Hudobná škola Yamaha. Máte skúsenosti?

zade
21. apr 2009

Ahojte,

ake mate skusenosti s tymto typom hudobnej vychovy? Rada by som si otvorila tuto skolicku aj v nasom meste. Dakujem 🙂

wanda007
9. máj 2009

v martine:
rocne skolne / 10 mesiacov / 4800 Sk

romcatko
9. máj 2009

ahojky, Petrolejko můžu se zeptat klolik platíte v Praze? Docela mě to láká. tedy, pokud se u rodičů nevyžauje hudební sluch 😀

vroni
9. máj 2009

Vo Viedni zmluva na dobu neurcitu, vypovedna lehota (kedykolvek) tri mesiace, mesacne sa plati 20 euro, nevycerpane hodiny sa daju kedykolvek nahradit, peniaze ale nevracaju.

zade
autor
10. máj 2009

Co je v tom mesacnom poplatku? Aj ucebnice?

s.arik
11. máj 2009

napsali mi z Ostravy:

jednalo by se o kurz První krůčky k hudbě, roční kurzovné je 3 000,-Kč.
Platí se půlročně (tedy 1 500,-), vždy po dvaceti hodinách.

wanda007
11. máj 2009

mohli by ste niektora napisat, kolko to stoji v inych mestach na slovensku? ja nechapem, preco je to tak drahe u nas. aj v prahe to vyjde lacnejsie ako tu. to je sila.
a materialy (cd+knizka - nedalo sa osobitne, cd vobec doma nepocuvame) na Prve krocky sme si kupovali extra za 18,59 eur (560 Sk)

zade
autor
11. máj 2009

aj mna by zaujimalo, preco sa ceny za kurzy v jednotlivych mestach lisia?
Pozerala som , ze v Cechac je to skutocne lacnejsie, teda aj po prepocte na eura. Ale asi tam mate lacnejsie vsetko. (Ked som sa vydavala a dopocula som sa o pozicovnom za svadobne saty v SR, v Cechach by som za tu nehoraznu cenu mala dvoje!!!)
To bolo troska od veci, ale skutocne, mate to lacnejsie ☹

s.arik
11. máj 2009

prý frenchising neznamená automaticky bohužel všude stejné ceny.
taky se ceny ve strakonicích a ostravě liší, ale jenom o dvě stovky.

proč to máte na slovensku tak drahé, to teda nevím, vydřiduši 😠

zade
autor
11. máj 2009

no, pravda je aj to, ze vsade su rozne ceny za priestor... tusim v Prahe sa ceny rôznia, ak sa jedna o spolupracu s MC alebo bez spoluprace....

envika
26. máj 2009

ak mozem vstupit do diskusie, ja ju organizujem v Nitre a ozaj je velky problem zohnat slusny a vyhovujuci priestor v nejakej slusnej cenovej relacii a ten sa musi zaplatit. Takze aj z toho asi pramenia tie rozdiely podla jednotlivych miest. a takisto je rozdiel, ci ste napr. sukromna ZUS, kde nieco prispieva stat alebo nie, kde si vsetko hradite zo skolneho.

wanda007
30. máj 2009

no musim zistit, kolko stoji najomne v nasom MC
priestor je maly, viac ako 8 deti (a 8 rodicov) sa tam nezmesti, takze aj preto je to tak drahe, ze nas je tam malo. teraz v maji sme boli len dvakrat, lebo dvakrat nemohla pre chorobu, ale to nikoho nezaujima, zaplatit musime... tak vycalovat 500 korun za 2 x 45 min, to je na hlavu

wanda007
29. jún 2009

tak som zistila, ze najomne je 1 eur/osoba/lekcia, t.j. 4 eur zo 16 eur. stvrtina skolneho. ak vsak dieta na hodinu nepride, tak sa najomne neplati. usetrene peniaze vsak idu do vrecka nasej ucitelke... Pekne ma serie ta nasa vyucujuca. Huba jej ide, ale take sprostosti, ze ma len rozculi do nepricetna, a bude do mna hust a hust a hust, vobec jej nevadi, ze mi decko odbehlo z oci a moze sa mu nieco stat, bude ma drzat a debiliny mi rozpravat, fakt jej mam plne zuby. Nakoniec slubila, ze na konci 10 mesacnej dochadzky si mozme nahradit hodiny, ktorych sme sa nemohli zucastnit, tak aspon ze tak.

zade
autor
29. jún 2009

Wanda - budes tam chodit aj na buduci rok, ked si taka nespokojna s lektorkou? Nie je mozne "iba" c si lektora? Mhm, drzim palce... 😉

zade
autor
17. nov 2009

co mate nove yamahacky 🙂

zade
autor
12. nov 2010

U nas je skolne 60€ na polrok, teda jedna lekcia stoji 3,75€.

urma
11. sep 2013

prave soms a vratila z ukazkovej hodiny a u nas to vychadza hodina 3,90E.

krhlicka
11. sep 2013

@urma ahoj, zrejme oprasujeme temu 🙂 Aj my sme boli dnes s malou (2r) na uvodnej hodine, to boli myslim prve krôcky k hudbe. Ale lektorka mi povedala, ze zrejme by nam bolo lepsie chodit este medzi mensie deti, co su do 2. rokov. Tato hodina sa mi zdala pre malu este moc hrrrr, nestihala, bola trosku vyhukana zo vsetkeho. Az tak ku koncu sa zapojila a osmelila. Mierne ma odradza suma skolneho a to,ze ucebny material je v cestine. Aj ked hodina bola ozaj premakana...uvitanie, motivacia, vyrobenie zvieratka, cvicenie jemnej aj hrubej motoriky, spev a tanec, proste parada. Aj ked trosku mi je luto, ze sa drobci neucia aj klasicke slovenske ludove piesne, ci riekanky. Neviem, ci sa nakoniec zapiseme. Mame este tyzden na rozmyslenie🙂

xsenova
11. sep 2013

my sa tiez chystame - v prahe 🙂

urma
11. sep 2013

@krhlicka mam dojem, ze dnes vravela lektorka, ze tie krocky su az od 4r. Bolo tam jedno 3 rocne dievcatko a nedoporucila im skocit do vyssej kategorie.Tam sa zacitaju ucit vraj aj noty. Ja tiez este nieviem, ci budeme chodit, lebo necakala som taku sumu 😒 . Nie ze by to bolo vela 😀 , ale penazi je malo 😉 . Inak syn ma 17 mesiacov a bola som dnes rovno na dvoch kategoriach, Robik je do 18 m, dost sa tam nosia na rukach 😝 , tak som chcela vidiet aj tu vyssiu od 18 m.

nebetka
11. sep 2013

Na první hodinu jdeme příští týden - Říčany u Prahy, začínáme od 4 měsíců, tak jsem zvědavá, co na to bude mimi říkat.
První hodina je zdarma (ukázková), ceny zatím uvedeny nemají, tak pak napíšu, jak nás to bavilo a kolik to bude stát.

ninan2
16. sep 2013

@krhlicka Ahoj, my sme dnes boli na ukazkovej hodine ale na Drienovej, ty si zrejme bola v tom DC Ihrisko? Na Drienovej to vychadza trochu lacnejsie co som pozerala. Ale kurzy mavaju len v pondelok poobede. Nam nikomu nehovorila ze treba ist medzi mensie deti, bolo to tak akurat aj pre 2-rocne deti, to je normalne ze zo zaciatku nespolupracuju a musia sa otukat... Nam sa celkom pacilo, zrejme budeme chodit teda. Na Drienovej je aj super ze si mozes zaplatit len 4 hodiny ako skusobne (akurat to vychadza trochu drahsie ked sa to rozrata na 1 hodinu). Inak kurzy zacinaju od buduceho tyzdna az.

krhlicka
17. sep 2013

@ninan2 Ahoj, my sme boli v DC ihrisko. Lektorka nam odporucila zaciatocnikov aj preto, lebo v skupine od 2. rokov ma vsetko deti, ktore pokracuju z minuleho roka. Teda deticky poznaju uz piesne, texty, ci hry. Boli sme tam dve deti nove (2 rocne).Lektorka Lucisa bola skvela, aj otvorena hodina bola super. Ja som vsak mala predstavu, ze by sme s malickou chodili niekde, kde sa naucime slovenske ludove piesne, riekanky, hry tipu kolo kolo mlynske, ci cizicek cizicek...s cim sa deti stretavaju. Tieto yamahacke texty su dost nezname, neviem, ci maju deticky moznost stretnut sa s nimi mimo ich kurzov. Este stale som na vazkach, ci sa zapisat, ci nie.

ninan2
17. sep 2013

@krhlicka hmm no tak to s tymi pesnickami je pravda... Ale co uz, ved to sa deti naucia lahko aj doma ci v skolke 🙂 V nasom kurze boli len deticky ktore zacinaju, ti co pokracuju su v iny den... Takze tam je to v pohode. Lektorka tiez velmi mila a vsetkym detom sa tam myslim pacilo.

dagina
20. sep 2013

Maminy, máte některá zkušenost s Rytmickými krůčky???? Dcera by měla na ně navazovat, byly jsme na první hodině, přijde mi to už hodně vážné - učení not....., ne tak hravé jako První krůčky k hudbě. I ty děti jako by to nudilo. Ale po první hodině (navíc ukázkové) ještě nechci soudit, navíc hudební vzdělání nemám - takže to je pohled laika. Moc díky za názory a zkušenosti.

mirinda1
20. sep 2013

@dagina my sme s dcerkou absolvovali od Robika az po rytmicke krocky, ale mas pravdu, ze kym tie prve roky bola zo vsetkeho nadsena, vela noveho sa naucila atd. tak ked sme zacali Rytmicke krocky uz ju to tolko nebavilo, nebolo to take zaujimave. Vacsinou sa ani nedarilo lektorke udrzat pozornost deti a tym padom si robili co chceli. A tym sme vlastne aj skoncili :(.

dagina
20. sep 2013

@mirinda1 díky. JJ, také vidím v tom problém, že děti neudrží pozornost....., nejsou a ani nemůžou být na to ještě zralé v těch5 letech. Ještě zkusím pár hodin a pak kdyžtak starší přejde k pokračovacím Prvním krůčkům a bude tam se ségrou 🙂.

krhlicka
1. okt 2013

@ninan2 Ahoj, ako sa vam so Sofinkou muziciruje?My sme sa nakoniec neprihlasili na ziadnu hudobnu. Yamaha vsak bola najlepsia, z tych, co sme skusili 😉 Ale za to sme sa zapisali na kurz Montessori, tak to sa uz neviem dockat.
Vsetky hudobne, co som pozerala, su v takom nestastnom case (hladala som doobedne kurzy iba), ze by sme sa nestihli vratit domov v case, kedy je uz obed a pomaly sa ukladame na spanok. Jeden kurz v Hojdane vyzeral skvelo, ale mali volne iba v case 10:30 - 11:30, coz je neskoro pre nas . Ale mozno poslem na hudobnu malu s tatom, kedze ja mam akurat v tom case jogu. Proste nejaky skriatkovia furt uraduju a hadzu mi polena pod nohy 😀

klaudiiika
10. okt 2013

@krhlicka ty si z ktoreho mesta ze texty su v cestine ? v PK je yamaha v MC mamataaja v piatok o 9.30 robik 10,30 prve krociky k hude a este v DC trpaslik streda 17.00 - prve krociky. Vsetko je po slovensky v PKH su dokocna aj nase ludove pesnicky 🙂 a cena je na hodinu 3,90 . Ja som s malou chodila do senca kde bola tiez lektorka Lucisa, ale tam sme platili 90 euro robik na pol roka a 100 euro PKH. a v PK to stoji iba 62,90 na pol roka oba kurzy este ktomu je to 17 hodin co v senci bolo iba 16 hodin. :D dobra zmena :D a aj leporela s cd su lacnejsie . 14 euro - robik, 18 euro PKH

klaudiiika
10. okt 2013

a v senci stali 20 euro

rossio1
4. máj 2014

@wanda007 Zmluvy su uz upravene na 16 hodin polrocne + 2 nahradne 🙂