Ktoré kúpaliska v okolí NItry sú vhodné pre malé deti?

adetka
12. júl 2007

Dnes mi volali zo Zlatych Moraviec (plavaren pre babatka), ze sa s detmi bude dat kupat az od polovice augusta. Aby moja mala nezabudla, co sa za tri mesiace naucila, chcem s nou zatial chodit na nejake Termalne Kupalisko v okoli Nitry, Novych Zamkov a podobne (Diakovce, Senec, Nove Zamky, ...). Mamicky, ktore mate skusenosti, ktore z termalnych kupalisk su vhodne pre male deti. Kde je vodicka vhodna (nie prilis piescita), kde nechodi vela ludi, kde sa da najst tien pre oddych, spanok.

barunka
12. júl 2007

Adetka, v žiadnom prípade by som malú nebrala do Diakoviec, je to tam strašné a celkovo sa mi nezdá ani tá voda. V Senci čo poznám maminky, tak väčšinou im detičky po kúpaní v tej vode ochoreli, ja osobne som tam ešte nebola, takže neviem posúdiť.
My chodievame do Veľkého Mederu (http://www.termalsro.sk/), je tam kopa stromov, pod ktorými sa dá nájsť tieň, ihrisko pre detičky a hlavne čistá voda. Boli sme pozrieť aj Dunajskú Stredu (http://www.kupalisko.sk/main.htm), tam je to tiež celkom fajn, ale na Meder to nemá.
Tiež je celkom fajn Vincov Les, nedávno ho zrekonštruovali a voda je tam krásne čistá.
A čoskoro sa má otvárať kúpalisko v GA (www.galandia.sk) tak možno tam.
Myslím, že je si z čoho vyberať, len si to treba všetko dôkladne popozerať, pretože každé dieťatko je iné a vyhovuje mu aj iná teplota vody.

adetka
autor
12. júl 2007

barunka... dakujem... aj ked... mi prave volala moja mama... a spolu s mojim manzelom su toho nazoru, ze radsej nech zabudne vsetko, co sa naucila... ako by mala chytit nejaku chorobu, alebo zapal... od inych kupajucich... a toho, co do vody obcas vypustia... ako aj od chloru, ktorym vraj urcite cistia bazeny... takze neviem ☹ 😖 😢

inak sa mi ten velky Meder velmo paci 😉

barunka
13. júl 2007

adetka, my do Medera chodíme pravidelne. Prvýkrát sme tam boli minulý rok a to Simi mala cca 5 mesiacov. Aj keď sa to mnohým nepáčilo, že som také malé bábo brala kúpať sa, nič sa jej nestalo. Tento rok sme tam už boli tiež. A čo sa týka tej vody, tak ja osobne som tam nikdy nezacítila chlorový zápach a to mám nos dosť citlivý. Je tam jeden vyslovene detský bazénik, do ktorého dospeláci nechodia a takisto jeden väčší detský, kde môžeš byť v poho s ňou.
Netvrdím, že preto, že Simi neochorela, nedostala nijaký zápal ani nič podobné, že neochorie ani Mirka, ale ak môže ochorieť v bazéne vonku, nemôže ochorieť aj na kúpaní pre bábetká?? Tam predsa bazény tiež čistia... A tiež môže bábetkám čosi do vodičky utiecť...

melory
14. júl 2007

odporucam kremnicku katarinku

tinni
14. júl 2007

no nas tiez vsetci kritizuju, ze s Rebeccou sa chodim kupat uz od piatich mesiacov... no ale v tomto horku sa nikde neda ist a jej sa vo vodicke strasne paci... na kupku jej uplne ziaria ocka 😀

melory
14. júl 2007

tinni je v pohode ked jej omocis nozicky, na tom nic nieje, my chodime tiez, dosli sme zo senca

lindda
14. júl 2007

ahoj ja som z Ba a my chodime iba na tehelne pole je tam detsky bazen ktori je pravidelne cely den kontrolovany chodime tam uz roky a sme velmi spokojni s cistotou 😉

k.a.t.k.a.
14. júl 2007

my sa tiež kupeme v bazene, sice v našom sukromnom a malá ani necekne len sa usmieva od šťastia 😉 a tiež dávame do bazena chlor, vsak to je dezinfekcia, horšie by bolo keby tam nebol 😉 a predstavte si nič sa jej nestalo 😵

tinni
14. júl 2007

melory, my chodime tiez do Senca, do Aquathermalu... sme tam kazdy vikend a niekedy ideme aj cez tyzden 🙂

maca21
14. júl 2007

ahojte my tiež do Medera, je tam super

a chcela som sa spýtať, detičky sa vám kúpu v kolesách, alebo ich nosíte vo vode?

eta
14. júl 2007

Pripajam sa k Mederu, my sme tam 1x boli ked mal maly 6 mesiacov, naposledy min. tyzden, voda je super, maly z toho nic nemal, velmi si to vzdy uziva 🙂

barunka
15. júl 2007

maca, aj v kolese aj bez neho. V kolese si Simi poleňoší a keď ju vyberieme tak poctivo člupoce nôžkami a rúčkami a pláva 😀 😀

kreola
16. júl 2007

Ahojte 😉
Chceme sa tento tyzden vybrat na nejake kupko, este sme nikdy s malou neboli, riesili sme to nafukovacim bazenikom na zahrade alebo bazenom u rodicov (bohuzial maju zatial dost studenu vodu 😒 ).
Povodne sme chceli ist do Senca (najblizsie z Blavy ), ale nemienim tam na cely den za vstup dat za dvoch dospelych a jedno dieta 1550,- Sk!!!!
Zvazujeme teda Dunajsku Stredu, Vincov Les, alebo Velky Meder.
Kolegynka mi odporucala aj Sturovo - vraj je to tam super, ale zas je to dost daleko, to sa nam na jeden den ani neoplati.
Dalsia kolegyna chodieva do Mosonu (Madarsko), ale neviem, ci je to tam vhodne aj pre deti. Nemate niekto skusenosti?
Alebo s kupaliskom v Hainburgu? Dik 🙂

maca21
16. júl 2007

barunka díky, lebo chodíme s malým plávať(plávanie pre babatká) tak preto som rozmýšlala, že si aj zaplávame ako sme sa učili, ale zas pol dňa ho na rukách mať neni bohviečo, tak kúpime koleso 😀

ahoj kreola, ja osobne Štúrovo neodporúčam, je tam strašne veľa ľudí, hlava na hlave s dcérkou by ste si to asi neužili, vstupné je okolo 250+100parkovné a to ste ešte nejedli, ak dáš na benzín to môžte ísť aj do Senca, a Veľký Meder je super aj my sa chystáme v nedeľu ak ideálne pre deti a aj dospelý si prídu na svoje aj kryté bazény sú tam 🙂

kreola
17. júl 2007

Jasne Maca - to Sturovo je pre nas z Blavy fakt dost daleko, ale do Senca by som nesla uz z principialnych dovodov - su to podla mna zdieraci. Ale ved to je len moj nazor 🙂
Veru, asi pojdeme do Mederu, viaceri si to tam pochvaluju. Alebo skoncime v Dunajskej - je to trosku blizsie 🙂
Ved uvidime, zajtra pojdeme, potom napisem ako bolo 😅

barunka
17. júl 2007

maca, možno sa tam v nedeľu stretneme, aj manžel by chcel ísť 🙂
inak to koleso je super vec, my máme toto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a simi je z neho nadšená, je bezpečné, aj keď sebou hádže a dá sa s tým aj pekne pohrať...

kreola, z týchto troch by som ti odporúčala Meder, Vincov les je kúsok od nás, ale vstupné je takmer rovnaké ako do medera (teraz po rekonštrukcii) ale úrovňou sa to nedá porovnať. DS je tiež fajn, ale na Meder nemá.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kreola
20. júl 2007

Cauko. Tak sme boli v stredu v Mederi, bolo tam fajn, len priserne vela ludi, v bazenoch sa dalo len stat a do velkeho plaveckeho nas s rukavami nepustili, je len pre plavcov. Stravili sme tam celucky den - od 9.00 hod do 19.00 hod a malej sa nechcelo ani odist domov 😒
Ked bude opat cas, skusime asi aj Dunajsku aj Vincov Les, pripadne v auguste ten novootvoreny komplex v Galante a uvidime kde sa nam najviac zapaci 😉

l.i.l.a.
20. júl 2007

kreola, skús Heinburg. Je tam čisto, veľa miesta. vstupné po 15 00 je 2 eurá a pre deti 80 centov. Z BA to je 25 minút.

kreola
24. júl 2007

Lila dik, ale to je normalne kupalisko, nie je tam termalna voda. Normalny bazen mame u rodicov v Pezinku, takze tam chodievame velmi casto. Ale ked este voda v bazene nie je tak zohrata (na cca 24-25 stupnov), tak by sme radi na nejake termalne kupko. Ako som uz pisala, v Mederi sa nam pacilo a skusime aj ine na okoli. 😉

kitka123
5. aug 2007

kreola, ptala si se na to Madarsko ... v Mosoni jsem jeste nebyla, ale chodivame do Lipot, je to necela hodinka cesty z BA, vstupne na den 1500 Ft a jsou tam 3 bazeny pro deti podle veku, je to tam pekne, ciste, jen malo stromu

kangaroo
22. feb 2008

dobrá a dla mna aj bezpecná voda je v aquacity poprad, ešte sme tam nič nechytili a to ma malý super citlivú pokozku 😵

petaba
8. máj 2008

ahojte neviete mi poradit stranku toho kupaliska v Hainburgu?

zrzulka
21. sep 2008

Kam ste chodili s rocnym dietatom?chceli by sme ist niekam s malou len neviem ci to nie je este skoro ist na verejne kupalisko ci plavaren

capy
24. sep 2008

zrzulka my sme chodili na kupaliska do hainburgu a prellenkirchenu a na krytom sme boli len v aquaparku senec. 😉

effie
10. mar 2009

ahojte, neviete mi niekto povedat ci je kupalisko v Mosoni v Madarsku vhodne pre male dieta? je tam termalna voda...prip. ak tam niekto bol ake to tam je?

chasencha
29. mar 2009

effie teraz som prave citala o to kupalisku v mamine...
zevraj super,5 termalnych bazenov,su aj vonku aj vo vnutri,vstup od 3 do 10 eur....do 2 rokov dieta zdarma... 🙂 vhodne aj pre batola,takze myslim ze to tam skusime 😎

monika77
17. máj 2009

od koľkých mesiacov mimča sa môže chodiť na termálne kúpaliská?

titkovamiriam
18. máj 2009

neviem od kolkych mozu my sme chodili od pol roka a v pohode.

samika
18. máj 2009

capy, do hainburgu sma aj my chodili, ale ten prellenkirchen nepoznám. je tam lepšie ako v hainburgu? ako je to ďaleko od ,,hraníc"?