Od kedy je vhodné dať dieťa na nejaký šport?

tilly
15. máj 2008

od kedy je vhodné dať dieťa na nejaký šport? futbal, tenis, hokej, bicyklovanie,...

waitinka7
12. nov 2013

Môj syn začal chodiť na plavecký 3 x týždenne, keď ešte nemal ani 5 rokov. Vodu si zamiloval, takže chodíme stále. Myslím, že najlepšie sa v športe uchytia malé deti, z tých sa dá veľmi pekne vyprofilovať aj súťažného športovca trebárs, ale samozrejme prvorade treba brať na zreteľ nadanie a záujem samotného dieťaťa.

kapljhgf
12. nov 2013

ja bych to nechala na tom az o to projevi zajem

riverparkdanceschool
29. jan 2015

V Riverpark Dance School tancujeme s detičkami už od 2 rokov, kedy začínajú vnímať rytmus! Hodiny prebiehajú formou hier, piesni a zábavy. Čím skôr zachytíte nadanie dieťaťa, tým lepšie pre jeho tanečnú budúcnosť urobíte. Okrem otvorených hodín pre najmenších - Tanec deti - ponúkame tiež viaceré detské tanečné kurzy. Aktuálne otvárame NOVÉ DETSKÉ KURZY od FEBRUÁRA! Tanečná príprava pre deti BEG, INT - moderný tanec (4-6 r. / 7-9 r.), • Jazzová príprava pre deti (10-14 r.) • Latino príprava pre deti (10-14 r.). Doprajte Vašim deťom zdravý pohyb a veľa zábavy 🙂 Viac informácií o kurzoch a otvorených detských tanečných hodinách sa dozviete na našej internetovej stránke, alebo v profile. Tešíme sa na vás 🙂

vulka
29. jan 2015

U nás nieje veľmi zvykom dávať deti na nejaký šport(krúžok, oddiel). U nás s deťmi chodíme my rodičia. Obidve deti korčuľujú, lyžujú(zatiaľ len zjazdovky, časom aj bežky) a "turistikujú". Na lyžiach sme cca 3x týždenne. Dcéra je do toho taká žhavá, že by lyžovala denne. a po poldni na svahu ju spravidla berieme domov násilím 🙂.

lubkamik
30. jan 2015

My sme zacinali s baby plavanim - asi 3 kurzy sme absolvovali. Maly vodu miluje tak od 3 rokov chodi na plavecky. Teraz ma 4,5 a vie vsetky styly - strasne ho to bavi. Popri tom sme zacali od 3r lyzovat, v skolke ma 2x do tyzdna kurz korculovania a tiez chodime spolu behavat. Bicykluje bez koliecok od 3r. Do nicoho ho nenutime - vsetko chce sam. Este by chcel na hokej chodit - tak od 5 r asi pridame aj to. K sportu ho vedieme od malicka. Ma to jednu obrovsku vyhodu - nikdy sme nemali problem so zaspavanim 😀 😀 😀

sense
30. jan 2015

my mame za sebou 3.baby plavanie a dalsie robime teraz, to ju bavi, velmi rada skace do vody...kym budu peniaze a mala bude chciet bude plavat...inak, buduci rok zacneme s lyzovanim...uvidime ci ju to chyti alebo nie ukaze cas , teraz bude mat dva roky

womankc
30. jan 2015

Záleží na tom ,koľko energie do toho chcete venovať. Ak chcete ,a by bol aj trochu v tomto smere sebestačný , tak až tak okolo 7-8 rokov, ale ak Vám nerobí problém voziť , odvážať a tak, tak je podľa mňa super začať tak v 5 rokoch. Niekto začína aj skôr ,a le tam už treba byť zanietený. Naši začali športovať aktívne tak cca v 4 a 5 ročníku na ZŠ. Ale teda musíme venovať dosť veľa voľného času aj my. / súťaže , tréningy / Teraz sú už veľkí , ale aj tak sem tam potrebujú pomôcť s odvozom a netreba zabudnúť aj na financie ...... Ale ja by som to nemenila , je to veľké obohatenie v živote .

maminecka2
10. aug 2016

@anitka Ahoj, prave hladam nejaku gymnastiku pre syna (takmer 5 rokov), ma zle drzanie tela, je take tintitko, nema poriadne svaly, tak mam pocit ze ta gymnastika by bola dobra. Kam chodil Tvoj syn? Este pokracuje? Ste spokojni?
A na to bicyklovanie chodil kam? Nevies nahodou ci to neskodi na chrbatik? Nas maly je totiz k bicyklu pomaly prirasteny, miluje ho, jazdi ako vietor, flekuje, klopi zatacky, no des 😀 Tento sport by ho na sto-pro bavil. Ak by si mi napisala blizsie info budem velmi rada. Dakujem pekne.

maminecka2
10. aug 2016

@mimikyky Ahoj, vidim ze sa vyznas v gymnastike, tak by som Ta chcela pekne poprosit o pomoc. Sme z Ba- Karlovky, potrebujem najst pre syna (takmer 5 rokov) oddiel, len si neviem rady. Na nete je dost malo info, a hlavne kam kliknem mam pocit ze trenuju len dievcinky. Myslim, ze vekovo uz je OK, nie je ziaden pohybovy talent- taky priemer,( len teda bicykel a podobne dopravne prostriedky, to mu fakt ide). Ma zle drzanie tela, chodime na RHB, chodil aj do stacionara kde kazdy den cvicili ale mne to pride bez efektu, podla mna potrebuje nieco "serioznejsie", ta gymnastika mi pride uplne optimalna.
Niekde som videla ze na FTVS robia tiez nieco kvazi gymnasticke pre deti, nepoznas nahodou?
Ak by si mi vedela nieco odporucit budem velmi rada, dakujem pekne.