Kde zoženiem potrebné veci na Decoupage?

michalag
22. jún 2007

Ahojte, chcela by som sa spytat, kde mozem zohnat potrebne veci na Decoupage - servitkova technika, lebo uz asi pred pol rokom ma to zaujalo. Prosim poradte mi, lebo by som to chcela skusit.

kiwuska
22. jún 2007

michala, v bratislave v Poluse na poschodi je knihkupectvo a vzadu su rozne potreby na malovanie a pod. tam dostanes aj kusove servitky, aj laky, farby, dosticky, vsetko co je k tomu potrebne. vecer napisem aj nazov knizky, kde su velmi uzitocne navody. na rozne podklady.

michalag
autor
22. jún 2007

kiwuska 🙂 , ja som zo ZV, takze mne sa tam velmi ist neda ☹ . Ale vdaka za radu, ale ten nazov knizky mi mozes napisat, budem rada 🙂. A nemozu to mat aj v papiernictve?

kiwuska
22. jún 2007

snad aj ano, tu v BA je aj take normalne papiernictvo, kde to maju. vecer viac

michalag
autor
22. jún 2007

tak zatial dakujem 🙂
paaaa

ena
22. jún 2007

michalag; tak si potom objednaj cez nejaky net shop, napriklad http://www.kreativnysvet.eu/ tam mas aj servitky , aj laky a lepidla

michalag
autor
22. jún 2007

a nevies dokedy to pride?

veronika23
22. jún 2007

mozes si objednat aj na servitky, maju dobry vyber, ja som si objednala v utorok, a na druhy den mi odpisali, ze veci posielaju...tak snad to bude ok

kiwuska
22. jún 2007

michalka, ta knizka sa vola decoupage, ubrouskova metoda autorka marcela hulkova, edicia vytvarna dilna, je k tomu aj par servitok a krakel lak, co robi taku popraskanu strukturu. Je to fajn knizka. nepamatam kolko stoj tusim okolo 300 sk. Je to fajn zabava. vela stastia

michalag
autor
22. jún 2007

kiwuska, dakujem, dufam ze mi to pojde. Nevies ci maju pekne servitky aj v papiernictvach, alebo v drogeriach? Nechce sa mi koli 2 kusom objednavat. Kym sa to naucim tak to asi chvilku potrva.
Ozaj kupila som si lak s lepidlom spolu, najprv nanesies na spodok a potom ked to uschne tak pretries jeden ci viac krat na vrchu?

kiwuska
22. jún 2007

najprv smusis oddelit vsetky vrstvy servitky aby zostala len ta namalovana. Je to velmi tenucke. Kym som nemala nizku robila som to tak. ze som polozila servitku atu som pretierala lakom. Blbost. Je to dost tazke, servitka sa krci, atd. knizka mi povedala, ze najprv sa nalakuje dosticka, na nusa polozi rozobrata servitka na ktor sa da papier na pecenie a prezehli sa to. a je tokrasne rovne po uschnuti to prelakujes, pripadne sa da kupit 3D lak a niektore casti sa nim zvyraznia. v knizke su popisane aj postupy na latku, kochliky, sklo, odporucam

michalag
autor
22. jún 2007

kiwuska, vdaka, zajtra si chcem kupit nejake pekne servitky. Dnes som bola pozriet a velmi sa mi nepacili, tak si musim este premysliet. No co uz ked sme male mesto 😀 😀

kiwuska
23. jún 2007

oprava: dosticka sa nenalakuje ale natrie sa lepidlom (uz som asi spala ked som to pisala)na to sa da ta servitka, prezehli, ked uschne prelakuje

eriqe
23. jún 2007

ahoj Michalag, ak potrebujes nieco na decoupage a obcas chodis do BB, tak chod do obchodika vedla bageterie na namesti, vola sa ramovanie. Tam najdes vsetko mozne a krasne servitky. A este ti aj poradia. Su tam zlate tety 😉

ena
23. jún 2007

alebo sa to da aj bez zelicky tak, ze najprv sa natrie plocha, na ktoru sa servitka lepi, potom sa prilozi servitka, narovna a cez to sa este pretrie lepidlom, pripadne aj lakom..

kacenka78
23. jún 2007

servitky odporučam aj ja...nenakupujem cez internet, ale chodím do ich riadneho obchodu v Prešove a sú uplne super...🙂

nikushka1
23. jún 2007

michalag vo zvolene skús vedľa evanjelického kostola(v tom modrom ) obchod cik cak alebo potom ked ideš trochu vyššie (smerom ku katolíckemu kostolu) ako je tá obuv v podchode tak ja tam obchod, ktorý sa volá pekný obchod. tak aj tam by to mohli mať ale skôr ten cik cak

ikke
14. máj 2008

tin.tinka • 1d • 5. dec 2007 o 04:15
Ahojte .
Robite niektora servitkovu tecniku? Ake lepidla pouzivate? Daju sa kupit aj v papiernictve alebo obchococh farby-laky?.
Chcela by som pripravit malemu nejake dekoracie s mackom PU nech ma peknu izbicku.
Dakujem vopred za prispevky.

monikaba • 5. dec 2007 o 06:05
Tinka, dajú sa v pohode kúpiť v papierníctvach a aj na nete si môžeš objednať. Sú rôzne, lesklé, matné, ryžové- popraskané.

kiwuska • 2d • 5. dec 2007 o 06:34
monikaba, ak zajdes do knihkupectva v puluse na poschodi, vzadu su potreby pre vytvarnikov a pod. rucne prace. tam kupis vsetko. kusove servitky po 4 sk maju v od dunaj papienictvo jopi swiss. obrazky nazehluj cez papier na pecenie. ak chces viac napis

bibinka • 2d • 5. dec 2007 o 15:01
ahojte,dievčatá, ja mám otázku- na aký podklad lepíte tie servítky? Ja som videla, že to jedna pani robila na kachličky a me sa zdá, že je to moc ťažké na zavesenie na stenu.môže sa to lepiť na plastové podklady? nerozožerie to lepidlo-lak? díky.

bibianna • 27tt • 5. dec 2007 o 18:28
Skúšala som to aj ja. Lepidlo som si kúpila v papiernictve za 60. sk. Použila som to na plastový kvetináč a bolo to pekné. Lepšie vynikne svetlý podklad. Lepidlom som pretrela len zvrchu servítky.

antonia1 • 1d • 5. dec 2007 o 18:38
bibiana...prosim ta ako sa vola to lepidlo? dakujem

tin.tinka • 1d • 6. dec 2007 o 03:26
Ahojte dakujem za prispevky. Na nete som tie lepidla nasla, ale lepidlo sroji 60 sk a dobierka 64 sk to je trochu predrazene. Skusim papiernicktva, v KE nepoznam ziaden specializovany obchod pre umelcov .

kiwuska • 2d • 6. dec 2007 o 06:25
baby, je velmi sikovna knizka Decoupage ubrouskova technika, autorka marcela hudova, edicia vytvarna dilna. Je strucna a pomoze. a je k nej pripojenych par servtkov a lepidlo.

bibianna • 27tt • 6. dec 2007 o 16:08
Antonia na tom lepidle je napísané lepidlo + lak na obrúskovú techniku.

eriqe • 1d • 6. dec 2007 o 16:19
ahojte, tak servitkova technika je moja oblubena aj v skole s detickami. Tie lepidla su velmi drahe, ja som robila aj s obycajnym lakom na drevo, ktory som zriedila s vodou. Servitkovali sme aj na plast, sklo, papier a vzdy to dopadlo velmi pekne. tak drzim palce, nech sa vam dari

antonia1 • 1d • 6. dec 2007 o 18:45
bibiana...dakujem
a ako sa robi ta technyka,ze to vyzera akoby popraskane neviem ako sa to spravne vola

matar • 2d • 6. dec 2007 o 18:58
ja sa tomu teiž už nejaký čas venujem. v pohode stačí použiť akékolvak disperzné lepidlo a navrch na servítok dať špeci lak.
ja robím hlavne na hlinené kvetináče, farbím ich akrylovými farbami.
bibinka, môžeš to dať aj na tvrdý papier napríklad z krabice od topánok, zafarbíš a ideš

antonia1 • 1d • 6. dec 2007 o 19:19
a tie pukance mi nikto neporadi???

michalag • 1d • 6. dec 2007 o 19:24
Ahojte aj ja sa tomu obcas venujem a malemu som to spravila na skrinky a nevyzera to zle.
ahoj matar, tak sa znova stretavame

matar • 2d • 6. dec 2007 o 19:31
anotonia, na to je špeciálny lak, na nom je aj návod ako na to. len si vypýtaj lak s popraskaným efektom.
ahoj miška, škoda že bývame tak daleko od seba, otvorili by sme si spoločnu dielnu, celý den by sme vyšívali, lepili servítky a robili fotočky

michalag • 1d • 6. dec 2007 o 19:37
mati, tak to by teda dopadlo

dea • 1d • 6. dec 2007 o 20:35
ahojte, aj ja som to skusila a urobila som tak aj svokre na vianoce pekne obrazky do kuchyne
ak chcete popraskani efekt, tak potrebujete krakelovaci lak
a pre tintinku, tak v Ke je jeden obchod na hlavnej v podchode, maju tam vsetko co k tomu potrebujes a viacej najdes tu:
raj-umelcov

bibinka • 2d • 6. dec 2007 o 20:43
matar - ty si proste univerzálna žena-všetko vieš, obdivujem ťa . ja pri deťoch moc nestíham, hlavne sa venujem tomu strašiemu,ale čo-to by som hádam zvládla.

antonia1 • 1d • 7. dec 2007 o 08:09
dakujem za pukance a este nieco,ak chcem servitku nalepit na plastovy kvetinac,mozem ho predtym namalovat s lakovanou farbou?

matar • 2d • 7. dec 2007 o 09:49
bibinka ja robím takéto vecičky v noci, ked mi deti spinkajú,lebo môj muž je projektant a robí často aj v noci, tak aby mu nebolo smutno a nezaspával pri robote, tak mu robím spoločnosť a ja si zase robím somarinky alebo takto doobeda, ked je nikolka v škôlke a malý spinká (našťastie mám navarené aj upratané )- mám to tak, že jeden den navarím a upracem na dva dni a drhý mám ako tak voľný na "hobby"
antonia, na plastový kvetináč ti asi ani tá farba veľmi dobre nechytí- skus si kupiť hlinený, tie tiež nie sú drahé a vyzerá to oveľa lešie ako plasový

antonia1 • 1d • 7. dec 2007 o 09:56
mater...ty si sikulka...ale moj maly zbojnik uz nespinka cez den,tak ja sa chystam lepit az v noci
viem ze na hlinenych to bude lepsie,len mam kopec plastovych tak som chcela vyskusat najprv na nich...ked pokazim

michalag • 1d • 7. dec 2007 o 09:59
Ahojte, tak normalne ste ma znova navnadili robit servitkovu.... Dnes idem do mesta tak asi nieco pokupim

matar • 2d • 7. dec 2007 o 10:01
miška, nám by sa hodil jeden sponzor do galanterky a jeden do papiernictva

michalag • 1d • 7. dec 2007 o 10:06
ahoj matka , tak to mas pravdu, ja popri mojich konickoch za chvilku asi zkrachujem
Ja mam nato vesi, len potrebujem kupit farby, lebo sa nejako minuli

bibianna • 27tt • 7. dec 2007 o 16:23
videla dom aj dekupované sviečky aj veľkonočné vajíčka.

matar • 2d • 7. dec 2007 o 16:26
aj ja mám urobené sviečky aj rámiky na fotky- takú súpravičku- 3 kvetináče, 2 rámiky a 2 sviečky

antonia1 • 1d • 7. dec 2007 o 19:11
je nejaka stranka,kde by bol navod aj pre zaciatocnikou?

antonia1 • 1d • 7. dec 2007 o 19:31
uz som nasla

emjee
18. júl 2008

cokii • 2d • Dnes o 21:23
Ahojte baby. Pátram po niekom, kto sa venuje servítkovej technike a vedel by poradiť. Mám doma nejaké plechovky od mliečka a rada by som si spolu s dcérkou vyrobila z nich krásne vyzdobené dózy. Chodila som aj na tvorivé dielne, čiže asi viem ako na to. Zaujímalo by ma ale, či používate vždy lepidlo určené len a len na servítkovú techniku. Zdá sa mi totiž príliš drahé... 100 Sk za takú maličkú pixličku. Veď to hádam nevydrží ani na jednú plechovicu... A aký používate lak? Tiež nejaký špeciálny? Čakám na nejaké tipy 😉 . Ďakujem

peta1510 • 1d • Dnes o 21:37
Ahoj Cokii,mozes kludne pouzit aj disperzne lepidlo Herkules, na drevo,plech,kvetinac,to mam odskusane. Ked aspon 2krat natries (po dokladom uschnuti prveho razu),nie je potrebny ani lak.Akurat na textil a sklo pouzivame specialne.

cokii
18. júl 2008

Ďakujeeem 🙂

michalag
autor
18. júl 2008

Ahoj cokii, pozeram ze si zo Zv. Ja som kupovala transparentny lak (v papiernictve v Priore), stal ma 80,- s je vodou rieditelny a bola som s nim spokojna 😉 .

duskaf
18. júl 2008

Ahojte, ja nepoužívam lepidlo, ale vždy vodou riediteľný ekologický lak, matný, s tým sa mi veľmi krásne tvorí.

cokii
19. júl 2008

michalang: ďakujem, vyskúšam. Šla som aj do Cik - cak v piatok, ale bola už zatvorená - tam majú veľký výber aj servítok, tak hádam by mali aj lepidlá a ostatné veci... 🙂

stresmenka
26. okt 2008

Baby nechce sa mi to celé čítať chcem skúsiť servítkovú techniku môžete mi niektorá poradiť čo všetko si mám kúpiť 🙂 nikdy som to nerobila a chcem to vyskúšať a ak máte aj nejaké stránky na postup ako sa to presne robí 😉 .Ďakujem Vám veľmi veľmi pekne 🙂

vanish1
26. okt 2008

ahoj, stačí ti servítka a lepidlo na začiatok. To lepidlo si vyber podľa toho, na aký materiál budeš lepiť tú servítku. Pozri si napr. www.servitky.sk, tam si môžeš objednať, čo potrebuješ.

oazapokoja
7. nov 2008

poradí mi niekto dobrý obchod v tt 😉 ,chcela by som túto techniku vyskúšať ale neviem kde zájsť nakúpiť materiál ☹ alebo to kúpim v každom papiernictve?

expertka8
7. nov 2008

....baby...akou farbou sa natiera zvysok predmetu???
...mne to pripadalo ako temperka 😅

oazapokoja
7. nov 2008

predmet na ktorý ideš lepiť servítku natrieš predtým celý akrylovou farbou tebou vybraného odtieňa,aspoň myslím že to tak je 😨 ja tiež len študujem na nete čo k tomu treba a zajtra idem kupovať 😉

expertka8
7. nov 2008

...dakujem...aj moje znalosti su este len v plienkax 😉
..mimoxodom....co???...idete ozdobovat ...bez toho...aby ste predmety museli kupovat????
...videla som na nete na predaj aj "ciste" drevene nadoby rozneho tvaru 😉

oazapokoja
7. nov 2008

tak ja sa chystám na kvetináče 🙂 ,robila som poriadok v kôlni a našla som tam plnú tašku,tak si to na tom vyskúšam a potom uvidím čo dalej 😉

ketyh
7. nov 2008

ahojte,ja som tiez prepadla servitkovej technike asi pred pol rokom a mame toho doma v kazdom kute 😉
dcerka som spravila v izbe na stene obrazky zo servitiek a vyzera to uzasne,hlavne ona sa z toho veelmi tesi,ma tam mackov,princezny,zvieratka....
expertka da sa ozdobovat vsetko mozne,nemusia to byt nove a ciste veci,ja som natrela akrylkou aj stare kvetinace,oservitkovala a su ako nove 😉 ,aj dosky v kuchyni mame vyzdobene,pracku,dvere,ramiky na obrazkoch,dokonca aj chladnicku....
a co sa tyka tych farieb co si sa pytala,su to akrylove farby,to okolo obrazku bud ponatieras stetcom alebo malou spongiou a to sa vola tupovanie.