Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

pietra
8. apr 2009

mamutka, my sme minuly rok vozik za bicykel kupili. Mala si najprv musela zvyknut, ale paci sa jej vozenie v nom. K voziku je zastavka na dlhej tycke, takze vozik je oznaceny a aj auta vedia, ze cyklista nie je sam 😉 Ale my sme teda chodili len po cyklochodnikoch, nastastie mame jeden skoro hned pri dome, takze nam staci prejst len cez jednu cestu
Vozik mal vzdy pripevneny len manzel za bicyklom a vravel, ze si treba na vozik aj zvyknut, najma v zakrutach sa cely bicykel sprava inak

mamutka
autor
8. apr 2009

diky moc pietra, poinformujem manzela, bude rad, bude musiet zacat cyklit pomalsie a opatrnejsie konecne 😀
ja sa dost bojim, kedze slovenski vodici su taki ohladuplni a vsimavi, ze jedna vlajocka na tycke im lahko unikne...

pietra
8. apr 2009

ja by som sa na beznej ceste tiez bala, po tej sa bojim jazdit aj ja sama

jamaat
9. apr 2009

Ahojte. Aj ja som rozmýšľala nad cyklovozíkom, celkom sa mi to pozdáva. My nechodievame na cyklochodníky, ale skôr do lesa, či už asfaltkou alebo nespevnenou cestou. Len je to drahé ako šľak, tak si chcem byť istá, že to nie je blbosť. No ale asi mám ešte čas nad tým uvažovať, keďže až o mesiac príde malé na svet.

mamutka
autor
10. apr 2009

jamaat, to veru tiez neviem co to urobi na lesnych cestach napr......aby sme nebanovali potom, mame radi skor pestrejsi teren aj my. ak kupime a oskusame, mozem ti poslat info 😉

pietra
10. apr 2009

jamaat, nase skusenosti su take, ze cyklovozik a nespevnene cesty sa velmi v laske nemaju 😝 Dcerku sme vo voziku zacali vozit cca v 10mesiacoch, po asfalte pohoda, na nespevnenej ceste (polna, bez velkych vymolov) to hrkotalo, tie voziky nie su vobec odpruzene. Takze male dieta je tam strasne nadhadzovane a ked je zas tak velke, zeby mu tie otrasy nevadili, tak uz moze ist aj na vlastnom bicykliku 😉 a do lesa, kde je ten teren este horsi ako na polnych cestach, to je podla mna uz absolutne nevhodne.

zajo79
11. apr 2009

ahoj, v januarovych babikach 2009 je sissik, ta ma cyklovozik, skuste jej napisat IP

jamaat
11. apr 2009

pietra, dík za info. Ja som taký vozík naživo ešte ani nevidela. Neviem, či to u nás v BB vôbec v nejakej predajni majú.

mamutka - ak vyskúšate, daj samozrejme vedieť. Možno naďabíte na odpružený 🙂

mamutka
autor
11. apr 2009

zajo, dik, trosku ma vylakalo ze nie su odpruzene, ale iste sa jej ozvem....

sissik
12. apr 2009

ahojte
my sme vozik kupili a zatial sme boli jazdit raz. dojem z neho je dobry, kedze ja som ho netahala 😀
odviezli sme sa autom do ba na zeleznu studienku a tam sme vyrazili na cyklochodniky.
na parkovisku z eko-panelov ostro protestovala, lebo ju to strasne hegalo. na cyklochodniku v pohode. na trave a lesnej ceste tiez v pohode. odpruzene to velmi nie je, ale lahucky teren zvladla v pohode.
na normalnu cestu sa s vozikom bojim ist, nakolko sa nam doteraz viackrat stalo, ze nas par prudko inteligentnych vodicov takmer vytlacilo z cesty. vacsinou nas na normalnych cestach obchadzali, ale nemienim ohrozit to male mrna. takze sa chystame bikovat tak, ze sa autom odvezieme na bezpecne miesto a tam sa povozime.
po dalsich cykloturach mozem pisat dalsie skusenosti, ak bude zaujem 😉
foto z prveho vyletu mam v albume.

jamaat
13. apr 2009

sissik, jasné, daj vedieť.

mamutka
autor
13. apr 2009

zaujem je veliky sissik, inac tych ciest sa aj ja bojim, cezomna sa rozhodol prudko inteligentny pan odbocovat, no skoda reci, akoby bol clovek neviditelny, v kriklavych veciach za bieleho dna.
fotky mas super 😉

sissik
19. apr 2009

tak vcera sme sa chceli ist bikovat.
ked som vytiahla vozik z auta zistila som, ze manzel nezobral novorodenecku sedacku. a navyse zacalo prsat.
takze rada - nezabudnite si so sebou zobrat vsetky sucasti cyklovozika 😀

likvidili
22. apr 2009

Ja som si kupila cyklovozik pre seba. Nie aby muz tahal, lebo ho vyuzivam hlavne vtedy, ked muz pracuje.
Mala som totiz stale taky pocit, ze som s dvomi detmi akoby uviazana a odkazana na to byt doma.
Cyklovozik mi dava pocit flexibility a volnosti. Clovek si rychlo zvykne, ze nieco taha za sebou a ja s tym chodim nielen po cyklistickych cestach a v pohode. 🙂
Aj ked si chcem odskocit len na postu alebo na nakup. Je tam super miesto na nakup a pri tej vahe to nie je velky rozdiel.
Takze ja odporucam, no kazdy musi zvazit sam, ake ma moznosti.

duplicka
22. apr 2009

ahojte, no super tema, prave aj ja mam super myslienku, kupit cykolovozik pre dve deticky 3,5 roka a 5 mesacne. tiez nemam moznost ho vidiet nazivo , takze radsej si chcem pozistovat vsetko co sa da. pozerala som na znacku charriot, mate niekto od tohto vyrobcu vozik?. neviete nahodou poradit mozno aj inu znacku pre dve deti ?ja mam hned pri bytovke cyklochodnik a ked som mala len jedneho tak sme casto chodievali sa troska prevetrat🙂, hmmm a teraz ked su dvaja, tak ktoreho zobrat a teda malicky este do tej sedacky za mnou nemoze, tak vymyslam nejaku novu aktivitu.

likvidili
22. apr 2009

Ja som pocula, ze znacka Chariot je najlepsia znacka cyklovozikov, no my sme si kupili lacnejsiu alternativu a som spokojna. Mame tento vozik: http://www.saxus.sk/sportovy-obchod/cyklovoziky...

likvidili
22. apr 2009

Ponukam aj v inzerate za kamosku 1 cyklovozik, no neviem posudit z vlastnej skusenosti.
Ale vyzera celkom dobre za tu cenu: https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

sue
22. apr 2009

My máme najazdených s našim Azub jerry asi 2000km vrelo odporúčam 😵

sissik
23. apr 2009

duplicka my mame croozer 535
likvidili a to sa nebojis nechat vozik s bikom niekde vonku? lebo tu na svk by veru asi sam odisiel 😖

sue
23. apr 2009

My máme Azub Jerry, je z tých lacnejších a nemáme k nemu doplnky - madlo, tretie koliečko a podobne,ale plne nám vyhovuje.

sisa.b
23. apr 2009

ahojte 🙂 my sme kupili croozer 737 a vyzera velmi dobre 😀 zatial sme ho este nepouzili, lebo detsku sedacku tam nemame, kupovali sme donho len tu vlozku od 10 mesiacov. ale jedna kocka mi tu poradila, ze sa tam da pripnut normalne autosedacka, tak uz pojdem skusat.
a ja sa teda nechystam na ziadne cyklochodniky, lebo take tu nevedu 😕 starsich dvoch som vozila na prednej sedacke po cestach a vozik sa mi zda omnoho bezpecnejsi. uz sa tesim, ked ho vyskusame 😵

sissik
25. apr 2009

takze dalsi cyklovylet za nami, zuzka ho zvladla perfektne. dali sme si taky maly vyslap v karpatoch. cesta mierne rozbita, obcas to trochu nadhodilo, ale nic vazne. ono ta sedacka visi na konstrukcii, tak to tiez trochu odpruzi.
sisa.b nam sa normalna autosedacka nezmesti, lebo mame 2-miestny vozik. ale do toho jednomiestneho by sa mohla dat napchat.
nie je ta vlozka nahodou do 10 mesiacov? skus si mrknut este raz navod. je to prave pre deticky, ktore este nevedia sediet. a pre uplnych krpcov je este vankus na podopretie hlavicky.
ta nasa novorodenecka vlozka vyzera takto
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mamutka
autor
25. apr 2009

baby diky za info, my sa mame coskoro stahovat do trochu vacsieho, tak kupime potom, teraz by sme ho do bytu uz nenarvali 😉 tak verim ze leto stravime na vyletoch, popozeram vsetky znacky co tu spominate, zatial som myslela hlavne na croozer 737, tak uvidime.
tak si pekne uzivajte vylety 😎

jamaat
27. apr 2009

Ceny v linkoch, čo ste poslali, sú super. Ja som našla len dvakrát drahšie. Takže ste ma potešili, hneď začínam o jeho kúpe uvažovať intenzívnejšie.

likvidili
30. apr 2009

Sissik, vozik vacsinou odpojim a odkocikujem, no pred obchodom sa da zamknut.

likvidili
30. apr 2009

Inaksie lacnejsi odpruzeny cyklovozik sa da kupit aj tu>
http://www.maxus.sk/detsky-sen/sportove-potreby...

sisa.b
5. máj 2009

baby, chcem sa spytat, tie co vozite male babatka vo voziku, musia mat nejaku prilbu na hlavicke? ja si to totizto neviem dost dobre predstavit s tou nasou 😕

sissik, my nemame tu sedacku, ale vlozku baby supporter

klementina
19. máj 2009

ahojte, chceme si kupit cyklovozik, ale nechceme donho investovat 10tis., najlacnejsi co som nasla je ten azub tom-mate ho niektora? co nan hovorite? mam 3mesacne babo-vozili sten niekto take male babo v tom voziku-myslite, ze je to bezpecne a pohodlne ked je tam v tej autosedacke? a co je vlastne dolezite si vsimat pri kupe vozika, co musi mat a tak? dakujem vam velmi pekne

sue
20. máj 2009

Klementina, my máme tiež Azub - ale nie Toma ale Jerryho 😀 v podstate je to to isté, len Jerry je o čosi ľahší. Prvýkrát sa malý viezol keď mal 4mesiace. Ležal v autosedačke, bol prikrytý dekou, oblečený bol asi o jednu vrstvu viac ako my. Mal tam obľúbenú hračku...

Dôležitá je hmotnosť vozíka, odpruženie, to ako tam bábo bude sedieť keď bude väčšie, to či má vozík sieťku (dôležitá kvôli hmyzu ale najmä kvôli skalkám odfrkávajúcim spod kolesa bicykla) či je nepremokavý, aké sú popruhy.

Vyberala by som krikľavú farbu s odrazkami, aby bol poriadne viditeľný.

Macko ako malilinký prilbu nemal, ale my sme s ním nevyliezli na normálnu cestu, vozili sme sa len po cyklotrasách. Teraz už prilbu má a nessedí v autosedačke 🙂

sissik
20. máj 2009

klementina my sme viezli zuzku, ked mala 2 mesiace. ale pre babo, ktore nesedi, musis kupit novorodenecku vlozku. a ak nedrzi hlavicku, tak aj opierku na hlavicku
sue to vystihla presne. my ho sice nemame odpruzeny, ale zase ta sedacka visi na konstrukcii a to nieco stlmi