Hudobná škola pre deti od 4 mesiacov. Čo myslíte?

veroni33
13. máj 2007

Este potrebujem otvorit jednu temu: Dostal sa mi do ruky letak sukromnej hudobnej skoly, kde maju specialny program pre deti uz od 4 mesiacov!!!! Vraj prvy styk s hudbou a rozvoj hudobneho citenia. Potom maju pre deti od 18 mesiacov a dalsie specializovane kurzy pre starsie deti. Mate nejaku skusenost? Inak je to celkom fascinujuce, len neviem, ci to nie je velmi skoro pre take male babo. Ale to iste som si myslela o plavani a dnes je z Filipa riadny potapnik. Tak neviem.

ewschen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veroni33
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylvie
14. máj 2007

ja k tej skole.. nepoznam ziadnu taku skolu u nas.. ale urcite je dobre uz od malicka rozvijat hudobne citenie dietata, ale neviem, ci je k tomu potrebna nejaka hudobna skola.. ved to mozes robit aj doma tym, ze mu budes pustat pesnicky, spievat a ak vies hrat na nejaky hudobny nastroj, tak aj zahrat nieco.. a este existuju hracky na rozvoj hudobneho citenia..

sue
14. máj 2007

Veroni, môžeš napísať niečo bližšie?

chrobaak
14. máj 2007

veroni, moj skromny nazor....
ja som hudbu vystudovala, ale povedala by som, ze hodobna skola pre babatka je iba zodieranie rodicov z penazi.... 4mes. babatku naozaj staci "len" spievat...
rozvijat hud. citenie sa da okrem spievania /ktorym babo skor zaujmes, upokojis, a pod./ aj rytmizovanim /rozne hrkalky a palicky, hranie sa s roznymi zvukmi..../, pocuvanim hudby... to by si zvladla aj sama... toto sa da robit aj pokial ma dieta nejake vyraznejsie nadanie na hudbu, aj ak nie. v tom druhom pripade moze aspon ziskat kladny vztah k hudbe a rozvijat aspon esteticke citenie.
v neskorsom veku sa da rozvijat vnimanie melodie a spravne narabanie s hlasom, intonovanie jednoduchych pesniciek, potom zlozitejsich melodii vo vacsom hlasovom rozpati, ale aj vnimanie harmonie...
ale toto by som skutocne nechala na obdobie, ked bude dieta schopne rozpravat 😉 potom odbornici mozu pomoct hravym sposobom dietatu napredovat....

veroni33
autor
14. máj 2007

No neviem, ci je to zdieranie penazi, lebo to stoji 100 Sk na mesiac (je to jedenkrat tyzdenne), tiez ma to prekvapilo. Dnes som tam volala, tiez som sa spytala na tie styri mesiace a pani povedala, ze v Cechach to dlhodobo funguje a je o to velky zaujem. Teraz sa tam skolia ucitelia tejto skoly a kurz rozbehnu v septembri. To my uz budeme mat 9 mesiacov, tak celkom sa mi to pozdava.
Chrobaak - suhlasim so vsetkym co si napisala, v podstate sa to snazim aj robit, len ja som hudbu nevystudovala a moje hudobne citenie konci pri pesnicke Tuti tuki tukalo. Aj ked u nas kazdy den hra nejake CD s vaznou hudbou, mne sa to velmi paci, ale vies jednoducho nemam sluch.
Sue - kukni stranku yamahaskola, ja som tam nasla prve info. No a dnes mi ta pani este vravela, ze vela deticiek chodi na kurz Prve krociky s hudbou a Rytmicke krociky. je to pre cca 8 deti a uceleny cyklus trva 2 roky, ale samozrejme je to na zvazeni rodicov, ako dlho tam budu chodit. Potom vlastne plynule prejdu na nastroj. Mne sa to celkom paci.

evaka
14. máj 2007

Jeeeeeeeeeeeej, to musí byť super. Ja som tiež z lm tak môžem len ticho závidieť. Neváhala by som

newyorkgirl
14. máj 2007

veroni, ja mam osobnu skusenost z USA, je to SKVELE! ja som chodila s deckami, sice 2r. ale chodili aj s malymi babatkami a im sa to strasne pacilo, spievali sme rozne pesnicky, riekanky, s rukami ukazovali vselico a hrali na nastroje a tancovali, vreeeeelo odporucam, naozaj aj tie male babatka, tak 5-6 mes. to uzasne prezivali! ja sama by som do takeho sla hned veru 😉

sue
14. máj 2007

Veroni, tak ak je to fakt takto "za facku" tak sa to oplatí... myslím... ja teda nejaký hudobný sluch mám, ale nepamätám si všetky riekanky a spievanky a neviem čo ešte... možno to vyskúšame 😅

newyorkgirl
14. máj 2007

skoda ze ten web nehovori nic o roku 2007 tak ktovie... ale inak ten system je presne ako v USA, obkukany ako vsetko 😀

dostanes taku knizku, kde su pesnicky s textami aj notami a CD, aby ste si mohli doma ci v aute pustat pesnicky a oboznamit sa s nimi, ja nasej Nikolke tieto spievam najradsej, sice po anglicky, ale aspon bude bilingualna a vselijake tapusky s rukami pri tom robim 😀

veroni33
autor
14. máj 2007

newyorkgirl - si ma velmi potesila, ja si tiez predstavujem, ze deti musia byt nadsene, aj ja budem, mozno sa tiez nieco priucim, mne to urcite neuskodi. To, ze system je obkukany je vlastne tiez dobre, lebo su asi vychytane aj muchy, kym preberame take skvele veci, sme na tom este fajn 😉
Sue - presne aj ja mam problem s tymi detskymi riekankami a pesnickami (na tie si trufnem aj s mojim sluchom, take zle to zase nie je). postupne sa sice vynaraju, ale to potrebujes stale viac a viac. Inak, ked sa zase vratim k tomu plavaniu, aj tam nas naucili niekolko novych pesniciek, dokonca s vodnou choreografiou 🙂
No baby dakujem, rozhodla som sa, ze vychovam hodobneho genia 😀

chrobaak
14. máj 2007

aha, v yamahe ucila moja kamaratka...
nehovorim, ze je to zle. nehovorim, ze sa to detom nepaci... urcite je to prijemne straveny cas. ale o skutocnom rozvijani hud. myslenia a citenia by som naozaj hovorila az u deti aspon 2-3rocnych 😉 ktore maju zvladnutu uz do urcitej miery jemnu motoriku a rec...
a s tymi geniami opatrne... 😕 😀

newyorkgirl
14. máj 2007

chrobaak, veru by som chcela vidiet na akej urovni je to na Slovensku... asi len rozvijaju, tam ide skor o zabavu a socializaciu 🙂

chrobaak
14. máj 2007

NY, ok. ale myslim, ze hovorime o roznych veciach. 😉
len nieco mi neda a musim podotknut: je pravda, ze to tu nema taku tradiciu a zazemie, ako vonku, s tym suvisi iste aj mnozstvo skusenosti tunajsich lektorov, to je pravda.... ale preco ich az tak velmi podcenovat?

veroni33
autor
14. máj 2007

Chrobaak - neboj sa, to bude az prilis opatrne, bude to len taky maly geniusik a co sa tyka lektorov, suhlasim s Tebou a nielen v tejto oblasti.

emjee
9. sep 2008

Hudobny kurz pre babetka

zrzulka • 1d • Dnes o 06:26
absolvovali ste niektora? kde ste chodili?

adrolka • 2d • Dnes o 08:43
jéééj aj také je? to musí byť výýýbornéééé!!!

stvura • 1d • Dnes o 09:50
no to som nepocula....nas maly je vysadeny na Coldplay

martina46 • 1d • Dnes o 11:34
a o com to je?
my sme s manzelom obaja muzikanti - hrame klasiku - takze my to mame doma a tlacime malej do hlavicky barok

danu • 1d • Dnes o 11:54
my ideme teraz vo stvrtok na ukazkovu hodinu do hudobnej skoly yamaha Ella ma 14 mesiacov a nikde neobsedi tak som zvedava co tam budeme robit. Napisem potom zazitky

horalka777 • 39tt • Dnes o 12:37
Martinka, vy taký kurz nepotrebujete

zrzulka • 1d • Dnes o 16:39
Danu a kde to je a o kolkej. ja by som tiez rada isla🙂

bubba • 1d • Dnes o 19:17
yamaha je super deti sa tam zoznamuju s hud.nastrojmi.brnkaju,buchkaju a pod...aspon zistite ze ci je case dieta hudobne nadane a nebudete ho v buducnosti tlacit niekde na nejake kruzky co ho nebavia

kisorka
9. sep 2008

yamaha je super, aj kurz "robik" oz domcek a teraz nieco podobne otvaraju aj v pezinku...
pre 4 mesacne to bolo skoro, to fakt staci ked si budete doma spievat, pustat cd.
ale napr. nasa mala sa uplne trasie za detmi a kedze je jedinacik /zatial/ tak si to hlavne uziva kvoli tej detskej energii, atmosfere, lebo inak sme hudobna rodina, takze ma muzicirovania aj nastrojov dost,
ale medzi detmi ju to viac bavi, aj dlhsie vydrzi.
tak isto s plavanim.

zade
28. apr 2009

chrobaak - jy si nemyslim, ze je to zdieranie rodicov. Ved mescane to v porovnani s Anglictinou HelenDoron stoji minimum. A pritom tam "vyucuju" uz babatka od 3 mesiacov!
Taktiez kurzy plavania nie su zadarmo.... a tiez to nie je nezmyslel. No je to na kazdej penazenke a moznostiach rodicov.

emmka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz