Máte skúsenosti ako cvičiť s bábätkom na fitlopte?

suziad
10. jan 2009

Mate nejake skusenosti ako cvicit s babetkom na fitlopte? Chela by som to s mojou malou skusit, ale neviem ako! Aby trosku zosilnela hlavne v paseni konikov.

zuza.m
10. jan 2009

daš na bruško na loptu a pridrživaš jej zadoček.tak som davala mojho ja.

janka1874
10. jan 2009

to by aj mňa zaujímalo ak by o tom niekto niečo vedel lebo tie cvičenia čo sú v centrách nestíham ani náhodou lebo malá mi skoro celé doobedu prespí 🙂

suziad
autor
10. jan 2009

da sa este aj inak cvicit ako pise zuza.m. Rada by som skusila aj viac cvikov. 😉

berenika39
10. jan 2009

ahoj, my jsme koupili nejdřív obyč velký nafukovací míč, v hračkářství, takový ten pruhatý - za 25 káčééé 😀 😀 - Petas byl malinkej a stačilo mu to, celý třetí měsíc. Dala jsem ho na něj na bříško, držet za zadeček,seděla jsem přd ním a houpala. Nedávej mu na to plínku, myslím pod něj, klouže to a bál se. Ted si vždycky lehnu na letiště, přitáhnu si kolena na hrudník, na holeně si malýho položím a držím ho pod ramínky. Houpu ho - kolíbám nohama, jde to i do strany, to je super na šíjové svaly. Dobrý u toho je, že mi vidí do tváře, směje se na mě, horší je, když slintá nebo případně blinkne 😝 😝 😝 ....dělám to sním párkrát z den, a když už třeba je mrzout, zabírá to 😀

geminis
10. jan 2009

ahoj holky,
tak u nás se fitmíče holky spíše bály, když byly malé...vůbec na něj nechtěly.
Teď už je to o něčem jiném. Buď je na něj položím na bříško a kutálíme se dopředu a dozadu nebo je na něj posadím a houpáme se nebo hopsáme. Ale to je pro větší dětičky, co už umí sedět.

suziad
autor
10. jan 2009

Musia byt pri tom babetka vyzlecene bez plienky? Alebo ako! 😅

berenika39
10. jan 2009

Používám ty slabé plenky Sleep and play neo Actice baby či jak se to jmenuje....nebrání v pohybu. Nahatý je lepší, ale když ty kluci čůraj kolem sebe jak hasiči....taky podle toho, jaká je v místnosti teplota. Je fakt, že nahatej se dneska už přetočí, ale oblečenej v plence a dupajdách neee.

mgurnak
10. jan 2009

ja som teraz zacala chodit na fitloptu s babatkom...posadis ho na loptu a pridrziavas mu nozicky a chrbatik....a tak ho potom zapieras do lopty..mne sa maly pri tom smeje, lebo ho to vzdycky tak pekne nadhodi..to je dobre na chrabit..a rovnovahu...a je obleceny len v bodinky a pancuskach, aby ho netlacili nejake gombiky alebo zipsy...a plienka 😉

katarinkad
10. jan 2009

ja tiez cvicim s malym. Davam ho lahnut na brusko, pridrziavam ho za zadocek a gulam ho na lopte dopredu a dozadu. Ma to rad a krasne pri tom dviha hlavku. Alebo ho len posadim na loptu a trosku nadhadzujem a gulam do stran.
Tiez by som rada skusila aj nieco ine na fit lopte, ale neviem co. 😕

kubaka
10. jan 2009

Já teda nevím, ale není zbytečné s těmi miminy cvičit?? Jim stačí "cvičení" když je necháte na dece na zemi a obložíte hračkami. Tak si vystačí a dělají jen to, co zvládnou a hlavně svým tempem. Vyložené cvičení na míči je při rehabilitacích, když se dítě špatně vyvíjí atd. Ze zdravotních důvodů. Spíš by měly mít kontakt s pevnou zemí než s pohyblivou podložkou - míčem.
My jsme s malým taky blbli na míči - když mu bylo půl roku, tak jsme ho taky drželi za nohy a váleli ho po míči - smál se, ale dělali jsme to jen proto, že jsme ho zrovna měli doma. Už ho zničil, tak máme houby 😀

monique02
10. jan 2009

ahojte maminky,
my sme chodili na cvicenia na loptach, deti boli normalne v bodynkach a teplackoch, na loptach sme ich dali najprv na brusko a gulali hore dole, potom doprava dolava, potom na chrbat a opat hore dole, doprava dolava, ti co uz sedia sami aj posediacky a pridrziavame vzdy za stehienka, potom este mozete dietatu nieco podat pred loptou tak aby sa muselo za tym naciahnut 😉 tiez sme take mensie lopty davali pod brusko tak aby boli v takej stvornohovacej polohe, gulali sme si ich po nohach, tak ze sme si sadli a polozili kolmo na stehna a gulali ich az k clenkom a spat, vsetko sme to robili chvilocku a menili so spievanim, tancovanim, masirovanim telicka atd.
aj ked tiez si myslim ze dieta sa najlepsie rozvija na zemi na deke, nasa ninka tak travila cele dni 🙂

suziad
autor
10. jan 2009

Moja mala byva tiez na deke, chvilku ju nosim chvilku je v lehatku. A myslim si ze jemnym cvicenim urcite nic nepokazim len jej pomozem pouzivat svali. Skusala som ju dat na to brusko a pacilo sa jej to aj pekne drzala hlavku. Len som jej musela trosku pridrzat aj rucky pod sebou lebo jej lietali. Budem s nou cvicit aspon 2x za den. Dufam ze sa zlepsi v paseni konikov. 😉

geminis
10. jan 2009

kubaka,
docela souhlasím s Tvým názorem. Hlavně s tím, jak píšeš, že děti by měly mít kontakt hlavně s pevnou zemí a dělat jen to, co zvládnou...
My cvičili Vojtu a pak Bobatha. A ten míč byla jen jedna možnost, nápad, u Bobatha. U Vojty vůbec. A jak jsem psala, holkám se to nelíbilo.

brnka
11. jan 2009

aj my cvicime vojtovu a popritom aj s velkou fitloptou a malym overballom. Lopty maly zboznuje. Na fitlopte je maly na brusku, gulam ho dopredu, dozadu, doprava a dolava. Davam ho aj na chrbatik, chytim ho za boky a stehienka a uci sa dvihat hlavu hore - je to ovela tazsie ako na rovnej ploche, ale dobre to posilnuje krcne a chrbtove svaly. Na overballe je na brusku a docahuje hracky pred sebou alebo lezi na chrbte na podlozke a gulam mu loptu po brusku a hrudniku - chyta ju ruckami a nozickami.

katkaaalex
15. jan 2009

Ahojte, poradte mi, aku velku loptu mam kupit pre 14 tyzdnoveho Alexa?
Dakujeme 😅

angellinka
15. jan 2009

My cvicime tusim je to 60.tka,ja som na nej skackala ked som bola tehotna.
A teraz ked dam na nu maleho,normalne sa ukludni a prevracia ocka....

lenka1smejka
28. jan 2010

Ahojte mamicky aj cvicite niektora s mimcami?Ja chcem od zajtra skusit

ados303u2
21. feb 2022

@suziad ahoj.my sme chodili k fyzioterapeutke. Ukázala mi tiež nejaké cviky aby mala zosilnela.. teraz má 16mes. Kúpila som loptu v priemere 45cm.. tak akurát . Ona ju posadila na loptu a pridrziavala za panvu že takto sa mi nevysmykne.. potom tiež na bruško a do strán .tak skúšame a hráme sa