Plávanie bábätiek

siskatan
15. júl 2006

Ahojte maminky!

Myslím, že takáto téma tu nikde nebola, aspoň som to nepostrehla... nestíham úplne všetko čítať pri mojom živom striebre a tak sa Vás pýtam, aké máte skúsenosti s plávaním detičiek? Absolvovali ste takéto plavecké kurzy, páčilo sa Vám, odporúčali by ste to ďalej? Ja som sa s malým prihlásila na september a tak zisťujem čo a ako, čoho sa mám vyvarovať a podobne... 😎
Ďakujem za každú odozvu 😵

klara_klara
10. aug 2010

ahojte chodite niekto plavat do zubrienky v ivanke? ake to tam je?

improvizacia
16. aug 2010

@klara_klara na Zubrienku som počula mnoho pozitívneho,hlavne čo sa týka hygieny sú na to vraj dobre.
My sme však prihlsený od septembra do Alvy, lebo to máme len kúsok od domu.

klara_klara
17. aug 2010

@improvizacia dakujem kazda info ma potesi...tak aspon teraz viem ze hygiena je ok 😉

lucta05
22. aug 2010

ahojte viete mi niketo poradit ci v TN je plavanie s detmi aj niekde na sihoti v okoli Magnus center? A ak ano aka je tam cena. dakujem

mtzuzka
30. aug 2010

Ahojte, neviete mi prosim povedat ake je to v Rolande v DNV? Dakujem. 🙂

zabullka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monnaa
5. okt 2010

Ahojte mamičky. Poprosila by som o radu, ako riešite plávanie s detičkami počas menštruácie ? J viem, je to blbá otázka v čase tampónov, ale ja si fakt neviem predstaviť, že budem v bazéne s bábetkami a budem mať svoje dni 😲 ....Tampóny som nikdy nepoužívala, nemám s tým skúsenosť, je to spoľahlivé ? Ďakujem

petra.a
6. okt 2010

@monnaa ja to jednoznacne riesim tamponmi, aj v lete sme sa takto mocili doma v bazene a naprosta pohoda...zatial nesklamali 😉

monnaa
7. okt 2010

@petra.a - vďaka, to si ma potešila, že tampóny fungujú...ja mám totiž prvé dni veľmi silné krvácanie a neviem sa zbaviť takej divnej predstavy, že keď budem v bazéne s bábetkami, bude to nehygienické ...

marielik78
20. okt 2010

Ahojte,

maminky z BA, ktore chodite plavat do Zubrienky v Ivanke pri Dunaji... alebo ktore by ste chceli...
My sme chodili v aprili, absolvovali sme cely kurz a zacali sme hned aj dalsi, ale potom sme ochoreli a nemohli sme vyse mesiac chodit, potom bolo leto a my sme s zostali bez auta a teda bez moznosti sa tam dostat ☹ Tak je to dodnes.
Mame tam 6 lekcii nevycerpanych, tak by som to rada preniesla na inu maminku s drobcekom, ked by bol zaujem... Ja sa tam uz nedostanem ☹

Ak mate zaujem, piste mi, prosim, IP...

A krasne zazitky z plavania zelam 🙂

katchy_m
20. okt 2010

Ahojte, čítam tu len samé chvály, aj ja som bola spokojná s plávaním bábetiek pretože nielen malá ale aj mne sa to páčilo, neboli sme len doma, stretali sme sa s mamičkami a deťmi, deti majú celkovo radi vodu a páčilo sa nám aj saunovanie po kúpeli, no všetko má dve stránky. A tak aj nielen dobré ale aj zlé skúsenosti mám s plávaním, a to konkrétne to, že mne bola dcérka neustále chorá, po mesiaci plávania na antibiotikách, pretože mala zapálené dutiny. Nemyslela som si žeby to mohla mať z plávania, no vždy po preliečení sa jej to vrátilo. V plavárni bývala často mrzutá a ponáranie dovody evidentne nemala rada. Keď som sa na kurze lektorky informovala o tom či to môže mať z plávania, povedali mi že to nie je možné. Kurz skončil, pár týždňov sme boli doma a prihlásili sme sa na druhý kurz. Počas neplávania dcérky bola zdravá, no akonáhle sme začali znova chodiť na plávanie, všetko začalo odznova. Soplík, kašel, teploty, zapálené dutiny a zúfalstvo a plač. Až na pohotovosti nám vysvetlil jeden lekár, že to môže mať súvis s plávaní, že niektoré detičky nemajú v uškách alebo v nošteku/už si to presne nepamatám,bolo to pred 3 rokmi/ niečo dobre vyvinuté a tak im tam vteká voda, čo za normálnych okolností nerobí. Okamžite sme ju chceli odhlásiť, no to už bohužial nešlo, ani zo zdravotných dôvodov, pretože to vraj nie je podľa nich kvôli plávaniu v bazéne.Nechceli si to dať vysvetliť a nechceli ani vrátiť peniaze a to sme tam boli len raz v druhom kurze. Nechcem odhovárať druhé mamičky od plávania, iba sa chcem s týmto podeliť o svoj zážitok. Možno to niekomu pomôže, ak by sa s niečím takýmto stretol pri svojom dieťatku, prosím vás nečakajte a po druhom zápale dutín odhláste svojho zlatúšika s plávania, nečakajte tak dlho ako ja, aj keby vám niekto nahováral, že to určite s plávania nieje. Mamičky verte svojmu inštinktu!!! ...Ja nato čo som prežila nikdy nezabudnem a je mi veľmi ľúto aj malinkej, že si to musela vytrpieť a bola toľko na anitbiotikách. Kačenku som kojila 14 mesiacov, tak veľmi som dbala aby nebola chorá a nepodarilo sa mi ju odtoho uchrániť vďaka plávaniu a mojej nevedomosti. Lucinka má 5 mesiačikov a zatiaľ je zdravá ako buk a na plávanie ani nepomyslím. Myslím že všetko má svoj čas a tak aj plávanie.

zabullka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
21. okt 2010

@lucta05 ja som prave nasla hups.sk - ale asi su v trencianskych tepliciach, no vyzera to tam celkom fine 😉

lucta05
22. okt 2010

@kaktusik007 ahoj hups.sk je v Biskupiciach za Tn o tom som vedela ale ja som chcela nieco blizsie 🙂

kaktusik007
22. okt 2010

@lucta05 a je nieco blizsie??? 🙂

lucta05
23. okt 2010

@kaktusik007 ved to sa snazim zistit?? 🙂

leuska82
2. nov 2010

ahojte nieje tu niekto z okolia popradu?? ake mate tam skusenosti v aquaparku?

môžem sa vás opítat od kolkich mesiacou môže babätko plávat

berenika39
4. nov 2010

@qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm hned jak se to naučí🙂)))

tonicka
4. nov 2010

@qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm kurzy robia vacsinou od 3 mesiacov... 😉

tonicka
4. nov 2010

@monnaa aj tie lektorky maju menstruaciu a tiez to tak riesia , teda tamponmi 😉

monnaa
5. nov 2010

@tonicka - no ja som to už s tampónom skúsila a bolo to OK 🙂 , teraz už z toho strach nemám.

zabicka1988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meo
14. nov 2010

Ahojtě, nevíte, kde je nějaké dobré plavání v Praze?. Jsem z Prahy 10 a nemůžu nic najít poblíž, mám 4měsíční holčičku a nechci do vany, ale někam do bazénku. A když už něco najdu, tak jsou to kurzy až od jara a já bych chtěla už něco teď, maximálně od ledna.

mirka282
29. dec 2010

Ahoj mamičky. Chcem sa opýtať, či ste všetky začali s plávaním cez kurzy? Chodili ste niektoré s vašimi deťičkami na plaváreň samé? (teda s manželom a tak..). Je potrebné zaobstarať si nejaké tie nafukovacie vecičky? Ja kurz teraz nemôžem, lebo časovo by to nevyhovovalo ale cez víkend by som išla s rodinkou do bazéna. Je to bezpečné? Načo si musím dávať pozor? Ďakujem...

bobocka
29. dec 2010

@mirka282 ja odporucam kurzn najprv.aj ty potom ziskas s dietatkom aku taku zrucnost vo vode.ja som najprv absolvovala kurz a teraz s dvoma kamaratkami z kurzu chodime raz tyzdenne na plavaren s detvakmi 🙂pokial ti ide len o take kadejake clapkanie vo vode,tak na to kurz nepotrebujes.mi uz ale robime rehabilitacne cviky s detmi,zanarame,skoky do prazdna,potapame...ja som velmi rada,ze sme s tym zacali 🙂 fakt vyborma vec.nie kazde dietatko ma rado vodu a nie kazda maminka ma chut chodit s dietatom kazdy tyzden plavat,no nam to vyhovuje. a podotykam,ze ja vodu nemam rada a plavat v mojich 28rokoch neviem 😀 na plavarni ani na kurze ziadne pomocky mat nemusis.na kurze je to uplne zbytocne a na plavarni...to by som si skor zavolala ci ta s tym do bazena pustia.rukavniky a koleso je ok,ale nafukovacie velryby asi tazko 😀

ejuska79
30. dec 2010

ahojte, my sme sa prihlasili na kurz do hlohovca, zacina 11.1., prosim vas, ak tam niekto chodil, v akom case to asi byva? zabudla som sa spytat. dik

bambulkabambulkova
4. jan 2011

ahojte aby moja znama mohla ucit babatka vo vode a cvicit s nimi co vsetko potrebuje k tomu?Aj zdravotnu skolu???

berenika39
5. jan 2011

@bambulkabambulkova takhle třeba to může vypadat - stačí rekvalifikace...tenhle kurs je tady v ČR , na Slovenksu to bude obdobně.

http://miroslav-matuska-dena.takeit.idnes.cz/re...

bambulkabambulkova
5. jan 2011

ale treba zdrvavotnu skolu atd?co vsetko trebaa