Kde je plávanie bábätiek v Košiciach?

sisa8746
26. mar 2009

Ahojte, neviete mi poradit, kde sa da plavat v KE s malymi drobcami? Popiste mi svoje skusenosti. 🙂

winki.w
26. mar 2009

http://www.bczuzi.sk/ tu je nejake info, my chodime plavat s nasimi v PO. je to super, detom sa vo vode paci

tajava
26. mar 2009

ahoj, ja chodim do novej nemocnice. Najprv som bola 3x v takej malej kadi, kde som bola iba ja a babatko, sestricka z vonku mi ukazovala co s babom robit, vlastne to je take nacvicenie, aby si vedela ako babo drzat, co vsetko sa bude robit vo velkom bazene. Tri vstupy do "kade" ma stali 20 €. Po tych troch razoch sme uz isli do velkeho bazena ku ostatnym mamickam. Tam 5 vstupov stoji 20 €. Zatial sme boli vo velkom dvakrat a celkom sa mi to pozdava. Recitujeme, spievame, dieta je s inymi detmi, takze si postupne zvyka.

Prva navsteva bolo vlastne vysetrenie u doktorky, ktora vlastne pozrie babatko, co vsetko dokaze. Nam napriklad odporucila a cvicime Vojtovu metodu, lebo maly nechcel konikovat. Teraz je to uz lepsie, sice voda tiez pomaha pri psychomotorickom vyvoji, ale cvicenie je cvicenie 😉

ak by si chcela kontakt na danu doktorku, tak je to MUDr. Molcanova 055-6403672. Velmi mila, ochotna, vsetko ti vysvetli. Ja ked som jej volala a pytala sa, ci uz mozme chodit plavat, tak hovorila, ze plavat jej tam chodia miminka od 2 mesiacov. My sme zacali v 3,5 mesiaci 😉

tajava
26. mar 2009

este som zabudla, v kadi to boli take 20-30 minutove plavania, vo velkom bazene je to hodinka 😉

supermom
31. mar 2009

Ahoj sisa, my sa tiez chystame plavat, je to vo via vitae, na diamantovej 1, musime, lebo mame problem s chrbatikom.

norik1
31. mar 2009

my chodime plavat do Sace na FRO, v stredu a v sobotu o 8.00... len treba byt mobilni a mat auto 😉

katarinagk
31. mar 2009

Tajava, prosim a je to tam hygienicke? ja ked si predstavim tie nase nemocnice.....

sisa8746
autor
31. mar 2009

Dakujem vsetkym, o Via vitae som pocula je to tam vraj vyborne, ale aj trochu pridrahe. Tajava ozaj ako je to s tou hygienou v nemocnici?

cherries
31. mar 2009

Ahojte tajava aj mna by zaujimalo ako to je s hygienou a tak dalej ...

mukky
31. mar 2009

tajava aj my chodime k pani Molcanovej,aj nam odporucili plavanie,ako to tam chodi?kedy sa chodi plavat?Viem ze treba ist na gynekologiu.A je tam aj nejaky muz?Ja nemam plavky 😀 supermom aj my mame problem s chrbatikom,aky mate prosim Vy ak mozem vediet?A cvicievate aj na fit loptach,cvicime vojtovku,a aj lopta nam bola vera odporucana

supermom
1. apr 2009

Mukky, aj my ideme k dr. Molcanovej, este sme tam neboli, neviem, co nam ona odporuci, ale plavat som chcela. A na gyndu tiez treba ist? To ci nahodou nemas nejaky moribundus? 😀 Ale urcite to treba. No, ja este neviem, ci nam vobec najde nejaku diagnozu, len neurologicka urcila, ze mala (ma len 9 mesiacov) ma kyfoskoliozu. Ale dnes sme boli na ortopedii a ortoped mi vyvratil jej diagnozu, ze pri takom malom dietati sa to neda presne urcit. Takze uvidim, co povie rehabilitacia. Vy mate aky problem, mukky? Ak sa smiem spytat.

tintinka
1. apr 2009

s hygienou v novej je to tak, v tej velkej vani, kde je len rodic s dietatkom, menia vodu a cistia vanu po kazdom kupani, v bazene to uz tak casto nie je, neviem ci raz do tyzdna alebo skor raz do mesiaca to tam menia. to uz netusim, ale my sme tiez chodili a nikdy sme nemali ziaden problems tym. voda fajne teplucka, do vane napusti podla poziadaviek a v bazene tiez prijemna (my sme doma otuzovali, takze sa mi zdala kolkokrat aj velmi tepla)
no a do bazena treba potvrdenei od detskeho lekara, ze je dieta v poriadku ze moze navstevovat bazen a takisto pre matku od gynekologa, ze je ok, alebo ak ide plavat otecko, tak od obvodneho lekara.
a su tam aj chlapi.

norik1
1. apr 2009

Ak chcete plavat v nemocnici, dieta musi mat rozbor mocu a matka potvrdenie od gynekologa (vysetrenie)...v nemocnici musi mat dieta navyse na plavaciu plienku aj plavky... Aspon tak mi to tvrdila Molcanova...

My sme tiez cvicili vojtovku kvoli asymetrickemu svalstvu a krasne sa nam to upravilo plavanim, vojtovku sme cvicili najprv poctivo, potom asi 1x denne aby sa nepovedalo...

tintinka
1. apr 2009

norik, my sme na to plavanie boli naposledy sice pred troma mesiacmi, ale nikdy maly nemusel mat na pavacej plienke aj plavky, stale mal bud tu plienku na plavanie, alebo take speci plavky pre male deti, ale nikdy aj aj. podstatne je, aby to zachytilo stolicku, lebo moc prejde cez hocico.
teda neviem v ktorych nemocniciach sa to plavanie este robi, ale v novej je to tak, aspon z nasej skusenosti

tajava
1. apr 2009

s hygienou je to tak ako napisala tintinka ... ja som doniesla pred vstupom do velkeho bazena iba potvrdenie od gynekologa, ze som OK, od pediatricky som nenosila nic, ani rozbor mocu. Pouzivame "plavacie plienky Huggies" a zatial chodime dva tyzdne a vsetko OK

vo Via Vitae aj mne sa zda dost draho, uvidim, chcela by som sa ist pozriet ako prebieha lekcia, a ked sa mi to zapaci, tak by som mozno skusila aj tam. Viem, ze tam maju aj plavanie pre babatka v slanej vode, vraj je to viac hygienickejsie. Len tusim tam plavu babatka od 6 mesiacov.

supermom
2. apr 2009

Nedavno som citala o tom, ze na miestach, kde sa koncentruje vela malych deti je nebezpecenstvo nakazy rotavirusmi a preto je lepsie dat dieta zaockovat este pred plaveckym kurzom. Tak som sa trosku zlakla, lebo my sme toto ockovanie nestihli a viem, co dokazu rotavirusy sposobit... Neviem, ak v nemocnici menia vodu v bazene tak kazdy mesiac, urcite ta hygiena nestoji za vela.... Takze radsej priplatim, ale nech je to kvalitne.

cherries
2. apr 2009

Tak ja tiez suhlasim so supermom , ak tam menia vodu kazdy mesiac tak neviem naco robia take caviky ked tam hygiena potom naozaj za vela nestoji .... Tak to radsej pojdem do Via Vitae ....

standu
2. apr 2009

my sme chodili do sace na fro..nemuseli sme mat ziadne potvrdenia o zdravotnom stave ani ja, ani mala...tak neviem, mozno sa to uz zmenilo. mne sa to tam pacilo, aj hygiena, v pohode. wc sialene pachlo savom 😀
problem bol vsak v mojom dietati, slecne sa po druhom raze prestalo pacit, no a ked jej polievali hlavku vodou...koniec. este sme boli dvarazy ale bolo to o 10minutovom hrani a zvysok rev, tak som to zrusila. permanentka ostala.. 🙂
zacinalo sa to o 8, zvacsa tam fyzioterapeutka bola uz skor, tak sme boli v bazene aj o tristvrte, koncili o 9. do konca sme vsak nevydrzali ani raz....
skusila by som asi znova..uvidime.

lalupa
2. apr 2009

via vitae nie je specificky pre babatka , je pre verejnost a o cistote vody...no co ja viem, uz som pocula o koznych svinstvach a hanckach aj odtial (kamoska)
nova nemocka-tu si dost pochvaluju znami a je dolezite, aby dospeli boli "cisti", hlavne mamule z gynekologickej stranky 😉

katarinagk
2. apr 2009

a do barce nechodi nikto? ja som premyslala, ze pojdeme tam, jedna znama tam chodila a pochvalovala si to...... http://www.babylook.sk/

lalupa
2. apr 2009

mne povedali,ze az od 2 ci 3 rokov ☹

mukky
9. apr 2009

supermom my sme boli u molcanovej predvcerom a ona a aj sestra odporucili plavanie....my mame oslabeny chrbatik,ak nema pred ci za sebou oporu tak sa mu zagulati,nie je rovny,,ja cvicit uz velmi nechcem a plavanim sa to vraj upravi v co verim...manzel musi mat vysetreny moc a ja gynek.vysetrenie,ide do bazenu manzel,maly je velmi vrtky a zivy 😀 do novej chceme ist....ale aj maly musi mat vysetreny moc 😕 😕 😕 ,to mi tusim molcanova nepovedala....chceme ist uz o tyzden

supermom
15. apr 2009

mukky, tak my ideme plavat tuto sobotu po prvy krat, som zvedava, ako bude mala reagovat. Boli sme u p. Molcanovej, je to velmi mila pani, skonstatovala, ze je nutne cvicit 3x denne vojtovku a ist plavat, aj 3x do tyzdna. Tak to neviem, ci zvladnem, lebo ja som lenoch, ale kvoli malej budem chodit. Sestricka, kt. robi to plavanie mi nepovedala, ze aj mala musi mat rozbor mocu, tak snad nas nevyhodia 🙂. My mame problem s chrbatikom, pretoze malicka mala velmi silnu novorodenecku zltacku, aj v nemocnici sme museli byt a z nej ma oslabene svalstvo. Takze sa jej pekne vyvinula skolioza. Som skoro odpadla, ked mi dr. povedala, ze to ma na svedomi zltacka. Hlavna vec, ze nas na to nikto neupozornil. A to som sa este pytala primara v nemocnici, ci ma taka silna zltacka nejake dosledky v buducnosti. Hroza...

mukky
15. apr 2009

supmom tak to som sokovana...a malej pediatricka na nic neprisla?ved to nejak muselo byt vidno... 😠 ,ze tak neskoro sa to zistilo..3 krat za den je dost ☹ ☹ este ste necvicili,ci uz ano?nas maly je taky zivy,neobsedi ani neoblezi,akcne dieta...niektore deti s hypotoniou maju velke problemy,neskoro sa pretacaju,sedia atd...my toto nemame,ale aj tak ma mrzi ze ten chrbatik mame oslabeby 😢 ....a ktore dni sa tam moze chodit plavat...asi som to doplietla....od pondelka do piatku ci soboty,bud od 9 tej alebo od 14tej?Ci?? my sme chceli ist uz v piatok..a mas tie plavky,plienky uz kupene??

mukky
15. apr 2009

a kde si ich kupila ak ano,viem ze v nemocke ich vraj predavaju...

supermom
16. apr 2009

Ahoj Mukky, nasa pediatricka je dobra asi na to, aby nas odoslala na nejake vysetrenia, ale sama si nic nevsimne. Neviem, na co som vlastne chodila do poradne, ved odvazit ju viem aj doma... Urcite je cas na zmenu. Vojtovku uz cvicime, je to velmi narocne, mala krici, place a hlavne mi chce ujst, tiez je dost zive dietatko, aktivne, menej spinka od narodenia a motoricky je tiez sikovna, takze som si ani ja nevsimla, ze by mohla mat nejaky problem so svalstvom. A vyvija sa tiez normalne, skoro podla tabuliek.. Dufam, ze sa to da coskoro do poriadku a v lete uz budeme v poriadku. Ale na plavanie sa tesime, pojdeme s manzelom, lebo aj chlapi mozu prist a pozerat sa 😀 . Plienky do vody nejake uz mam, ale este chcem kupit, neviem, ci existuju aj ine, ako huggies. A v nemocnici ich tiez maju, rovno oproti vodoliecbe je nejaka predajna. Plavanie je kazdy den od pondelka, teraz pridali aj soboty a vraj budu aj ine terminy, nielen o 9 a o 14, ale pre velky zaujem chcu dat aj o 10.30 a o 16.00. To by mi este viac vyhovovalo, lebo malicka mi spinka presne o 9 a o druhej 😠 Verim, ze ti je luto, ze mate problem s chrbatikom, ved to najviac mrzi, ked sa o maleho staras, myslis si, ze je vsetko ok a potom pride nejaka diagnoza... A ako stary je tvoj malicky, ak sa smiem spytat? Ale stale je lepsie, kym sa na to pride zavcasu, ako keby sa ta patologia mala zafixovat a riesit to v neskorsom veku. Uz hovorim ako doktor 😀 , som mala ist na medicinu. 😲

mukky
20. apr 2009

supermom vek maleho mam v pase 🙂 odkial z ke si ak mozem vediet??Tak ja som zavolala sestre a aj maly musi mat vysetreny moc tak dufam ze sa mi zajtra mu podari odchytit,a potom uz konecne pojdeme plavat.U nas pojde do bazena ocko,ja sa budem divat i ked rada by som aj ja tam bola,ale maly je velmi zivy a huncut vrtky, tak neviem ci by som ho mala silu udrzat tak preto to skusi najprv manzel...aj vo vani mam problem,sama ho neviem ani osprchovat aky je vrtky 😀 ,ale uz ma sedacku do vane tak je to lahsie a trufam si aj sama nanho,hoci ho kupeme stale spolu...tak mi potom napis ako bolo v bazeniku,a co ste robili...

supermom
24. apr 2009

mukky, a ja ze v akom pase... a potom som to nahodou objavila 😀 Ja moc nechodim na tieto stranky, takze sa tu neorientujem.. A pri niektorych temach, co sa tu preberaju sa chytam za hlavu 🙂.... Takze mame podobne stare deticky 😨 My uz veselo chodime plavat, je to super, malickej sa tam velmi paci, je to robene hravou formou, takze super. A okrem mamiciek sa objavi v bazene aj nejaky ocko.. Ja to nemam do nemocnice az tak daleko, ale je to teda zhon, kym sa vytrepem, aby som aj stihla....A kedy chcete zacat chodit?

mukky
24. apr 2009

supermom a mala si teda ten moc vysetreny od malickej?Co od teba pozadovali pri vstupe a kolko stalo jedno plavanie?nam sa dnes nepodarilo moc odobrat ☹ jeden sacok sklzol,druhy tiez a zostalo tam len trochu,manzel do labaku odnieslo a nestacilo to ☹ ...musime skusit v pondelok..nasa pediatricka povedala ze je to buzeracia..malemu brali moc v troch mesiacoch..a ma to stve ze sa to takto odklaada ☹ ☹ a kedy ty chodis?a ako casto budes??

supermom
27. apr 2009

mukky, ja som nemala malej moc a ani to odo mna sestricka nechcela. Chcela len potvrdenie od gyndosa. Tak neviem, preco od vas to potrebuje. Ja viem, ze je to problem, ja som sa s tym pekne nadrbala, ked bola mala este mesacne babatko a v nemocnici som jej musela odobrat a stale to padalo. Strasne. Vraj chlapcom sa to lepsie odobera, ale podla tvojich skusenosti to tak asi nie je ☹ ... A co sa vstupov tyka, platim si 5 vstupov naraz za 20 Eur. Ja sa snazim chodit dost casto, 3x tyzdenne, ale tento tyzden budem asi len 1x, ak vobec, lebo som niekde prechladla a nechcem nakazit vsetkych okolo. Bud.tyzden nejdeme, lebo sa ideme ockovat a potom sa nemoze plavat. Drzim palce a ozvi sa, ako to dopadlo.. 🙂

mukky
27. apr 2009

dopadlo to neuspesne s mocom dnes opat,a take sacky blbe,tak mu to prilepilo brusko a gulky ajajaj,ale som sa nastvala a sla za mudr a je to vybavene 🙂 🙂 tak o tyzden uz pojdeme,alebo uz mozno v stvrtok .ideme zajtra do madarska tak uvidim ci v stvrtok bude manzel vladat ..a ty chodis sama,ci mas aj priatela ci manzela so sebou?napisem potom ked uz absolvujeme plavanie ze ako bolo...tak super ze som tolko musela to plavanie odkladat a da sa to aj bez toho....no co uz,ved uvidim..som zvedava ako sa tam bude malemu pacit a ci sa nebude bat...vy to ako zvladate,?