak asi to s tym pohodlim nebude az take zle 🙂

peto75
21. jún 2013

@tilly - vďaka za podporu, už som v poriadku, tento tyzden mame plny, ale buduci by som uz zase chcel zacat jazdit.

tilly
21. jún 2013

@peto75 tak tento tyzden sa moc ani jazdit nedalo... tento rok nam celkovo moc neprial, bud chladno, dazd alebo vietor, alebo velmi teplo... snad jesen bude krasna a nieco pojazdime

tilly
21. jún 2013

@modrofuzik11 tak ja riesim len jedno dieta, takze sa mi netlaci s nikym... a cyklovozik je bezpecnejsi, to sa neda vyvratit a 1000 x pohodlnejsi... maly sa v nom v pohode vyspi, vsetko dobre vidi, mozme sa aj rozpravat (a teda vzdy sa rozpravame, lebo moj vsetko musi komentovat), nabalime tam vzdy kopec veci, dokonca aj jeho bicyklik alebo pukyho, co by sa pri sedacke nedalo... mne je vzdy strasne luto tych deti, co su v zadnych sedackach, ani si poriadne nemozu sadnut, lebo maju prilbu, tak musia byt v miernom predklone, spanok nehrozi a ak ma rodic nahodou ruksak na chrbte, tak chuda dieta je tam pricvaknute.... 😝

tilly
21. jún 2013

@pallacinka jasne, ved cyklovozik je pohodlnejsi ako cyklosedacka, videla si spiace dieta v cyklosedacke? chuda male, skrutene... 😅

pallacinka
21. jún 2013

@tilly Prave som chcela napisat, ze nedavno som prvykrat videla a skoro mi srdce puklo ☹ Chvilu sme rozmyslali, ze by sme na moj bicykel dali sedacku a pri celodennych vyletoch striedali s vozikom, aby malej vo voziku nebolo dlho, no zasa nam v tom voziku celkom pekne vydrzi, tak sme si to potom rozmysleli.

danatalu
23. jún 2013

no už som trochu prebehla tie bazáry ale ponúkajú väčšinou tie lacné vozíky, iba jeden croozer, neviem ešte aj tento nový burley som pozerala, nemáte s ním niekto skúsenosť? http://active-one.sk/detse-cyklovoziky/258-burl....
no ale som uplne hotová z tých chariotov, ten fakt asi neprekoná žiadny iný..
problém je že mňa v tom mm nejak moc nepodporuje, teda nebol s nami na bajkoch ani raz a asi sa ani nechystá a ked by som mu povedala že už chcem iný vozík tak by ho asi porazilo 😒 .
ide hlavne o to že keď s deťmi idem sama, chcem nech sú tam bezpečné, nech sa nebojím že sa mi to dakde nerozsype, na druhej strane neviem či to toľko vyjazdím s nimi, či ich budem vládať aj dlhšie trasy a pod..

tilly
24. jún 2013

@danatalu to je ina situacia, my jazdime cela rodina a vela a chariot pouzivam ako kocik, cize tie peniaze nelutujeme... vraj je burley dobry vozik, ja som ho nazivo videla len na vystave len chvilku, nedrzala som ho v ruke, tak neviem posudit...

danatalu
24. jún 2013

@tilly dík za odpoveď, ja by som ho tiež používala ako kočík,aĺe len tak podľa potreby keby som chcela odviezť naraz obe deti. no fakt neviem ako sa rozhodnúť, najlepšie by ich bolo vidieť naživo, neviem či to u nás v šport. obchodoch vystavujú, iba raz som nejaký videla ale som ho neobzerala bližšie.

tilly
24. jún 2013

@danatalu hmm, skus videa na youtube, to niekedy dost napovie...

danatalu
24. jún 2013

@tilly vidíš to ma nenapadlo, super, idem hľadať, lebo ak dačo zas kúpim a nebude to ono, tak ma z toho picne..

tilly
25. jún 2013

@danatalu no, presne pre to sme kupili CX1, lebo zas by to nebolo ono, tak by to vyslo este drahsie, tak sme zainvestovali a uz nevymyslam 😵 lepsie nezozeniem... a verim tomu, ze ked ho o rok na jesen supnem do bazaru, tak sa preda hned...

danatalu
25. jún 2013

@tilly včera-teda už dnes som sa tomu venovala cca do 0,30h a už mám taký mišung z toho.. na tých videách som z toho burleya nevidela moc interiéru, len tak trošku,potom som prešla na tie charioty no nemám slov, tie sa mi aj na výzor viac páčia. ešte čítam na českej www.nakole.cz porovnania tých dvoch no ale sa strašne zamotávam, lebo jeden chváli to iný iné. ale pri tých chariotoch si treba vlastne všetky tie sety dokupovať,nie sú v cene, však? dakde sa mi zdalo že to bolo komplet, ale teraz neviem kde a za koľko to bolo.
no už musím začať ten môj pomaly ofrflávať pred mm a pripravovať ho na kúpu druhého, už som si aj vybavila peniažky od rodičov, len si myslia že mi preskočilo toľko penazí dať za "to čudo". no ale to počasie nám vôbec nepraje naj bajky, raz hrozne teplo potom zima, no hrúza. mne sa zdalo akoby mi tam tie moje ochoreli už 2x po výlete, asi sa tam spotia, potom zachladnú, tak by som chcela dáke lepšie vetranie.

tilly
25. jún 2013

@danatalu nooo, jasne, kazdy chvali to svoje... ja by som si na tvojom mieste premyslela, co od vozika potrebujem a ocakavam, ake funkcie ma mat a tak... a podla toho by som vyberala... lebo napr. chariot aj lepsie zlozis do auta ako croozer a ked das tie igelity dole z okienok, tak tam mas len sietky, cize nehrozi, ze sa ti tam spotia a tak... daj si na papier, co potrebujes od vozika a hladaj si to v recenziach, pripadne sa tu opytaj a podla toho sa rozhodni, nie je to mala ciastka...
ano, na chariot musis vsetko dokupovat...

danatalu
26. jún 2013

@tilly nad croozerom nerozmýšlam, vyberám medzi burleyom a chariotom, ale tie majú každý zopár modelov, tak už to mám skopírované v jednom súbore a vyčitujem hore dolu, ešte aj tie váhové rozdiely sú dosť podstatné, neviem či to je chyba ale ten chinok 2miestny má písaný 17kg samotný, to je brutal ťažké, ešte keď tam šupnem baby, čo majú teraz dokopy 30kg.. a keď budú ťažšie, aby som dakde aj zašla 😀 najľahší model, teraz samozrejme neviem ktorý má dákych 9,7kg.
dúfam že ťa už moc neotravujem, ale aký nosic na auto máte? máme citroen grand picasso aj s ťažným, mm vraví že to stojí okolo 400e, to je tiež riadna pálka.. možno kúpim nejaký lacnejší burley a aj ten nosič nech mi to do tisícky vydá.

tilly
27. jún 2013

@danatalu najlahsi cyklovozik by mal byt chariot cougar... a ten ma nejakych 12 kileciek, tomu sa nevyhnes... chinok je skor mestky kocik, mne sa na nom pacilo to skladanie a ta sedacka, ale niektore veci mal horsie ako CX... ja som ho chcela, bola som rozhodnuta, ze si ho zoberiem z prahy z vystavy domov 😀 , ale manzel to zacal porovnavat a hovoril, ze zostavame pekne pri cx...

my mame na auto taky jednoduchy thule nosic, na dva bicykle, ale skor na kratke trasy, tak do 100km, alebo tu po ba, ked sa chceme napr. do devina len doviezt a tak... ale moj tatko ma taky poriadny, sklapaci, zamykaci na tri bicykle a ten vysiel 350€... ten sa pouziva na take, ze na moravu, do rakuska (tak dalej ked sa ide) a tak....
ale my mame v plane kupit VW multivan, tam natrepes bickyle dnu do auta...

trixi
27. jún 2013

@tilly ahoj, dnes vysiel novy dTest, je tam test cyklovozikov a chariot je c. 1, dvojka je Boorley Encore, treti skoncil Crooze, ako stvrty Wheeho iGo a nevhodny je Azub

danatalu
27. jún 2013

@tilly díky za infošky, si fakt zlatá. taký nosič by stačil aj nám, ja by som sa tiež len tu v okolí chcela prepraviť cez hlavné ťahy, dakde na cyklocesty. inak ten burley encore má 9,7kg ale tiež nemá všetky sety v cene..