Odkedy ho môžem dať do sedačky na bicykel?

jananinka
8. júl 2009

Ahojte baby, zaujimalo by ma, od kedy mozem malu posadit do sedacky a trosku sa s nou pobicyklovat, resp. ci tam vobec vydrzi sediet.

shaula
8. júl 2009

Osobní zkušenost zatím nemám, ale jednou jsem viděla reportáž v Sama doma, tam říkali do sedaček nejdříve od roka, raději od roka a půl, dítě musí samostatně sedět a mít dostatečně zpevněné zádové svalstvo a vzpřimovače páteře. Přece jenom ty otřesy nejsou zrovna ideální 😉

paola.o1
9. júl 2009

aj ja som pozerala, neurolog hovoril ze najskor od roka...

stvura
9. júl 2009

moja kamoska co ma rovnako sareho chlapceka ako ja s nim bycikluje od siedmeho-osmeho mesiaca....na dedine je to ale akasi nutnost...na mna by sa v meste pozerali ako na blazna...

ali27
9. júl 2009

ahojte, kupte si cyklovozik, co sa da pripnut za bicykel a s tym mozete od narodenia a je to pre dieta ovela bezpecnejsie ako sedacka, lebo ked spadnete, tak dieta zostava na mieste... ale je to dost draha investicia. my sme to kupili, da sa s tym aj korculovat, behat, da sa z toho urobit kocik, je to super vec.

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

😉 ahojte my zijeme v krajine bicyklov v NL a tu sa deti mozu zacat vozit v sedackach na bicykloch od deviateho mesiaca. dokonca je to napisane aj na sedackach 🙂 ked ich kupujete v obchodoch

jitrulka
9. júl 2009

ali, já jsem holka z města a upřímně, vozík za kolo bych si nepořídila ani za nic. Příjde mi tam dítě hrozně zranitelný, nemám nad ním kontrolu. Sice se tam prý dá vozit i docela malé mimi v autosedačce, jen nechápu jak to dovnitř přidělávají. Jako na delší výlety do přírody bych to brala ale do města ani za nic ☹

jitrulka
9. júl 2009

Jinak já zastávám názor, že jak dítě umí pořádně sedět, rovně a pevně, tak v tom není problém. Ne ho nebrat hned na nějaké tankodromy 😀

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

jitrulka, to iste hovoria aj lekari tu v NL. na bicykel az ked poriadne sam sedi. my sme s malym na bicykli max 1 hodinu v kuse. potom sa tam zacina nudit. vacsinou vsak len tak na 30 minut cez vikend ked je pekne

ali27
9. júl 2009

jitrulka, aj ja som z dost velkeho mesta a hovorim, je to bezpecnejsie ako v sedacke, pretoze ako som uz pisala, ked spadnes s bicyklom, tak dieta v sedacke spadne s tebou, ked je za bicyklom, tak zostane stat na kolesach aj ked bicykel sa prevrati. no a po frekventovanych cestach by som nejazdila ani s babom v sedacke ani vo voziku.
my tam tiez mame namontovanu autosedacku, lebo mala ma len 4,5 mesiaca.

zuza.m
9. júl 2009

my sa bicyklujeme asi tak mesiac a viac ako sa oteplilo,´mam sedanku prednu čo drži aj nožičky a tam bolo pisane že od kedy dieta dobre sedi.maly je tam spokojny a dokonca mi tam už parkrat zaspal. 😅 vrele odporučam

millist
9. júl 2009

Ahoj. Taky to teď řešíme. Určitě něco pořídíme už teď aspoň na kratší vyjížďky, ale vůbec nevím jestli vozík nebo sedačku. Oboje má svoje pro a proti. Já si myslím, že u nás to na ty vozíky moc dělaný ještě není. Asi bych měla strach, že do něj někdo napere. Cyklostezek tu zas až tak moc není a po silnici fakt nevím. Zas s tou sedačkou mám strach, že když náhodou někde spadnu (což se teda hooodně dlouho nestalo, ale jeden nikdy neví) tak spadne se mnou. Když sedačku tak chceme tu polohovací a za tu cenu už se skoro dá pořídit i vozík, když teda nekoupíme nějakej extra.
Malá sedí skvěle už docela dlouho, tak z toho strach nemám.

molnarovak
9. júl 2009

moj manzel jazdi s dcerkou odkedy poriadne sedi, cize asi od 7.-8. mesiaca. Nevedela som o tom, ze otrasy mozu poskodit chrbticu. Skoda ze som to nevedela skor.
Inak, malej sme kupili taku babatkovsku prilbu, je makucka a chrani hlavicku pred padom, takze ak by nahodou spadla, aspon ciastocne ju to ochrani. Na Slovensku sme ju nevedeli zohnat, kupila som ju z Anglicka cez internet a sme velmi spokojni. Uz sme jej aj skusali len tak zo srandy jemne buchat po hlavke, ked ju mala na sebe a len sa na tom smiala, takze snad to funguje.

lienka79
10. júl 2009

nas krpec je marcovy a ked sa uz dalo ist na bicykel a vedel sediet,tak siel..
U ans to bolo v lete o rok..mal cca 14-15 m a naaaaaaaaaaramne sa mu to apcilo a paci sa mu dodnes s tatkom na biku..
Mame sedacku vpredu aje to super vec..Stala cca 900 sk a tie peniazky sme max.vyuzili a vyuzivame 🙂

millist
13. júl 2009

Tak my jsme koupili v pátek sedačku a včera ji kolem baráku zkoušeli a malý se to líbilo. Jen máme problém s helmou, na hlavě to nechc nechat. K tomu mě samotný přijde docela blbá, máme tu nejmenší 48-52 cm, je jí to ale i tak velký, hlavičku má 45 cm, ale dá se do toho dát výstelka, tak by to šlo. Jenže mě přijde, že když ji v tom potom posadím do sedačky, tak jak je ta zadní část dost odstávající od hlavičky a k tomu my to ještě takhle stáneme na nejmenší velikost, tak tam vznikne ještě větší mezera a když si malá opře hlavu tak je to takový nepřirozený, má ji spíš dopředu a to se mi teda moc nelíbí.
Nevíte, jestli existují i jiné typy helem?
Díky moc za info.

diddi
13. júl 2009

myslim,ze v BA je ovela pravdepodobnejsie,ze vrazi nejake auto,motorka do toho vozika ako to,ze ja spadmem z vozika....vozik je velmi,velmi nebezpecny,nemate ako uchranit dieta od narazu....a preco by som padala z biku?

jananinka
autor
13. júl 2009

Baby, chceli by sme kupit tu sedacku do predu, ale ja aj manzel mame biky so stanglou, da sa to na to pripevnit? Ako to funguje, treba nejak zdvihnut tie riadidla alebo co.

eldobi
15. júl 2009

molnarovak: mohla by si, prosim Ta, vlozit link, kde si kupila tu prilbu a ako vyzera? Pripadne mi posli link do IP. Dakujem.

molnarovak
16. júl 2009

ja som to kupila cez www.ebay.co.uk. Na tejto stranke napis do vyhladavaca "thudguard" a zobrazi ti presny typ prilby, aky som kupila pre nasu dcerku. Trochu som sa bala, ci si na nu zvykne, ale je perfektne vystuzena, takze ju vobec netlaci a vyborne jej sedi na hlavicke. Tiez sa mi paci to, ze je uplne lahucka.
Ak by si si chcela pozriet ine prilby, tak napis do vyhladavaca "baby helmet" a zobrazi ti to rozne detske prilby.
Snad ti to pomoze.

roka96
16. júl 2009

mne tiež príde ten vozík nebezpečný, ked vidím ako ide za bicyklom a nemala by som nad tým ani kontrólu .. my tiež uvažujeme nad sedačkou ale až tak v septembri. syn bude vačší a v takomto teple mi príde bicyklovanie trápenie.. ale velmi sa tešíme.. tiež som počula, že tak od roka..

millist
17. júl 2009

Molnarovak: to ale není helma na kolo nebo se s ní může jezdit? Je to spíš ta ochranná helma na lezení a tak.
Jako vypadá skvěle, něco takovýho bych si přestavovala, určitě je to pohodlný a taky to nemá deseticentimetrovou mezeru mezi hlavou a opěradlem, ale nevím, co by na to řekli policajti, kdyby nás náhodou viděli.

molnarovak
17. júl 2009

Ja viem, ze to nie je oficialna helma. Hladali sme na Slovensku helmu pre babatka a v obchode nam povedali, ze take male nezozenieme. Toto je vlastne ochranna prilba, ked sa dieta uci chodit. Kupili sme ju hlavne preto, lebo je specialne prisposobena pre babatka, je velmi makka a pohodlna. Ja si myslim, ze ak by spadla z bicykla, tak ju to urcite ciastocne ochrani. Ale nie je to taka prava oficialna bezpecnostna prilba. Asi by som ju ani takemu malemu dietatku nekupila, pretoze mi tie klasicke prilby pripadaju strasne tvrde a tazke.
Teraz neviem, ci musia mat aj deticky v sedacke bezpecnostnu prilbu. U nas som to nikomu nevidela. Vzdy vidim, ze deticky sa vozia s rodicmi v tych sedackach bez prilby. Vlastne sme to ani tak nekupovali kvoli policajtom, ale kvoli nasmu lepsiemu pocitu, ze je aspon ciastocne hlavka chranena.
Naozaj neviem povedat, co by na to policajti povedali. Manzel jazdi s dcerkou dost casto, ale zatial ich nezastavili. Kamarat je policajt, tak sa ho spytam, ako to vlastne je vo vyhlaske.

dadulik
17. júl 2009

ahojte, ja jazdim s malou na bicykli od jej 10 mesiacov, mame sedacku vzadu, taku plastovu, kde sa da aj opriet, aj dobre regulovat uvazovanie noziciek, je tam bezpecne priputana, a hlavne ak fuci, tak ked sedi za mnou, je tam odpor vzduchu, ako keby sedela vpredu chuda, a tiez ked svieti slnko, tak jej vlastne zaclanam svojim telom 😀 a prilby musia nosit vsetky deti, ci uz ich vozite alebo same jazdia, do veku 15 rokov !!!!! nasa mala prilbu nosila este pred tym, nez vysiel tento zakon, koli bezpecnosti a dobremu pocitu 😎

ikke
5. feb 2012

@luciferkax my mame prvu prednu, je do 15kg, vraj do 3 rokov, ale moj sa tam uz takmer nevojde (kolena ma uz v mojich riadidkach) 😀 je to dobre na to, ze mozes za jazdy dietatu ukazovat, co kde je. ale zas neviem, ako pohodlne je to v predu s na slovensku predpisanou prilbou, my tu prilbu nepouzivame.

@dosa nie je to to iste ako sedenie v kociku, predsalen rychlost na bicykli a v kociku (a teda aj sila mozneho narazu) su trochu...dost odlisne 😉

ikke
5. feb 2012

a este @dosa predne sedacky bez operadla uz hadam na trhu ani nie su 😕 😅 (dufam)

dosa
5. feb 2012

@ikke mala som na mysli tie predne sedacky, co maju uperadlo len take kovove, len po krize, nie na cely chrbat... a tie sa veru u nas predavaju stale...

ikke
5. feb 2012

@dosa brrr, to fakt? 😝 samozrejme, pre dieta treba riadnu sedacku, s remenmi a opierkou aspon po lopatky 😉

meleri
6. feb 2012

@dadulik muzu se zeptat, a takhle mala jak to snasela? a hlavne jak zvladla jezdit s tou helmou? jsou velke! Meho syna to zaclo bavit az lonske leto kdy me skoro tri roky ale to tak ze na to porad vzpomina a i v tech mrazech zebra ze chce na kolo 😅 Planujeme s manzelem toto jaro jenze byychom uz chteli jet vsichni. mladsimu bude kolem ctrnacti mesicu a nevim no jestli to neni brzo...ale asi to aspon zkusime....

dadulik
6. feb 2012

@meleri mala ma uz 4,5 roka, ani si nespominam uz na tie casy 😀 ale nikdy neprotestovala proti prilbe, strasne rada sa vozila na bicykli, no a od jesene min. roku uz bicykluje sama na svojom bicykliku bez pomocnych koleciek, tak si to vychutnava naplno 😎

meleri
6. feb 2012

@dadulik jezis to uz je tak stary prispevek 😀 to jsem si nevsimla! Tak to je hodne sikovna! Muj syn ma tri roky a ani neslape na kolobezce. to ti celkem zavidim ale nemam si co stezovat, ja taky jezdila pozde....

dadulik
6. feb 2012

@meleri joj, jo uz je to tak strasne davno 😅 😉 v pohode, kazde dieta je individualne, skor ci neskor sa vsetci vsetko naucia 🙂