Kde sa dá kúpiť prilba proti pádom pre bábätko?

tucniacik
16. mar 2009

ahojte,
nasa dcerka zacina chodit,a uz 2x sa stalo ze stratila balans a bum do zadu a na hlavu, nestihli sme ju zachytit..obavam sa, ze kym sa nauci chodit tychpadov este bude..chcela by som ich eliminovat a rozmyslam ze by som jej kupila taku prilbu... neviem ako sa vola a ci sa vobec predava, ale videla som taku pre dospelych - v seriali Panekak, neviete kde by som ju mohla kupit?
dakujem...

habibi78
18. mar 2009

denis, neviem odkial poznáš moj nick..... je tu ešte jedna habibi, preto som ja habibi78 😀

dididi30
19. mar 2009

moja dcera zacala behat asi v 9 mesiacoch a den na to tak utekala ,ze si buchla hlavku do dvery, ale to by nebolo nic, lenze tie dvere boli zelezne , cize mali zelezne hrany tak nad obocim ma pamiatku, este ze tak 🙄
tiez som pri malej plakala, zrubala sa mi z prebalovacieho pultu, ani neviem ako, mala len 2 mesiace, ale baby tak krasne spadla, na styri, ja som nechapala ani ne pipla a to som plakala o dusu a behali sme na pohotovost, vsetko ok 🙂
synator je opatrnejsi,zatim, ale tiez niekedy zabudne ze stoji pri stole a hrajka sa s hrackou postoji par sekund bez opory a naraz rup, tazky pad, no ale tomu sa nevyhneme, aj keby sme ho strazili 3, zakon schvalnosti 😉

dididi30
19. mar 2009

jaj a zabudla som, mame tu helmu ale nejako mu ju furt zabudneme nasadit 😒 😅

denisocka
19. mar 2009

habibi,ja som už aj prišla nato,ale zistila som že "habibi" je spústa 😀

ivusa82
19. mar 2009

baska..popruhy? preco ju len jednoduchu nedrzis za ruky ked chodi???

denisocka..aj som vysoko citliva co sa mojho dietata tyka...ale niekedy je lepsie menej citat,, lebo cim viac o chorobach citas tym viac ich vidis na svojom,, aj moj padal...a dost..ale na halvicku len raz..aj to zo sedu padol dozadu na podlahu..skoro som infarkt dostala...ale v poho,, teraz ked sa buchne..nerobim paniku..take ma modrinove nohy ako futbalista,,

myslim si ze helma je len pre rizikove deticky po urazoch hlavicky..pre bezne..aj ked zive dieta je to len dalsia komercna zbytocnost ktoru nam citlivym maminam tak radi ponukaju na nete a v casakoch,, 😒 🙂

digysa
20. mar 2009

Prilba pri prvych krokoch?? To som sa zasmiala 😀 Moja mala tiez dobre odraza steny a podlhu hlavickou.. ale to ma nenapadlo dat je prilbu

Prilbu jedine takuto a na tieto ucely:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bashka
20. mar 2009

ivusa preto, lebo ma proste za ruku nebude drzat...to robi od zaciatku. Normalne sa vytrhne. Moja mama ju zvykla drzat pod pazuchami, neviem si to pri mojej vyske predstavit. Ani na silu ju neviem za tu ruku drzat, hodi sa o zem. A nutit ju nebudem. Takto je spokojna ona aj ja, nikdy neprotestovala ked som jej popruhy davala ani jej nevadia. No proste su deti, ktore drzia maminky pekne za rucicku a idu 20cm od ich nohy...ale su aj taketo torpedne hyperaktivity 😉

bashka
20. mar 2009

digysa, zas az take smiesne to nie je...ak ju chcu mamicky pouzivat tak pre ich pokoj. Za mojich mladych cias sme sa na bicykli tiez ucili bicyklovat bez prilby tak teraz naco take vymysly mohla by som povedat. Jasne, ze to nepoviem, lebo si to ani nechcem predstavit. A ked ma niekto dieta, ze sa pravdepodobne skor dokalici ako nauci chodit tak nech im ju maminu daju a nestresuju sa.

digysa
20. mar 2009

bashka: mne to pripada uplne smiesne...Ja som o tom este nepocula a v zivote som taku prilbu nevidela....samozrejme ju nikomu nezakazujem....

Co sa tyka prilby na bicykli....za tvojich mladych cias asi nebola ani taka premavka a tolko aut ako dnes...a nie len to, ale ja zijem v krajine, kde rodina vlatni viac ako 2 auta, nie na SK, kde vela rodin auto ani nema (lebo pouzivaju napr. vlaky, autobusy)...len tolko. Vies si prestavit ten rozdiel frekvencie aut na nasej ulici a na SK?

Inak si myslim, ze deti sa ucili chodit rovnako za tvojich cias a aj za terajsich....kosti hlavy su tiez dostatocne silne, ked uz dieta zacina chodit (ako to nie je este pred 9-im mesiacom).
Ale pri zrazke s autom lebka jednoznacne povoli... ☹

bashka
20. mar 2009

digysa, totalne dlhy prispevok som ti pisala, len som ti chcela este vlozit link na tu prilbu ked pises, ze si ju este nevidela (ci nazivo si ju nevidela?) no a prispevok je fuc...nechce sa mi to znovu pisat...

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

denisocka
20. mar 2009

dogysa.my sme s takou chodili 3mesiace a veru,nik sa nesmial. a praveže som čakala vysmech od rodiny,že za ich čias take nemali a namiesto toho boli cely nadšeny,čo to už dnes nevymyslia 😉

ivusa82
20. mar 2009

baska...aha..oki..ja len 😕 videla som na nete tie popruhy este pred narodenim mojho..ale to som len kukla,, ak vam to vyhovuje a je to bez jedovania malej..tak 😉

sasrnka
8. máj 2009

Podaktore pisete, ze prilba je zbytocnost, ze treba naucit padat. No, ale co s tym, ked mame doma vsade drevenu dlazku? Mala sa neustale stavia na nozicky a potom capne, samozrejme dozadu. Stalo sa mi to 2x a odvtedy nic ine nerobim, ako na nu davam pozor. Ona riez iba za mnou chodi a vylieza mi po nohach(teda tak sa stavia) a ja doma nic nemozem robit, lebo ju tak mam neustale a to ju hned musim chytit, inak by o par sekund zasa letela. Co mam potom robit? Nechat ju, aby si takto trieskala hlavicku? Ja neviem, ci to robia vsetky deturence, ze su vkuse na mame nalepene... Komentar mojho priatela bol "ako si si ju naucila..." Tak som si (asi) naivne myslela, ze prilba by nam pomohla.

denisocka
8. máj 2009

sasrnka - to je vec nazoru , a ver mi - že nie všetky deti su rovnake - teda ako to moje bolo,alebo aka je tvoja. Mna tu už nerozhadže žiaden anti-prilbovy nazor .... keby som viac dala na svoj pocit,mohli sme mať prilbu od 10 mesiacov,ako maly prvy krat padol a mala by som aj ja viac kludu,on viac volnosti a menej urzov,a to ich mal fakt malo,ale stali za to.... kedže som mu stale stala za zadkom,takmer všetky som zachytila,ale stačilo aby som ho dala mužovi na minutu,urobila som 2 kroky a maly už bol vykoteny - a moj muž nato,že on odkial mal vedieť,že padne do boku?že on si myslel,že padne ked,tak do zadu ....no ale to su chlapi 🙄

kupu prilby som ešte nikdy neolutovala,snad vtedy,ked som už potrebovala ju dať navždy dole a nejak moj strach,čo ak spadne bol väčší,ale aj to som za 2 dni zvaldla a od 13-14 mesiacov ju už nema. Može sa mi smiať tuna ktokolvek, ale kúpoviem ti - moja rodina a znamy,čo nemaju pristup na net a som u nich internetova mamička,čo decku da rožok vtedy,ked to na internete tabulka dovoli.... ked mu da kus čokolady až po 2.roku 😀 - tak oni ked videli prilbu,tak ju vychválili do nebies a vraveli,škoda že za ich éry toto nebolo,že my sme dobi dotrieskane jak hrušky .....

takže toť moj nazor, ja ti vravím ,ak maš neposedne a zvedave dieťa ako ja,prilbu by som kupila a čo najskor , kludne aj od ruky - nemusi byť nova,ale učel splni. my teraz behame na odražadle jak zmyslov zbaveny a dnes som mu dala na 5 minut prilbu,lebo mi trebalo dačo probiť a aby som nemusela zas utekať na pohotovosť,že sa zdruzgal dozadu na hlavu ---- lebo teraz viac vylieza a zlieza z toho ako jazdí

bashka
8. máj 2009

este furt ju mate, denisocka? Ja som ju mala pozicanu, malá mi v tom behala doma asi tyzden, a ked sm si bola istejsia, ze nepada tak som jej ju dala dole a pohodka...ked pada tak na zadok..ale vonku je jak odtrhnuta z retaze...ale aj keby tu prilbu mala tak mi padne na , takze este stale chodim za nou jak sisina, popripade ju drzim za kapucnu. Ale zlepsuje sa, zlepsuje, len keby mala aspon taky malilinky pud sebazachovy. No a to som vlastne chcela, ze este ju mam doma, ze by som si ju nechala?

Sasrnka, nie vsetky deti su take, ze sa pustia chodit a idu...ani sa nezatackaju, popripade padaju jak spomaleny film...moja babula chodi uz 4 mesiace sama, ale ako hovorim, jak salena, najprv som ju musela mat na popruhoch, potom prilbu, doma je uz v pohode, uz tak nelieta, ale akonahle ju pustim na ulici...ach jaj. Prilbu veeeeeeeeeelmi odporucam...hlavne na prekonanie tvojho strachu...u mna to bolo dost aj o tom, nevedela som ju proste pustit bez toho, aby som mala stiahnuty zaludok a nervy jak slak kedy sa prizabije. Takze sme naordinovali prilbu a cuduj sa svete, az take hrozne to nebolo. Ale urcite by som nenechala nech sa dieta obije o zem. Aj tak si take male dieta nezapamata. Moja mala napr. vlezie denne min. 20 krat pod stol schovat sa a zakazdym si tukne hlavu a robi to uz 2 mesiace a furt si tam tu hlavu na tom istom mieste tukne, uz sa na tom smejem. Nie sino, lebo stolik je nizky, ale sranda, ze si neda pozor...

bashka
8. máj 2009

ze by mi padla aj tak na tvar som chcela napisat v 3. riadku 🙂

denisocka
8. máj 2009

hej mame ju,nechávam pre dalšie 😉

lenocka80
12. máj 2009

Ja suhlasim s denisockou, tiez mame prilbu a odkladam uz pre dalsie 😉 Nikdy som kupu neolutovala a tak som si fajne sem tak "odfukovala", ked maly spadol a neostala modrina a nebol ziadny plac... 😀 TEraz uz bezka o 106, bez prilby, sem tam sice este padne, ale skor na zadok. TAkze baby ak to zvazujete, nevahajte.

denisocka
12. máj 2009

tak baby,my sme dnes boli an neurolke a ja som zahambene vravela,že my sme používali prilbu,lebo maly jeden krat spadol a odvtedy som mala strach .... a čakala som nejaku taku reakciu že "preboha,čo ešte nevymyslíte" a pani doktorka,už zrejme aj dochodkovi vek ma mi vravi - prilba je super vec! to je dobre,že ste ju mali,lepšie ako ked sa stale obucha,kym sa nauči chodiť,v tom ste neurobili žiadnu chybu,že ste mu ju davali 😉

zitaje
13. máj 2009

Ahojte, pridavam svoj nazor.
Keby som nieco take citala pri starsej dcerke, povedala by som, ze prilba pri prvych krokoch je totalna blbost.
Lenze mam druhe dieta, ktore sa narodilo s velikanskou hlavou 😎, ktora jej stale rastie 😎 😎, takze ona ked zacala stvornozkovat, sadat si a kadejak sa vrtiet, vstavat, tak ju hlava velakrat prevazila a velakrat spadla na hlavu uplne necakane. Pravidelne padala dozadu zo sedu, podotykam, nikdy som ju nedavala sediet, kym sa sama neposadila a padala aj vtedy, ked uz davno sama lozila a sadla si kam chcela. Takze som behala po byte s velkym vankusom ktory som jej davala za chrbat - ale vaazne sa to nedalo ustriehnut.
Teraz uz ma vyse 14 mesiacov, vyse mesiaca sama chodi, a je zo dna na den sikovnejsia, takze sme to prekonali, ale nemusela tolko padat.
A nazor, ze sa dieta s prilbou nenauci padat mi pripada mimo - ved dietatu nemoze byt prijemne padnut ani na prilbu! Takze ak je dovod, ja som za. 😉 A to fakt nie som nejaka uzkostliva mamicka.

bashka
14. máj 2009

zitaje, ze s velikanskou hlavou 😀 , ono ked u malych deti tvori hlava jednu stvrtinu tela tak to musi byt aj tazsie s tou rovnovahou, chapem. A oni aj maju tazisko v tej hlave, nie ako dospely clovek. Moja mala, uz je celkom v pohode na rovnej ploche, len sa zas desim toho, ked zacne vyliezat, zliezat a spekulovat, to zas bude padov 😨 No dufam, ze nie. Prilbu som uz vratila, holka ju nechce predat a novu uz nebudem teraz kupovat, potom mozno pre druhe, ked bude taka hruska.

denisocka
14. máj 2009

my sme teraz v obdoby zliezania,vyliezania..a kadečo,ale prilbu už na hlave nechce,takže ani na odražadlo po byte nechce -som z neho na prašky,lebo keby sa aspon odražal,ale nie -hore dole a furt ho vystrie

bashka
14. máj 2009

jaaaaj, dnes mi padla na nos...a neviem ci ho nema zlomeny, moze byt? Asi 2 hodiny po tom je zacal cervenat a puchnut, teraz spi, neviem co poriesim potom. Ma ho jak redkvicku spuchnuty...ach jaj. Moze mat ake babo zlomeny nosik??? Tak sa nestatne potkla chuda, teda zamotala do spagatu co ma takeho slona na tahanie a bum ☹

lenocka80
15. máj 2009

Bashka, ja by som asi radsej vyhladala lekara, ked ho ma spuchnuty...ved aj ked si ruku zlomis, tak opuchne...Budes po vysetreni kludnejsia, a ak nieje zlomeny tak len dobre.

bashka
15. máj 2009

boli sme dnes, ono jej to vecer pomaly odpuchlo, ale rano sa mi to nejak zas nezdalo, tak sme boli u chirurga no a povedal, ze to ma len silno udrete, ze taketo male deti to maju este chrupavkovite, takze zlomeny nos este nemal za svoju prax. U takychto drobcov, potom neskor uz je to horsie.

denisocka
15. máj 2009

😝 a čo zasadroval? 😀 ale nie,vidiš-ani pribla žial nepomože ,deturence su "vypočítavejšie " 😔 -posielame libinku na noštek 😵

bashka
16. máj 2009

deni, dakujem, odovzdam...no uz to vyzera lepsie, ja som to vzdy hovorila, ze ona by potrebovala hokejovu brankarsku prilbu, lebo furt na tu tvar pada, ci celo, alebo obocko, teraz nos, len dufam, ze oci a zuby nas necakaju, z toho mam zas ja najvacsi mindrak 😨

denisocka
16. máj 2009

no jo,aj maly ma prekny reflex pri padani,hned vystrie ruky ale poväčšine ho zadok ešte preváži a urobi stojku ja oku,laebo čele ... potom vypluje z ust kamienky a ide dalej .... a ešte,ako som to včera dopísala,tak maly vybral ťahaciu husenicu a pristupil si šnurku na nej,len som ho zachytila,takže vysmievať sa neoplati 😝

bambusko
20. nov 2009

obnovujem temu, lebo ma zaujima, kto ste prilbu pouzivali, ako dlho to bolo? ako si teraz deti davaju pozor? robia nebezpecne veci? padaju nebezpecne? dik 🙂

zelmirka1
20. nov 2009

myslim ze to nie je dobry napad s prilbou, len vo vynimocnych pripadoch, nie preto ze sa dieta nenauci padat, nauci ale pokial sa ma naucit spravnu rovnovahu, davat si pozor na hlavu a celkove koordinaciu pohybov je lepsie ked je prirodzene. Ved tak sme vyrastali vsetky co sme tu a prilby su vynalez hlavne poslednych rokoch. Samozrejme nehovorim o nebezpecnych sportoch a podobne kedy je to super zachrana.
Inak hlavnym problemom je vacsinou len strach rodica a jeho stres pripadne uz vidia ako sa dieta prizabije dopredu, ak pristupujete normalne tak aj dieta zacne uplne normalne postupne vnimat co moze a co nie, verte tomu ze je to tak.