Kde sa dá kúpiť prilba proti pádom pre bábätko?

tucniacik
16. mar 2009

ahojte,
nasa dcerka zacina chodit,a uz 2x sa stalo ze stratila balans a bum do zadu a na hlavu, nestihli sme ju zachytit..obavam sa, ze kym sa nauci chodit tychpadov este bude..chcela by som ich eliminovat a rozmyslam ze by som jej kupila taku prilbu... neviem ako sa vola a ci sa vobec predava, ale videla som taku pre dospelych - v seriali Panekak, neviete kde by som ju mohla kupit?
dakujem...

goga03
20. nov 2009

ahojte,

tu je clanok o padani deti.

http://www.rodina.cz/clanek6960.htm

nam sa to osvedcilo.

sice pre uz chodiace deticky je ten clanok uz pase, ale mozno sa bude niekomu hodit co ma druhe mensie babo 🙂

o tej prilbe som tiez citala, ze sa ma pouzivat, len ked dieta prekonalo nejaky tazky uraz hlavy

zuza.m
20. nov 2009

no baby idem sa k vam podelit o skusenost.prilbu som si objedlana ešte predtym než sa maly začal stavat.tak že v dobrom predstihu.cela nedočkava som čakal na ten zazrak až po 2tyž,došla.no ostala osm sklamana.keby ju mam kupit v nejakom obchode a dobre si ju prezriem tak ju nekupim ani za polovičnu cenu.a to nehovorim o tom že ju maly ani na hlave nechcel mat,bolo leto tak že som mu ju nakoniec nanutila a po 15min.mal vlasky uplne premočene.davala som mu ju fakt len parkrat a to iba ked som nahodou nenho nedaval až taky velky pozor.ale ked mal prilbu sa mu padnut na hlavičku ani nepodarilo.tak že uraz pri začiatku chodenia sme ani nemali.a to sa puštal už od 10,2mes.bez toho aby sa prechytaval nabytku alebo steny.len tak sa pustil a išiel po par krokoch spadol.mne skor velmi pomohli traky do kočika ktore maju aj voditko .za tie som ho držala a ked aj maly padol tak som ho na tych trakoch zachytila .ale vždy som ho nechala spadnut na zem len tak lahšie aby si neubližil.nakoniec sa naučil padat tak že hlavičku si naklonil k brušku a tak si ju chranil sam.a to je dodnes.aj ked ešte dnes by sa nam zišla lebo stale sa podari padnut a tuknut sa niekde o roh.ale mat ju na hlavičke 12hodin.denne je nemožne a ako byva naschvalom vždy sa stane ked ju akurat nema.
prilbu somponukla dalej a naštastie osm sa jej aspon za polovičnu cenu zbavila. 😅 .

lenocka80
24. nov 2009

Bambusko, ja som pouzivala hadam ani mesiac nie...ale nemozem povedat kriveho slova. Maly sa naucil padat tak ci tak, akurat, ze nemal tolko krat udretu hlavicku ako bez prilby. Jemu sa stavalo hlavne to, ze ked aj isiel po rovine, tak zrazu sa podkol a rup o stenu alebo horsie o nejaky roh. Teraz je uz toto nastastie za nami 😉 a prilba caka na dalsie babo, ak ju bude potrebovat 🙂 Myslim, ze zalezi od dietata, ako tu uz bolo spominane nejakou maminou, co porovnala svoje dve 😉

martuska24
5. dec 2009

Ahojte, o takejto prilbe som ešte nepočula, ale asi ju budeme potrebovať. Naša malá má 20 mes. aje strašne živá, aj ona padala ako divá ale ja som si mislela že to prejde. Potom sme prišli na to že potrebuje okuliare a včera padla a rozbila si čelo. Okuliare samozrejme nemala. Strašne ma to mrzí, lebo teraz si hovorím, že som mala na ňu dávať väčší pozor, ale čo sa stalo sa už neodstane a čas sa nedá vrátiť.
Čítala som si všetky príspevky na túto tému, ale všetci píšu iba o deťoch čo sa eštelen učia chodiť, tak neviem či sa nájde niekto s podobnými nepríjemnými skúsenosťami.

saska.t
5. dec 2009

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

takto to vyzera 😉 ale väcsinou to deti nechcu nosit 😅

lenocka80
5. dec 2009

Martuska veru...neviem ci by ti to uz tvoje babo znieslo na hlavicke. Ono je to totizto na suchy zips, takze by asi nemala problem si to stiahnut. 😉

martuska24
7. dec 2009

Ahojte, Lenocka asi máš pravdu, malá by ju asi nechcela na hlavke a teraz má aj tie okuliare a to mi stačí. Malá už ani nevie že sa jej vobec niečo stalo.
Saska ďakujem aspoň som ju videla, je to zaujímavé a asi to aj pomôže. Keď budem mať druhé asi si ju kúpim.
Nemôžem viac písať, lebo malej sa to nepáči a ťahá ma preč.
Ale ďakujem

digirat2
26. jan 2011

Ja mam 2 dospele deti a teraz tretie a ma 7mesiacov a uz lozi a zdviha sa lebo chce chodit.Takze si myslim,ze je to dobra vec na urcity cas a iba na doma,ved dieta v neskorsom veku este popada dost vela krat.Neda sa aby som ho neustale zachytavala a zas nie je zdrave ani by som nechala udriet za kazdym ked sa niekde vystvera.Ja si to asi kupim,aspon budem mat istotu,ze ked sa na chvilku obzriem prec tak si zatial nesposobi niaky uraz 🙂

luciferka080
9. nov 2011

K tej diskusii o tom ci to je spravne davat to dietatu koli tomu aby sa naucilo padat, by som povedala tolko, ze urcite zalezi od dietata. Niektore dieta padne ze sa potkne, no niektore sa stvera kam sa len da, a tie pady su isto ine!

monigue333
17. apr 2012

Ahojte, my sa chystáme práve objednávať prilbičku, ale značky Thudguard. Pri hľadaní skúseností mamičiek som našla rôznorodé názory, dokonca ako sa matka nechce starať o dieťa, keď si zakupuje prilbu, je "lenivá", lebo má byť pre neho ona "prilbou" a tiež ako sa má dieťa nechať padať, ako bude potom samostatné a pod... Keďže väčšina mamičiek sa stará súčasne aj o domácnosť, rozhodne nie je možné ustrážiť všetky pohyby dieťaťa. A ani nie je treba si myslím. Ale absolútne odmietam názor, že pre dieťa je vôbec nejakým spôsobom prospešné padanie na hlavičku!!! Veď dieťa padá celým telom a takisto vníma pád celým telom, takže si ho uvedomuje a z toho naberá skúsenosti, z ktorých sa potom učí. Nerozumiem teda, aký význam má konkrétne pád na hlavičku okrem ďalších neurologických ťažkostí s okamžitým alebo oneskoreným dôsledkom. A podobne aj v prilbe pociťuje náraz do hlavy, avšak tá ho tlmí a chráni práve citlivé časti hlavičky. Nerozumiem ani argumentom, ako to bude nosiť celý deň a pod...veď kto nosí niečo celý deň? Tiež argumentom typu - a dokedy chceš chrániť dieťa nejakou prilbou? - ja osobne si myslím, že je to prechodná záležitosť, odhadujem cca na 2-3 mesiace, kým si dieťa získa aspoň nejakú stabilitu a naučí sa padať na zadok, moju malú stále prevažuje hlavička a pri páde na bok alebo dozadu to zaručene vždy schytá hlavička...Zdá sa, že dať za 3 mesiace 30 eur je nerentabilné, ale ja to beriem ako investiciu do života a nikdy ma tak nezaboli, ked si buchne kolienko alebo niečo, ako ked počujem ten buchot ked padne na hlavičku. Sama uvidím ako naša malá prijme prilbu a aký bude mať efekt, ale nemyslím si, že by sme mali byť apriori nastavené opozične voči všetkým novinkám s argumentom ako naše mamky a babky to nemali a prežili to... Tento príspevok je skôr reakciou na viaceré diskusie ohľadom ochrannej prilby a vyjadrením môjho pohľadu, osobnú skúsenosť pripojím neskôr 🙂

lujza123
13. júl 2012

Prilba je cista sialenost podla mna. No a co ze sa dieta buchne na hlavicku, detska hlavicka je prave vdaka fontanelam (makkym castiam) stavana na to aby prezila tieto prve pady ...prave to obdobie do roka je telicko presne stavane na to aby pady prezilo- co pad to informacia do mozgu coho sa v buducnosti vyvarovat...ked sa musi ucit padom ked je starsie a hlavicku uz ma pevne zrastenu tak ten pad ma ovela horsie nasledky..davat dietatku prilbu, strazit kazdy jeho krok a odovodnovat to tym ze je zive a nedava si pozor je strasna hlupost. Jasne ze si nedava pozor ked nevie ze pad na hlavu boli. Ja som zvolila opacny postup, nikdy som ju nechytala, nepokladala na zem ked sa prvy krat postavila, nechala som ju vyliezt a padnut vsade (doma sme mali drevenne podlahy a dlazbu ziadne makke koberceky), nebranila jej zdolavat schody a to zacala behat v 10 tich mesiacoch takze tych padov bolo...niektore fakt hnusne ako ked ani nie dvojrocna sa smykla na smykalke dole hlavou a rozbyla si nos aj pery..dovtedy to skusala, zakazovala som jej to ale poucila az ked sa udrela..nehovoriac o tych padoch zo zeleznych komunistickych preliezok.....chvalabohu vsetky taketo poucne pady zazila este pred druhym rokom na malych preliezkach a s malych vysok. Lenze vysledok uz vidim teraz, bude mat tri roky a ked sme na ihrisku ja si mozem v klude sediet. Zdola bez urazu preliezky s ktorymi maju aj niektore 5 rocne deti maju problem, vzdy sa drzi a isti aspon jednou koncatinou, dava si pozor. Vie zoskocit s pomerne velkej vysky tak ze dopadne na nohy a ruky bez toho aby si nejako ublizila. Ked ju porovnam s kolkymi jej rovesnikmi co ich maminy strazia tak ten rozdiel vidim. Niektore deti su schopne na najvyssom stupni preliezky sa pustit rukami alebo vymyslat, obzerat sa, ziadna ostrazitost ani strach s padu..a ich maminy tam musia stat a len davat pozor
Takze podla mna namiesto prilby radsej ist von na travu nechat padnut a davat pozor len na naozaj nebezpecnych povrchoch

nicearty
1. júl 2013

aj my mame tuto prilbu a neviem si ju vynachvalit..tusim ju tu niektore baby kritizovali, ale poviem to takto..tie mamicky, ktore zazili uraz hlavicky svojho babatka, tak maju iny pohlad, my sme mali fisuru lebky a poviem vam, ked sme boli v nemocnici a co som tam videla, mala som dost a Bohu vdaka, ze nas syncek to nemal horsie, aj ked ten strach a vsetko, sa neda opisat..ked isiel na CeTe a chcel sa kojit a nemohol, strasne plakal a to uz nechcem zazit..teraz ked lozi a zacina sa stavat, pada na hlavicku casto a keby nemal prilbu, tak neviem..jedina nevyhoda je, ze teraz v teple sa babatkam v nej poti hlavicka, nas malicky si ju ani nedava dole, ked mu ju davam trochu sa pohneva a potom hned zabudne..a prilba nie je cista sialenost, a abslutne nesuhlasim s @lujza123, keby lezala so svojim dietatom v nemocnici s urazom hlavicky a bala sa ci nebude mat jej dieta nasledky, pozerala by sa na to inak..

sinqa
11. nov 2013

My prilbu mame a som s nou spokojna, vobec si nemyslim ze je to pre dieta kontraproduktivne, parkrat spadol tak poriadne ze plakal aj s prilbou na hlave, akurat ze sa mu nic nestalo...a tiez nemam pocit ze by si nedaval pozor, dava si pozor, len obcas zakopne alebo sa mu nozka zasekne pod gaucom...jedina vec co mi vadi je ze sa pod nou poti, ale sak zase ju nema cely den na hlave, len ked ho necham lozit a ja potrebujem nieco ine spravit...

lulutsija
3. feb 2014

@monigue333
@nicearty
@sinqa uplne s vami suhlasim, dievcata, dakujem za vase nazory. Ked ma niekto velmi zive dietatko, a je s nim cele dni clovek sam, tak je tazko ustriehnut ho vsade. Nemyslim si, ze prilbu treba mat cely den na hlave, ale su chvile, kedy clovek potrebuje nieco urobit, alebo ist na WC, bez toho, aby sa bal, ze si jeho dieta rozbije hlavu o dlazbu. Toto asi naozaj pochopi len niekto, kto zazil taky uraz hlavicky ako pise @nicearty . Kvitujem vam mamicky, ze chranite svoje deticky.

monigue333
4. feb 2014

takže ku prilbičke Thudguard, ja som s ňou veľmi spokojná, je ohybná a prispôsobí sa aj do vyššieho veku, my sme s ňou vychytali najhoršie obdobia okolo 10. a 11. mesiaca, kedy malá padala ako motyka celým telom dozadu a samozrejme na hlavičku a na podiv všetkých skeptikov sa samozrejme naučila padať normálne na zadok atď... K detským pádom na hlavičku - niekedy si myslíme, že keď dieťa nemá aktuálne otras mozgu a sprievodné príznaky, tak že chvalabohu sa nič nestalo - áno - mozog je v detskom veku plastický a chvalabohu sa dokáže lepšie regenerovať ako v neskoršom veku a spamätať z rôznych úrazov, ale práve detský vek je zdrojom rôznych "ľahkých mozgových dysfunkcií", ktoré neskôr budeme nazývať ako hyperaktivita, poruchy učenia rôzneho druhu a pod...a práve tam sa psychológ, neurológ a pod. pýtajú, či dieťa nepadlo na hlavičku a podobne... Takže by som bola rada, keby sme odlišovali pády a pády na hlavičku. Určite nie som za to, aby sme deti chránili pred každým pádom, zakopnutím a nezbláznime sa ani z trošky krvičky, ale myslím si, že keď dokážeme deti uchrániť takýmto spôsobom, tak je to pre nás a pre nich len výhodou. A súhlasím tiež s názorom, že nie všetky deti to potrebujú, to musí vidieť každá mamina, akú stabilitu má dieťa a pod... Ja určite neľutujem kúpu a navyše využívame ju priebežne ešte aj teraz keď má 2 a pol roka a sme práve na lyžovačke, kde skúšame lyžovať (áno viem - že na to je vhodná iná prilba - ale na našu drobnú "skúšku" to zatiaľ posadené na čapici postačuje 🙂

kolinia
4. feb 2014

@tucniacik mam jednu na predaj, ak by bol zaujem, nepouzivali sme ju velmi

marianka29
2. feb 2015

Milé mamičky chcela som sa opýtať či náhodou niektorá nepredáva tú detskú prilbu, alebo mi poraďte kde by som ju zohnala. Ďakujem 🙂

edit2807
10. apr 2015

Ahojte maminy, prosim Vas vie mi niektora poradit kde by som prilbu teraz mohla zohnat? Velka vdaka 🙂

nicearty
3. sep 2015

Ak by niekto chcel, mam ju na predaj ako novu, len ju nemam v bazare, nechce sa mi fotit 🙂

131zuzka
26. nov 2016

Ahojte viete mi poradit,kde by som tu prilbu na chodenie kupila??Najdem ju aj v Ziline??Dakujem 🙂

edit2807
26. nov 2016

Ja som kupivala cez net, a maly ju nezniesol na hlave.
Ak chces mozem posunut, moj ju uz nebude potrebovat kedze mal uz dva roky. Nova stala cca 30€

evittam
26. nov 2016

@131zuzka Prepáč, ale môžem vedieť na čo ti taká vec je? My máme dve deti a nikdy som nič podobné nepotrebovala....

wonderwall
26. nov 2016

Ahojky. Mám jednu na predaj. Bez známok nosenia, ako nová,používali sme ju dva mesacie. Béžová.

wonderwall
26. nov 2016

@131zuzka nevzal mi označenie, viď príspevok vyššie pre Teba 🙂

131zuzka
26. nov 2016

Edit2807-a aka je to velkost,ci je univerzalna??🙂

131zuzka
26. nov 2016

A keby som ju chcela kupit,je aj v Ziline taka moznost ci len cez net??

131zuzka
27. nov 2016

A odkial si Prosim,niekde okolie Ziliny??

hava77
16. sep 2017

Ahojte mám detskú prilbu na predaj.