Kúpiť normálny alebo elektrický klavír?

teodorka
15. feb 2009

Potrebujem poradit...chlapci 8 a 10 rocny chodia na klavir.Zatial mame doma len elektricke klavesy[yamaha] a uvazujeme nad kupou klavira.V hudobninach sa da kupit uz aj elektricky klavir s riadnou kladivkovou klaviaturou aj s pedalmi .Mate niektora s takymto klavirom skusenosti?Alebo radsej kupit staru klasiku -novy vyjde okolo 100 000a stary okolo 40-60.Poradite mi?

3558
18. feb 2009

teodorka ok. 🙂

angelik
18. feb 2009

aj ked su v sucasnosti kvalitne elektronicke verzie, ja som za klasiku, mame doma pianino Petrof a nemenila by som, aj ked je u nas veselo, lebo obaja chlapci hraju na nom, a sem tam sa prida aj mala 😀

mladsi aj sklada nejake skladby, a mozno by sa chcel venovat klaviru aj v buducnosti... uvidime, ak elektronicky kvoli skladaniu hudby, tak az neskor

jedine, co by u mna zavazilo je moznost na sluchatka- kvoli hluku
ale podla mna je prave dolezite hrat normalne, ako tu uz bolo spominane, kvoli dynamike...

teodorka
autor
18. feb 2009

alika54,
ano obidvaja hraju na keyboardoch doma ,v skole nie tam maju klasicky ...a bavi ich to ,hlavne starsi si hocikedy zsadne a zahra aj rano sa zobudi ide do obyvacky a zahra si potom sa oblecie ,znova si zahra a tak ...a ja som stastna prestastastna 🙂
angelik,
ved hej najradsej klasicky ale na to teraz naozaj nemame money money ...preco to je take drahe? 😖

mikike
18. feb 2009

teodorka mozes kupit aj pouzity, ten nestoji viac ako 40 tisic. ako lepsi pocitac. Ja mam doma pianino rosler a v momente by som ho vymenila za male kridlo....a elektricky by som tiez velmi chcela, ale plus ko klasickemu kvoli tym sluchatkam. je to fakt obrovska vyhoda, napr. ma napadlo, ze teraz by som mohla kludne hrat, ostatni spia, a nikoho by som nevyrusovala.. 🙂

bezaz
19. feb 2009

teo aj ja som za klasiku, "ojety" sa podla mna da kupit aj za menej penazi ako 40.. mozno bude stacit aj neplnopancierovy.. kamoska si teraz kupila ten elektricky, koli malej, aby si mohla hocikedy zahrat, tak sa jej mozem opytat.. pripadne si na nom zahram, ci je rozdiel.. 😉
a neviem ci to tu uz niekto nepisal, klasicky niele koli dynamike, ale na keyborde sa uplne inak spravaju klavesy, su ovela makksie, takze celkovo zvuk sa tvori uplne inak

katrin21
19. feb 2009

bezaz: ja som to pisala, ono sa klavesy vracaju hore inou rychlostou po stlaceni... a niekde su dokonca aj inak hlboke, alebo siroke...co moze byt problem pri rychlom tempe hry.---

shaarka
19. feb 2009

kazdy, kto hrava - hraval na klaviri, povie, ze elektrika sa neda nahradit klasickym drevenym nastrojom. kto ma hudobny sluch, vie, ze je neporovnatelne pocut pianino alebo kridlo a elektriku.
mechanika klavesov funguje inak, hmat funguje inak (ten je dost dolezity), vona je ina a samozrejme zvuk... moji rodicia si odtrpeli, kym sa ako tak naucila hrat a tesili sa, ked som napredovala.
jednoznacne neuznavam dat decku sluchatka a nech si hra do nich, alebo mu stisit, neh hra potichu... !!! ved to je nieco ako "ruhanie"...

hudba sa musi precitit. musi sa pocut, musi sa na nu reagovat a ma sa hrat tak, aby z nej isli zimomriavky. ak ruky nie su vycvicene, prstoklad nenauceny, ucho hluche, tak je to potom len obycajne ovladanie klavesov a akordov. s HROU na klaviri to nema nic spolocne...
ked ma clovek odohratych par rokov, tak elekrika je vyhodou. ale na naucenie to zdaleka nestaci.

predstavte si, ze by ste chceli mat doma maliara, ale kupili by ste mu najkvalitnejsi softver do PC a super monitor a super stolicku a velky tablet. ano, kreslit by vedel, dokonca by vyrabal obrazy, ktory by boli po vytlaceni na nerozoznanie od realnych...
ale bol by to maliar? mne by 100% chybala paleta, farby, ta vona okolo mna, zhrbeny chrbat a pokrcene papiere...

mikike
19. feb 2009

shaarka velmi pekne si napisala, mohla by si ist za hovorkynu umeleckych skol 😀

zveron
19. feb 2009

shaarka - zodpovedala si otazku, velmi poeticke, zaroven zdrave sedlacke, gratulujem 😉

trixi
21. feb 2009

ahojte, konecne som zohnala vyborneho ladica klavirov, dnes mi po mnohych rokoch dal klavir do poriadku a naladil. Myslela som si, ze mam doma cennost, kedze ste tu rozoberali kolko stoji v dnesnej dobe taky klavir a ten pan ma vyviedol z omylu. Povedal mi, ze mechanika v mojom klavire nie je dobra, nie je dobra uz z vyroby a vlastne mam doma 30 rocnu rusku rachotinu. ☹ . Velmi ma nepotesil, ale slubil, ze to da do poriadku. A naozaj dnes vecer som si mohla konecne zabrnkat na opravenom a vyladenom klaviry. Kedze je odbornik spytala som sa na jeho nazor ohladne klavirov - klasickych a elektrickych. Mozno to niekomu pomoze pri rozhodovani, aky si ma kupit, tak napisem jeho nazor:
Ak si chce niekto kupit klavir a bude na nom naozaj hrat viac ako 3-4 roky, mal by si kupit klasicky klavir, pretoze elektricky je ako pocitac, velmi rychlo sa opotrebuje. Podobne to opisal ako shaarka. A ked sa uz rozhodnete pre klasicky klavir aj tam treba velmi zvazovat aky. Ceny su naozaj velmi vysoke a klavire sa aj pod rukou predavaju velmi draho. Neodporuca kupovat ruske klavire (zla mechanika, pouzity nekvalitny material pri vyrobe, nedaju sa poriadne a dobre naladit - moj pripad), tak isto neodporuca ceske Petrofky, hlavne vyrobene po revolucii, vraj isli s kvalitou strasne dole (ved asi aj preto krachuju). Co ma prekvapilo, tak odporuca cinske klavire, vraj su kvalitne a za dobru cenu (nespytala som sa co je dobra cena a ci nie je ich dealer 😀 ) a nemecke (drahsie).

teodorka
autor
21. feb 2009

trixi ,
no dik takze cinu 😒 ?to by ma fakt nenapadlo ze to poradi ladic a odbornik 😒 prajem Ti prijemne hratie aby si tak skoro nepotrebovala ladica

tomaslavka3
21. feb 2009

aj moja dcea chodi na klavir do 3rocnika.Ma doma len take klavesy a tvrdi,ze jej treba kupit nieco vacsie.Nepredava niekto klavir,ci nejaky keyboard,ak poznate nejaky kontakt napiste mi do IP.

barbora333
23. jún 2010

Prosím Vás poradťe mi!!! Chodím do hudobnej školy na spev som prváčka a na budúci rok budem chodiť na klavír. Nemohli by ste mi prosím Vás poradiť nejaké klavíry??? Najlepšie taký elektrický lebo klasický nepotrebujem a je dosť drahý. Poraďte mi akú značku si mám vybrať. Prosím!!! ☹

kilacik
30. okt 2010

no podla mna je to jednoznacne yamaha alebo ties casio..

korty78
5. nov 2010

moja dcera chodi 2.rok na ZUSku - klavir , zatial mam doma keybord na to jej brnkanie zatial staci ale uz sa zacinam trapit otazkou ci jazdena klasika alebo alebo nova elektrika. zatial u mna vyhrava elektrika s nejakou kvalitnou Hammer mechanikou , dynamikou uderu a 3pedalom, kedze ja som osobne laik a nemam o tomto ani sajnu bol by som rad keby my niekto fundovany objektivne poradil najradsej bez citoveho vztahu k 300kg kusu nabytku :O)
zatial uvazujem o
http://usa.yamaha.com/products/musical-instrume... plus pedale vyjde cca 900EUR

ada11
9. jún 2011

aj ja by som potrebovala radu 😉 dcéra navštevuje ZUŠ, hra na klavír a od septembra by sme jej mali zabezpečiť klavír aj doma. zatiaľ hrá doma na keyberde, ale fakt už treba ten klavír. my rozmýšľame len nad elektronickým i keď viem, že klasika je len klasika. no do paneláku i to neviem predstaviť 😉 predsa bude vhodnejší ten elektronický klavír, len nevieme akú značku. v hudobninách nám poradil tieto: Yamaha YDP 141 /800 €/ alebo Yamaha YDP 161 /999 €/, Orla CDP20 s kaldiv. mech Fatar /1000 €/ alebo Orla CDP10 /780 €/. Fakt nevieme, známa kúpila dcére Pianonova a jhe spokojná cca 600 €. Bola by som rada, ak by sa tu našiel nejaký odborný poradca, ale taký nezávislý 😉

waitinka7
9. jún 2011

Klavir je krasny nastroj.....podla mna tiez klasika je klasika, aj ked technika je dnes velmi vyspela a zvuk z digitalneho piana je takmer hodnoverny so zvukom z klasickeho klavira. Ale tiez si myslim, ze ak chcete kupit piano na dlhsiu dobu s tym, ze planujete hrat niekolko rokov a neplanujete sa pocas tychto rokov 3 x stahovat, tak kupte asi radsej klasiku. Ceny klavirov su teraz dost nizke, ja z rodinnych dovod predavam ten môj - srdcova zalezitost....ale co uz. Keby niekto chcel kontakt - ip.

mirela
10. jún 2011

jednoznacne klasicky, treba sa pocut, aj technika je ina, ked sa cvici na normalnom. Tiez byvame v panelaku, ak cvicite v rozumny cas, tak sa to da prezit 🙂, ja som si odcvicila svoje, teraz sekunduje aj syn 😉

gipsyvilko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gipsyvilko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka1654
15. júl 2012

ahojte potrebovala by som vediet niečo bližšie o tomto klavíriku HEMINGWAY DP-501 AT 🙂 dcéra hrá na flautu a che pridať obligátne ešte klavír ... v podstate hrá všetkom čo chytí do ruky flauta, harmonika, klavír atd ale doma nemáme a cvičíme zatial len u svokry čo je na figu lebo len cez vikendy. Cena vychádzala okolo 500eur. Nechcem dat 1000 ku za starý myslím že ho využije nakolko sníva o konzevetóriu😀DD dúfam že je to ale neprejde nakolko má ešte more času hehe .

díky za rady zohladnite že máme 2 izbák inak by som jej kupila velké biele krídlo k tomu riadnu pohovku ja by som tam spala a ona mi hrala hehe 🙂))
😀

pancake
7. sep 2012

@teodorka kupila si ho??? aký? pošli link. a ešte ťa teda neomrzel? nechceš mi ho predať??? 😀 😀

teodorka
autor
7. sep 2012

@pancake mame normalne klasicke piano Rosler ,chlapci hraju uz 5 rokov Tomi a 4 Teo takze super 🙂 🙂 Mali sme asi pol roka elektricke ale to sa neda porovnat s riadnym ... 😀 nechcem predat sme spokojni dokonca sme ho uz 2x stahovali 🙂

michaela2410
11. okt 2012

aj ja mam klasicky klavir, na ktorý som hravala este ja a teraz nan hraju moji chlapci... je to Weinbach a bol kupovany v 1982 roku za vtedy strasne peniaze, okolo 30000korun (normalne stali pianina okolo 15tisic), je plnopancierovy a stahovali mi ho dvaja chlapi na sieste poschodie (do vytahu sa nemestil 🙂 ), ale ja nedam na neho dopustit a asi by som ho nepredala, hoci teraz ma asi vysoku hodnotu... dufam, ze chalanov to bude drzat co najdlhsie a naucia sa aspon zaklady... ja som nehrala odkedy som zmaturovala, ale teraz si aj s chalanmi rada zahram stvorrucne, alebo len tak pre seba nieco, co sa mi zapaci a nieje prilis tazke 🙂
no, som sa tu vyrozpravala a trocha vtierkla, ale klavir je moja srdcovka 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roxi
26. mar 2013

Rada by som obnovila túto tému a spýtala sa tých, ktorí sa rozhodli pre elektrický klavír, ako sú spokojné.
Našla som článok, na ktorý pridávam link, ale stále sa nevieme rozhodnúť, čo by bolo lepšie i keď toho priestoru v byte veľmi nemáme a zatiaľ sa k elektrickému klavíru prikláňam aj kvôli možnosti ztíšiť zvuk a nerušiť susedov.

http://michalsmrcka.cz/clanek/151-vybirame-nast...

abab
26. mar 2013

My mame elektricky a urcite by som sa rovnako rozhodla aj dnes. Podla mna lepsi elektricky ako nejake stare pianino bez zvuku. Ja som mala v detstve kridlo a neznasala som hrat v hudobnej na pianine. Ak byvate v bytovke, nad inym ako elektrickym ani neuvazujem. Ak kupite elektricky vyssej triedy, bude mat aj kvalitnu klaviaturu aj krasny zvuk. My mame asi druhy najlacnejsi, co bol na trhu. V obchode sa nam super venovali, predviedli, upozornili na rozdiely a hlavne poradili podla nasich potrieb a ucelu. V auparku ma odbili cca za minutu, preto nemame yamahu a vobec nelutujem, ze mam vyssiu kvalitu za menej penazi.

roxi
26. mar 2013

@abab dík za info, ja sa zatiaľ prikláňam k elektrickému, ale ešte zháňam info, ďakujem aj ohľadom info o auparku, práve tam som sa totiž chystala, tak asi skúsime inde, ak ťa môžem poprosiť, napíš, kde ste ho kúpili a mali dobrú skúsenosť a boli ochotní vám poradiť, lebo vidím, že asi nie je ľahké nájsť dobrý obchod. A dokonca som uvažovala na yamahou, tak teraz si ma troška zaskočila, lebo tam som už bola tak na 99 % rozhodnutá, že ak elektrický - tak yamaha.

abab
26. mar 2013

@roxi Kupili sme ho v Reviel v Petrzalke, su aj na internete, je to znacka ORLA. Kupovali sme ho pred 4 rokmi a vtedy tuto znacku ponukali len oni a v auparku zas len Yamahu. Dnes je toho tolko v ponuke, az som rada, ze si uz nemusim vybrat. Ved skus zbehnut tam aj tam a uvidis. Ved asi na prvy krat hned nekupis.

roxi
27. mar 2013

@abab dík za radu, po sviatkoch obehnem pár predajní a popozerám, ale ponuka je naozaj veľká, tak rozhodovanie nebude ľahké, ale tak máme dosť času, chcem to pre malú a na hudobnú začne chodiť až v septembri, len pre istotu zisťujem a zháňam už skôr.