Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

kattom
2. aug 2010

ahojte,
re: petrabalaz - vdaka za info. som bola dnes aj v cykloobchode u nas v jednom sa pytat a povedali, ze 40kg spolu ako naklad vnutri v pohode byva do vozikov, vozik sa nepocita do toho. a da sa u nich aj pozicat vozik na skusku na jeden alebo viac dni..
cez vikend sme boli tiez u znamych, oni maju vozik zn. azub typ jerry, v pohode sa nam tam zmestili obidve deti, aj priestor mali este okolo seba. tam bola hmotnost deti pisana 100 libier co je cca 45kg. bol sa s nimi previezt muz, potom aj ja, a uplne pohoda podla mna. takze silno uvazujeme. a asi pojdeme do tohto, sice je drahsi ako ten, co tu pisete..
este sa chcem spytat, neviete, je niekde v BA obchod-bazar s cyklovozikmi? kvoli osobnemu vyskusaniu a prezretiu

petrabalaz
4. aug 2010

@majkokova - no praveze ta nosnost je aj s vahou vozika.tiez som bola z toho prekvapena.mam pocit, ze na mmb to nikto takto nepise. ale ked sme boli aj v cykle,tak to tam prezentovali takto. no a co sa tyka toho nasho vozika,tak je to aj v navode - celkova nosnost 40 kg, nosnost nakladu, resp. vnutorna nosnost 26 kg. no a su tam aj take veci - max. povolena rychlost 16 km/h, minimalny vek dietata tusim 8 mesiacov.
takze je to na zvazenie.

majkokova
4. aug 2010

@petrabalaz no ja som to tam veru nikde nenašla, no ale sranda že napíšu že nosnosť 40kg. 😀 no ale aj tak je to na zváženie, máš pravdu, lebo čo som písala o tej pani tak tam má nasáčkované dve deti a vyrezá to v pohode 😎 . no ako a vravím s týmto vozíkom by som neriskovala :(
ale tak asi to treba vyskúšať a bude pokoj 😝

petrabalaz
5. aug 2010

@majkokova - no ved ano. treba si to vyskusat. co sa tyka bicyklovania,tak my urcite kupime buduci rok pre malu sedacku. toto bolo len vychodisko z nudze, kedze je este velmi malicka. co sa tyka bicyklovania,tak mam zo sedacky lepsi pocit. ale na korcule ho budem vyuzivat aj buduci rok.a dam donho oboch prckov. ma mrzi,ze nema tento vozik tu kojenecku vlozku.lebo,ked tam dam malu vo vajicku,tak sa mi tam uz maly nezmesti.a nemozem s nimi chodit korculovat sama. musi mi vzdy niekto strazit maleho.

zuzana06
8. aug 2010

@kattom v BA je pedajna športservis v podunajskych biskupiciach, kde voziky predavaju, personal vie poradit, dokonca jeden predavac ma osobne skusenosti, pretoze ma male dieta a vozik maju vyskusany,
vozik sa tam da aj zapozicat na skusku.

v manuali k nasmu voziku je uvadzana typicka rychlost 25, nasa skusenost je po cca 300km najazdenych, velmi pozitivna a isli sme aj vyrazne rychlejsie na kvalitnych cestach a v pohode, vaha je udavana 35kg dieta, bez vozika. Comu je prisposobene aj nastavitelne pruzenie. Ja som tu uz pisala, ze mame chariot, co je aktualne asi ta najdrahsia varianta dostupna na slovensku, ale vozime v nom predsa svoje dieta a bezpecnost je na prvom mieste.
Kupu sme si pripravovali cely cas co sme vedeli ze sa ako rodina rzrastieme. Kedze sme aktivny cyklisti, tak nasa volba kupy vozika bola od pociatku jasna. Riesili sme len to, aku variantu. Zacali sme na Azube, pretoze ten mal nas znamy, ktory si ale vozik zakupil, ked mal uz rocneho syna. Azub je celkom kvalitna ceska alternativa, ale nevhodna na pouzivanie v nizkom veku. Teda moj nazor. Potom sme narazili na Burley, co je cenovo takmer 3nasobok Azubu. Po porovnani oboch vozikov na vystave v Brne sme usudili, ze sa jedna o velmi podobne riesenia, za rozdielnu cenu. Kazdy z nich mal svoju vyhodu a nevyhodu. Ale na tej vystave sme narazili este na Cruzer, co uz je cyklovozik, nie len karicka za bicykel. Vyhoda voci predchadzajucim bola v pevnejsej konstrukcii, stabilnejsi dizajn, vyrazne lepsia multifunkcionalita, odolnost voci pocasiu, moznost vyuzitia uz v nizkom veku, ... a cena bola rovnaka ako v pripade znacky Burley. V ten moment sme mali odpoved na otazku co kupit.
To sme ale vzapati narazili na Chariot. To je ale ina liga. Kvalita materialov velmi podobna Cruzeru, ale prepracovanost detailov je ina galaxia. Na prvy pokus nas ale odstrasila cena, ktora je 3 nasobok Cruzeru, takze sme zacali detailne riesit Cruzer. V BA sme si nasli predajnu a zacali sa diskusie. Po dlhom case uvah sme sa rozhodli pre Chariot. Dovody boli nasledovne: Kvalita vyhotovenia, Bezpecnost, Predpokladana dlzka mozneho vyuzitia a Multifunkcnost.
Kedze sme planovali vyuzivat vozik aj ako kocik, potrebovali sme ho vyuzivat od nizkeho veku dietatka. Na toto je Chariot 100% pripraveny. Dalej sme mali v plane zacat co najskor jazdit s bicyklom. A tu sa dostavame k dlzke vyuzivania. Predpokladam, ze nase dieta budeme vozit minimalne 4 roky v tomto voziku na cyklotury. Taketo dlhe vyuzitie nedokaze pokryt ziaden bezny kocik. Takze ked sme si preratali cenu na rok pouzivania, dostali sme sa na ovela lepsiu cenu, ako pri kvalitnom beznom kociku, ktory nedokazeme vyuzivat viac ako rok. K dnesnemu dnu ma nasa mala 5 mesiacov a nepouzivame bezny kocik. Myslim si, ze sme dobre dlhodobo investovali usetrene peniaze za kocik.
Dnes si nevieme vynachvalit pohodlie, neprekonatelne odvetranie, plne funkcne pruzenie(ktore sme na zaciatku povazovali za nepodstatne) a az neskor sme ocenili multifunkcnost, ktoru ma Chariot najviac prepracovanu.
Dnes sme sa vratili z dovolenky v Terchovej a absolvovali sme s nim tury do Vratnej aj po horskych osadach Terchovej na ktorych sa nam perfektne osvedcil jogging set. Prestupnost terenom je perfektna. Samozrejme s ohladom na to ze je to predsa len kocik. Na behanie, turistiku, korcule, ma Chariot najlepsie riesenu brzdu, ktora je bubnoveho typu a je plne funkcna a bez problemu ovladatelna.

Kedze nebyvame v BA, ale kusok bokom, nemame problem s trasami, co v BA asi je problematickejsie s ohladom na hustotu premavky.
Aktualne po skusenostiach mozme jedine odporucat. Chariot alebo Cruzer. Obe znacky ponukaju aj dvojsedadlove varianty, ktore riesia otazku 2 deti aj rozne velkych. Kedze sme mali moznost stretnut uzivatelov dvojsedadlovych variant, povazujeme tuto moznost za plne funkcnu. Problem moze byt celkovo vyssia vaha(2 deti) a vacsia sirka, kedze riesenie je vedla seba 2 sedadla.
Rada posluzim aj dalsimi informaciami, pokial je treba.

Prijemny vecer.

kattom
9. aug 2010

zuzana06 vdaka za cenne informacie a skusenosti. 😉 bohuzial nase financie nepustia a chariot ani cruzer u nas nehrozia. takze ostavame pri tom azube jerry. a na 99% ho budeme pouzivat len po malackach

zuzana06
10. aug 2010

Pokial ocakavas cyklovozik, tak je Azub v pohode. Je to cesky vyrobok a ty chalani su v pohode. Su zapalerny pre vec a fanousi :o))

Idealny je ale uz pre vacsie dieta, ktore nevyzaduje oporu. Tak aspon od roka je to podla mna v pohode.

tilly
11. aug 2010

my sme sa rozhodli pre croozer... je to podla mna taka zlata stredna cesta, len este neviem, ci mi maly obsedi, on je strasne zive dieta a len tak sa vozit... no neviem, kazdopadne o rok uz obsedi, tak teraz s tym asi este pockame a kupime niekedy na zimu, snad sa budu dat zohnat aj lacnejsie... alebo sa zacnu predavat ojazdene...

nikush
11. aug 2010

my tiez dumeme nad croozerom, ine maju sedenie ako na lavicke a to mi nevyhovuje. a chariot je drahy jak slak. hladam ojazdeny lacnejsie pre dve deti...nevideli ste na nejakej stranke, alebo nepredava niektora z vas? 😅

tilly
11. aug 2010

nikush, videla som v cechach croozer pre dve deti, alebo funglovku v rakusku za 340 pre dve deti, ja chcem len jednomiestny... druhy si to uz odbikuje sam....

nikush
12. aug 2010

@tilly no keby som mala takeho stareho ako mas ty, tiez by sa vozil sam...sak ja ne kon 😀
a nemas nahodou link na tie croozery?

tilly
12. aug 2010

@nikush jasne... to je sukromny inzerat... neviem najst ten link, das si willhaben.at, potom marktplaz a potom hodis do vyhladavania croozer

nikush
12. aug 2010

@tilly
vdakaaa 🙂

petrabalaz
13. aug 2010

@tilly - na mimibazare predava jedna pani z ba croozer pre dve deti za 250e. croozer je dobra volba.my sme nas nim velmi uvazovali. len ja som chcela aj na korcule a croozer nema brzdu. da sa dokupit,ale stoji okolo 200-250e. a to sa mi zdalo smiesne - vozik za 200-250e (mali sme uz vybraty ojazdeny za 200e) a dokupovat nan brzdu za tu istu sumu. to teda nie. ale pokial ho chces len na bicykel,tak jednoznacne croozer - zlata stredna cesta. teda ako chariot je uplna jednotka, ale tie peniaze ..... moja sestra ma chariot a boli sme spolu teraz dva tyzdne a teda je to fakt spicka.
no a co sa tyka sedenia -tak zalezi od babatka. nas maly v tom chariote nechcel sediet. chariot je rieseny presne ako croozer, je to take viacej pohodlne. ale nas maly je zvyknuty neopierat sa a to sa mu v chariote nedalo,lebo su na to kratke popruhy. no a teda ten croozer je rovnaky. takze pokial je babo naucene operat sa,tak urcite croozer.

petrabalaz
13. aug 2010

@nikush - ten odkaz pred tym mal byt pre teba 🙂

nikush
13. aug 2010

@petrabalaz
dakujem, uz aj frcim na mmb 🙂

zvalka
14. aug 2010

@nikush my mame tomboy nemecky a je super. Croozery tusim nie su odpruzene.mame dvojmiestny odpruzeny,takze sa nam vojde vajicko.tak to ma pohodlne,ma 8,5mes. A stale vo vajicku.vazi asi 8,5kg. Az od bud.sezony od jari pojde bez. A nesedi sa ako na lavicke.sedi sa nizko,ma aj brzdu. Ale az tak nebrzdi,ale staci celkom.je kvalitny, uz sme presli rozne tereny a je tichucky. Mm je velmi spokojny.

zuzana06
15. aug 2010

Pocas jazdy za bicyklom musi byt dieta priputane, pretoze jedine tak je to bezpecne. Pri volnom sedeni dietata sa obavam nestability v zakrutach pri jazdeni. A to nehovorim o nejakej krizovej situacii. Ako upevnujes vajicko vo voziku?
Je tam na to nejaka priprava?

tilly
15. aug 2010

@nikush ja som si s pani pisala, je zlata a dala by ho aj za 230 😉 tak jej napis, ja som jej pisala, ze ho chcem, ale mm povedal, ze pre dve deti nechce... ze je nam to zbytocne... ☹

nikush
15. aug 2010

@zvalka vazne to niej e ako na lavicke? nie je to ten styl ako jogger? mne sa zda, ze len croozer a chariot ma take vajickovske sedenie. preto chcem tento styl, nakolko nie som ochotna tam montovat este aj vajicko a ked budem mat dve deti, tak sa tam stejne nevode vajicko a dieta vedla.

@tilly vdaka za info, snad ho nepreda tak rychlo, este musim kus posporit 😅

zvalka
15. aug 2010

@tilly ano,presne ten. My sme spokojni. @nikush no bez speci vlozky,kt.stoji cca 100e by dietatko nemalo sediet vo voziku,pokial nevie samo sedkat...a to som uz nechcela dat a takto bude aj pre 2deti. Vajicko sme upevnili gumicukmi-gumenene popruhy s hacikmi. A pevne sa to da tam dat. Nesedi sa ako na lavicke. Sedi sa nizko.

nikush
15. aug 2010

@zvalka nejde o to, ci sa sedi nizko alebo vysoko, mne ide o to, ze sedadlo je ako stolicka...a to mi vadi...proste rovno, ziaden obluk...mne to pride ako jogger, azub, a vsetky tieto voziky

zvalka
15. aug 2010

@nikush no nika,tak neviem,ako to vyzera v croozeri.... Neviem porovnat...musim niekde kuknut.alebo nemas obrazok croozera z vnutra?

tilly
15. aug 2010
majkokova
16. aug 2010

tak ahojte, s pani som to vybavila tak že mi poslala aspoň 100€ naspäť 😀 a konečne sa mi kačura ospravedlnila...
Ale ja som neváhala a objednala si croozer 😉 , tak a poviem vám ženy že sa to nedá porovnať, tá bezpečnosť, ten dizajn, kde sa dá je obruč, skladá sa tromi pohybmi a už teraz s tým nemám problém, je to proste úžasné a dokonca sa dá naň dokúpiť aj ručná brzda na korčule za niakych 68€ takže vôbec nie 200€ ako ste tu niektorá písala.
Máme za sebou dve mini jazdy, no môžem povedať že malinká oba razy vo vozíku zaspala (síce sme išli neskoro večer) ale to svedčí o všetkom pohodlí. Nedá sa to porovnať s Joggerom...
Ak máte záujem o kúpu vozíka isto si skôr našporte viac a kúpte minimálne tento croozer, ja ho odporúčam na sto percent.
Aj keď malej spadla hračka v pohode sa po ňu natiahla, čo v joggeri nemala šancu dotiahnuť.. teraz sme chorí, ale už sa neviem dočkať ako zase naštartujeme bike a pôjdeme niekde mimo mesta na pivko 😝

majkokova
16. aug 2010

@petrabalaz ináč tá brzda sa dá na croozer dokúpiť za 68€, neviem kto ti povedal o 200€???

zvalka
16. aug 2010

@majkokova mohla by si prosim ta sem hodit fotku ako vyzera croozer zvnutra? dakujem ti.

majkokova
17. aug 2010

no hodím v pohode 😎 , len neviem kedy sa dostaneme na bike, lebo malú mám na atb ☹ , ale je to tam superské 😀 . Keď sme boli prvý raz, viki si tam sedela ako kráľovná, jedna noha vystretá, druhá pokrčená, zavalená do zadu, proste pohodlne. a ani s ňou nahádzalo ako v tom joggeri. tam je to ako v lavici, ako na jednej stane dobré (rovný chrbát), ale na druhej to len tak na chvíľu, lebo sedieť rovno na dlhšej trase a nedaj boh zaspať ☹ nič moc pre detský chrbátik...