Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

quetinka28
25. jan 2010

jéééj ďakujem,aj my sa tam chystáme

slunce3
26. jan 2010

sme boli s malou prvý krát teraz v nedelu, ako náhle zbadala vodu už sa drápala do nej, ani som ju odtial dostať nemohla šatni už oblešená sa zdrapla za umývadlo a nechcela ísť odtial len ma ťahala k bazénu stále :D potvorka jedna

kessiee
26. jan 2010

ahojte,
slunce a nemali ste problem napriklad s potapanim? vsimla som si, ze malicka bude mat uz rok, nestratil sa u nej ten reflex prirodzene zadrzat dych pod vodou? alebo ste sa este nepotapali?

dosa
26. jan 2010

ahoj kessiee - aj tu som ta vymakla? 😉
ako vam dopadlo plavanie po zakroku? isli ste? alebo radsej nie? ja uz tiez chodim s malym oskarom, zacali sme pred dvomi tyzdnami, ako pol rocny. s dcerou chodim tiez, ta zacinala az ako 10 mesacna a plava doteraz. oni tie deticky nejdu hned pod vodu, instruktorky ich na to pripravuju. my chodime plavat do trnavay do kvapky a tam sa ide prvy krat pod vodu na siestej, ci siedmej hodine - vsetky hodiny predtym su priprava. hanka ma uz tri a pol roka a pod vodou je skoro cele hodiny, lebo aj ked trenerka nieco vysvetluje a decka maju pocuvat, ona je stale pod vodou a cosik tam hlada 😀 😀 😀

kessiee
26. jan 2010

jej dosi, to je nahodicka 😀 😉
my sme ten minuly mesiac kurz nezacali, ale nie kvoli jazycku - na zakrok sme prisli, ale doktorka sa mu na to len pozrela, on ho na nu vyplazil a ta usudila, ze nie je treba podstrihavat, ze ho ma dost dlhy a volny 😎 a ked popri tom nema problem s papanim, tak nema dovod to robit, takze parada 😵 no ale kurz sme nezacali, lebo sme nan mali autom vozit kamaratku a jej malu a ona mala nejake zdravotne problemy, tak sme to odlozili. ale dnes som potvrdzovala ucast, takze od 11. feb. zaciname konecne 🙂 tesim sa strasne kvoli malickemu, lebo ten je vo vode ako rybicka, strasne sa mu paci kupanie vo vanicke, tak dufam, ze v bazene to nebude inak 😅
vsimla som si v tvojom pase, ze si z okr. galanta, tam je tiez plavecky klub - zabka, ten je tiez aj v hlohovci (tam budeme chodit my), preco si sa rozhodla pre trnavu? teda, tvoja dcerenka je taka "potapka" 😉 ? To je super, ked sa neboji vody 🙂 a malinky ako reagoval na vodu po prvykrat?

dosa
26. jan 2010

kessiee - som z okresu galanta, nie priamo, ale na ten smer casto nechodim, radsej idem na trnavsky 😀 😀 😀 a ked sme s hankou zacinali plavat, tak v galante to este nebolo, vtedy bola najblizsia kvapka v trnave a tak sa nam tam paci, ze sme tam uz tri roky 🙂 a toho roku v septembri otvorili novy bazen, trocha vacsi, pre tie deticky nad tri roky, lebo im uz bol ten babatkovsky maly, ked skacu z brehu, aby si neodreli kolena 🙂 oskarovi sa vo vodicke paci, stale tlapka po hladine a stale si olizuje ruky - ta voda je taka slankava a niektorym detom to dost chuti 😉

lubikaf
22. feb 2010

ahojte maminy, nie je tu nahodou niekto z Banoviec nad Bebravou, kto sem chodi plavat? rada by som s malym zacala niekedy v marci alebo aprili, a ocenila by som nejake referencie na plavanie babatiek tu v Banovciach. Ak sa niekto najde, dajte mi prosim vediet, ake to tu je. Dakujem.

alenk
24. feb 2010

ahojte, nevie niekto o plavani babatiek v presovskom kraji? najlepsie svidnik, stropkov, pripadne presov, bardejov. dakujem

lelask
3. mar 2010

ma niekto skusenost s plavanim v Martine?

tinuskaha
3. mar 2010

alenk plavanie v presove kid fit www.kidfit.sk

zuzul30
3. mar 2010

lelask-ja som z Tur.tepliíc, a tiež by ma zaujímali nejaké skúsenosti mamičiek z plávania v MT.Ja som len na nete zistila, že plávanie pre bábätka organizuje MOKO.Ale nič bližšie.

A od kolko mesiacov je najvhodnejšie s bábätkom začat plávat?

lubikaf
3. mar 2010

zuzul30 tu v Banovciach sa plava od 4. mesiacov, ale myslim, ze uz trojmesacne mozu ist plavat.

lelask
3. mar 2010

zuzul v martine sa plava az od 6. mesiacov a uz som zistila ,ze mamicky su velmi spokojne.Ideme to skusit buduci mesiac.
Eliska je este drobcek tak si este chvilku pockate 🙂

lelask
3. mar 2010

a od 6 mesiacov lebo voda ma len 32 stupnov

zuzul30
4. mar 2010

lelask-a idete chodit cez ten klub MOKO, alebo je tu aj niečo iné? potom napíš svoje dojmy a pocity 😉 z prístupu, prostreida a ako to Saska znášala.

zuzul30
4. mar 2010

lelask a prosím ta pošli mi cez IP kontakt a adresu kde sa treba prihlásit, aj ked ešte máme čas 😀 ďakujem

lea132
4. mar 2010

jeeej konecne nejake plavanie v Martine, mozte mi poslat kontakt? vdaka 😎

farfy
4. mar 2010

Ahojte,
nemala by niektora z Vas chut chodit plavat do Zubrienky cez vikend?
Chceli by sme s nasou 6m dcerkou chodit plavat niekedy v aprili aj s ocinom.
Cez vikendy kurzy nerobia, ale ak by sa naslo 5 deticiek v rovnakom veku, tak by otvorili kurz 🙂

Ozvite sa, kto by mal zaujem 🙂

natashkaa
7. mar 2010

farfy

presne takto som hladala par ludi aby sa otvoril vikend v zubrienke ale to bolo este niekedy v septembri. Nepodarilo sa mi preto Ti drzim palce.

farfy
8. mar 2010

Natashkaa vdaka za info,
aj ja si myslim, ze sa mi to nepodari, ale skusam. Ktovie, mozno motyka vystreli 🙂
Vdaka za podporu 🙂

spevacka
9. mar 2010

ahojte plavkyne, chcela by som sa vás opýtať nejaké otázky, ktoré nám s kamarátkou napadli:
chceme začať chodiť plávať s dcérkami, moja má 7 mesiacov, jej 8m. do Zlatých moraviec. Možno sa vám to bude zdať smiešne, mňa to ani nenapadlo, ale kamarátka sa pýtala, že čo s dieťatkom, keď sa mama ide osprchovať pred a po bazéne? Deti nám už lezú, takže bez dozoru niekde pri sprche asi nie 😲 , v sprche mi to tiež nepripadá bezpečné, tak ako? Ďakujem za odpovede. A ak sa tu nájde mamina, ktorá chodí do ZM, ozve sa mi prosím?

katy1979
9. mar 2010

spevacka a nemate tam ohradky pre krpcov? my sme deti nechavali bud v autosedacke alebo ohradke a instruktorka postrazila. ale nacvicis si aj sprchovanie spolu. aj to sa da 😀

spevacka
9. mar 2010

katy, no my sme tam ešte neboli osobne, takže neviem, aké sú tam zvyklosti, aké majú vybavenie, ďakujem za reakciu

peuska
10. mar 2010

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu... Ake mate skusenosti s plavanim v Nitre a s plavanim v Hlohovci??? Co odporucate??? Alebo neviete ci je nieco take aj v Sali? Dakujem

matja
15. mar 2010

lelask, lea, zuzul, ja som chodila s malým na plávanie v MT, je to v Košútoch na Hurbanke a je to od 6. mesiacov. Ak chcete viac info, tak do IP, lebo do tejto témy som iba nakukla, nesledujem ju 🙂

vandaa
15. mar 2010

Ahojte
Peuska, ja chodim s malou plavat do Hlohovca a som nadmieru spokojna. chodila som tam aj s maly 2,5 roka. Instruktorka Mirka je perfektna, aj prostredie a spoluplavajuce maminy su ok. Takze doporucujem.
S maly som bola 2x aj v Kvapke v TT, prvy krat ked mal 7 mesiacov a druhy teraz, no v podstate nic sa tam nezmenilo, len bazen je vacsi, no nesedi mi to tam.

buffinko
16. mar 2010

peuska - v galante je tiez plavanie, instruktorka Mirka, ktora chodi aj do hlohovca 🙂 odporucam, je to naozaj super

zabullka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taniba
20. mar 2010

Ahojte,viete mi niektorá z Vás odpovedať na otázku?Mám o 2 m skôr narodené dieťa,a vzhľadom k predčasnému narodeniu bolo indikované cvičenie vojtovou metódou.Je vhodné začať s plávaním?Na jednej strane to podporí rozvoj motoriky,ale na druhú stranu hrozí zvýšené riziko infekcií HCD a DCD.Viem,že rozhodujúce slovo má ošetrujúci lekár.Každopádne,čo je kontraindikáciou plávania u nedonosených detí?Aké máte s takýmto prípadom skúsenosti?

sabolka
12. apr 2010

Ahojte, nemate prosim niekto kontakt na instruktora plavania pre babatka? Krpec ma 3 mesiace, ale slaby ekzem, tak s nim nechcem ist na kurz k inym detom. Sme v Bratislave. kurzov som nasla vela, ale toto nie. Dakujem