Kde sa dá kúpiť prilba proti pádom pre bábätko?

tucniacik
16. mar 2009

ahojte,
nasa dcerka zacina chodit,a uz 2x sa stalo ze stratila balans a bum do zadu a na hlavu, nestihli sme ju zachytit..obavam sa, ze kym sa nauci chodit tychpadov este bude..chcela by som ich eliminovat a rozmyslam ze by som jej kupila taku prilbu... neviem ako sa vola a ci sa vobec predava, ale videla som taku pre dospelych - v seriali Panekak, neviete kde by som ju mohla kupit?
dakujem...

wighy
16. mar 2009

tucniacik vola sa to ochranna ciapka No SHOCK
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
KUK TU

denisocka
16. mar 2009

ahoj,my ju máme,kupila som ju ale neskoro-najprv sme mali par škaredých padov a potom po dlhom odhovarani iných som ju nakoniec kupila malemu pred 1.rokom, odvtedy som bola konečne kludna,sice som chodila za ním,ale nie uplne za zadkom. Najhoršie bolo,ju dať z hlavy dole,proste som si ho bez nej nevedela predstaviť -takže ju nosil 2mesiace a potom som to stopla...lebo som bola ja na nej zavisla,všade ju musel mať ........ nakoniec som sa premohla , 2 dni ho sledovala bez a teraz už zas ked mu ju dám zo srandy na hlavu,tak mi príde smiešny

ale čo som chcela,určite je to dobra vec,z mojej skusenosti a odkladam ju pre dalšie dieťatko 😉

tigri
16. mar 2009

tucniacik, este si to dobre rozmysli, tato prilba sa odporuca hlavne v pripade, ze dieta je po tazkom uraze hlavy a NESMIE dojst k dalsiemu urazu...samo o sebe je kontraproduktivna, pretoze ako sa inac dieta nauci, ze si ma davat pozor na pady? velmi dobry clanok je o tom v marcovom Mama a ja, hlavne o tom, ze mama nema stat stale za zadkom dietata a snazit sa odchytit kazdy jeho pad, lebo potom sa to dieta nenauci, ze si musi davat pozor a v konecnom dosledku bude mat nakoniec este viac urazov...dieta treba skor naucit, ako padnut na zadocek, zliezt zo sedacky a zo stolicky 😉

denisocka
16. mar 2009

ale tiež zaleči od dieťaťa,naš sa našiel všade a puštal sa hlava nehlava a ešte sa aj prehol dozadu,prilba nam vela pomohla,keby nie jej,tak mame urazov viac.poznam deti v našom veku čo toto nerobia , takže pri takých to je fak na prd,ale fakt su deti,ako ten moj,že sa to inak riešiť nedalo

tucniacik
autor
16. mar 2009

dakujeeeeem

denisocka
16. mar 2009

pozeram že čakaš babo,tak určite ak už nestihneš využiť pri malej,tak pri druhom 😉

tucniacik
autor
16. mar 2009

ved ja ju chcem iba na prve kroky... nam uz mala vela krat padla na hlavu, a zakazy tri dni stres ci nevracia, ci ma rovnake zornicky a ci nie je spava... ja mylsim ze to az tak nemozes uskodit... mala sa teraz padov boji, ale este si nevie davat pozor aby a neudrela, aj ked vie ze ju to potom boli... myslim ze horsie je si tu hlavu stale buchat ako moznost ze sa nenauci si davat pozor...ved ani ta prilba nie je 100% a iba tlmi narazy, a tiez ju nebude mat na hlave cely den.. ja ju kupim, ale vdaka za nazory...

tucniacik
autor
16. mar 2009

deniska, este aj pri malej vyuzijem ma hlavu necelych 47 a prilba je do 52cm...

denisocka
16. mar 2009

😀 jasne,možno by si ju aj sebe napasovala

sirinka
17. mar 2009

zbytocne...treba na babo davat pozor.

blau
17. mar 2009

precitajte si nove mama a ja, tam je o tom pisane. Ako pisala tigri a suhlas aj so sirinkou.

titkovamiriam
17. mar 2009

tiez by som sa prilbou netrapila,musi sa naucit padat a ked sa obcas buchne -to je skola zivota. 🙂

tucniacik
autor
17. mar 2009

no nakoniec ani moj muz s tym nesuhlasi, takze si necham poradit, nekupim... vdaka...

denisocka
17. mar 2009

a ja som tu ostala za "debila " 😅

bashka
17. mar 2009

tucniacik a skusala si popruhy? Ja som rozmyslala ci tu prilbu, alebo popruhy, lebo moja mala je totalny kamikadze...zvitazili popruhy...no a postupne ju ucim padat, dopredu uz vie, len dozadu by padla na hlavu kebyze ju nezachytim...no a neviem si predstavit nechat ju lietat samu, vsak by sa mi zabila. Jasne, ze treba nechat deti, nech si padaju, ale zalezi od dietata, ja viem, ze moja mala by si veeeelmi ublizila. Vidim, ze sa zlepsuje tak potom ked si budem viac ista ju pustim, teraz sa este bojim. No a co som chcela. Ze ta prilba chrani hlavu len zo zadu a z boku, denisocka, ze? Nechce sa mi kuknut, ale keby padlo dieta na tvar asi to moc nepomoze, ci hej?

bashka
17. mar 2009

no uz som pozrela...deni, na tvar ti maly nepadal? Nemyslim na zem, to sa vie zachytit rukami, ale stava sa jej, ze bezi a zrazu pre nabytkom, alebo stenou nejak strati rovnovahu 😨

sirinka
17. mar 2009

bashka no to by nam tu museli batolata pobehovat v prilbach pre hokejovych brankarov 😉

bashka
17. mar 2009

sirinka, no ved prave taku by som potrebovala a mala nech si lieta kade chce. My mame aj taky dost nebezpecne ostry nabytok...kupovali sme este ked sme o malej ani nechyrovali, no co uz teraz. Neda sa to cele oblepit alebo co...ale vsak s tymi popruhmi je to OK a ona je este malicka, nauci sa 😉

denisocka
17. mar 2009

Baska,cez den sme stale v jedalni,a spalni.obyvacka so stolikom a nabytkom je zavreta.ale teraz sa uz vie chranit,takze uz by nejake nekontrolovane pohyby nemal robit.skor teraz vsade lezie,a pada na zadok,odtial obcas este na hlavu-ale uz neplace

sirinka
17. mar 2009

bashka my sme zase vyberali z ohladom na bezpecnost, kedze uz som bola tehu a az neskor sme zistili, kolko nastrah ma nasa domacnost, ked budes mat v celom byte len jeden ostry roh, to dieta ho urcite najde 😉

bashka
17. mar 2009

deni, no a v kuchyni mame dlazbu, takze este horsie...ale najnovsie chodime skoro kazdy den k svokre, oni maju v celom byte koberce, takze keby aj daco tak nevadi...Ale to, ze padne na zem je najmenej pravdepodobne u nej, ona zakazdym pada pred niecim a hlavou ☹

denisocka
17. mar 2009

Aj my mame v kuchyni dlazbu,zatial mam medzi jedalnou ohradku,tiez sa tej kamennej podlahy desim

markiza
18. mar 2009

deni, my mame dlazbu po celom byte, jedine v detskej je teraz mesiac koberec... neboj sa toho ako cert kriza, len Simiho nenechaj na boso...

habibi78
18. mar 2009

tucniacik, včera som sa rozprávala s drahým, že by som najradšej malej zohnala nejakú prilbu, lebo už dvakrát padla dozadu na hlavičku, teraz som stále v strese, aj ked na nu dávam pozor.... no a v celom byte máme na podlahe liaty beton.....
večer som tu našla od teba túto diskusiu..... už máme prilbu objednanúúúú, teším sa..... 😀 😀

denisocka
18. mar 2009

Stale rozmyslam,odkial teba,habibi ,poznam.teda ten nick...

bashka
18. mar 2009

no a dnes mi capla...jasne ze tvarou...tak bude mat dobru modrinu, aj s chrastou...len tak tak, ze nema rozbite celo ☹ a to som stala za nou...ach jaj ☹ Len som vyskusala bez popruhov. No nic, popruhy naordinovane az dokym si nebudem uplne ista...prilba by mi pri nej nepomohla...

denisocka
18. mar 2009

baska,to je zakon schvalnosti,to poznám,ale ak ťa to poteší -tak ti slubujem,že ak ešte vydržíš,dočkáš sa,že bude pekne chodiť bez takých pádov

mne takto paDOL,A TO SOM HO DOMA MALA NA POPRUHOCH, 😀 .sorry,on mi tu prepína ..... no a šli sme vonku,dala som mu hrubu čiapku,postavila ho k boniku,ja som stala obkročmo za ním a len som šla zazipsovať bundu,.to bolo 4sekundy čo som ho pustila a padol do boku ,rovno na hranu botníka čo je 5cm nad zemou,tak mal na hlave asi 10cm čiaru od hora ,za uchom až ku krku,toto nikdy viac nechcem zažiť ...cely mesiac som sa trapila,hladala na nom všetky možne prejavy krvacania do mozgu,našťastie ma jedna dokyna uviedla k rozumu a vysvetlila,ako by sa spraval keby to bolo s ním zle

bashka
18. mar 2009

deni, ty si ako ja...boooze, som normalne plakala ked sa to stalo...ci som taka moc citliva? Ja viem, ze deti padaju...ale ked sa to stane mojej malinkej ☹ Chvilu potom sedela, hrala sa a mala taky nepritomny pohld, ked som ju ohlasila tak pozrela mojim smerom, ale nejak cezo mna, no hovorim si tato oslepla...no stalo ma to rok zo zivota 😝

denisocka
18. mar 2009

hej ,tak .. sme proste take precitlivele povaky,podla mna ma každy nejake citlive miesta, u mna je to hlava a urazy hlavy,toho sa bojim jak čert kríža

denisocka
18. mar 2009

niekto sa boji bacilov,niekto mäsa .... mužov ..... ja poraneniam hlavy všeobecne a prirodných živlov 😅