Máte hudobne nadané dieťa? Ako ho vediete k hudbe?

daniela1977
10. dec 2006

Ja neviem v com konkretne potrebujem radu ale skusim.Maly my od malicka hopkal pri radii strasne ma rad hudbu kupili sme mu detsku gitaru vyhrava na nej jedna radost a k tomu si vyspevuje.Stale mi basni ze ked bude chodit na hudobnu tak ci mu potom kupime naozajsnu gitaru.Ked som s nim isla okolo hud.skoly len tak spytat sa v akom veku mozu deti chodit na hudobnu zacal mi plakat ze on tam nebude asi sa boji ze ho tam necham ci co.Ma niektora mamina dieta co hra na nejaky hud. nastroj neviem ako nanho a nechcem to nechat tak.Mozno ma naozaj talent.

mracik
11. dec 2006

Náš Maťko má tiež hudobné nadanie, strašné rád spieva, tancuje a hrá na hudobných nástrojoch. Ale dieťa okolo troch rokov by som určite na hudobnú nedávala, lebo to skôr môžeš v ňom udusiť. Neviem, či sama hráš na nejaký hudobný nástroj, vtedy je to jednoduchšie, môžeš ho učiť, prípadne zohnať niekoho, čo by ho učil doma...

daniela1977
autor
11. dec 2006

Dobre rano.Mracik ne hud.nastroj nehram ale moj dedko hral na husliach ja strasne rada spievam a moj ujo roby uz roky didzokeja v zahranici.Aj ja si myslim ze by bolo zavcasu ho davat na hudobnu je este dost maly nato aby vedel co presne chce.Len problem je v tom ze on je strasne viazany na mna a muza stale je snami nechce bez nas ostat ani u babky ide sa zajst od placu.Aj ked chceme z muzikom sa ist trosku niekam odreagovat merkuje ho moja mama a misime pockat pokial saspi inak by sme nemali sancu odist.Tak ako riesia problem maminy co pisu ako spinkat vo svojej izbe tak toto radsej neriesim nechavam tomu volny priebeh nechcem ho stresovat tym ze jednoducho musi spat vo svojej izbe lebo uz je dost velky inak ked tak rozmyslam neviem naco sme tu detsku izbu vobec zariadovaly ani tam nieje vsetky hracky si dotrpe do obyvacky on proste nechce byt sam a potom ma ide porazit ked sa my povaluju auticka pod nohamy 😀

rane
18. dec 2006

Ahojte, my sice nemáme hudobne nadané dieťa, ale manžel si občas zahrá večer na gitare a deti su ním fascinované. Tiež sme uvažovali, či ich nedať na nejaky hudobný nástroj, stále o tom váhame. Ale ak by sme sa rozhodli pre nejaký hudobný nástroj bola by to asi gitara ale predtým by sme sa určite poradili s nejakým odborníkom.

mracik
18. jan 2007

Inak malý má kopec hudobných nástrojov - bubon, triangel, ozvučné drievka, hŕkacie vajíčka, flautu, teraz dostal varhany. Ja mu občas zahrám na varhanoch alebo na gitare, on do rytmu hŕka, bubnuje, spolu si spievame, je to super. On si na klavíriku zatiaľ len tak búcha, ešte sa nechce učiť hrať jednoduché pesničky, ale na to ešte máme čas.
Osvedčili sa nám aj CD od Podhradskej, už vie zaspievať takmer všetky pesničky.
Len mi akosi nechce už tancovať a keďže ja tancovať neviem, to sa nedarí až tak rozvíjať.

stefy
2. feb 2007

Náš malý je hudobne nadaný, je to dedičné. Chodí od piatich rokov na husle. Ale hovorí o tom, že bude hrať na husle už od troch či štyroch. Ale menšie husličky sme nemali tak musel čakať. Tiež sa mu nepáčilo, že by mal ostať sám v triede s pani učiteľkou, tak som zo začiatku ostávala, ale keďže tá jeho vyučovacia hodina netrvá dlhšie ako 25 min., tak si postupne zvykol na to, že tam ostane aj bezomňa. Aj keď sú detičky možno ešte príliš malé, treba v nich živiť chuť učiť sa na hudobný nástroj, aj keď z nich nemusia byť profesionáli. Mať takúto záľubu je obohacujúce pre celú rodinu. Ale chce to výdrž, lebo deťom sa nie vždy chce cvičiť.

lasenka
2. feb 2007

ahojte 🙂
moj maly tiez zboznuje vsetko, na com sa hra.. dokonca som sa s tym raz pochvalila v robote a tam mi povedali, ze je to v tom veku normalne, tak som tomu nepripisovala ziaden velky vyznam... ale ked vidim, ze to nie je len tak, tak som velmi rada, ze vznikla tato tema 😉
Matusko okrem staleho hrania aj krasne spieva. Uz davnejsie sme si vsimli, ze zaspieva pesnicku krasne bez akehokolvek falosneho tonu a pekne rytmicky 🙂
mozno to ma po mne - hram na akordeon 🙂