Od kedy sa učiť korčulovať na ľade?

michala465
6. dec 2014

Ahojte maminky, od kedy je vhodné deti učiť koručulovať? Náš drobec bude mať v marci tri rôčky, ale je športovo nadaný... Chcela by som skúsiť korčulovanie túto zimu.... Všade píšu čím skôr, tým lepšie...:D Kde ste kupovali korčule? Malý ide mať síce tri rôčky ale je maličký, ešte nosí veľkosť 22. A také korčule som ani nenašla... A neviete mi poradiť ako je to aj s lyžovaním?? Nevravím, že sa ideme všetko učiť jeden rok... Ale mohli by ste mi poradiť... Ja nelyžujem tak vôbec netuším aké lyže hľadať..Ďakujeeeeem za odpovede..

katy1979
6. dec 2014

S vekom problem nie je ale taku velkost korcul ani lyziarok nenajdes.

uankab
6. dec 2014

@michala465 Magduska mala 3 roky ked prvy krat stala na korculiach... Tie sme mali pozicane z klubu, kde jej sesternica chodi na kraso...

katinka71
6. dec 2014

@michala465 moj ma 3,5 r vyska 103 cm vaha 15 kg, kupovali sme lyziarsku vystroj vysku lyzi 80 cm a lyziarky 29,riesili sme to s instruktorom z lyziarskej skolky ze vhodne je dieta stavat na lyze od 4 rokov,tento rok sa bude oboznamovat so svahom ,lyzami a tak,

dana_l
6. dec 2014

korculovat sme zacali ked mali deti tri roky. tuna je uplne bezproblemove kupit ci uz nove alebo pouzite korcule. starsie sice nevedia velmi dobre korculovat, nechodime velmi casto, ale tesia sa I tak na lad. ja som ucila v jednej rodine 2,5 rocneho chlapca korculovat a ten po dvoch mesiacoch vedel lepsie korculovat ako jeho 7rocna sestra. tento rok budeme ucit dvojicky, maju tiez teraz 3 roky. tak bude zase veselo 😉

sisaka
7. dec 2014

@michala465 syn je majovy a tiez som ho zacala ucit lyzovat aj korculovat ked mal 2 1/2, on je ale vysoky na svoj vek, tak aj nohu mal dost velku, nebol problem ani s lyziarkami, ani korculami. Odporucam hned od zaciatku normalne hokejove korcule, my sme mali na zaciatok pozicane (nastastie len pozicane) nastavitelne korcule a to bola hruza. Syn je tiez sportovo nadany, tak nemal problem sa naucit ani lyzovat, ani korculovat, ale ucila som ho ja. take male deti sa v Kanade este neucia na kurzoch. Teraz ma 6 a korculuje uz ovela lepsie ako ja, kedze hrava hokej a minuly rok som mala co robit, aby som mu na svahu "usla" tento rok ho uz asi nedobehnem ....
vela stastia pri hladani vhodnej velkosti a zabavu pri sportovani 😉

janinah
7. dec 2014

chodím na štadion často ako rodič a podľa môjho názoru pre veľmi malé deti do tých 3 až 3,5r.je to len také motkanie sa po ľade.....treba tam už trošku silu a stabilitu- môj laický názor.....syn začal lyžovať ako 4r. a korčuľovať ako 5r. a nemám pocit,že by niečo zmeškal,naučil sa rýchlo a oba športy mu idú veľmi dobre,už má 9r.,aj práve teraz šiel na hokej tréning spojený s Mikulášom n aľade a dostane nový dres tak sa vytešoval 😉
videla som tabuľku kedy v akom veku je treba začať s akým druhom športu,skús nájsť,ale určite tam nebolo nič že v 2, či 2,5r. napr. karate bolo až v 8r...ešte ku korčuliam- nie nastaviteľné,ale klasika hokejové a lyže carvingové a kľudne z druhej ruky stačia,veci z druhej ruky bývajú v dobrom stave,lebo deti rastú rýchlo...

xenicka13
7. dec 2014

My sme boli minuly rok trojročný na žabkach, tento rok pôjde na normálne, zohnala som 28-30 posuvné, tak som zvedavá ako bude, lebo v lete na kolieskových behala a to všetci len krútili hlavami 😀

miriamkac
7. dec 2014

Ja pridám názor ako matka aj ako predajca. My sme deti postavili na korčule ako trojročné. Skôr sa mi to zdá zbytočné, lebo na to aby dieťa pochopilo, čo má robiť potrebuje mať tak ako fyzickú aj mentálnu úroveň a tie tri roky je ideál. Dieťa sa nebojí a veľmi rýchlo sa naučí čo a ako. Na lyže sme boli ako trojroční na "šúchanie" dolu kopcom, a ako 4-roční už stáli na kopci a frčali na vleku.
A ku korčuliam...najlepšie korčule sú klasické chlapčenské "kanady" a dievčenské "kraso" na šnurovanie s pevným číslovaním. Ale dnes s možnosťou posuvného skeletu by som myšlienku takýchto korčúľ nezavrhovala, pokiaľ majú byť na rekreačné korčuľovanie 1x do týždňa úúúplne postačujú a vydržia viac ako jednu sezónu. Samozrejme ak niekto hrá hokej, alebo krasokorčuľovanie tam kvalita nepustí a treba zainvestovať.

@michala465
najmenšie korčule sa pohybujú od č. 25/26, kde vnútorná dĺžka je cca 16cm.

@janinah 😀 /tuto sa mi nedá,neodpovedať/ nakoľko mi deti na karate chodia od 6-teho roku, podľa mňa to kedy a s akým športom začať závisí hlavne na tréneroch na ako staré deti si trúfnu, lebo každý šport sa dá robiť už od útleho detstva.

bubelko
7. dec 2014

korculovat zacali obaja okolo 3 roku, velkost korcul bola 26...
lyzovat bol starsi 1.x ako 3.5 rocny, to mal lyziarky c.28 a mladsi minuly rok ako 4.r, tiez velkost lyziarky 28.

andrejka1974
7. dec 2014

tak moj syn bol velmi sikovny v 2 rokoch zacal korculovat na dvojkach a ked mal 2 roky a 3 mesiace naucil sa korculovat normalne a korcule sme kupili najmensie v obchode s hokejovym tovarom mal vtedy asi 20 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katinka71
7. dec 2014

@miriamkac nebyt tejto diskusie nenapadli by ma korcule,zamerana som na lyze lebo u nas medzi sviatkami bude lyziarska skolka v dedine tak sa chceme sa prihlasit,ked bude vidiet ine deti aby sa motivoval , zajtra ideme skusit korcule do sportoveho obchodu,300 m z domu mame zimny stadion
Ostatne sporty plavanie chodim snim 1x tyzdenne,a este cvicenie deti a rodicov,v telocvicni od gymnastiky ,cvicenia na naradiach tiez 1x tyzdenne od 2,5 roka

adri2211
7. dec 2014

najmensie korcule su Rocesky, su nastavitelne tusim od 24ky, jednoznacne ich odporucam, su velmi kvalitne. moja mala ma tiez malu nozku a prave preto sme zvolili znacku Roces.

tilly
7. dec 2014

Od troch rokov. Najmensie korcule su od 25ky. Na lyze ho postav o rok. Korcule mozes skusit podla mna az teraz. Ale aj ked je nadany, korculovanie (aj lyzovanie) je tazke a nemusi mu to ist hned. Moji su obaja sikovni, ale korculovanie je narocne. Lyzuju od troch rokov, od styroch na normalnych velkych zjazdovkach (aj ciernych)

miriamkac
7. dec 2014

@dana_l Hehe....teraz som si všimla, že máš dvojky:D...xixi...ja mám tiež 8 ročných nezmarov.
@katinka71
Teraz vidím na klzisku, že je lepšie učiť 3-4 ročných špuntov, lebo sú ľahší, ľahko sa s nimi manipuluje, keď ho máte zbierať z ľadu, alebo pri tých začiatkoch povoziť po ľade. S takými 7-8 ročnými sa už ťažšie "ťahá" po ľade tam je koľkokrát treba dvoch dospelých na jedno dieťa.

vulka
7. dec 2014

@michala465 Syn začínal lyžovať ako 5,5 roný a spolu s ním aj 1,5 ročná dcéra(tá len ťapkala na lyžiach). Takže ako 3-ročná práve začína tretiu zimu na lyžiach. Korčule sme so synom skúsili v 5-tich rokoch, ale moc mu to nešlo. Dcéra chcela, ale nemáme korčule 🙂 (chvalabohu, lebo je to živel - teda dcéra).

vulka
7. dec 2014

@michala465 Ahá a ešte ma napadlo, že po dcére máme k dispozícii na predaj maličké lyžiarky.

michala465
autor
8. dec 2014

@tilly a vieš mi poradiť nejakú značku? Lebo ako hľadám tak hľadám veľkosť korčul 25 som nenašla...

michala465
autor
8. dec 2014

@katy1979 Áno presne tohto som sa bála... Lebo na svoj vek je maličký... no hádam najdem niečo, lebo len behá za nami kedy sa pôjdeme korčuľovať... 🙂 🙂

michala465
autor
8. dec 2014

@dana_l Chcela by som syna učiť tento rok, lebo väčšinou čo čítam tak je lepšie deti učiť skôr... Tuna myslíte Slovensko? Lebo tu som také maličké korčule nenašla...

michala465
autor
8. dec 2014

@sisaka Ďakujem :D U nás bude veľký problém s veľkosťou... Hádam niečo nájdem...:D

michala465
autor
8. dec 2014

@miriamkac A prosím Vás tá veľkosť 25/26 korčúl kde nájdem? Máte takú veľkosť? Lebo čo som pozerala tak len väčšie... Malý bude mať tri roky v marci... Myslím, že na ľad sa skôr ako vo februári nedostaneme... Tak to je asi tak akurát...

michala465
autor
8. dec 2014

@andrejka1974 A tie korčule ste kde kupovali? Na internete som zatiaľ menej ako 29 nenašla...:(

dana_l
8. dec 2014

@michala465 kanada

michala465
autor
8. dec 2014

@dana_l Ahaaa...:D Aj som si myslela, že to nie je u nás...:D

andrejka1974
8. dec 2014

@michala465 v obchode pri zimnom stadione ondreja nepelu, ale to uz je vela rokov 15

tilly
8. dec 2014

@michala465 ja som kupovala tie prve obyc worker. Potom uz dalsie hokejove bauer

katy1979
9. dec 2014

@michala465 my mame od 25-29 korcule. myslim ze worker je vyrobca

michala11111
8. nov 2015

@adri2211 ahoj prosím ťa ja teraz idem riešiť korčule ale tiež nikde neviem nájsť menšie ako 29 a to by sme potrebovali 25, tie roces si kúpila kde?

moni244
8. nov 2015

@michala11111 v intersporte maju 26 tusim najmensie, ja cakam na buduci rok a rovno kupim 2v1

adri2211
8. nov 2015

@michala11111 ahoj. Ja som kupovala vo Viedni, teda kamoska, ktorá tam žije.