Hudobná škola Yamaha. Máte skúsenosti?

zade
21. apr 2009

Ahojte,

ake mate skusenosti s tymto typom hudobnej vychovy? Rada by som si otvorila tuto skolicku aj v nasom meste. Dakujem 🙂

nobody
21. apr 2009

nemám, ale jsem pro 😉

natalia7
26. apr 2009

🙂 je to nadherne,chodim tam s dcerou,ona se tam vzdicki moc tesi.

majcik
26. apr 2009

Napis nieco o tom viac, zaujimalo by ma to

natalia7
27. apr 2009

😉 je to pro deti od 18 mesicu,ale my chodili uz od 11,spiviaji se tam decky pisnicky

vroni
27. apr 2009

My chodime od cca 6 mesiacov (kurzy sa tu robia od 4) a je to fajn...

trixi
27. apr 2009

ja som s malym chcela chodit, ale najblizsia je v Pezinku a to je uz daleko.

nobody
27. apr 2009

hlavně, ať hrají všichni na Yamahu 😀 😀 😀 😀

natalia7
27. apr 2009

a taki spivaji... 😲 viviji to hudebni sluch.

netmona
27. apr 2009

ahojte,,,no videla som to v telke, a je to fajn,,my už nestihame lebo už do škôlky,,,ale počula som že, kurzy davaju zadarmo,,,a potom môžte v svojich MC robiť tie krúžky

netmona
27. apr 2009

trixi,,,tak to je na figu,,,
ja som si chcela urobiť ten kurz ale, som nestihala,,,najdi na nete a uvidíš ako to je vlastne, lebo sa opakujem sú vraj zadarmo kuzzy

majcik
27. apr 2009

Aha, dakujem za vysvetlenie ... ja si obcas zahram na Yamahe, ale asi nemozem hladat tento suvis 😀

zade
autor
28. apr 2009

netmona - za kurzy sa plati... ako za vsetko, ale je to aj pochopitelne....
Ak sa ako lekktorka vyskolis, mozes si dokonca otvorit vlastnu pobocku, ale uz na zivnost 😉

Potom sa ponukaju tri kurzy

Robik - od 4mesiacov do 18 mesiacov
Prve krociky k hudbe - od 1,5 roka do 4 rokov
Rytmicke krociky - od 4 do 6 rokov

nobody
28. apr 2009

majcik ... já jedině na Yamaze 🙂
teda většinou

takže ty potřebuješ mít nějaký kurz? A nějaký info o tom? Co musíš zvládat a co musíš já nevím třeba umět zahrát Skákal pes... 🙂 Víte někdo blíž?

vroni
28. apr 2009

No, nasa instruktorka vie hrat na klaviri a na gitare (viac nez Skakal pes 😀 ) Neviem, ci je to podmienka alebo len nahoda.... Inak, napriek tomu, ze kurzy su v budove Yamahy, gitara aj klavir (aj ostatne "male" hubobne nastroje) su "normalne", neelektricke, ergo ne-Yamaha...
Kurzy mame Robik 4-18 mesiacov
Chobotnicky 18 - 36 mesiacov
Chobotnicky plus 3-4 roky
dalej sme sa este nedostali, takze neviem 😀

zade
autor
29. apr 2009

nobody - napis IP, poslem ti kontakt.
Musis ale hlavne pekne cisto intonacne spievat. Hra na hudobny nastroj je len plusom pre teba. Pri posledom programe, teda pre vekovu kategoriu 4-6 rokov je to vsak aj podmienkou.

vroni - z akeho si statu? Chodis na kurzy od zaciatku?

majcik - su to hudobne kurzy pre male deticky od 4 mesiacov. Pocula som uz aj nazor, ze je to zdieranie mamiciek z penazi.... Zial, aj takyto nazor som nasla na konikovi. Je to na podobnom principe postavene ako anglictina s HelenDoron, alebo baby plavanie. Hlavnym cielom je zoznamovanie malickych deti s hudbou, kolektovom rovesnikov. Deticky sa ucia citit rytmus, tempo, melodiu.

vroni
29. apr 2009

Zade, ja som v Rakusku, na kurzy chodim s malou od 6 mesiacov, su v nemcine (ja mam na anglictinu cim dalej tym silnejsiu alergiu 😠 😠 😠 ) Krpana mala fazu (asi od 20 - 28 mesiacov), ze chodit nechcela, tak sme na chvilu prerusili, s o to vacsim nadsenim teraz pokracuje. Mame aj doma klavir a gitaru (na klaviri hram ja, gitara je dedicstvo po byvalom, hrat na nej nevie nikto ☹ ) a celkom sa chyta, inak kurzy tu idu az do 14 rokov, ale uz potom sa delia na tanec, spev, hudobne nastroje.... Neviem, ci je tak "naozaj" zmysluplne chodit spievat uz s parmesacnymi detmi, ale neviem si predstavit, ze by im to skodilo 😝 Tak preco nie... Za tahanie penazi z vrecka povazujem nieco, co je zbytocne a napriek tomu to musim platit. Hudobna skola do toho rozhodne nespada. Ak ju povazujem za zbytocnu, tak tam nechodim a hotovo. V skolke nas psychologicka upozornila, ze ma mala neuveritelny sluch (neviem, ako sa k tomu zisteniu dopracovala, lebo dieta napriek "neuveritelnemu "sluchu skoro vobec nerozprava), tak neviem, ci je to nahoda, dedicnost (hm, po kom? My sice mame s chlapom slusne hlasy a dokazeme zopakovat melodiu, ale sme kdesi v hlbokom sedom priemere) alebo fakt zasluha tej hudobnej skoly...Ale vsimla som si, ze ked pocujete spievat jej "spoluziakov" z hudobnej, tak okamzite viete melodiu (trojrocne deti). Jaj, a este mi napadlo, ze tie Robiky su vlastne po slovensky Tuleniatka (ci ako sa volaju mladata tulena....)

zade
autor
1. máj 2009

Mhm, to hej Robik je vlastne Tulen. Teda aspon take mam informacie o plysovej hracke, ktora deticky programom sprevadza.

zade
autor
9. máj 2009

mhm... nevedela som, ze je az tak tazke pozhanat dobry priestor ☹ ☹

lienockaa
9. máj 2009

ahojte, my sme boli s malym na ukazkovu hodinu v robikovi, ale ja som si tam pripadala ako exot, pretoze kurz je sice krasny, aj pesnicky, tanceky a vyklopkavanie a tak, ale nas drobec je velmi neposedny a nakolko sme prvyraz prisli do kurzu az ako rocni, kedy sa naucil chodit, nedalo sa s nim robit absolutne nic, take ze vydrzat tri pesnicky za sebou a nechat sa skrabkat po brusku v rytme hudby, tak to ani nahodou..ze by si so mnou mal klopkat palicku o palicku?ani nahodou..zobral si obe a klopkal si sam..behal za loptami, vykrikoval..pani z hudobky mi radila, ze mam maleho nahanat a vyklopkavat rytmus po jeho telicku..ale bol to pre mna obrovsky boj..vyrusovali sme ostatnych, tak som sa rozhodla, ze pojdeme az na prve krocky, lebo robik je naozaj pre tych, co zacnu skoro, od roka to je uz len pre velmi poslusne deti..😉a pritom maly ma hudbu velmi rad a vie vyklopkavat a tlieskat vselijake pesnicky podla rytmu, ucila som ho to ja od uplneho babatka..tolko moja skusenost..🙂

zuzu13
9. máj 2009

yamahaskola

s.arik
9. máj 2009

nevíte někdo z čech, kolik přibližně stojí ten program pro 2leté dítě? na webu jsem to nenašla a je to celkem rozhodující údaj 😀 😅

s.arik
9. máj 2009

dotázala jsem se mailem, snad vás nezapomenu informovat taky 😉

s.arik
9. máj 2009

supééééééér, našla jsem ceník někde od strakonic, ceny by měly být podobné ne-li stejné.
2800 za 10m

takže asi Mirka začne od září chodit

wanda007
9. máj 2009

my tiez chodime. chodili sme aj na robika cca 5 mesiacov, a teraz na prve krocky. dieta sa tam vzdy tesi, ked tam ideme, trochu jej zaspievam z tej uvodnej piesne (v ramci mojich moznosti 😀 ) a to je znak, ze tam ideme. zacne sa neskutocne skerit, prevelmi sa jej tam paci.

co ma ale doraza, tak je ale zmluva, ktorou sme zaviazane na dobu neurcitu a iba kazdych 6 mesiacov mozeme zmluvu ukoncit a aj to musime dorucit pisomne mesiac pred vyprsanim toho 6 mesacneho obdobia. Platime v mesacnych splatkach (400 Sk/mesiac) a vraj musime platit aj pocas prazdnin, ked vyuka nie je. Ta zmluva, to je proste svinacina. Ake mate zmluvy vy?

wanda007
9. máj 2009

a ak sa dieta nemoze zucastnit napr. z dovodu choroby, tak prachy nik nevrati, ani sa nedaju hodiny nahradit 😠

s.arik
9. máj 2009

v tom českém ceníku píšou, že se platí jenom na rok nebo na pololetí 😕
5/10 měsíců, o prázdninách nic.

chechta
9. máj 2009

Ahojky mi chodíme asi od roka - dřív sme to nestihli, ale jinak se chodí cca od 6 měsíců. Líbí se nám to Tedíček taky neposedí,a le není sám děcka tam rostě lítají jak chtějí i když teď už je vidět, že se zklidnili a začínají fakt napodobovat a tancovat je to super vidět ten vývoj. U nás se to jmenuje Robátka a příští rok už budem chodit pro starší do Krůčků( snad teda)

s.arik
9. máj 2009

chechto,
přibývají i nové děti žejo? vezmou mi dcerku jako dvouletou poprvé v září? doufám... 🙂

listicka77
9. máj 2009

taky nad tím už delší dobu uvažuju. 🙂 ale mám dojem, že u nás je to dražší.

petrolejka
9. máj 2009

My chodíme v Praze ještě s pražskýma koníkovkama na Yamahu a je to bezvadný. Chodíme na ten kurz pro nejmenší, zatím, a dětem se to líbí. jak tuleň Robík, tak písničky a že si tam i hrají atd. Já jsem spokojená, Týnka celou hodinu pobíhá, tancuje a tak. Rozhodně se nenudí a já si trošku odfrknu v sedě na zemi. takže paráda. určitě budeme chodit dál, dokud ji to bude bavit. 🙂