Hry pre detičky od 1 do 3 rokov. Aké poznáte?

kisska
7. feb 2009

Ahojte, maminky rada uvitam rady a navody na hry a ucenie rocnych a aj trosku starsich deticiek. Adama zatial velmi bavia zvuky zvieratiek, vie uvarit mysicke kasicku (alebo aspon naznacuje), ukaze kde ma psik ocko, nostek, ostatne sa zatial ucime, rad si cita knizky (niekedy az velmi, ked mi jednu knizku prinesie za den aj 10x), uci sa vkladat rozne tvary do otvorov, ale toho dlho nebavi. Ked ho prinutim, tak postavi vezicku z 2 kociek, ale hned ju aj zbura... Ukaze aky bude velky, da papa, posledne dni aj posle pusinku, "ako sa ma" mu velmi nejde, ked ma nieco v ruke a poprosim, tak mi to poda a aj si odo mna vezme spat... Takto toho nie je malo, ale na celodennu zabavu to stale nestaci. Nebavi ho, ked dlho nieco opakujem dokola, aj ked mu to este nejde. Dajte tipy, co deti v tomto veku mozu zvladnut, alebo aspon mozu skusat 😉

num7976
10. feb 2010

ahojte chcela by som obnovit tuto temu nasla som dva odkazy co sa tu napisali na detske riekanky no nevedeli by ste niektora najst aj v slovenskej verzii,lebo tie boli ceske aj nejake pesnicky po pripade!dakujem

jaaty
10. feb 2010

Skús pesničky Čanaky a Podhradská.

num7976
10. feb 2010

jaaty ked tie uz mame vsetky stiahnute , ak sa mozem spytat odkedy sa ti mala zacala sama hrat?lebo u nas je to stale o tom,ze ked som s nou sa hra,ale ked sa zdivhnem ide za mnou a prestane sa sama hrat

simlenka
11. feb 2010

U nas je nejvetsi zabava kramovani supliku,ale ne,to bych ji krivdila. sama se krasne zabavi s legem a panem bramborou a spolecne stavime hrady z kostek,miluje honicky po ctyrech a u toho steka,bublifuk,cteni - no mluveni ji zaclo bavit az ted,doted jsme jen popisovaly obrazky,nevydrzela ani u rikadel,ted si necha u knizky zrychlene vypravet pribeh. ted v zime odklizi snih,dostala maly hrablo 😀 v lete pisek a babovky,houpacka,klouzacka... krmeni a prebalovani panenek a plysaku,je toho dost.

jaaty
11. feb 2010

Stále sa s ňou síce hrajem aj ja, ale vydrží krásne aj sama- teraz aj pol hodinu až hodinu. Keď bola menšia, tak to bolo určite menej. Musíš ešte chvíľku vydržať 😉 😉 😉
Hanka mala rok a pol v zime, tak sme chodievali plávať a cvičiť. Oproti máme chlapčeka v Hankinom veku, takže sú denne spolu.
Často sme sa hrali s puzzlami (zo začiatku drevené zviaratká, ktoré sa vkladajú, atď), kočíkovali sme bábiky po byte, kreslili, skladali lego a 2x denne sme chodili a chodíme von (aspoň na hodinku, keď to počasie dovolí) a veľa sme čítali. Hrala sa s vláčikom-dreveným, s autíčkami, s kuchynkou čo dostala na vianoce... Občas sme pozerali rozprávočky, aj v češtine -teraz občas použije napr. pejsek,.--- 😀
Teraz je to lepšie, hrá sa s plyšákmi, hračkami, vymýšľa si dej....

cibulkas
11. feb 2010

My mame v tomto stasie, cokolvek navrhnem Kristinke (20 mesiacov), vsetko berie na 100 %. Hlavne knihy a hudbu. Velmi rada sa hra na pani predavacku (ma taky pultik na predaj akoze ovocia a zeleniny). Bavi ju skryvat sa, hrat sa na nahanacku (ano.... aj po byte), alebo ju dam sadnut na deku a deku potom taham po byte, atd.

Velmi zabavne veci su casto mozno najjednoduchsie. Hrajte sa napriklad na auto: date dieta do kosa na pradlo a tlacte kosik po byte (problém ak mate koberce).

A najlepsia zabava je v kuchyni. Ked umyvam riady, tak stoji na schodiku pri mne a umyva si svoj poharik (mame dve umyvadla v kuchyni). Ked si varim caj, tak mi do salky vrecusko, atd.

Velmi rada robi domace prace, handricka, metlicka, zehlicka detska... a samozrejme obcas aj rozpravka na pocitaci. Zapojte deti do vsetkeho co robite, odvdacia sa vam nadhernym usmevom. Existuje tisic sposobov ako zamestanat dieta, a nemusia to byt super premyslene hry.

Alebo obycajnu skatulu a urobit akoze domcek a dat tam plysakov, vyrezat okno a tak.
prajem dobru inspiraciu

jaaty
12. feb 2010

S tou naháňačkou a skrývačkou to platí aj u nás, ale to je parketa tatinka.
Kuchyňa je super stále- varenie, pečenie...
Dobré s aj bunkre z obyčajnej deky prehodenej cez stoličky. Detský stan tký úspech nemá 😀 .
Na počítači sa hrávame hlavne na mickey mouse clubhouse- skvelé a niektoré doslova inteligenčné hry.
A teraz v našom veku "letí" plastelína, koálky, strihanie papiera a lepenie 😀

borkax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cezarka7
19. dec 2012

Ahoj, pozrite sem: http://www.montessoriblog.sk/ ...

moje123
7. máj 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Moc ďakujem za všetky nápady, ktoré som sa tu dočítala. Ja mám veľmi živé dieťa, o všetko sa zaujíma ale všetko ho baví len chvíľu. Takže potrebujeme mať veľký výber. Najviac ho ale asi bavia knižky - už od malinka ich žužlal, neskor ohrýzal a potom sa s nimi učil zvuky zvieratiek. Miluje zvukové knihy, napr. o zvieratkách, keď je pri obrázku gombík, ktorý keď stlačí, ozve sa zvuk zvieratka. A v poslednej dobe ho veľmi bavia knihy puzzle. Vydrží pri nich dosť dlho, len ešte potrebuje moju asistenciu. Teším sa, až to zvládne sám 🙂