Kedy začať učiť dieťa lyžovať?

sida456
21. okt 2017

Maminky v koľkých rokoch ste skúšali postaviť dedičky na lyže ? Ako im to išlo ? Lyžujú aj naďalej ? Ďakujem za rady a názory.

raszuz
21. okt 2017

Nas zacal minulu zimu, ako 4.5 rocny, celkom ho to bavilo, verim, ze bude aj tuto zimu taky nadseny 😉. Jeden telocvikar mi vravel, ze mozu uz ak deti okolo troch rokov, ale to sa mi zdalo skoro.

lilyianka
21. okt 2017

@sida456 moje krsna postavili ma lyze ako 4r,zaplatili instruktora...teraz ma 9r a jazdi jak diva ✌

dskjhfdlkdjhl
21. okt 2017

@sida456 Obe deti zacali v troch rokoch a kedze aj my lyzujeme, tak lyzuju doteraz a bavi ich to.

babulkomale
21. okt 2017

Nas ako 3 r. ignoroval instruktora, mohol sa aj na hlavu postavit. O rok sa pekne naucil s tatinkom. Ide mu to super. Takze za mna od 4 rokov vyssie.

sisaka
21. okt 2017

Od 2.5, lyžuje doteraz, ma 9

sisaka
21. okt 2017

Ešte som zabudla napísať, že mu to išlo hneď dobre, povedala by som výborne, mala som ho na trakoch a tak sme lyžovali. Je to ale veľmi individuálne, niektoré deti to baví, iné nie, niektorým to ide, iným nie... treba vyskúšať, tieto skúsenosti su neprenosne

pininka
22. okt 2017

Starsi syn v troch rokoch, mladsi v styroch, ale v podstate samouk, nechcel pri sebe nikoho. Teraz maju 9 a 6 a zlyzuju cokolvek, ziaden pud sebazachovy. 😀. Mala bude mat v zime 9 mesiacov, takze este nic, ale predpokladam o rok ze uz bude chciet ist, lebo musi vsetko robit, co bratia.

deti95060810
22. okt 2017

dcéra v 4 rokoch na lyžiarskom v MŠ. Lyžuje doteraz hádam lepšie ako ja 😀....ostatné deti tak isto sa naučili na lyžiarskych či už v MŠ,alebo ZŠ.... Ono aj závisí ako je dieťa športové vyspelé či náhodou nie je moc drievko športové...🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulienkax
22. okt 2017

Ja neviem ja som sa naučila ako 10 ročná a nemam pocit ze som nieco zameškala, ale ono v tých časoch rodičia nelyzovali, vlekov moc nebolo a nejak to nebolo v mode učiť už trojročné deti. Samozrejme nerátam ambicióznych rodičov športovcov ktorí chcú mat lyžiara športovca ako zuzulovu ale naozaj podla môjho názoru s aponahlat netreba. Samozrejme pokial rodičia su vášniví lyžiari a chcú aby s nimi co najskôr deti chodili tak hej. Keby ze bývam pár km od vlekov tak ich už urcite učím ale tuna nie. Moja dcéra ma 6 a este nelyzovala, nejak ani sa sama nehrnuli takze nútiť nebudem.

sisaka
22. okt 2017

@katulienkax neviem, koľko máš rokov, ale ja po 40tke a v 3 rokoch som už stala na lyžiach, mám doma fotku, tak neviem, kedy to bolo/nebolo v móde, moji rodičia sa určite nedržali módnych trendov a ja tiež nie. Dieťa som postavila na lyže, išlo mu to, tak lyžuje. “Zuzulova” z neho nebude, ale možno jedného dňa Hossa 🏒 , lebo v tom istom čase som ho postavila aj na korčule ...

pininka
22. okt 2017

@sisaka moj muz ma 41 a lyzoval uz ako dvojrocny. A aj jeho sestra a to svokra nelyzuje vobec, takze s tebou suhlasim ze s modnym trendom to nic nema.

decembrovka77
23. okt 2017

obe deti sme začali učiť v troch rokoch, ale reálne začali normálne lyžovať v štyroch...staršia bola šikulka, Jasnú dala na parádu v 4 rokoch...mladšia Novú Hoľu v piatich, má strašne dlhé nohy, horšie sa jej koordinujú...kamoškina malá od troch perfektne, kebyže nevidím, neverím...my chodíme každý rok niekoľkokrát, lyžovanie milujú 🙂
určite zaplaťte inštruktora a škôlku nech sa naučia techniku a pôjde to rýchlejšie ako vreskoty-hukoty s rodičmi

seblicek
23. okt 2017

Môj muž sa učil od 3 rokov a ten si to veľmi pochvaľuje. Vidím to tak, že aj naša bude už od malinkata lyžovať 🙂

decembrovka77
23. okt 2017

@seblicek správne, deti majú nízko ťažisko a neboja sa výšok...

petka191
23. okt 2017

Syna v 2,5 roku na lyze, ale nemalo to vtedy vobec u neho odozvu. 🙂 Minulu zimu mal 5,5 a za mesiac zvládol so mnou v Jasnej vsetky zjazdovky na snowboarde, uplne ho to chytilo, hoci zo zaciatku to tak nevyzeralo 🙂 Niekde som citala clanok, ze lyze su vhodne najskor od troch a snowboard od piatich rokov. Ale zalezi podla mna od povahy dietata, ci ho to bavi alebo nie. Ja som vraj na lyziach zacala ako 2,5 rocna a co si pamatam, velmi ma to vzdy bavilo. Takze musi hlavne samo dieta chciet, treba mu ukazat, co je na tom pekne 🙂