Dieťa a počítačové hry. Kedy začali vaše deti?

lenka1977
30. mar 2008

kamaratkine deti hravaju hry uz od roku. mne sa to zda skoro. ako stare boli vase deti ked si prvykrat zahrali hru na pocitaci?

katia7
31. mar 2008

ahoj, ja este tento problem neriesim ale nieco ti napisem 😉 mam brata,teraz ma desat rokov, na pocitaci sa hral snad od dvoch rokov a vsetci ho obdivovali a tesili sa z neho aky je sikovny a aj bol,v troch rokoch vedel toho snad viac ako ja. teraz ma desat a nevie sa zahrat nijak inak,rodicia su z neho na nervy,nevie si najst kamaratov a ked nema pocitac tak sa skratka nudi,vonku sa nudi bycikel ho nudi,vsetko ho nudi. takze tak, ja sa ponahlat urcite nebudem,myslim ze je lepsie ak si dieta najskor najde ina zabavky a vie si inak vyplnit cas aby mu ho pocitac len doplnil a to si rocne dieta este urcite nevie

ikke
31. mar 2008

podla mna dieta az do skolskeho veku nema pred pocitacom co hladat... 🤐

other_side
4. apr 2008

´moj ivuso sa tiez hrava, ale iba omalovanky a pexeso, viac mu nedovolim - jedna omalovanka a jedno pexeso za den, viac nie.

leva
4. apr 2008

😲 ze od roka,to sa snad ani neda,to myslis ako ked mali jeden rok?

dadka212
4. apr 2008

Od roka 😕

maca793
5. apr 2008

od roka ? to hádam nie? síce moja malá tiež niekedy so mňou ťuká a píše 😵 😀 ale ja by som až od 3-4 rokov a to najviac 15 min. mne dvojičky nehrávajú bežné pc hry na počítači, ale vyhľadajú si svoju detskú disney, barbie stránku, a hrajú sa. každá po 2x15min., striedajú sa, nehrajú viac ako 1 hodinu, po hodine sa pc vypína.

koralovka
13. aug 2013

Maximálne hodinu denne a vždy skor radšej zajsť von na prechádzku ako vysedávať za PC

koralovka
13. aug 2013

@lenka1977 Syn mal 6 rokov

koralovka
13. aug 2013

@katia7 Veru tak celkom súhlasím 🙂

casy30
13. aug 2013

Moj maly ma 5 rokov a este nic nehral a v blizkej buducnosti ani nebude🙂 vychovavame ho bez pocitaca, a hier, ficime na klasickych hrackach, knizkach a je to fajn....

katia7
13. aug 2013

@koralovka tak synator ma 6 a pred tyzdnom som mu dovolila zacat 😀 hra cca hodku ale nie kazdy den, skratka ked sa nikam nejde a zrovna na to ostane cas 😉

babul83
13. aug 2013

Od 5 rokov. Veľmi si to vydupkal. My sme, ale veľa vonku, tak má povelené sa trošku aj odreagovať.

laska1982
13. aug 2013

Nasa sa zacala hrat na pc tusim ked mala 5 rokov a aj to vtedy, ked uz som nevedela co snou, vonku bolo zle pocasie a potrebovala som si navarit 😅 ... teraz ide do druheho rocnika a ide za pc, ked ma chut...niekedy sa hra castejsie, inokedy si aj tyzden na pc ani nezmysli...teraz sa vacsinou hra vonku s deckami, trampolina, golf, bicykel, kolobezka, bedminton a podobne....niekedy sa hra chvilku doobeda, kym ide von, alebo az navecer, ked pride uz dovnutra...myslim, ze je to v pohode...nieje domased 😉 ...
@lenka1977

monhla
13. aug 2013

Plánujem až cca od predškolského veku - sú na to vhodné výchovné hry, aby sa naučila "ťukať" a klikať. Pretože v škole 7bude už asi treba vedieť ovládať myš a pod. Ale určite pod dohľadom a len mnou vybrané aktivitky. Neterka má 7 rokov a môže sa hrať max. pol hodinku aj to nie každý deň.

laska1982
13. aug 2013

@monhla moja ide do druhej triedy a budu mat uz informatiku, a co som pozerala ucebnicu, tak tam sa budu ucit vsetko od zakladov... 🙂 takze aj keby si ju nenaucila klikat a tukat, tak sa nic nestane 😉 ... ale na nete je vela naucnych hier a kativit..nasa sa tiez tym zabava..ked bola velkacka v skolke, tak sa ucila zratavat a podobne 😉

monhla
13. aug 2013

@laska1982 U nás je informatika od 1.triedy a keď som pre MD zastupovala u prvákov informatiku tak som si všimla, že niektoré detičky nevedeli narábať s myšou a boli teda "v nevýhode" takže určite budem u malej rozvíjať tie základné "manuálne zručnosti" s pc. Ale ozaj len základ 😀

laska1982
13. aug 2013

@monhla jasne, je super, ak bude ovladat aspon zaklady...ale dnesne deturence su velmi sikovne a technicky zdatne 😉 .. myslim, ze starsi predskolsky vek je uz v pohode...samozrejme, nic netreba prehanat..tiez som to malej limitovala, ked bola mensia a teraz uz sa hra podla nalady...teraz jej to limitovat nemusim, lebo dlho neobsedi...ked sa hra, tak maximalne hodku...a ak sa hra dlhsie, tak mava prestavky ... takze si myslim, ze je to v pohode.. 😉

nadhera
13. aug 2013

u nas PC len v pripade nepriazniveho pocasia - ale nieco to ma do seba. Starsi mal 4-5r a tlacenym pismom sme mu napisali, co ma do yotube zadat - auta, policajne auta, hasici, hry...a detska sa naucili vytukat na klavesnici , cize sa starsi naucil pismena - zatial tlacene,a le ved len v septembri ide do 1.rocnika, tlacenym pise, pozna cislice, rata cez 100 a co ma dostalo - zrata jedno + dvojciferne cislo... 😀 a este sa tesi do skoly 😉 😉 😉

renab
13. aug 2013

@lenka1977 môj najmladší synátor začal hrať hry na počítači cca v 6-tich rokoch, ale s počítačom sa začal oboznamovať prakticky v dvoch. v piatich už ovládal microsoft word lepšie ako ja, super kreslil a začal robiť animácie v powerpointe. toto ho bavilo viac ako hry. aj teraz sa hrá len jednu a tú istú dookola minecraft.

koralovka
13. aug 2013

@katia7 Presne tak,skor výnimka ako pravidlo🙂Aj tak ho bude pokúšať PC v škole, aj mojho tak, v družine, doma to nemá skoro vobec a tam ho učiteľka hned ráno nacpe..