Kedy začať učiť drobca lyžovať?

zuky
6. nov 2007

Ahojte,
máte niekto skúsenosti, kedy dať drobcovi prvú lekciu lyžovania,hm ?
Alebo od koľkých rokov môže začať? Dokáže to?
Lebo môj drobec ešte nemá ani dva rôčky, tak neviem, či nie je skoro, ale ja rada lyžujem, tak sa neviem dočkať kedy budeme spolu....(Existujú vôbec lyžiarky č.24?)

lenadka
6. nov 2007

zuky 😀 aj mna to teda zaujima, moja bude mat v zime 3 to by uz aj mohlo byt realne nie? 😉 a aj tak stale uvazujem ze na rok, este sa poradim s manzom on uz 4 rocny lyzoval, tak neviem 😕

zuky
autor
6. nov 2007

...tak to by už hádam aj mohol lenadka 😉

sue
6. nov 2007

...no mňa a brata prvýkrát postavili do "papučkových" lyží - to boli tie ktoré sa pripevnili k normálnym zimným topánkam keď sme mali dva roky (obaja sme decembroví), to ale vôbec nebolo o lyžovaní... v troch rokoch sme dostali prvé ozajstné lyžiarky a lyže - začínali sme "medzi nohami" - držali nás pod pazuchami a lyžovali sme pomedzi palice, myslím, že v polovici zimy, sme slalom (asi 6 palíc) zvládli aj sami a tú ďalšiu zimu (teda ako štvorroční) sme už lyžovali normálne na vleku - ale tiež ešte len "medzi nohami" a na veľmi miernom kopčeku aj sami 🙂

certica
6. nov 2007

my sme lyze kupili min.zimu a boli v marci tohto roku (maly mal 2r.) akoze lyzovat, sankovat, ale bolo to len o stati na lyziach a tahani - aj to ho nebavilo, tak sme skoncili pri sankach 😀
ja myslim, ze od tych 3-4r., skor nie. deti este nemaju take pevne klby v nozkach, vyvijaju sa, takze s tym treba opatrne.
mne sa dnes prave snivalo, ze lyzujem 😵 😀

zgurkaa
6. nov 2007

Moj nazor je od styroch rokov. 😉

certica
6. nov 2007

ale je super, ked sa taky krpcek s velkou prilbou na hlave "ruti" dole svahom 😀 , pekne si pluhuje...

katka432
6. nov 2007

ja myslim ze tiez od 4-5 rokov,skor asi koli kostickam a klbikom ee,no ale neviem 😅

zuky
autor
6. nov 2007

Tak zatiaľ ďakujem za rady kočky 😉

ivcap
6. nov 2007

Ahoj. Ja som mojich chlapcov učila lyžovať od troch rokov. Kúpili sme im kvalitné lyže a lyžiarky a poď ho na svah. 😉

wladka
6. nov 2007

mam kamaratku z tatier. a jej mala uz lyzuje sama od 2,5roku.. 😉

chcela by som aj aj malinku k tomuto viest, o rok jej vychadza ze bude mat tolko co aj kamaratkina.. tak duuufam.. 😵

andrea.m
6. nov 2007

môj tak od 6 rokov a až po porade s ortopedom

certica
6. nov 2007

wladi, tak toto trosku zavidim (uprimne), kto ma moznost a podmienky byt na snehu prakticky celu sezonu, lebo ked clovek vybehne raz-dva razy do rok a na par dni lyzovat, ze chce naucit dieta, je to straaasne malo

wladka
6. nov 2007

certica, jasne.. ona je priamo zo smokovca.. takze 🤐 ..lyzuje jak blaaazen.. 😅 .. a druha kamoska, ale bezdetna.. ta je zase z pod Krkonos..tak sa s nima veeeeelmi kamaratim 😀 ..ale nie, su to uzasne baby.. som rada, ze ich poznam, sme spolu drali na univerzite 3roky, mali spolocnu izbu.. 😉

zuky
autor
7. nov 2007

Ako tak radíte... túto sezónu to ešte nechám tak a budúcu sa do toho pustíme 😎

lenadka
7. nov 2007

ja som s zabudla o tom s manzom porozpravat-neni kedy ma nocne, do 16-tej som ja prec s domu, potom on na stavbe, potom spi pred nocnou a potom zase ja spim-no neni kedy 😅 Mozno nejake male lyze kupime v bazare, nech sa na ne aspon postavi a vyuzije ich aj na rok a mozno lyzovanie nebude jej parketa 😝 😉

vandas
7. nov 2007

kocky, myslite, ze je lepsie nechat to na profi instrukturovi, alebo si detvaky ucite lyzovat sami (technika, zlozvyky, klby vo vyvoji....)?

sue
7. nov 2007

Vandas, záleží od toho koľko detí by inštruktor mal... my lyžujeme na Donovaloch a tam keď vidím tých krpčekov, tak ja by som tam svoje dieťa nedala 🤐

wladka
7. nov 2007

zuky, pojdeme narovnako 😉 ..buduci rok naplno 😀 .. tento rok si len zasankujeme 😀

sue, a preco?? 🙂 ..ktovie ako by bolo fajn.. 😖.. instruktor, ci rodicia..hmmmm

ja som mala instruktora, sice v zapadakove v Krahuloch, a bola som sama.. tak sa mi pekne venoval 😀

verulka
7. nov 2007

cafte, my sme stavali 1krat na lyze prvu zimu po 3rokoch a bolo to super 😉 Radko sa krasne chytil a uz2 zimy normalne fici (mala delova gula 😀 ) a halvne nedavajte tie lyze na topanky, je to strasna blbost. Existuju aj mensie lyziarky ako 24 😉 odporucam vybavu kupit v sekaci- vyjde to ovela lacnejsie a hlavne treba to castejsie obmienat nez pri dospelych 😉
my sme ucili vsetky tri sami- deti krasne spolupracovali a kopu veci pochopili automaticky. Ale zavisi aj od urovne rodica 😉

zuky
autor
7. nov 2007

...veru wladka, pôjdeme narovnako, už sa tešííím 😎
...vandas, ja ho radšej budem učiť sama, lebo neviem, či by toho inštruktora vôbec rešpektoval 😀 a keď som naučila môjho malého brata, tak hádam aj môjho drobca...
...a verulka vieš o nejakom bazáre v BA?

sue
7. nov 2007

Wladka, no lebo tam mal cca 10 detí, bol na ne sám a oni sa tam prakticky len váľali a motkali sami 😖 ďaleko viac nás naučili rodičia ako sa tam tie decká mohli naučiť...
Súhlasím s verulkou, že papučkové lyže sú nanič 😀

kangaroo
21. nov 2007

ahojky, my sme malého postavili na lyže, ked mal 11 mesiacov.najskôr to je len tak pre zábavu a asi od 4 rokov prestal pozerať po vleku a stromoch a začal sa lyžovať a brzdiť.podla mna je to individualne,hlavne dieta netreba nútiť ...

luciferova
22. nov 2007

podla mna vtedy, ked sa drobec udrzi na nohach 🙂 a mozno raz z neho budete mat lyziara 😉

zuky
autor
19. dec 2007

Tak ako babule, budeme mať zasnežené vianoce?...aby sme aspoň sánky mohli vytiahnúť 😠

lenadka
20. dec 2007

kangaroo, ahojky 😀 ked mal 11 mesiacov? 😀 ten mal teda trening 😀 ake ste dali lyze? poriadne ci tie na topanky? Svokra kupila nasej malej tie na topanky-ze pod stromcek, ja som tiez raz nevedela ze ake jej kupit, ked ze mozno vobec nebude chciet lyzovat a normalnych uvazujem na rok 😉

julia225
20. dec 2007

moja segra profesionalne lyzuje a momentalne sa chysta aj na trenersky kurz deti. ucili sa ze naj vek kedy zacat su 3roky dovrsene, ale rovnovaha sa moze cvicit na papuckovych... po zahrade alebo na svahu dade pri chate 😉
lebo dieta do troch nechape podstatu a nevie co moze byt nebezpecne 😒 tak ked y nahodou spadlo na svahu a staci keby si namocilo tvar do snehu, tak asi dlho by ste ho na svah nedostali, ale samoska ze existuju decka co lyzuju od dvoch, to nieje dobre na kolienka, pretoze detske kolena su podobne dospelackym az v tretom roku zivota, ked sa narodia maju len chrupavky ktore postupne tvrdnu a mohli by sa poskodit... ☹

julia225
20. dec 2007

a este jedna rada, ak mate moznost zverte dieta odbornikovi, pretoze od rodicov sa naucia zbytocne vela zlozvykov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
takze zasadne neucte svoje deti lyzovat vy...

lenadka
20. dec 2007

moj manzo lyzuje od 4 rokov sam ako strela, normalka vtedy zvladal solisko, a pod 😅 to ja som sice lyziar ale nie moc dobry, ucenie necham na neho a jasne ak pojdeme do Tatier lyzovat malu dame do lyz. skolky 😉

zuky
autor
29. dec 2007

Tak ako, už ste absolvovali lyžovačku s drobcami? 😎

julia225
30. dec 2007

my este nie... cakame na sneh u nas v zahradke aby sme mohli otestovat zatial nase papuckove lyzky.. buducu zimu uz urcite o takomto case jazdime jak draci!!! 😀 😉