Od akého veku pustíte dieťa samé do šatne na plavárni?

ezulka
22. jan 2016

Chodím s deťmi plávať, väčšinou bez manžela. Už párkrát sa na mňa v šatni ohradili, že toto je dámska šatňa. Syn má 7 rokov. Ak ide MM, jasnačka ide s ním. Od akého veku by ste vy pustili dieťa samé do šatne na plavárni?

pribinak
22. jan 2016

Ma 5, chodi plavat pravidelne raz za tyzden, vie sa Sam obliect aj vyzliect, zamknut skrinku
Chodia tak viaceri

elise
22. jan 2016

7 rocny v pohode sam, dohodli by sme sa po prezleceni pred satnou sa cakame, keby nebol pred satnou zakricala by som dnu, ze ho cakam.

katka1981
22. jan 2016

to by mal zvladnut, ved aj v skole ma asi skrinku na topanky, vyskusaj, urcite to zvladne.

e_z
22. jan 2016

Upresním, že ide o verejnú plaváreň. Tréner má vyhradenú jednu dráhu. Nebojím sa, že by to nezvládol, skôr úrazu.

nikita1269
22. jan 2016

Tiež si myslím , že by to už mohol zvládnuť sám. Možno si to prejdite ešte raz na nečisto , keď s ním bude tvoj manžel, aby ho len odsledoval a nech si všetko sám skúsi, zamknúť skrinku a tak a uvidíte 🙂 🙂 🙂

cerez
22. jan 2016

V 7. roku to už zvládne v pohode. 🙂

cubanka
22. jan 2016

to uz je skolak, urcite sam a stretnete sa pred satnami prezleceni

sissy27
22. jan 2016

ehm, a doma ako? sprchuješ ho, utieraš, obliekaš? lebo ak to zvládne doma, tak nevidím dôvod, prečo by to nezvládol inde... tiež by sa mi nepáčilo, keby taký veľký chlapec bol v dámskej šatni a teda neviem, či jemu je úplne ok prezliekať sa pred cudzími ženami... neviem, ale otecko by asi takú slečnu do pánskej šatne nebral...

simsalabim
22. jan 2016

S dcerami chodime pravidelne plavat (maju 10 a 17) v case, ktory nam vyhradil zamestnavatel. V satni pred nami prave koncieva plavecky kurz pre deti. Bezne tam su mamy s velkymi chlaocami, tak 7-8 rocnymi. Priznam sa, velmi nam to vadi. Tiez som sa par krat ohradila, ale tie zeny reaguju ako ty. Prehanam...a kto je na mna a moje baby zvedavy?! Ze v tej satni nie je ani kutik na kusok sukromia a tie chlapciska na nas vyvaluju oci, to im nevadi. Naposledy som uz vypenila, lebo kam sa dcera sla schovat, tam siel jeden za nou (reakcia matky - ved je este maly). Uz koli nim chodime o 20 min neskor, ale stale tam niekto je. No a minule mi manzel povedal nieco, co ma uplne odrovnalo. V satni bol tatino s takym asi 7 rocnym - a vtom tam vosla mamina a zacala tomu chalanovi susit vlasy. Vraj tatino to NEVIE! Takze sa cele muzske osadenstvo ohradilo proti jej pritomnosti a baba nic. Tvarili sa vsetci, ze nepocuju. Chlapi volali plavcika, no ani ten s nou nevedel urobit poriadok. Az ked mal syncek suche vlasy. No chapete?!

K tvojej otazke - sam by to mal zvladnut, minimalne sa osusit, veci nahadzat do igelitky a obliect sa. Vlasy sa daju ususit aj mimo satne.

janinah
22. jan 2016

asi sa bojíš úrazu alebo úchyláka....7r. to zvládne v pohode,treba ho poučiť....tak veľký chlapec ozaj nemá čo hľadať v dámskej šatni...

shira_
22. jan 2016

Moj 5 rocny uz nechce ist do zenskej satne ani na zenske wc. Takze musi to zvládnuť sam.

katrin21
22. jan 2016

niektore mamy nevedia, kedy treba odstrihnut pupocnu snuru... 7 rocne dieta, ci chlapec, alebo dievca, zvladne vsekto, co ma uz aj sam... a ked, tak hadam ma usta, spyta sa , necha si pomoct od ludi, co su tam... hadam zvladne dat si veci do skrinky a zamknut ju....

A inak , mala som takuto kamosku, raz som u nej vecer bola a ona vtedy uz asi 5r chlapca dala normalne na postel po tom, co ho vytiahla z vane a odniesla na rukach v uteraku.... a celeho ho olejcekovala ako miminko, potom mu obliekla pancusky (!!) na to pyzamko, aby mu nebodaj nebolo " zimka ked sa odkopka" a pod... No skoro som odpadla.....

a veru 7 -8rocny chlapec nema co robit v damskej satni... a zizat na ine male dievcatka, alebo velke baby....tak ako pisu nadomnou... to by som sa ozvala asi aj ja veru...

daniela242
22. jan 2016

7 ročný sa už v pohode oblečie sám. Ja mám 6 ročnú dcéru ktorá tancuje a do šatní máme my rodičia vstup zakázaný takže či chce či nechce musí sa obliecť sama, ale nemám pocit žeby to nejaké 6-7 ročné dieťa nezvládalo..

anuska74
22. jan 2016

Tak 7 ročný už fakt sám, nemáš tam čo robiť.

moni244
22. jan 2016

Ako prepac, ale 7 rocny chalan nema co robit v damskych satniach, trebatie deti ucit samostatnosti

filipal
22. jan 2016

Ja osobne by som pozerala na bezpecnost svojho dietata, nie na to, co si myslia ostatni. Naozaj prave na takychto verenych miestach sa zdrzuje vela uchylakov a pedofilov. Ak osadenstvu plavarne prekaza pritomnost dietata muzskeho pohlavia v satni, nech tlacia na zriadenie prezliekacich kabinok, kde ma kazdy pri prezliekani sukromie. Keby sa nieco tvojmu synovi stalo, myslis, ze by ti pomohli tieto zenske na koniku?

alias313
22. jan 2016

Tak moj syn ma 6 a chodim s nim na plavaren sama.Takze ano ide so mnou do sprchy.Vie sa sam vyzliect,obliect...Ale vacsiu traumu by mu asi sposobilo ist medzi druhych chlapov.je velmi hanblivy.u nas na plavarni v sprchach su take priehradky,takze hole zeny velmi nevidi.A keby mi tam nejaka zenska povedala co tam robi tak....och az som sa zasmiala.to môže povedat len nejaka zakomplexovana..ked som bola mala chodila som do panskych satni a spŕch tiez s otcom.absolutne to nesuvisi so samostatnotnostou.nakolko aj moj syn je samostatny,ale jednoducho tam sam medzi ľudí ktorych nepozna nepojde

barla5
22. jan 2016

Ked vam tak vadi 7rocny chlapec, co by ste uz povedali mne. Ja mam 14 rocneho postihnuteho syna, nevie sa obliect a uz vobec nie osprchovat a chodi so mnou do damskej satne. Len raz som sa stretla s negativnou reakciou, dievcata asi v jeho veku. Pritom hole baby su to posledné co ho zaujíma. Ja ako zena tiez nie som vitana v panskej satni. Idealne su spolocne satne s prezliekacimi kabinkami, ale tam kde nie su, neda sa nic robit.

sisaka
22. jan 2016

U nas je to napisane na dverach prezliekarne, deti starsie ako 6 rokov musia používať prezliekaren podľa pohlavia. Ak sa niekomu nepáči, môže použiť rodinnú prezliekaren. Môj syn ma tiež 7 rokov, uz ako 6 ročný chodil sám do pánskej, veci si nezamkol, nenosí žiadne cennosti, prezliecť sa a odložiť si veci nema problem

macik166
22. jan 2016

zamknúť skrinku robí niekedy problém aj mne... a to mám 36 🙂

leanax
22. jan 2016

Ja si myslím, že tejto mamke nešlo o to či sa jej 7 ročný chlapec dokáže sám prezliecť a osušiť, ale o jeho bezpečnosť, že je tam sám bez jej dozoru. Nejdem súdiť, ale tiež by mi nebolo jedno, keby syna nechám bez dozoru. Predsa sú tam cudzí ľudia.

brisilda
22. jan 2016

moj 5 rocny uz bol v satni sam 🙂 hadal sa so mnou , ze on je chlap a musi ist do panskej satne 🙂 no cakala som ho na druhej strane ci vysiel OK 😀

mondolina
22. jan 2016

6 rocny je so mnou v damskej satni, na prezliekanie su kabinky,nikomu to nevadi,na mnohych plavarnach su spolocne satne,sameho ho do muzskej satne nepustim,bodka.nech hovoria tie co maju synov nie dcery

gita17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonula44
22. jan 2016

Poviem tiež svoj názor ...Tiež chodíme často plávať a syn 9r. už dávno chodil sám do šatne
nemal problém odložiť si veci ,uzamknúť skrinku a počkali sme sa vždy na vstupe do bazéna .
no naposledy cca pred 2 -týždňami sme boli plávať a tetulka pri pokladni nám povedala že deti do
10 r . NEMOŽU !!! ísť do šatne samé tým pádom som ho musela zobrať do dámskej ...
no bolo mi to po chuti ... no čo som mala robiť tetulky nahe na šatni sice pozerali mala som chuť im to vysvetliť prečo ... no snažila som sa čo najrýchlejšie prezliecť a isť na bazen ...
( ako dôvod zakazu uviedli že tam mali nedávno vážny úraz 8 roč. chlapca ktorý si pobehol zo sprchy
a padol a mal hlbokú ranu na 8 stehov na tvarovej časti ) len tolko ...

ninka25
22. jan 2016

Toto je velmi individualne zalezi od povahy dietata aj od typu plavarne a satne ale moj nazor- tvoje dieta rob ako uznas za vhodne a na margo zien ktorym vadi 7 rocny chlapec v satni chodte sa vypchat aj tak na vas nieje nikto zvedavy!!!

angelina1003
22. jan 2016

Za dieta zodpobeda rodic.ak sa stane uraz a bude sam tak isto nesie zan ze jo tam pustil rodic zodpovednost...tiez ked som sla nieka. So synovcom nikdy som ho sameho do satne nepustila....co ak sa nieco stane....sat a nesatma smykne sa alebo nieco a odpiska si to zodpovedna osoba co s tym dietatom v danom okamihu mala byt....a detto u 5 tovnych deti

l3yla
25. jan 2016

Myslim,ze to uplne v pohode zvladne sam. Ma 7 rokov,takze predpokladam prvacik. V skole ho tiez nikto neoblieka ,neprezlieka, neobuva.
A bezpecnost? Ved sa pockate pred satnou ,nikde sam snad nepojde. 😕