Kde zoženiem potrebné veci na Decoupage?

michalag
22. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat, kde mozem zohnat potrebne veci na Decoupage - servitkova technika, lebo uz asi pred pol rokom ma to zaujalo. Prosim poradte mi, lebo by som to chcela skusit.

vektorka
10. apr 2011

Vyskúšajte stránku artmama.sk, tam je všetko o servítkovej 🙂

vektorka
10. apr 2011

Vyskúšajte stránku artmama.sk, tam je všetko o servítkovej 🙂

mata851
15. júl 2011

ahojte chcela by som sa spytat, ak by som chcela servitkovu techniku dat aj na stenu ako mam postupovať? 😒

mata851
15. júl 2011

a ešte by som sa chcela spytať videla som na nete fotky kde tie veci, na kt. bola ta servit. tech. boli pekne farebne tienované to mam ako spravit?

lenitta007
25. júl 2011

ahojte, aj ja robim servitkovou technikou, bavi ma to a hlavne je to krasne a jednoduche, sevritky si kupujem vacsinou v papiernictvach , v niektorych ich maju tolko, ze si neviem vybrat, vzdy kupim minimalne aspon troje. mam porobene kvetinace, rozne dozicky na sperky, na ceruzky, z obycajnej papierovej krabice od topanok mam krasnu vyzdobenu krabicu na vselijake vecicky, plechove nadobky mam tak vyzdobene, kamene, sklo, ramiky a vsetko mozne 🙂 napodklad vacsinou pouzivam akrylovu farbu a navrch bud lepidlo na servitkovu techniku alebo duvilax, to je tiez dobre lepidlo a lepim s nim skoro vsetko 🙂 krasny je aj dreveny nabytok vyzdobeny servitkami. neviete nahodou, ako sa robi technika podkladovej popraskanej farby (neviem ako sa ta technika vola), velmi sa mi to paci, no neviem ,ako sa to robi. su na to treba nejake specialne farby? ak viete niekto o tomto nieco, prosim , poradte 🙂 dakujem

vivere
6. aug 2011

ahojte, neviete, co s nevydarenym krakelom na dreve? prelakovat? prefarbit? len nech ho uz nevidno 😠 😅
@lenitta007 tie praskliny, to je prave ten krakel. postup - spodna farba, krakelovaci lak /jednokrokovy alebo dvojkrokovy, ja mam jednokrok/, vrchna farba, servitka a parkrat prelakovat.
ale tak ma dnes ten krakel nastval, ze ho uz asi robit nebudem 🙂

kikculik___
22. aug 2011

Ahojte,, aj ja som zacala so servitkovou technikou... a kupila som si krakelovaci lak...(to je lak ktory po natreti popraska akrylovu farbu).. prisla som domov a vyskusala to.. a cakala som dobrych 5 minut no nic sa nedialo...
☹ po zaschnuti sa lepil ako med....a ma este aj taku farbu......tak by som sa chcela opytat ci niekto ma skusenost s krakelovym lakom a odporucit mi nejaku znacku...aj cez internet....ja som ten moj kupila v papiernictve v rimavskej sobote a bol dost drahý....takze nikomu NEODPORUCAM KRAKELOVACI LAK ZNACKY COLOR HOBBY ART... dakujem velmi pekne za radu

kikculik___
22. aug 2011

@lenitta007 ta technika s popraskanim sa robi krakelovacim lakom....ja som si ho kupila v papiernictve..je znacky color hobby art....moj nefunguje takze vyskusaj nejaku inu znacku ....
🙂

vektorka
28. okt 2011

@lenitta007 ahoj netreba kupovať krakelovací lak, stačí lepidlo hercules ( majú v papiernictve ). Ako prvé ho natrieš na podklad, kt. chceš servítkovať necháš trochu zaschnúť a nanášaš farbu, len si treba dávať, aby si tam kde je lepidlo naniesla len jednu vrstvu farby, najlepšie sa to robí hubkou na riad ( treba si kúsok odstrihnúť, namočiť do farby a len prikladať, vyhneš sa aj čmuhám ) a ako bude farba schnúť, tak bude praskať, ak dáš málo lepidla tak budú prasklinky menšie a ak dáš hrubšiu vrstvu budú väčšie. Dúfam, že som pomohla 🙂

bubba
11. dec 2011

ahojte ten krakelovací lak sa má natrieť na celú plochu,alebo len také čiary kde chcem ,aby boli praskliny?
čím sa prosím robí patina?

janette4
7. feb 2012

@bubba áno môžeš aj len na niektoré miesta,ak nechceš prasklinky po celej ploche

cellesta
18. feb 2012

ahojte dievcence. ktora mi poradi ako sa robi servitkova metoda? chcela som do detskej skrinku ozdobit detom a tak som to pokazila, neslo mi to. servitka sa mi trhala a tak som to cele zoskrabala ☹ ja nie som nato asi vhodna. a to chcem stary nabytok na dom tak vyzdobit a potom patinovat ci ako sa to vola. pomooooooooooc

bubba
26. feb 2012

@cellesta najskor trenuj na kadečom inom,čo možeš oľutovať,zahodiť,ja som napríklad doma oservítkovala všetky spoločenské hry,manželove šachy,no šecko..

cellesta
26. feb 2012

@bubba skusala som take obrazky vyrobit a to mi celkom slo. ale tym to aj skoncilo veru. asi je to nad moje sily. mam stary nabytok, ktory chcem patinovat a oservitkovat alebo proste nieco s nim urobit a nechcem to dokatovat veru. najlepsie keby mi to niekto ukazal alebo este lepsie, urobil 😅

bubba
27. feb 2012

@cellesta ja ked som to začala robiť,tak som 4 dni vkuse googlila po internete a zháňala inšipirácie postupne som si to v hlavičke ukladala,skúšala vždy nové veci...a skúšam ďalej... ešte stále nie som tam,aby som šla do hobby shopu a vykúpila všeetky druhy farieb,patiny,pasty a podobné somarinky ,pomocou ktorých sa dajú vyrábať naozaj úžasné veci.

babulik505
29. aug 2012

Ahojte, dnes som skusila decoupage prvy raz. Na plechovicu od mlieka. Vyzera to pekne, ale niekde asi robim chybu. Celu dozu som natrela striebornou akrylovou farbou. Po zaschnuti som obtrhala motiv zo servitky, prilozila na plechovicu a lepidlom natierala. Islo to celkom fajn, ale teraz, po zaschnuti, vidim tie okraje. Moja otazka je, ci ten motiv treba obtrhat resp. obstrihat tesne pri motive, podla obrysov, alebo mozem nechat nejaky priestor okolo motivu. Vdaka.

vitacalcin
18. feb 2013

@ketyh máš aj nejake obrázky? Mohla by si mi prosím napísať postup, ako sa to robí, ked chcem zreonovat komodu,dá sa to použiť aj na drevo? Ďakujem

ketyh
22. feb 2013

vitacalcin mam aj obrazky, na facebooku mam album. Napisem ti do IP 😉 babulik505 ja to vzdy obstrihnem cele podla motivu, skusala som to iba obtrhat, ale nebolo to nikdy take pekne ciste ako ked to obstriham 🙂

sydnuska
5. apr 2013

Ahojte... mam plechovice z Nutrilonu a chcela by som si z nich urobit pekne dozy do kuchyne... co vsetko budem potrebovat kupit? Chcela by som ich urobit jednofarebne.... existuju aj jednofarebne servitky 3-vrstvove? dakujem za kazdu radu 🙂

anzelik
8. apr 2013

ahoj tvorili ak by ste potrebovali nejake servitky tak mi napiste cez IP dakujemmm 🙂

katussamus
25. jún 2013

ahojte ak budete mať záujem má veľa servítiek, dosť často som kupovala celé balenia fotky pošlem emailom

dadika1114
28. aug 2013

@vektorka ahoj prosim ta ako to s tym lepidlom hercules aby popraskalo? napriklad dam teda kvetinac ...dam lepidlo hercules chvilu ho necham zaschnut a potom aku farbu tam dam?mam doma farby co su aj na papier aj na textil aj a drevo tak taka moze byt? a ked to natrem na to leidlo tak to popraka?? mne sa paci aj servitka ked je popraskana ..to ako dosiahnut?diiik

dadika1114
28. aug 2013

a baby mam este jednu otazku .... malemu chcem nalepit na dvere zo servitka zabu .... bude a to dat niekedy v buducnisti dat dolu? :D

vektorka
29. aug 2013

@dadika1114 Ahoj ja som mala akrylovu bielu farbu, ale nazov si uz velmi nepamatam, uz som sa tomu dlho nevenovala, a potom som to vy farbovala olejovkami a lakovala pamlakom. Skus pozriet na artmama.sk su tam dobre rady 🙂

vektorka
29. aug 2013

A servitku budes mat ako popraskanu ked ju nalepis na krakel, bude totiz presvitat.

natalka07
10. sep 2013

@dudri ,možem sa spýtať je toto lepidlo vhodne aj na textil??nemate skusenosť??dakujem..

dudri
10. sep 2013

@natalka07 nepoznám, inak som si objednala eshop. nespomínam aku značku, to bolo vlani 😅

alzbetinka
13. nov 2013

prosim vas nevie mi niekto poradit ako sa zdobia vrchnaky na dozy spagatikom? je to volako lepene ale herkules to asi nebude. dakujem

zuzgo13
15. nov 2013

prosim vas, vie mi niekto poradit, aku inu farbu namiesto akrylovej pouzit na drevo??