Ktoré kúpaliska v okolí NItry sú vhodné pre malé deti?

adetka
12. júl 2007

Dnes mi volali zo Zlatych Moraviec (plavaren pre babatka), ze sa s detmi bude dat kupat az od polovice augusta. Aby moja mala nezabudla, co sa za tri mesiace naucila, chcem s nou zatial chodit na nejake Termalne Kupalisko v okoli Nitry, Novych Zamkov a podobne (Diakovce, Senec, Nove Zamky, ...). Mamicky, ktore mate skusenosti, ktore z termalnych kupalisk su vhodne pre male deti. Kde je vodicka vhodna (nie prilis piescita), kde nechodi vela ludi, kde sa da najst tien pre oddych, spanok.

elenita
21. máj 2009

Ahojte, aj ja nad tym rozmyslam........ten meder mame dost blizko, mozno by sme skusili tam. Viete my ale poradit, ale kolesa krpcom kupit?

alami
23. máj 2009

ja odporúčam také kolesá - loďky , lietadielka a ja neviem čo, kde vnútro nie je diera ale vyplnené s otvormi na nožičky. nemôže tým dieťa prepadnúť 😉

adetka
autor
27. máj 2009

to koleso je pre babatka urcite fajn... dievcata a ako je to s Polnym Kesovom?

eimiky
27. máj 2009

No tie kolesá sú fajn dieťa neprepadne to je pravda, ale bacha na prevrátenie, stáva sa to ☹

dudri
16. júl 2009

Mam rocnu dceru, chystame ist do kupaliska ? do Tehlenych poliach. netreba nafukovacie koleso? 😕

mata2
17. júl 2009

Partizanske - aj tu je super detsky bazenik - http://www.kupaliskoduha.tk/

leniciatko
22. júl 2009

ja som bola s 1,5 roč. synom v galandii a páčilo sa mu preukrutne,ledva som ho dostala z vody o siedmej večer. 😀

uzasnucka
25. júl 2009

ahojte mamicky, chcela by som sa opytat ci nemate niekto skusenost s Besenovou a ci neviete ci je vhodna pre rocne dievcatko, lebo ja by som aj chcela ze by si to uzila aj ona ked tam budeme dovolenkovat.
Dakujem za radu

adetka
autor
27. júl 2009

ahoj...my sme boli v Besenovej, ked mala Mirka rok a pol... a bolo super... no do detskeho bazenika rodicia s detmi nemohli... a tak sme chodili do ineho (pre dospeleho cirka po pas)... a kupalo sa tam aj vela deti... striekala, bulala viodicka... nasej malej sa tam pacilo, ale ona uz mala rok a pol... nemala problem s behanim, skakanim... a mala skusenosti z plavania (od troch mesiacov)... takze pripadne ponorenie, ci obliatie jej nevadilo... ten detsky bazenik vyzeral byt fajn... ale jasilo sa tam vela vacsich deti, tak sme sa don bali ist...

lilineli
27. júl 2009

Prosim vas, kde mozem ist s 10 mes. babatkom tu na západ. Slovensku? ked su verejne detske bazeniky? Moze sa uz take male kupat medzi vacsimi detmi?

uzasnucka
2. aug 2009

Ahoj Adetka dakujem za radu nakoniec sme tam boli aj mi bolo tam velmi pekne ale pre istotu sme malu do bazenov nebrali vzali sme jej nafukovaci dali donho cistu vodu a ona mala svoj cistucky a my sme sa kupali v tych ostatnych.

peterb
5. aug 2009

Ahojte,

tak my sme sa s krpcom troska tulali po kupaliskach minuly tyzden a nase skusenosti:

Velky Meder
Velky areal, vela zelene, vela preliezok a ihrisk, pekne spravene. Zial, boli sme tam cez vikend, ked bolo najvacsie teplo, takze uplne preplnene. Bazeny su OK, ale zasa, kedze bolo vela ludi, tak v relaxacnom pre deti a rodicov tak strasne vela ludi, ze sa nedalo hybat. Detsky je fajn, ma 30 cm vody, cez 30 stupnov, ale nemozu donho rodicia. Je tam smyklavka pre deti. Idealne, ak su deti aspon dve, vedia sa pekne zahrat. Okrem toho je este velky relaxacny bazen, na nas vkus az prilis horuca voda (najma ked je vonku 34 stupnov a voda ma podstatne viac). Celkovo az na preplnenost je to fajn, ale oplati sa skor pre viac ako jedno dieta. Z BA je to 70 km uplne pohodovej cesty, do hodinky. Vstupne podstatne nizsie ako v BA, rovnako aj napoje a jedlo. Vela stankov a moznosti zabavy. Celkom mily personal (ani autu so zilinskou znackou sa nic nestalo 🙂 Parkovanie 3 EUR na cely den.

Rosnicka
Medzi Karlovkou a Dubravkou. Relativne velky areal, 3 bazeny, jeden plavecky velky (tam sme neboli), jeden akoze relaxacny (voda cca 130 cm hlboka), jeden detsky (asi 30 cm). Kedze to nie je termal, voda v relaxacnom bola pomerne studena a vzhladom na hlbku aj problem s tym, ze na sedenie hlboka, na statie mala. Vacsinu casu sme stravili v malom detskom (mozu aj rodicia). Otrasne WC, velky problem zaparkovat. Celkovo studena voda, okrem jednej velkej smyklavky s dlhym radom na cakanie ziadne atrakcie. Sem uz nie.

Aquapark Senec
Jednoznacne vzhladom na vzdialenost a atrakcie a cistotu najlepsi vysledok. Parkovanie v cene, vela atrakcii (najma toboganov) pre deti, velka variabilita zabavy a bazenov a teploty vody, pekny areal, lehatko v cene. Boli sme cez tyzden a bez problemov s tlacenicou, neviem, ako by to vyzeralo cez vikend. Najvacsi nedostatok - cena, pre dvoch (dospely a jedno dieta) 20 EUR na 3 hodiny. Ale raz za cas to stoji zato, najma pre vacsie deti, ktore sa uz mozu aj smykat. Vo vnutri pekny detsky bazen, vyrivky, da sa vyblaznit aj s babatkom. Plynuly prechod medzi vnutornymi a vonkajsimi bazenmi. Maly sa velmi vyblaznil a to sme boli sami dvaja.

Hned ako sa vycasi chceme este vyskusat Lipót http://www.lipotfurdo.hu/flash_page.php?languag.... Podla obrazkov pekny areal, vela zabavy, novy bazen pre deti. Je to len 49 km od BA a da sa vyhnut dialnici. Este zostava Galandia, ale ta je po zapocitani dopravy z BA na tom cenovo asi ako Senec.

peterb
17. aug 2009

Kedze sme nenasli na nete vela info o Lipóte, tak sme to vyskusali na vlastnej kozi:

Cesta uplne v pohode, zaparkovali sme na parkovisku plnom slovenskych znaciek. Pri pokladni beru HUF aj EUR, z EUR vydavaju v HUF. Rovnako to je aj v pripade vsetkych bufetov (zaculi sme staznosti slovakov, ze ten kurz, za ktory to tam prepocitavaju, je nejaky divny...)

Vstupne dospeli 2200 HUF (jun az august), 1800 maj, september, deti do 6 rokov zadarmo.

Uz pri vchode si treba vypytat klucik od bezpecnostnej skrinky (za 1000 HUF zalohu). V pokladni nerozpravali po anglicky, len po nemecky (a madarsky samozrejme).

Areal obrovsky, novy bazen pre deti je super, postupne (ale velmi pomaly postupne) sa zvazuje do hlbsej vody, takze sa da vyblbnut skoro v hocijako hlbokej vode, sochy ktore chrlia vodu, vodopady zo skaly, okruhly bazen so super vlnami. Velke tobogany, ale v nedelu dost ludi v rade (ale dalo sa).

Starsi bazen pre deti s mensou smyklavkou, napojeny na okruhly bazen s prudom, ktory ked sa zdvihnu nohy pekne vozi dookola bazena, v strede perlickova masaz. Bazen pre nejmensie deti (tam sme neboli)

Dva pomerne velke bazeny (liecive) s velmi horucou vodou (vstup od 14 rokov). Jeden velky plavecky bazen (tam sme neboli)

Bufety - jedna samoobsluzna restauracia, okrem toho mensie bufety - langose (320 HUF) Pizza (480 HUF), napoje (kola 0,5 l 420 HUF). Ceny plus minus ako v BA.

Dobre na cely den, vela stromov, da sa dat do tiena, dospeli mozu ist s detmi do bazenov aj pre deti.

adetka
autor
17. aug 2009

ja mozem odporucit aj Galandiu... sice mozno pre niekoho mensia, ale supeeer... vonku je jeden bazen s bublinkami a striekanim (oddychovy), jeden plavecky a jeden detsky... vo vnutri tiez jeden oddychovy aj s prudom a jeden detsky... lehatka v cene (ak su este volne 🙂), ihrisko, vsade super travicka (takze sa vam nezaspinia veci,a kraaasne sa po nej chodi)... dva fastfoody a jedna mala restauracia (samoobsluzna), kde sa da kupit menu aj s polievkou... ak vam staci by vonku (a my sme zistili ze staci) stoji to na tri hodiny 100 Sk (3,3 eura)... na cely areal na tri hodinky 300 korun (9,92 eur)....
vodicka je tepla... nie horuca...
a od Nitry iba 35 km. 😵

danu
24. okt 2009

zuza77 • Včera o 21:23
Mam 8 mesacnu dcerku s ktorou chodim aj pravidelne na babyplavanie. Takze s vodou ma fajn skusenosti. Chcem sa spytat, ci by sme mohli ist s nou niekam na verejne termalne kupalisko (napr.Besenova, Rajecke Teplice...), ci to nie je este moc zavcasu, ci netreba trochu viac pockat. Mate nejake skusenosti??? Ak ano, kam na SK odporucate ist s takym malym babom?

jvo • 1d • Včera o 21:41
jaaaj s malym babom do teplej termalnej vody uuuuuuurcite nie tam sa mnozi najviac bakterii a vsetkej hnusoby co existuje, my sme boli v lete aj s 3 rocnou neterkou, ta tam chytila daky zapal a ked dr. pocula ze sestra ju pustila do termalnej vody tak z toho nebola moc nadsena takze 8 mesacne babo urcite nie, teda aspon moj nazor......

junovka • 2d • Včera o 21:44
zuza, rozhodne nie!!!Ja mam 2 rocnu dcerku a nedovolila by som to.Do termalnych vod je najlpesie az po 3 roku 😉

manika77 • 1d • Včera o 21:56
zuzi urcite niee my sme boli a skoncili sme v nemocke... 😠

zuza.m • 1d • Včera o 22:13
no my mame blizko podhajsku,tiež tepla termalna slana vodička,pravdaže velmi liečiva a pokažde ako sa nam tam deti z rodiny kupali ostali chore.bolo to pravidelne tak že sme tam velmi ani nechodili.a ked vidim tych starych ludi ako tam vysedavaju v tej teplej vode a odmačaju si tam zadky a predky tak ma tak napina že tam nevlezem ani sama. 😅 .a to nespominam že voda lieči egzemi a ine veci ☹

zuza77 • Včera o 22:36
tak ste mi tu vsetky pekne potvrdili, co som si aj tak myslela, len som to chcela pocut aj od ostatnych 😵
nebudem spekulovat, som rada, ze mala je zdrava, nepotrebujem stastie pokusat 🤐
uspokojime sa s nasim babyplavanim raz do tyzdna a v ostatnom volnom case vymyslime cosi ine
dik baby

sue • 1d • Dnes o 00:35
No my pravidelne chodíme do Bešeňovej (od 5.mesiacov) a nikdy žiadny problém nebol 😉 (klop klop klop)

janinah • 3d • Dnes o 13:23
moja dcéra chytila na termálnom kúpalisku v maďarsku mykoplazmový zápal pľúc /plesňový/,takže ja neodporúčam

alami
19. jún 2010

čo sa týka termálnej vody a malých detí - malý mi v 2mesiacoch prekonal zápal obličiek, od vtedy chodíme na nefro a tam mi dr vysvetlila, že do 3 rokov "jazvy" po prekonaní zápalu na obličkách zostávajú - teda tie obličky si to "pamätajú" potom už nie, preto je vhodné dieťa do 3 rokov od podobných zápalov uchrániť - pokiaľ to ide a keďže sa v termálnej vode dá často niečo chytiť, je lepšie tam s deťmi do 3 rokov nechodiť

my sme teda malého nebrávali, teraz sme ho výnimočne zobrali a chytil pleseň na nožičky 😖

jaaty
20. jún 2010

My chodievame pravidelne asi od 1 roka na termálne kúpaliská a doteraz Hanka žiaden problém nemala. Určite je to individuálne a závisí to predovšetkým od imunity dieťatka.
P.S. Niekedy ani prehnaná starostlivosť resp opatrnosť nie je vždy na mieste 😉

gabitimi
7. júl 2010

ked mal maly 5 mesiacov, boli sme vo vyhniach na kupalisku, tento rok sme uz stihli dvakrat a vzdy super, boli sme velmi spokojni. novy areal, cista vodicka, taky 3-bazenik pre male deticky, v nom sa vyclapotal do sytosti. teplota vody cca 29-30 stupnov, takze akurat. krasna travicka na bezkanie. detsky kutik..3 hodinovy vsup uplne postacoval. www.vodnyrajvyhne.sk

skybaby
13. júl 2010

ahojte 😉 mate niekto skusenosti s kupaliskami v BA a v Rakusku? my sme zatial nikde neboli ale radi by sme isli, tak privitam akekolvek postrehy ... dakujem

euphoria
13. júl 2010

@skybaby
Hainburg je par km od hranic a podla mna je tam super. Relativne velky areal, nie az tak preplneny. Maly detsky bazen aj dospelacky plavecky s toboganom sice s ladovou vodou, ale aspon bez bakterii a vselijakych chorob.

skybaby
13. júl 2010

@euphoria dakujem 😉 tak mozno vyskusame cez vikend, len sa obavam tej studenej vody, malej sa to asi nebude pacit

euphoria
13. júl 2010

@skybaby ja som bola prvykrat vlani ked mala dcera 10 mesiacov,hoci zvyknuta na babyplavanie, dala som ju len na 5min, ona bola nadsena.vobec jej to nevadilo.
Inak cez vikend by som tam nesla.Bude vela ludi..

janka_pn
13. júl 2010

boli sme cez vikend vo wellnes centre v patinciach a celko fajne, si myslim... cisty detsky bazenik, ihriska, erarne hracky... este sem tam zajdeme na vincov les, tam tiez nie je zle, ale vikend neskutocne vela ludi, takze neodpocucam. inak zajtra sa chystam do trencina, ma niekto dake infosky ? 🙂 dakujem

skybaby
18. júl 2010

takze vyskusali sme ten hainburg a bolo super ... detsky bazen ju velmi nebavil, je este trochu mala na to asi ... viac sa nam pacilo vo velkom bazene, mali sme plavacie kolieska tak sme spolu plavali, voda bola sice studena, ale nie velmi 😉 a bola totaaaalne cista 😉 kedze sme boli cez tyzden tak nebolo ani prilis vela ludi, takze spokojnost 😉

samika
19. júl 2010

my tiež chodievame do Hainburgu 🙂 je tam ešte stále fajn 🙂 ale aj tu sa už začína prejavovať slovenská mentalita. 🙄
keď sme tam začali chodiť cca. pred 5 rokmi, ste tam moc slovenčinu nepočuli, trávička krásne čistá, nenašli by ste tam jeden jediný papierik alebo cigaretový špak. dnes máte problém počuť nemčinu, aj nejaký ten papier sa už nájde, zabudnutá flaša a samozrejme nevynímajúc špaky...veď prečo by sme to hádzali do koša 🙄no a najnovšie nejaké dieťatko nedobehlo na wc, tak v pieskovisku hov......veď prečo by to mala maminka upratať 🙄

taawewe
7. apr 2011

ahoj baby,ja by som len chcela poradit,ked chcem s malym zacat chodit niekam,nech si zaplava ale aj s muzom,ako vyletik tak kam?ja som z novej bane,tak niekde do 2 hodiek cesty....maly ma 9 mesiacov....
popripade poradit nejake ine miesta na vylet:D nech furt nevidim byt a mesto,ved to uz mame prechodene kazdou cestickou:o}
dakujem