Kedy začať učiť drobca lyžovať?

zuky
6. nov 2007

Ahojte,
máte niekto skúsenosti, kedy dať drobcovi prvú lekciu lyžovania,hm ?
Alebo od koľkých rokov môže začať? Dokáže to?
Lebo môj drobec ešte nemá ani dva rôčky, tak neviem, či nie je skoro, ale ja rada lyžujem, tak sa neviem dočkať kedy budeme spolu....(Existujú vôbec lyžiarky č.24?)

antarres
20. jan 2013

@berenika39 My taky jezdíme na otočku, vyjedem ráno do 10ti hodin, v půl 12 jsme tam, pak do 14. hodin lyžujeme a pak zase jedeme domů, přijíždíme po 16. hodině. Lekce stojí plno peněz, ale jak říkáš, já bych nevěděla, jak malou "učit". My si lekce zamlouváme většinou týden dopředu, už nás tam znají, takže je to v pohodě. Máme pořád stejného instruktora...je to bezvadný, ale musíme si platit privátní hodiny, když totiž jezdí malá ve skupince, tak jí to nebaví, lyžuje už dobře a pro ní je to zdržování no...

berenika39
20. jan 2013

@antarres děkuji. přesně takhle časově jezdíme, v jedenáct tam, opadnou lidi🙂, do dvou jsme ne kopci, ve čtyři doma. Petr se po cestě domů vyspí a je ok🙂. Mohla bych se zeptat, kam jezdíte? My byli párkrát tady v Jílovém u Prahy, včera Javorník U jbc n.n. , ale heldám něco ne daleko, ale placatýho a se školičkou🙂. Jsme od Brandýsa nad Labem.

antarres
20. jan 2013

@berenika39 My jezdíme na Šumavu, do Železné Rudy, sjezdovka Nad Nádražím....tak to by asi pro Vás bylo z ruky 🙂 😀

berenika39
20. jan 2013

@antarres to jo, my musíme severovýchod od Prahy. i tak dík.

simonceli
20. jan 2013

Ahoj,my jsme malou postavili na lyze letos poprve.Zatim se jen vozi mezi nohama,kousek jede sama,ale jinak nic.Ja jsem se zacala ucit s ni.S pritelem jezdime oba na prkne,tak je lepsi,kdyz jeden z nas bude pak s malou lyzovat.

petule246
20. jan 2013

ahoj, tak teď jsme se akorát vrátili z lyžovačky v Příbrami - je tam placák pro děti s nekonečným lanem. A bylo to super, na tom dětském plácku byli 4 děti, z toho 2 naše (alfíno a jeho kamarád). Ty 2 cizí děti měly instruktora, naše kluky učinili tatínci. Blbý je, že tatínci moc nevědí, jak kluky učit lyžovat, takže tentokrát se snažili naučit hlavně jezdit pluhem (tatínci jezdili pozadu na lyžích a drželi špičky lyží kluků) + kluci se naučili jezdit sami na tom vleku (nekonečném laně nebo jak se tomu říká). Zatáčet prcek ještě neumí, ale k autu se doplužil, tak to beru jako úspěch. Stejně tak ten vlek mi přijde fajn, že už se udrží. Instruktora určitě chceme vyzkoušet, ale tak trochu mi přijde, že muž se hecnul, že to alfína naučí sám, takže možná na instruktora řada nepřijde.
Časově nám vyhovuje lyžování od té 5té, už tam je málo lidí, takže tam můžu pobíhat i s ml. synkem na saních.
A strašně se nám osvědčilo učit je to dohromady s kámošem, kluci se hecují, u vleku si dávají placáky a celkově je to baví víc než samotné. Takže alfíno vydržel lyžovat cca 2,5 hodiny, což by bez Vašíka nedal ani náhodou.

maximka33
25. jan 2013

Poradíte mi chatu či penzion v Krkonoších blízko dětské lyžařské školy? díky. může to být i v Jizerkách.

barbyes
1. dec 2014

Ahojte, poraďte aké veľké lyže pozerať na 103 cm dieťa?? a aký typ? Chcela by som začať túto zimu dcérku učiť lyžovať, ale vôbec neviem aké lyže kúpiť? Vopred ďakujem za radu 🙂

tomaskovamaminka
2. dec 2014

@barbyes My sme najprv pozicali, teda mm malemu zaplatil asi 2x instruktora, tak celu lyz. vybavu vlastne zapozicali v ramci tej vyucovacej hodiny. A potom asi 2x boli este a len lyze pozicali. To bolo predminuly rok, minuly rok ani snehu nebolo a tak ani neboli lyzovat:( Tiez sme ich mali v plane kupit, ale... ? No uvidime🙂

barbyes
2. dec 2014

@tomaskovamaminka ďakujem pekne, už som zistila 🙂 mali by byť vraj po bradu, čiže u nás tak 85-86 cm a tým pádom 90 lyže...