Od koľkých rokov by malo dieťa aktívne športovať?

muckom
12. feb 2009

Ahojte , chcem sa opýtať od koľkých rokov by ste dali / alebo ste aj dali / dieťa na šport a na aký?
Mám syna ktorý bude mať v apríli 4 roky a chcem ho dať na šport ale neviem čo by ho zaujímalo a ani neviem od kedy je to vhodné. Je dobre stavaný - nieje tučny ale ani chudý má 108 cm a 19 - 20 kg. Rád behá a aj rád pláva.
Nechcem to moc siliť aby som nenarobila viacej škody a preto by mi pomohli vaše názory a skúsenosti 🙂 🙂 🙂
Ďakujem

dlabinecka
11. jan 2011

@lleniak Je jedno, jak dobrá jsi byla nebo nebyla. Já jezdila do 15ti -po světě, Jezdila jsem celkem dobře, vyhrála jsem MČR, ale čert vem medaile, vždyt jsem ráda, že chodím!!!
Sport ano, každopádně, ale pokud pujde o mou dcerku, tak jedině na rekreační urovní. Pokud nějakou organizovanou činnost byla bych např. pro nějaké míčové hry, ale na nějakého trenéra a závody já teda zvědavá nejsem 😉

titinwe
22. sep 2011

Šport je u detí veľmi dôležitý. My sme v celku športovo založení, takže bolo od začiatku jasné, že aj naša malá bude športovať. Začínali sme plávaním hneď ako začala držať hlavičku. Potom sme pridali bicykel, turistiku a začiatkom roka gymnastiku.

adriana2812
22. okt 2012

Ahojte. Chcem sa opýtať či by sa dalo začať krasokorčulovanie v 11-12 rokoch, kroky ovládam, len niektoré mi robia problém. Rozmýšľam nad tréningmi v Nitre. Kľudne pôjdem medzi malé deti, len veľmi po tom túžim. Prehovárala som rodičov dlho a teraz sa mi to podarilo.

ukana
22. okt 2012

@adriana2812 nikdy nie je neskoro zacat...más ideálny vek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hokejista123
17. feb 2014

moj syn ma 15 rokou a začal ho bavit hokej je podla vas neskoro začat hrat hokej v tomto veku? 🙄

digysa
29. apr 2014

@hokejista123 Nikdy nie je neskoro........... Mozno na profesionalneho hraca uz je neskoro, ale ide o to, ako ho to chyti a ako ho to bude bavit. Talentovane deti sa lahko dostanu do hry.

Zacat so sportom aktivne v akomkolvek veku je len pozitivna vec. Sportu zdar! 🙂

sisaka
29. apr 2014

@hokejista123 podla mna je to velmi neskoro, jedine, zeby ste nasli nejaky rekreacny hokej, co asi nie je lahke, zvacsa je to o zapasoch, postupoch, to by sa k hraniu ani nedostal.
Neviem, ci sa aj na SLovensku zacina v 5 rokoch (syn hra od 5. v Kanade), este si viem predstavit, ze sa niekto chyti v 7-8 rokoch, ale v 15? to uz maju decka natrenovanych, odohratych 10 rokov, to je podla mne dost tazke dobehnut. ALe rekreacne preco nie, na to nie je nikdy neskoro.

radi999
14. sep 2014

Ja si myslím, že to záleží aj od toho, či dieťa len sedí doma, alebo chodí aj von a tak. Podľa mňa by sa malo dieťa aktívne venovať nejakému športu od 8-10 rokov, podľa vyspelosti. Nejaké loptové hry, gymnastika a tak sú vhodné aj pre menšie deti, ale športy ako basketbal, futbal, tenis, bojové športy a tak sú vhodnejšie pre staršie deti, kedže sa musia viac sústrediť na to, čo a ako majú robiť.

riverparkdanceschool
26. sep 2014

Od dvoch rokoch dieťa začína vnímať rytmus. Ak dieťa prejavuje muzikálnosť, inklinuje k hudbe a pohybu, tak je tanec pre neho určite vhodnou pohybovou aktivitou. Vďaka tancu dochádza k rozvoju pohybových schopností dieťaťa, zlepšeniu koordinácie pohybov, spevneniu tela a napomáha tiež správnemu držaniu tela. Rozvíja pohybovú pamäť a učí deti vnímať rytmus, dynamiku hudby. Rovnako učí deti fungovať v kolektíve a umožňuje získať nových kamarátov. V Riverpark Dance School Vám ponúkame otvorené tanečné hodiny Tanec deti s Disco Jarkou už od 2 rokov, alebo viaceré kurzy Tanečnej prípravy pre deti už od 4 rokov! Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať na recepcia@riverparkdanceschool.sk alebo alebo +421 (0)910 373 373. Viac informácií sa dozviete aj na našej web stránke.

rodinnevikendy2
11. feb 2015

Pozývame vás na kurzy babyplávania PLUTVIČKA v Bratislave, Tanečnú a folklórik pre detičky

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...
🙂 🙂 🙂

lemurko
28. aug 2020

Moji plavaju. Najskor sme ich dali na plavanie preto, ze je to taky vseobecny sport, vhodny aj pre mensie deticky. A obaja pri tom zatial zostali. Syn zacal ako 5 rocny, take tie uvodne kurzy a cca od 7mich zacal s treningami v sportovom klube. A dcera mladsia zacala popri nom take tie uvodne kurzy od 3 rokov. Teraz mala 6 a uz dva roky plava pravidelne na 25 m bazene. Dolezite je mat asi v takom mladsom veku fajn trenerov, ktore dieta motivuje a potom ho ta cinnost bavi. A to plavanie je fajn sport 🙂