Od kedy je vhodné dať dieťa na nejaký šport?

tilly
15. máj 2008

od kedy je vhodné dať dieťa na nejaký šport? futbal, tenis, hokej, bicyklovanie,...

dadulka19
16. máj 2008

ja si myslím,že keď má 5-6 rokov,môže začať.Dcérku som dala na tanečnú ako 5 ročnú škôlkárku 😉

jaduska
16. máj 2008

Raz som niekde čítala, že najskôr od 4 rokov, aj to len tak "tréningovo", aby neboli zaťažené stále tie isté partie tela, lebo dieťatko sa stále vyvíja. Naša tiež chodí tento rok do tanečnej prípravky, ale väčšinou sa tam ešte hrajú...

tilly
autor
16. máj 2008

nechcela by som, aby sa niečomu venoval úplne vrcholovo, len, aby sa niečim zaoberal, niekde si vybíjal energiu...

panterka
17. máj 2008

s malým jsme začli chodit plavat od miminka a zůstalo mu to doteď, takže plave dá se říct od 8 měsíců 😉 no a v září začal chodit na hokejovou přípravku 😉

sestri
18. máj 2008

...aj naša dcéra začala s tanečnou ako prváčka a stále ju to ešte drží.

oazapokoja
19. máj 2008

no je to tu samá tanečnica 😉 ,tá naša tiež chodila 3 roky a teraz od febr. skončila ☹ ,ale nie žeby ju to nebavilo ale kvôli učitelke,keby ste počuli tie výrazy ako oslovovala decká a hučala po nich tak zostanete obarené ako ja 😠 ,myslela si že má pred sebou starých lúčničiarov,ona kedysi v lúčnici tancovala 😖

orgovanka
19. máj 2008

Ja mám doma futbalistu,ešte sa vyskáče na ľudovkách,energie má syn za troch.Najstaršia dcéra chodí na výtvarný krúžok a najmenšia je fanatik do puzziel. 😎

anitka
19. máj 2008

Ahoj Tilly,
treningovo hoc ktory sport akurat tak kolieskove korcule odporucaju az od 5 rokov.Ale ked si da 4 kolecka ani to neskodi
Nas maly chodi na GYMNASTIKU (ma4) to je velmi dobre odporucam, lebo sa nauci koordinaciu pohybov.
Len je dolezite aby bol v skupine kde su ako tak rovesnici
Chodime s nim aj plavat to je pre deti vynikajuce.
A vela bicykluje aj zavodne🙂. Cakame na pretekoch aj tvojho krpceka o rok🙂
PAAAAAAAAAAAA

tilly
autor
20. máj 2008

anitka 😀 no domčo jazdí strašne rýchlo, mám dobrý tréning pri ňom 😀

a plávať chodíte kam?

renca3
20. máj 2008

anitka...mna zaujima, kde chodi vas na gymnastiku. Nas chodi zatial len vramci skolky. Chceli by sme zacat tymto smerom, lebo mu to ide a bavi ho to. Ty si z BA?

mimikyky
20. máj 2008

moja dcérk robila ako 3r balet, potom tri roky modernú gymnastiku, potom spoločenské a hip hop a teraz študuje v ba na tanečnom konzervatoriu balet a býva na intráku
druhá skúšala gymnastiku aj hip hop, ale nešlo to
syn puboš až posledné dva roky hrá rekrečne fucik, a šušník cvičí maminku k obrazu svojmu 😀

anitka
21. máj 2008

Ahoj Renca3,
neviem ulicu je to ako ked ides na parkovisko kauflandu (pri pasienkoch co je)
uplne dozadu a tam je jednopodlazna budova je to gymnasticka hala.
Myslym ze to je jednina gymnasticka hlava v BA. Tam su treneri a tam sa da informovat.

mimikyky
21. máj 2008

renca3

moderná gymnastika je v hale mladosť
športová hore na SAV kou, volá sa to tam vinohrady, aj ja som tam chodila

mimikyky
21. máj 2008

tá športová je sokol bratislava, vinohrady sa to volá tak tomu hovorí môj ocino, je tm tréner

http://gymnastika.sk/
http://www.sokol-ba.sk/moderna-gymnastika.htm

tu je moderná stu ba

http://www.gymnastika-stu.sk/index.php?page=clanky

a tu chodila tiež moja lulu
http://www.halohalo.sk/o_nas.html

renca3
22. máj 2008

dakujem pekne za informacie. mna skor zaujima ta sportova gytmnastika.

verulka
22. máj 2008

Tilly, ak najdes kruzok, kde si deti len vybiju energiu, tak mi daj vediet..ja mam pocit, ze taky ani nie je...vsetko je starsne casto, dlho, a berie sa to velmi vazne 🙄 ja som chcela dat radka na futbal- ale len tak "oddychovo", no nic takle som nenasla...ja nechcem aby chodili 3-4x do tyzdnana pomaly 2h na trebning 🤐
takze zatim ma kopu kruzkov v skolke a chodia na gymnastiku ku ajke do skoly. Inak gymnastika je aj v Sokolovni na hlbokej 😉
Mne Ajka chodi na gymnastiku uz 4ty rok a nie su to ziadne cepy,ma pekny zaklad a to staci...

tilly
autor
26. máj 2008

ja neviem, ale zdá sa mi, že potrebuje so sebou niečo robiť, teraz už jazdí na 16" biku bez pomocných kolečiek... má 2 roky a 8 mesiacov...
krásne kope do lopty a keď dostal do ruky tenisovú raketu, tak hneď začal odrážať loptičky, nie nejako do výšky a tak, ale trafil sa do tej loptičky, keď letela, normálnu loptu, ak neletí príliš rýchlo a vysoko krásne chytí do rúk... možno si namýšlam a vedia to tak všetky deti... 😀 len by ma mrzelo, ak náhodou nejaký ten talent má, aby sa to nechalo len tak...

adulicek82
29. jún 2010

Gymnastická prípravka v Košiciach

Prijímame deti vo veku od 3 - 6 rokov.

Kedy začíname???
AUGUST 2010 / SEPTEMBER 2010

Kde nás nájdete???
Špecializovaná gymnastická telocvičňa, Popradská 84 (za blokom) Košice (oproti ZŠ Kežmarská). Tréningy budú 2x týždenne pod vedením kvalifikovaných trénerov.

Čo to je???
Gymnastická prípravka je zameraná na rozvoj všetkých pohybových schopnosti ako je obratnosť, rýchlosť, ohybnosť, sila a rovnováha, ktoré sú základom pre všetky športy, ďalej sa zameriavame na zdravotnú gymnastiku, správne držanie tela. Tréningy sú vedené hravou formou. Pravidelným cvičením chceme prispieť k zdravému vývinu dieťaťa a vytvoriť tak návyk na pohyb a odbúrať sedavý spôsob života.

Čo si treba zobrať so sebou???
Tričko, kraťasy, ponožky a pitie.

Bližšie informácie na t.č.: 0907 953 064

lopticka159
29. jún 2010

Ja som našu Simonku zapísala od 4 rokov na balet a ešte dodnes sa mu pekne venuje 🙂 Stále mi hovorí že by chcela byť baletka 🙂 a popri balete stíha aj hodiny angličtiny, dvakrát týždenne chodíme plávať a chodí aj na disko tance... proste je strašne zaneprázdnená ale jej sa to páči 😀 😀 tak ja asi odporúčam od 4 rokov 🙂 lenže keď chce niekto zapísať svoje dieťa na futbal, podľa mňa by na to mohol ešte rôčik počkať, až kým dieťa nebude mať 5 rokov 🙂

peppapig
8. júl 2010

Nase M zacala ve 3 letech ballet, zatim nenarocne, ale bavi nas to moc. sama jsem zvedava, zda se tomu bude dlouho venovat. Hledam i gymnastiku pro nejmensi a tenis, tak uvidime co se z nasi princezny vyklube. A zaciname plavat 🙂

anatanka
29. júl 2010

Miriam dam na tanecky teprve ted ve trech letech, pro mladsi deti jsem ani skoro nic nenasla krome plavani. Balet miluju, ale dceru na nej davat nechci, sama jsme se baletu venovala a s fyzickou schrankou (predevsim kolena) mi to udelalo peknej bordel, tak se bojim, ze by se toho chytla a delala to profesionalne a dopadla hur nez ja. Taky se mi strasne libi krasobrusleni, k tomu nalezi i hodiny baletu, takze by to bylo vsechno hezky pohromade, ale nakonec jsem se rozhodla pro tanecni nebo sportovni gymnastiku, jen nejak nemuzu najit misto, kde to podniknout, vsude je nabor az od nejakych sesti let.

Peppapig: Pokud se nepletu, tak vy zijete nekde v zahranici, ne? Mozna je tam nabidka lepsi....

kristi
29. júl 2010

naše chodí na tanečky, což je taková jako sranda a na golf jí hodláme dát až tak v 5-6 letech,d řív tonemá smysl

gymnastiku apod. doma nebereme, max.kdyby ji bavila lehka atletika, tak fajn. Hlavní je,aby to bavilo ji, o aše nesplěné sny fakt nejde

katerina69
29. júl 2010

Já nedám dopustit na sportovní gymnastiku,samozřejmě, pokud je dobře vedená. Obě dcery do ní chodí a je to znát na jejich držení těla. Na rozdíl od některých jiných děvčat mají rovná záda a dobře zpevněné břišní svaly. Důležité je, že při každém tréninku si rozhýbávají klouby , ale zároveň i hodně posilují. Starší dcera chodí i do tanečního kroužku, kde jí právě zpevněné svaly z gymnastiky taky hodně pomáhají. Jinak u nás funguje přípravka na gymnastiku už od 3 let, ale je to spíš hravou formou. Opravdu cvičit na nářadí se začíná až tak od 5.
Myslím si ale , že každý sport je pro děti dobrý. Hodně je ale důležité, jak se dělá a jestli to odpovídá věku. Četla jsem, že například fotbal a hokej pro malé děti je často vedený nesprávně a může vést i k poškození kloubů dětí s přetížení.

ali13ali
29. aug 2010

@kristi Ahoj chtěla jsem se jen optat, proč budeš malou dávat na golf až v 5 - 6 letech? Můj manžel dělá golfového trenéra a oba dva synovci hráli asi od 3 let. bylo to sice jen takové plácání ale ke sportu získali vztah a dnes to jsou naši dva Tigrové (už je jim 7 a 9 let) 🙂
No a na našeho malého už hole čekají taky. Muž je koupil dřív než postýlku. 😀

kristi
30. aug 2010

@ali13ali ahoj, no mozna to bude driv 🙂 mozna to zkusi uz na jare, nas trener to s detma umi, tak uvidime, jak to bude bavit malou. Hole dostane k vanocum 🙂

ali13ali
30. aug 2010

@kristi ze začátko není třeba ani trenér, jde o to, aby získali nadšení pro hru. 🙂 Vy hrajete taky celá rodina? U nás je to už asi druh úchylky. 😀 Jak jsem už psala, malej ještě není na světě a už tu na něj čekaj hole. 😀

kristi
30. aug 2010

@ali13ali snažíme se, zrovna zítra odjíždíme na 3 dny do Rakouska 🙂 ovšem bez malé. Ona nadšení má, včera si vzala moji hul a na drivingu do toho pekne busila 🙂

ali13ali
30. aug 2010

Jé tak to si to hezky užijte. Já mám teď nařízeno ležet a hodně odpočívat ☹ , tak se občas jedu jen na hodinku podívat na driving na manžela 🙂 Tak pak dej vědět jaké to bylo v Rakousku. Tam jsme zatím hrát nebyli. 😀

rabiva
8. sep 2010

Nájdu sa maminy, ktorých deti chodia na "voltíž"? ak áno ozvite sa mi, kludne aj IP, dík 😎