Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

berus222
20. okt 2009

baby, chodite niektora plavat v TT?

lea132
28. okt 2009

ahojte a nevedeli by ste mi poradit, ci sa da niekde chodit s babatkom plavat aj v Martine?

katy1979
28. okt 2009

sirinka cez vikend na zahradnickej

rimmel
30. okt 2009

ahojte my sme zacali chodit plavat ked mal maly 6 mesiacov.....resp nie kurz ale iba s nami, rodicmi 🙂 najprv si nebol isty, bal sa trosku , vsetko nove, zvuky , ludia voda..ale teraz uz je to OK 🙂 ale stale nie 100% on je celkovo taky bojko 😕 😀

ale zatial neplavame iba ho drzime vo vode, na brusku, na chrbatiku a tak...co sa mu paci 🙂

celin
2. nov 2009

Ahojte,
nechysta sa niekto z okolia Nitrice, Vestenic,... na plavanie s babatkom do Bojnic na buduci rok ? V januari zacina kurz, alebo na jar. Velmi radi by sme chodili plavat, ale nemame auto, radi by sme sa k niekomu pridali ak by sa dalo.

janocka77
2. nov 2009

ahoj,
tiez by som rada zacala plavanie pre moju malu. Chodite tam s manzelmi? Nam to zial nevychadza a budem musiet chodit sama. Len som sa zacala zamyslat nad otazkou ako to zvladnut - prezliekat seba a malu, sprchovanie atd.?? Kde ju mate zatial? v sedacke? a ta je potom mokra?

rimmel
2. nov 2009

my chodime s muzom ale videla som kopec mamiciek bez neboj 🙂 no ale neviem..najrpv sa budes musiet prezliect ty...su tam speci lehatka kam das babo (dufaj ze nebude plakat haha) a potom ked sa prezleces prezleces aj babo a potom treba vsetky veci hodit do skrinky to neviem ako zvladnes..u nas su skrinky inde ako prezliekarne a nechat babo same sa neda takze neviem......taktiez kocik treba na zaciatku nechat, upevnit a ako to sama zvladnes neviem..malu na ruky kocik ako priviazat hmmm...ale ono orucite sa da! ako hovorim je tam kopec mamiciek.pripadne poziadat niekoho okoloiduceho o pomoc alebo tak 😉

rimmel
2. nov 2009

inak ale vzdy to je stres sa prezliect...

janocka77
2. nov 2009

no tak to som fakt zvedava 😝

garfie
3. nov 2009

Janocka77: nestresuj, u nas chodi jen maminky nebo tatinci, jen vyjimecne oba. Da se to zvladnout uplne v klidu, i kdyz bude chvilku trvat nez se zabehnes. V kazde mistnosi vcetne sprch jsou ohradky pro miminka i vetsi deti, odpocinkova mistnost, kde je oblekame do plavek a pak zpatky do obleceni. Veci na plavani, plinky atd. si vezmes s sebou v kyblicku. Kocarky odkladame jeste pred satnou, ale autosedacka muze dovnitr. A moje rada-hlavne nepoletuj mezi mimi a sebou-napred vyslec jednoho a pak druheho 🙂 jo a my se vyslekame primo u skrinek-chlapi maji satnu jinde. a

ksivcova
3. nov 2009

Ahojte..od akeho veku chodite s dropcom plavat ?

rimmel
3. nov 2009

ja od 6m.

martulikk
3. nov 2009

My plavčíme od 10-ti týdnů 🙂

germik
3. nov 2009

ahoj holky,potrebujem radu. Chodíme s malou na prvý kurz plávania - od 6 mesiacov - a teraz možme v kurze pokračovat. Lenže je to od novembra nejak do februára, v čase najvačšej zimy 😅 a tak sa trošku obávam,či to nemože byt pre tak malé babatka nebezpečne a nemožu lahko ochoriet...my sme už teraz mali 2xsoplíky a to ešte nezačala zima 😝 Alebo sa fakt nemám čoho bát ked malu primerane oblečiem a po plávaní zostaneme tak cca hodinku na aklimatizovanie hore v kaviarničke a až potom vyjdeme von do ZIMY? díky

hoogy
3. nov 2009

od 5m.ale da sa aj skor

rimmel
3. nov 2009

germik ja si myslim ze je to ok..vies, poriadne ju osusis, naobliekas a je to v poho 🙂

hoogy
3. nov 2009

janocka: u nas chodia skoro vsetky mamicky same.dokonca som teraz chora a vcera bol sma moj muz z zvladol to perfektne. tie zeny co robia kurz mu chytili maleho kym sa on prezliekol a osprchoval a dali mu maleho uz len v plienke a on ho osprchoval a isli do vody. potom to bolo troska hektockejsie lebo maly bol strasne hladny a kym sa zohrialo mlieko a muz sa osprchoval tak ze vraj velmi plakal,ale prezili to a uzili si to. urcite sa tam najde niekto kto ti pomoze.

poradvpohode
3. nov 2009

Taky bych chtěla chodit s prckem na plavání. Nový kurz začíná v lednu - do března. Připadne mi, že je to v době největších teplotních rozdílů. Máte s tím někdo zkušenosti. Moc děkuji 😉 .

hoogy
3. nov 2009

poradvpohode no ja som sa obavala,ze to bude v zime,ale je to v pohode skor mam pocit,ze to malemu pomaha.mal totiz predtym dva tyzdne sopliky a odvtedy je uplne v pohode. chodime po kupkani na chvilku este do sauny takze sa vyhrejeme.urcite to bude v pohode.

germik
3. nov 2009

dikes rimmel, už som potvrdila kurz 😀

lilly21
3. nov 2009

ahojte. chcela by som sa spytat, ci neviete odporucit nejake kupele alebo wellness hotel, co robi vikendove pobyty s plavanim od 3 mesiacov? nasla som kaskady a trenc.teplice, nemate s nimi skusenosti? dakujem

veronika81
3. nov 2009

lili, z vlastných skúsenosti.. víkend je málo 😉 Keď sa tam už zbalíte a vychystáte, docestujete..tak 2-3 dni rýchlo prejdú. My sme teraz boli na týždeň, pošlem ti link do ip, lebo tu asi reklamu nemôžem robiť 😅

Ale kamoška bola v Trenčianskych a chválila si to

zukab
3. nov 2009

janocka, da sa to zvladnut uplne v pohode.
my chodime tiez same, vzdy su tam len mamicky s detmi, nevidela som ziadne dvojice, velmi zriedka.
ak mas na vyber, tak si najprv poobzeraj priestory, ako to tam vyzera, ako su riesene sprchy, ci maju nejake ohradky pre deti atd.
u nas to funguje tak, ze ja sa idem najprv prezliect do plaviek, malu dam bud do ohradky, tam mi ju postrazi kamoska alebo baba, co to tam vedie. alebo si malu zoberiem k sebe do kabinky.
potom v zupane alebo v uteraku idem do miestnosti, kde su prebalovacie pulty, kresla, atd. tam malu vyzleciem, dam do zupanu, zoberiem jej plavky a ideme k bazenu.
pri bazene mame sprchy, kde sa osprchujem spolocne s dcerou. a potom uz len do vody 🙂
potom ideme do sauny.
po kupani mame rovnaky postup. plus tam mame taku malu detsku obyvacku, kuchynku, takze deti sa mozu pohrat, nakrmit, dostatocne vysusit a potom az odist.
neboj sa, vsetko zvladnes, treba sa len informovat na to, ako to tam u vas funguje 🙂

wwcko
5. nov 2009

vsade som hladala plavanie beticiek doma vo vani a uz som to povazovala za stratene ale prave som objavila ze zabiatko robi aj taketo kurzy 🙂 smazim sa ta dovola, ale zatial mi to nikto neberie, tak budem este skusat. Snad sa to podari 🙂

berenika39
5. nov 2009

janocka77, mě se nejvíc osvědčila - když byl Péta 6ti měsíční a nelezl nikam - autosedačka. U nás to bylo tak, že jsme si prcky braly v autosedačkách pořád s sebou. V ní jsem ho donesla do šatny, převlékal sebe, pak jeho. Do sedačky jsem dala jednorázovou podložku na přebalování, tu nepromokavou 😀 , na to osušku a na ní prcka v plavkách.Osušku jsempřes něj přehodila. Tak jsme šli spolu do sprchy, ospršili se spolu, znova do sedačky, k bazénu, pak stejný postup, sedačka nikdy nebyla mokrá.

JInak jsme tam měly dost bezpečné zařízení - super čistou šatnu a karimatky na zemi, nehrozil pád, tam jsme děti plínkovaly a oblíkaly. Pohoda.A u nás chodíme jen samy mamči, žádné páry, je to je o poprvé, uvidíš, hlavně se nenervuj, přenáší se to na mrně.

Ted už chodí, sranda, župan, croccsy...

dupinka
5. nov 2009

janocka: treba si prezriet priestory, ako to je vyriesene.
Ja chodim s Adamkom sama. V satni su prebalovacie podlozky a ohradka. Tam dam maleho, kym sa ja prezleciem do plaviek, jemu zobliekam len vrchne osatenie, inak by mu bolo chladno. Do maleho kosika, kt. pri vchode dostaneme, naukladam vsetky potrebne veci - uteraky, plienky, maleho plavky, masazny olejcek, a ideme do "mokrych" priestorov.
Tam maleho zobleciem na prebalovacich podlozkach. Potom idem do sprchy, maleho zatial postrazi ina mamicka alebo instruktorka, potom zoberiem naheho do sprchy aj jeho. Az tak mu obleciem plavky a spolu ideme do bazena. Po plavani spolocna sprcha, vyutieranie dosucha a sup do sauny, na osusenie. No a potom masaz. Po ukonceni maleho poobliekam a spat do satne, kde sa rychlo osusim a obleciem, maly je zatial v ohradke, kde sa hra, potom mu uz len navleciem vrchnu vrstvu osatenia a ideme domov.
Kociky ci sedacky sa odkladaju pri vchode pri recepcii.

hoogy
5. nov 2009

veronika mohla by si mi prosim aj mne poslat ten link tiez by sme chceli niekam na dovolenku 🙂

lenka1smejka
5. nov 2009

wwcko-ahoj vidim,ze tiez si z ma.Kam chodis s malou plavat.U nas v ma take nic nieje,ze?Pocula som ,ze v DNV bol kurz,neviete o tom nieco?Mojho muza ako sofera nedostanem do ba

wwcko
5. nov 2009

leni ja este nikam, ale zaujalo ma zabiatko. Ale zacneme az tak o mesiac, lebo teraz mame masaze a cvicnie, tak nech toho nemame moc vela naraz. No a pravdepodobne zacneme doma vo vani. Objavila so pani, co bude chodit k nam domv a budeme mat doma plavecky kurz 🙂 no a ked sa mala nauci potapat a uvidim na nej ze ju to bavi, tak budeme chodit do bazena 🙂

lenka1smejka
5. nov 2009

wwcko-no mi mame sprchac ☹ Prepac nepozrela som vek malunkej zavidim ti vanu 🙂 Kam chodis s maluckou,myslim von