Kde zoženiem potrebné veci na Decoupage?

michalag
22. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat, kde mozem zohnat potrebne veci na Decoupage - servitkova technika, lebo uz asi pred pol rokom ma to zaujalo. Prosim poradte mi, lebo by som to chcela skusit.

kala713
4. jún 2009

Lepidlo a lak pouzivam specialne na decoupage. Predavaju aj lepidlo a lak v jednom. Da sa to kupit aj cez internet na http://www.servitky.sk/obchod/decoupage-lepidla.... Neviem ako chces aby to vyzeralo na crepniku. Co vystrihnes, to tam bude vidiet. Ak je motiv nakresleny na bielej servitke a kvetinac natries bielou farbou, tak nemusis vystrihnut ten motiv uplne presne.

jamaica178
26. jún 2009

ahojte. viete mi niekto poradit, kde v BA sa daju kupit pekne servitky na decoupage? viem ze nieco maju v da vinci. je aj nieco dalsie? vdaka 🙂

danu
27. júl 2009

helenkasabinka • 1d • Dnes o 18:45
ahojte ktora somnou pokeca o tejto technike?
ja som si uz vdaka tejto technike vselico krasne vyzdobila...je to super 😵

anna181
27. júl 2009

Ahojte 🙂
Kamoska mi dala dozu a flasku vyzdobenu servitkovou technikou, tak som sa rozhodla to tiez niekedy skusit 🙂
Danu ja som to este nerobila, akurat si studujem ako sa to robi a celkom sa mi to paci...len si musim vsetko kupit...asi az v sept. ked bude moja dcerka v skolke 🙂 zatial si vas budem aspon citat 🙂

helenkasabinka
28. júl 2009

anna staci ked si kupis iba lepidlo na servitkovu techniku a nejaky mensi stetec ja mam cislo 8 ale aj 10 je fajn....

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pozri link ktory som pridala to som ja vyzdobila servitkami 😵

anna181
28. júl 2009

Diky Helenka 🙂 Je to naozaj krasne...
Ale potrebujem aj akrylovu farbu vsak? Ako si vyberiem farbu? Podla podkladu ci podla farebnosti servitky?

helenkasabinka
28. júl 2009

ja nikdy nepouzivam akrylove farby,s tym som zatial nerobila 😒 tak ti neviem ja poradit ☹

akzuzs
29. júl 2009

Ahojte maminy, pýtala som sa na koníkovi o radu ale mi zamkli tému, bo je už táto vytvorená. To som neako nepostrehla, ale to vôbrc nevadí. Som v tejto technike úplne nováčik a chcela by som ju dobre ovládať.
Napríklad akú farbu mám používať na podklad okrem akrylovej a mám dať na koniec aj lak aby sa to nepoškodilo?

arimzv
7. aug 2009

ahojte
mozete mi prosim poradit?
tiez sa mi zapacila tato technika a pokupila som si zopar veciciek v spec. obchode.
skusala som to zatial iba na kachlicky, natrela som akrylom, nechala riadne vyschnut a natrela krakelom a aj ked to uschlo, tak to vobec neurobilo to potrhanie. robim to ako mi poradila predavacka v obchode a preto to nechapem preco mi to nevyslo.
mate s tym niektora prosim skusenosti?

cervena_ciapocka
7. aug 2009

arimzv -
1. das zakladnu farbu aku chces aby mali prasklinky
2. das krakelovaci lak
3. das dalsiu vrstvu farby, taku ako chces hlavnu

ja som zapriklad robila, ze zaklad zlata farba a navrch cervena. Cize som mala cerveny povrch so zlatymi prasklinkami

kazda vrstva musi poriadne uschnut a ten lak treba nanasat len jednym smerom.

cervena_ciapocka
7. aug 2009

akzuzs - pokial ten povrch nie je jednofarebny tak je najpelsie to natriet akrylom, pretoze ked potom na to nanasas lepidlo tak by sa mohli ine farby zacat rozpustat.
A na zaver je to treba pretriet lakom, alebo aj opet lepidlom, lebo mnohe uz v sebe obsahuju lak, cize mas 2 v 1

arimzv
7. aug 2009

cervena ciapocka dakujem za odpoved. nechala som to aj riadne uschnut,aj nanasala jednym smerom. a tie praskliny sa mi mali urobit po zaschnuti krakelovacieho laku, alebo sa urobia az na konci ? ci po tej dalsej vrstve?

helenkasabinka
7. aug 2009

mne sa ta technika strasne paci,vsade by som dala servitky 😀

cervena_ciapocka
8. aug 2009

Az ked das tu tretiu vrstvu sa ti zacnu robit prasklinky na tej poslednej vrstve 🙂 myslim, ze uz ked to budes nanasat tu tretiu vrstvu tak to bude vidiet. Uz som to davno robila 😅

mima1
3. mar 2010

je oprasim tuto temu lebo ma to chytilo. chcela by som toto vyskusat no zatial nemam nic nakupene ani som to nerobila. vzdy som to videla len v telke. mam doma strasne vela poharov od kav nescafe a podobne a chcela by som ich "popraskat" 🙂 baby a teraz mi poradte. ak chcem aby boli praskliny napr sede a vrch biele mam natriet ten pohar najskor sedou akrylovou farbou potom tym lakom krakelovacim a potom zas bielou farbou ci ako to je. co k tomu potrebujem. citala som tuto diskusiu od zaciatku no stale neviem ze co... viem ze potrebujem akrylove farby a krakelovaci lak. dakujem za kazdu radu 🙂

mima1
3. mar 2010

nikto? uz tu nechodite ci uz nerobite nikto tuto techniku? 😕

mima1
4. mar 2010

ozaj a ked sa tu uz niekto ukaze skusal tuto techniku uz aj na daky nabytok? ide to vobec? kolko by som potrebovala asi farby a laku na skrinku mensieho rozmeru? 🙂

janulap
4. apr 2010

Baby,este s aniekto venujete servitkovej technike? 🙂 Mna to chytilo len dnes 😉

eimiky
6. apr 2010

baby aj ja som prednedávanom začala decoupage, sú tu mamičky čo sa tomu venujú?

janulap
10. apr 2010

eimiky....ja som zacala skusat.. 🙂

lencul559
11. apr 2010

Ahojte, ja som práve včera vyhodila do koša fľašku, čo som skúšala servítkovú techniku 😠 . Asi som to nerobila dobre. Najskôr som natrela miesto pod obrázok lepidlom, potom som tam nalepila vystrihnutý obrázok - oddelená vrstva servítky - , natrela akrylovou farbou celú fľašu a nakoniec som ten obrázok pretrela tým lakovým lepom. A výsledok ? Obrázok nebolo ani vidno pod lakom a bola to hrôza 😝 a navyše sa mi potrhal. Čo som urobila zle?

janulap
12. apr 2010

ahoj lencul...tak v to mti asi neporadim..ku akrylovym farbam so msa etse nedostala 😀 To bola farba nejakej konkretnej farby?Skoda,ze si ju vyhodila,mohla si hodit foto 🙂

lencul559
12. apr 2010

No ja som tak zúrila, že to muselo letieť do koša 😀 Ale tie farby asi neboli na chybe. Možno som kúpila zlé lepidlo-lak.Lebo neviem prečo, ale obrázok mi ostal biely a nie viditeľný. Čo to mám za lak fakt neviem. Je tam písané , že na servítkovú techniku. 😠

janulap
12. apr 2010

ako,ten lak ti prekryl obrazok?A aky si mala lak?mas link?

eimiky
24. apr 2010

lencul najprv natrieť akrylovou farbou a potom dať lep a servítku, ty si natrela farbu na servítku?
janula a ako sa darí?

janulap
14. máj 2010

babenky,a skusali ste niekto robit aj nastenne hodiny servitkovou technikou?? 😉

janette4
15. máj 2010

lencul,ja som to s tou tvojou fľašou pochopila tak,že si najprv nalepila obrázok,potom dávala bielu farbu a lak.musíš to robiť opačne,lebo farba ti nespriehľadnie.najprv natrieť bielou farbou,po uschnutí nalepiť obrázok a potom lakovať.
keď máš nepodarok,nemusíš hneď vyhadyovať.stačí namočiť do vedra s vodou a trochu mechanicky poškodiť,ono sa to samé olúpe a môžeš skúšať zasa.

janulap
16. máj 2010

eimiky...nejako nepokracujem...nemam teraz cas...ale idem k nasim na tyzden,tak si aspon pokupim servitky a chcem robit tie hodiny a ozdobit si dreveny chlebnik slnecnicami 😉

ludmilak
4. jún 2010

Ahojte.Chytila ma táto technika a chcela by som sa spýtať, či niektorá nemáte skúsenosť aj s nábytkom.Rada by som ozdobila skrinky.Poradíte?

dudri
25. feb 2011

kto by vedeli povedat, ze kde je predajna v bratislave decoupage lepidlo na textil.
Da vinci 50ml za 4€ cena je draha, potrebujem aspon 200ml nejakka nizka cena