Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

euphoria
3. feb 2009

Ahojte,
mam patmesacne babo a tiez sa chystam na plavanie asi tak v marci. ma niektora z vas vyskusane viacere plavania v BA a vie jednoznacne odporucit to najlepsie?
dik

ssara
3. feb 2009

Ahoj v Ba su 3 bazeniky pre deticky aspon co ja viem jeden na Trnavke, na Zahradnickej A na Kolibe. Zahradnicka je obsadena mozny nastup v maji. Trnavka neviem .Na Kolibe je to super slana voda ale je to aj najdrahsie.

akejka
3. feb 2009

euphoria: ja mám vyskúšanú jedine Alvu. Chodila som so staršou dcérkou od 4. mesiaca. Ale to bolo pred 7 rokmi...Bola som veľmi spokojná, myslím že jej imunite prospela aj tá detská sauna (nebýva chorá, max. raz do roka).
Chcela by som na jar ako ty začať chodiť aj s teraz 9 mesačnou dcérkou...(doteraz sme nechodli, lebo bola chorá, boli sme aj v nemocnici s dýchacími problémami)

kacenqa
3. feb 2009

ahojte teraz vo februari otvaraju nove plavanie babatiek v BA na nobelovej (pri stanici vinohrady), vola sa to zabiatko, v piatok je oficialne otvorenie a od pondelka zacinaju kurzy.

otvara si to instruktorka, co plavala v PK v Moko. My chodime este do PK, ale ked nam skonci kurz, ideme na tu nobelku.

keby sa niekto chcel pozriet, tak v piatok medzi 10 a 16 je to otvorenie. je to ako je administrativna budova istrochemu, tak nalavo je taka 1poschodova belasa budova - poliklinika, tak tam v nej.

evixa
9. feb 2009

ahojte, rozhodujeme sa medzi kupanim v Pezinku a Trnave. Maminy, ktore mate skusenost s tymito mestami, napisali by ste prosim ako sa vam pacilo? Uz som tu nasla nejake vyjadrenia starsieho data, ale chcela by som aktualny stav 🙂 dakujem

trixi
9. feb 2009

ahoj evixa, je tu samostatna tema o plavani v Trnave, tak tam najdes info:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ja chodim s Matkom do Kvapky v TT od jeho 4 mesiacov, t.j. uz rok, sme v siestom kurze a som velmi spokojna.

deniska30
9. feb 2009

Ahojte,
v BA je este plavanie aj v Devinskej - v Rolande. Ja som tam s malou chodila ked mala 4 mesiace. Bola som maximalne spokojna. Je tam dost miesta na prezlecenie, po kupani sauna aj s detickami, mila intruktorka. Cena bola vtedy 3800,- Sk. Odporucam 😉

coosta
9. feb 2009

kacenqa, prosim Ta, mas na tu pani nejakz kontakt, pripadne, nevies mi poradit, ci sa bude dat chodit plavat aj cey vikend ??? Ja mozem len cez vikend.
Vdaka za info.

evixa
9. feb 2009

dakujem trixi 🙂

pepuskaa
16. feb 2009

ahoj ja by som sa chcela opytat, ci mozem s rocnou dcerkou ist plavat do aquacity v pp. totiz uz som tam dlho nebola a nepamatam si ako to tam vyzera a navyse predtym ma detske bazeniky nezaujimali.nemam zaujem o kurzy, lebo su drahe a kvoli skole ani pravidelne chodit nemozme.ja len ci niekto nevie, ako to v poprade funguje, co so sebou vsetko potrebujem doniest? nebude malej zima?je tam dost cista voda? ako dlho moze byt prvykrat vo vode? a mam ju ucit plavat, ci co sa to vlastne robi s dietatkom? neochorie v tomto rocnom obdobi? myslim pri prenasani. budem ak mi napisete svoje skusenosti. dakujem 🙂

bebebrumik
16. feb 2009

ahojte. Kde sa da chodit plavat s babtkom v KE?

kvetina05
16. feb 2009

Ahojte... ja sa chcem spýtať či by niekto nevedel poradiť kam ísť plávať s trojmesačným bábätkom v okolí šale. A hlavne či niekto má skúsenosti s plávaním s takým malým babätkom... nechcem nijaké kurzy len tak sa s ňou "vyčváchať", lebo má strašne rada vodu... ďakujem za každú radu 😀 🙂

dvojicka22
16. feb 2009

ahojte,
bebebrumik - v Ke sa da "plavat" s babatkami na Diamantovej ulici v centre ViaVitae, pozri si www.viavitae.sk

bebebrumik
16. feb 2009

dvojicka-dakujem pekne za info. A v KE Saci sa neda?

kacenqa
16. feb 2009

coosta www.zabiatko.sk, ale myslim, ze vikendy nerobi, iba pondelky-stredy poobede a utorky-stvrtky doobeda. ale je to uplne nove, mozno rozbehne daco aj cez vikend?

kvetina: mas 2 otazky....takze co sa tyka toho, ci sa da plavat s 3mes. babom = odpoved je ano. ale ono ide o to, ze tieto dojcenske plavania su v specialne upravovanej vode pretoze na vodu, v ktorej plavaju babatka, sa kladie vacsi doraz ohladne kvality, filtracie atd. a vedu ich instruktorky specialne skolene. v zasade sa da uz s 3mes. dietatom ist do vodicky, aj som take maminky videla, my sme vsak zacali napriklad az v pol roku a to z toho dovodu, ze babo ma uz pevnejsie svalstvo a je aj komunikativnejsie.

no ked nechces chodit na original plavanie babatiek, tak zalezi od toho, ci risknes 'obycajny' aquapark. ak ano, mozes ist v podstate do akehokolvek aquacentra asi...staci, ked si kupis specialne plavacie plienky, maju ich aj v DM ci uz ta ich znacka alebo od huggies...najblizsie k sali je asi termalne kupko horne saliby pripadne v galante je vraj nejaky aquapark? este by tu bola moznost skocit do senca, v aquathermali robia aj kurzy plavania dojciat, mozno tam maju specialny bazenik pre taketo malicke deticky?? mozno by bolo dobre zistit si okolite aquaparky, ci maju informacie, ci sa mozu uz tak malicke babatka u nich kupat...

trixi
17. feb 2009

kvetina, my chodime do Galandie (Galanta), je tam velky bazen, malicky pre deticky, a bazen s teplou vodou, ktora ma 36-38 st. V tom velkom je tiez tepla voda, prijemna aj pre miminka. Je tam cisto, my sme tam zacali chodit s nasim Matejom, ked mal 4 mesiace. Teraz tam chodime nepravidelne, zvacsa v nedelu pred obedom, je tam vtedy malo ludi. V lete je tam tiez vonkajsi bazen a plavecky bazen, tobogany-na nom isiel nas tatino s Matkom ked mal cca 9 mesiacov a strasne sa mu to pacilo.
Neviem ako daleko to mate zo Sale, my to z Piestan mame nieco okolo 50 km. Mne sa tam paci. Kedze v Piestanoch nic take nemame tak musime dochadzat.

katarinagk
17. feb 2009

bebebrumik: da sa chodit do barce-je tam aj sauna...
www.babylook.sk

potom sa chodi este na tahanovske riadky alebo hriadky : ))))))) ale neviem, ci to este funguje a nejaky bazenik maju aj cez krytu plavaren.... tusim sa to vola aqua skola... mne sa najviac pozdava ta barca.

bebebrumik
17. feb 2009

katarinagk, dakujem krasne 🙂

janka_pn
17. feb 2009

my budeme chodit od buduceho tyzdna do senca na kurz babatiek

ingulka
17. feb 2009

katarinagk, nevies nieco viac o tych "tahanovske riadky alebo hriadky" ??? 🙂

katarinagk
18. feb 2009

nie, ale kamoska ma cislo na tu pani, ktora to pred asi troma rokmi viedla, ci to funguje aj dnes, neviem....... ak chces, zistim ciselko a napisem

ingulka
18. feb 2009

katarinagk ... bud taka dobra... posli IP.. dakujem

zojazi
18. feb 2009

Ahojte mamičky,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Dnes sme boli po prvýkrát na plávaní pre bábätká a dcérka mi strašne plakala,keď sa pustila sprcha a bolo sa treba osprchovať, seba aj bábätko. Doma pritom vodu miluje, keď ju kúpem vo vaničky, neopísateľne si to užíva, tak som bola šokovaná, že pod sprchou hrozne plačkala. Môžete mi poradiť ako by sme sa mohli sprchovať s rovnakou radosťou ako vo vaničke? Alebo máte rovnaký problém ako my? Čo mohlo spôsobiť taký hrozný plač,keď sme sa mali ísť sprchovať?Večer, keď som ju doma skúšala sprchovať reagovala rovnako. Ďakujem.

anickaajanko
18. feb 2009

My sme boli vcera po prvykrat
a bolo super, tak sa tesil

tiez som sa bala sprchy predsa ma len 5,5 mesiaca pod sprchou este nebol
ale vyskierala som sa mu
najprv sprchu len sebe po pleci, jeho som drzala na druhej strane
a potom na nozicky jemu a uz sa smejkal a postupne a bolo dobre
zajtra ideme zase to bude radosti

tajava
21. feb 2009

ahojte, neviete mi poradit, ci mam zacat chodit plavat s trojmesacnym babatkom teraz (marec) alebo mam pockat kym sa trosku otepli?

jastericka
21. feb 2009

tajava: ja som začala s dcérkou plávať od 5,5 mesiaca. Ja viem, že chodia aj mladšie detičky, od troch mesiacov. Z vlastnej skúsenosti by som nešla plávať skôr ako od 6 - teho mesiaca. Podľa mňa ešte počkaj.
Alebo keby Ti poradili maminy, čo chodili aj s takými malilinkými deťúrencami....aké majú skúsenosti...

pastuska
21. feb 2009

tajava, ja by som nešla. Ja som začala chodiť, keď mal malý 5 mesiacov, ale keby som vedela, mesiac počkám - je to evidentný rozdiel. Aj inak komunikuje s deťmi, aj viac vníma, aj sa viac zaujíma, je pohyblivejší a tak. Proste ako 5 mesačný bol na to ešte maličký.
Čo sa týka plaču - môj malý prvú hodinu celú prereval komplet, teraz sa v pohode ponára. To chce len zvyk z nového prostredia a vecí, to je všetko. Ono sa to upraví postupne.

jankajs
21. feb 2009

my chodíme do ZA, robí to Nereus, a môžem len odporučiť... ariana mi dala podrobné informácie a naozaj môžem povedať, že nepreháňala. Dochádzame síce hodinu autom, ale malý sa zatiaľ trochu prespí a po kúpeli mi už v saune vyzivuje, ani čoby ma chcel zjesť. Je to tam vynikajúce, inštruktorky maxim. ochotné, dieťa je stále pod dozorom, veľmi sa dbá na bezpečnosť, kým sa maminy prezliekajú, drobci sú s inštruktorkou v detskom kútiku, kde sa im naozaj aj venuje a nepostáva pri nich len tak. Do bazéna a z bazéna ide mamina sama a až potom jej dieťatko podajú, no bola som s prístupom veľmi spokojná /a že som náročná, to by vám vedel povedať môj drahý/ 😀

trixi
21. feb 2009

tajava, ja som zacala chodit s Matkom na plavanie, minuly rok vo februari a to mal 4 mesiace. Ak mas vo svojom okoli moznost chodit s tak malym miminom, kludne chod. Nemas sa coho bat. Ja mam velmi dobre skusenosti a hlavne aj tak male deticky reaguju na plavanie velmi pozitivne. U nas vsak uz kurzy pre tak male miminka nerobia, vraj kvoli tomu, ze deticky do 6 mesiacov musia mat inu teplotu vody ako deticky od 6 mesiacov. Tym vraj nesmie presiahnut teplota vody nad 32 st. Vraj je to v zakone od aprila minuleho roku. Tak nam to hovorila instruktorka.

klementina
23. feb 2009

ahojte, chcela by som sa spytat ake mate skusenosti s plavanim v snop-e v bratislave? je to tam o dost lacnejsie ako inde v bratislave, neviete preco? dakujem