Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

bleskovka
10. máj 2008

ahojte,
chcem sa vas spytat, ako vyzeraju tie hodiny plavania s babatkami. Ja totiz zijem v zahranici a boli sme zatial s malym 2x plavat a nie som teda nijako extra nadsena... Da sa absolvovat 10 polhodinoviek, ale aj menej, ako kto chce a casovo su flexibilni, co je fajn. Ine je, ze naraz plavaju deticky, co su tam prvy krat (moj) a 8.krat... A viedla to vzdy ina fyzioterapeutka... Samozrejme, ze zohladnila, ze sme tam prvy krat, ale napriklad na druhy krat uz robil skoro vsetko to, co tie na 8x... Mne to pride take cvachtanie sa vo vode, plavame len na brusku a na chrbte dokola v malom bazene, potom dostal plavacie koleso, v ktorom nechcel byt, tak dostal rukavniky, ktore sa mu tiez nepacili
😀 , tak sli dole... Vo vode nahaname hracku a to je asi tak vsetko, ziadne riekanky... Prvy krat maly dost plakal, ale bol aj nevyspaty, na druhy raz to bolo lepsie, pacilo sa mu.
A prezliekaren je uplne malinka, maly sa mi stavia, takze neviem, ci mam chytat jeho alebo obliekat seba, maly strasne reve, ked ho polozim na podlozku na zem, je mi ho luto, ale nepomozem si, ked sa musim prezliect a osusit, no mam velke pokusenie uz neist...

janka1874
10. máj 2008

ahojte je tu nejaka mamina ktora chodi niekam v Kosiciach na plavanie zaujimali by ma hlavne ceny ak tu nejaka taka je nech sa mi ozve do ip dakujem

marget
20. máj 2008

Chcem sa spytat, ci sa vam stalo, ze sa babatku vo vode nepacilo a plakalo...ako ste to riesili, ci si zvyklo....? Vdaka 🙂

bambusko
20. máj 2008

marget, moj maly prve tri razy bol ok, pacilo sa mu, potom ked sme vosli do vody zacal krutit pusinku a vrieskat, musela som vyjst von z bazena a 10min. ho ukludnovat ☹ s dievcatami sa mi to nikdy nestalo, to su ti chlapi. pritom ma vodu rad, aj ked prideme k bazenu a vyzliekame sa, tak sa tesi. pri tretom takom teatre som zistila, ze sa mu nepaci hned na zaciatku kolo-kolo mlynske, tak sme plavali individualne. dnes som isla do bazena rozhodnuta, ze ak bude zase vyvadzat, uz s nim nepojdem. kolo-kolo sme trenovali doma, ale len co zbadal kruh, s ktorym to tancujeme, zacal struhat ksichtiky, tak sme to robili po svojom a zase bolo vseko ok, hura 😎
bleskovka, my robime rozcvicku aj vsetko ostatne s riekankami a ja este spievam malemu aj mimo toho, lebo ho to upokojuje. za polhodinu mame 5-6 riekaniek/pesniciek, pomedzi trenujeme signal, najprv olievanie tvaricky vodou a potom sup pod vodu, vsade je plno hraciek, takze sa da dieta zaujat a zbehne to rychlo. ale ten servis okolo toho tiez nie je bohvieco, prezliekanie, vyzliekanie, susenie, prenasanie, ked odchadzame, som zrela na sprchu 🙂

cuchre
20. máj 2008

ahojte, nechce sa mi to cele citat 😉
prosim vas, chodi niekto plavat na zahradnicku so snop? chcela by som vediet, ci je to klasicke plavanie s babatkami, alebo take rehabilitacne....vdaka 🙂

l.lara
21. máj 2008

gretka a kde do pezinku chodite? na plavaren na juh, alebo na sever? ja som tiez z PK, zatial som sa bola pozriet len na severe.

l.lara
22. máj 2008

maminky ktore chodite na plavaren do PK, napiste mi pls do ktorej. vdaka 🙂

katy1979
22. máj 2008

sylviabab kupiš ich priamo v alve, ale mi ich kupujeme v detských obchodoch.
prvé sme mali od firmy bambinomio a teraz máme od firmy i play. tieto majú aj absorbčnú vložku vnútri.
a kupovala som ich v babymarkete alebo vo for baby.
Osobne by som sa vyhla predajni na košickej a mothercare. Tie isté plavky dostaneš inde aj lacnejšie.
alebo si kupte jednorazove. nám sa osvedčili babylove z dm. Cenovo rozumné a kvalita v pohode.

greta24
23. máj 2008

I.lara, chodime na sever, pokial viem, tak na juhu je verejna plavaren a na severe je Moko - su to plavecke jaslicky pre deti do troch rokov. Prisne sa dba na hygienu, pred kupanim sprcha, v bazene je max 5 deti. Instruktorka je super, moj maly je salamista, ale tam sa rozblazni, velmi sa mu tam paci. Keby sme boli milionari, tak tam chodime non-stop 😅 Inac plavky su dobre z DM Babylove

lucia123
23. máj 2008

Ahojte, ja sa pridam. Chodime na plavanie do Alvy a sme veeelmi spokojny. Co ale vrelo doporucujem, zoberte si zo sebou partnera, manzela, alebo kamaratku, lebo ked ste sama je to tazsie... My chodime stale spolu s priatelom a pomaha mi, nesieme vzdy toolko veci, autosedacku, tasku s uterakmi, no a je pri malej ked sa sprchujem... Inak strazi vase babatko instruktorka, kym sa idete osprchovat.

katy1979
23. máj 2008

lucia ja to vacsinou musím zvládnuť sama. ono sa to dá, samozrejme že je lepšie ak ide niekto s nami.
a kedy chodíte plávať, že či sme vás tam náhodou niekedy nevideli?

zuka
23. máj 2008

l.lara, aj my chodime do plaveckych jasliciek Moko v PK. A to sme z Ba. Rozhodla som sa preto, ze s babatkom mozu do bazena 2 osoby! Pre moju mamu je to velky zazitok. Kym mame spolocny program tak na nas kuka 😉 a potom, ked mame volnych 10 minut, je uplne hotova, ze sa moze s malym pohrat vo vode 😀 Velmi sa nam tam paci!!!

elicka
3. jún 2008

ahojte baby,

pozna niekto plavanie v Rolande, alebo Aqua Baby Centrum, W Hotel, Devínska Nová Ves???
Rozhodujem sa kam budeme chodit a zvazujem tieto dve, resp. tu Alvu, ked na nu davate take dobre referencie. Este by som vsak chcela vediet link aj na ten Pezinok.
Dakujem.

elicka
3. jún 2008

to nikto z vas nechodi teraz plavat s babetkom? ☹

zuka
3. jún 2008

Ahoj Elicka, ako som pisala, ja chodim do Pezinku (som z BA). Link je
www.moko.sk
V hoteli W som sa bola pozriet a mam tam jednu vyhradu - je to hotelove wellnes, kde sa (samozrejme v iny cas) chodia kupat hotelovi hostia. Vraj to tam cistia, ale neviem... Ale inak, je to tam velmi pekne!
V PK je to vyslovene len pre deticky, vsade v bazene a okolo su hracky, nas maly je v siedmom nebi 😀
No a este, v PK to stoji 3300 Sk na mesiac, samozrejme, dost prejazdim, ale pre mna je dost podstatne, ze mozu byt 2 osoby vo vode.
Este sa mi paci, ze bazenik je vysvieteny znutra (to je aj v hoteli W)...

elicka
3. jún 2008

dik za info

pemar
3. jún 2008

elicka,
my sme skoncili druhy kurz v Rolande, boli sme velmi spokojne, z malej sa stal vodny zivel, mam ju problem udrzat aby sa mi nevytrhla do hociakej fontany 😀
plava sa tam 2krat do tyzdna, v utorok a vo stvrtok, pricom v pondelok je vymena vody a v stredu sanitarny den, takze ziaden strach ze by sa tam chodili saunovat nejaky hostia. je tam vela hraciek pre deticky, ohradky kde si dietatko mozes dat, po kupani sa saunujeme, nikto ta neobmedzuje casovo kolko tam mozes byt.
inak klasika asi ako vsade, milion riekaniek a pesniciek a popritom nacvik signaliku prip. vseliake potapanie, smykanie na smyklavke pod vodu a rozne vodne hry, decka sa tam vyjasia.

jeden maly problem tu vsak je, teraz zacina junovy kurz a uz je myslim plny, no a v lete je pauza, takze ak chces ist plavat do Rolanda, tak az v septembri, ale skus si tam zavolat na www.rolando.sk/informacie, klikni na aquababy a je tam tel. cislo.

inak vraj dobre plavanie je aj v hoteli west na kolibe, tam ideme my vyskusat v lete.

elicka
4. jún 2008

dakujem, na stranke este maju, ze sa da prihlasit, ale telefon bol zaznamnik, neozvali sa naspat. asi uz maju plno.

bilushka
4. jún 2008

Elicka, v Bratislave sa plava aj na Zahradnickej a tiez mozu ist do bazena s dietatom 2 osoby, teda my sme tam chodili v zime a bolo to tak, snad to nezmenili...

elicka
4. jún 2008

aha, a pacilo sa vam na tej zahradnickej? niekto tu pisal, ze az take uzasne to tam nebolo... boli ste spokojni s instruktormi aj priestormi? dalo sa tam niekde posediet ked to vsetko skoncilo? aby sme nesli hned zo satni na ulicu... No stale cakam ci sa ozvu z toho rolanda...
a boli ste aj zaockovani proti pneumokokom, kym ste tam zacali chodit? rozmyslam, ci nepockat az kym nebude mat mala vsetky 3 vakciny za sebou aj povinneho aj pneumokoka

miskinadamko
4. jún 2008

aj my chodime na plavanie ale zatial len sami , ale buduci tyzden uz budeme chodit aj s ostatnými detickami a musim povedat ze je to fakt super, nas maly prvy krat boltaky taky trosku vystraseny ale teraz uz normalne plava pod vodou 😀 , baby mate nejake fotky s detickami pod vodou? my mame len nad vodou 😅 ale pytam sa to preto ze ci nahodou neviete kde sa da zohnat ten fotak podvodu a popripade jeho cenu, dik 🙂

adetka
4. jún 2008

miskinadamko... my mame... jednu mam aj v albume... nas vsak fotili priamo instruktorky na plavani... akurat sme im zaplatili za fotky a CD... (plavanie v Zlatych Moravciach)

bilushka
4. jún 2008

Elicka, na tej Zahradnickej to nie je az take ako napr. v Alve-lebo tam sa venuju fakt iba detom, maju na to prisposobene priestory, na Zahradnickej sa cvici aj akva aerobik, pre tehotne a ine...Ale ak mozem porovnam napln hodiny, tak sa dalo aj tam 😉 Instruktorka to viedla v podobnom style ako v Alve, co sa tyka cvikov aj basniciek.

A zo satne alebo z chpodby nas nikto nikdy nevyhadzoval, ale teraz o to nemusis mat strach, kedze je leto, nepotrebujes sa tak dlho zdrziavat vo vnutri.

Vzdy si mozes zaplatit len jednu ukazkovu hodinu a podla toho sa rozhodnes.

anamor
10. júl 2008

kocky, co Vase babatka na plavani naucili? dost ma to zaujima, lebo ja na plavanie chcem ist a idem, ale nazory sa roznia, chcem pocut vas pohlad, tie co ste to uz absolvovali... dakujem

dika
10. júl 2008

anamor tak my sme absolvovali len jeden measny kurz a cielom bolo aby sa deti nebali vody, vedeli do nej skakat s tym, ze zadrzali dych a ponorili sa (ciastocne alebo aj celkom), skakali aj z vodnej smykacky, naucili sa plavat/pohybovat s rukavnikmi a moja Natalka kedze je velky plavec - tak dostala aj plutvicky - a islo jej to perfektne. Okrem toho deti su v kolektive - navzajom sa sleduju, pozoruju a potom aj hraju(niektore).
Ja som to ocenila, na dovolenke mala plavala s rukavnikmi - bolo to super, aj tu smykalku uz poznala. S mensimi babatkami ide skor o vztah k vode (mozno socialny rozmer - kolektiv), ale hlavne si myslim ze to podporuje fyzicky vyvoj babetka (ja by som ale isla az od 3 M)....

trixi
10. júl 2008

ahoj anamor, ja chodim na plavanie s nasim Matkom od jeho 4 mesiacov. V tak skorom veku sa deti plavat este nenaucia, ide hlavne o pohyb vo vode a pod vodou, hlavne pod vodou. Pre tak malicke deti je este voda prirodzene prostredie, pamataju si to este ked plavali v plodovej vode. Ako pise dika, deticky su v kolektive, a pobyt vo vode ma velmi priaznivy vplyv na ich vyvoj. Pytala som sa nasej instruktorky kedy sa naucia deti naozaj plavat - vraj je to obdobie okolo 3 roku, samozrejme je to velmi individualne.
My sme ukoncili uz 3. kurz, a pokracujeme dalej. Nas Matko vodu zboznuje, vydrzal by v bazene ci v mori cely den. Najradsej skace z okraja bazena do vody (samozrejme, ze ho vo vode chytam). Mame za sebou aj dovolenku pri mori, bol tam najmladsie dieta, ktore sa potapalo pod vodu. Plavanie babatiek odporucam.

katka.m
10. júl 2008

Aj my sme sa dali na plávanie bábätiek, ale u nás to funguje tak, že do pol roka sa dieťatko "učí" spoznávať vodu vo vani, kde s nim robím určité cviky, ktoré mi ukáže inštruktorka (Prichádzaraz za 1-2 týždne). Momentálne sa učíme zadržiavať dych na podnet a splývať na chrbátiku. Od pol roka pokračujeme na riadnom bazéne, ale s tým, že dieťatko sa už s vodou pozná a dá sa s ním pracovať.

anamor
11. júl 2008

ja tam idem s dcerkou od troch mesiacov a velmi sa tesim 😵 dakujem za nazory 😉

trpezliva
16. júl 2008

Ahojte. Chystate sa niekto od septembra/oktobra prihlasit svoje babo na plavanie? Ja som z BA, ale este nie som rozhodnuta, kam pojdeme s malou. Zatial rozmyslam o west-e na Kolibe alebo v Devinskej do Rolanda. Neviete kde je lepsie? 😕

miskinadamko
16. júl 2008

my tiez chodime s malym plavat a mozem to len a len doporucit, zacali sme s nim sami chodit ale od prveho jula chodi na kurz aj s ostatnými detickami spievame , hrame sa,potame noproste supeeeer 😀 😉